Zaloguj się, aby obserwować  
Archacus

"List otwarty" do gram.pl

175 postów w tym temacie

Rozdzielmy dwie rzeczy – teksty i zachowanie Sławka.

Tekst – kombinujemy ze wszystkim, nowy layout dał nam solidny nowy wiatr w żagle. Ciekawostki o kazuarach się przyjęły, te odautorskie teksty nie, ale to pewnie wina wojenki jaka wywiązała się między Myszą a Sławkiem. Na pewno jeszcze puszczę kilka tekstów w podobnym stylu od innych autorów (w tym mój, jak go wreszcie skończę pisać), jak się nie spodoba - przestaniemy je pisać.

Zachowanie – tak, jest nie do zaakceptowania. Już rozmawiałem o tym ze Sławkiem i będę go obserwował. W każdym razie takie akcje nie powinny się już powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2012 o 15:49, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Zachowanie – tak, jest nie do zaakceptowania. Już rozmawiałem o tym ze Sławkiem
i będę go obserwował. W każdym razie takie akcje nie powinny się już powtórzyć.


To już druga rozmowa. poprzednia była pół roku temu. Mam nadzieję, że nie będzie tak, iż czytelnicy będą narzekać na autora, a ten i tak będzie jeszcze pisał przez X czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście, ale zaczęliście wszystkie problemy zwalać na Pana Sławka. Jakby to on był głównym problemem na gram.pl. Jak zostanie zwolniony jakość newsów waszym zdanie poprawi się 200%, sprzedaż o 150% i wszystkie newsy będą z pierwszej ręki ?

Moim zdanie skoro pisząc newsy można za źródła brać zagraniczne serwisy, to osobiście nastawiłbym się na społeczność.

Taka moja podpowiedź. Temat śledzę dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 14:14, Inferno0009 napisał:

Nie wiem czy zauważyliście, ale zaczęliście wszystkie problemy zwalać na Pana Sławka.
Jakby to on był głównym problemem na gram.pl. Jak zostanie zwolniony jakość newsów waszym
zdanie poprawi się 200%, sprzedaż o 150% i wszystkie newsy będą z pierwszej ręki ?

W przypadku The Ironee, czas pozwolił Jej się wyrobić. W przypadku "werterana" Sławka wątpię czy będzie lepiej. A reputacja to coś raczej ważnego w tej branży :)

Dnia 05.01.2013 o 14:14, Inferno0009 napisał:

Moim zdanie skoro pisząc newsy można za źródła brać zagraniczne serwisy, to osobiście
nastawiłbym się na społeczność.

Która nie jest zachwycona panem Sławkiem

Dnia 05.01.2013 o 14:14, Inferno0009 napisał:

Taka moja podpowiedź. Temat śledzę dalej :D

Również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2013 o 14:43, L33T napisał:

> Moim zdanie skoro pisząc newsy można za źródła brać zagraniczne serwisy, to osobiście
> nastawiłbym się na społeczność.
Która nie jest zachwycona panem Sławkiem



Pisząc to miałem na myśli jakieś nowe funkcje społecznościowe, ale jak tak myślę, funkcja zwolnij felietonistę byłaby bardzo przydatna. Całą ekipa gram.pl by się zmieniła dając złe oceny popularnym grom.

Więcej recenzji czy wszelkich opisów od graczy i jakaś nagroda za najlepszy felieton co miesiąc nie byłaby złym pomysłem, myślę, że duża część społeczności działająca jak ja, czyli tylko czytam, nic nie piszę, by się uruchomiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2013 o 14:14, Inferno0009 napisał:

Nie wiem czy zauważyliście, ale zaczęliście wszystkie problemy zwalać na Pana Sławka.
Jakby to on był głównym problemem na gram.pl. Jak zostanie zwolniony jakość newsów waszym
zdanie poprawi się 200%, sprzedaż o 150% i wszystkie newsy będą z pierwszej ręki ?

Moim zdanie skoro pisząc newsy można za źródła brać zagraniczne serwisy, to osobiście
nastawiłbym się na społeczność.

Taka moja podpowiedź. Temat śledzę dalej :D


Jak ktoś pisze jakby się urwał z Faktu, czy innego Pudelka, to co się dziwić? Jakoś nikt nie narzeka na innych redaktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat coś umarł, ale ja wpadłem na fajny pomysł.

Z tego co widzę na forum, jest dużo fanów gier esportowych. Pomyślałem, że na gram.pl mogłoby pojawić się kilka osób, które komentowałby jakieś większe mecze SC2, LoL albo i nawet DotA2. Mogliby też robić poradniki. Takie kanały cieszą się popularnością nawet sporą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 17:04, Inferno0009 napisał:

Z tego co widzę na forum, jest dużo fanów gier esportowych. Pomyślałem, że na gram.pl
mogłoby pojawić się kilka osób, które komentowałby jakieś większe mecze SC2, LoL albo
i nawet DotA2. Mogliby też robić poradniki. Takie kanały cieszą się popularnością nawet
sporą.

Meh, może w kolektywie, bo na głównej mi się to nie widzi. I tak już jest wystarczająco wojenek pod niusami o MOBAch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2013 o 17:10, Dared00 napisał:

> Z tego co widzę na forum, jest dużo fanów gier esportowych. Pomyślałem, że na gram.pl

> mogłoby pojawić się kilka osób, które komentowałby jakieś większe mecze SC2, LoL
albo
> i nawet DotA2. Mogliby też robić poradniki. Takie kanały cieszą się popularnością
nawet
> sporą.
Meh, może w kolektywie, bo na głównej mi się to nie widzi. I tak już jest wystarczająco
wojenek pod niusami o MOBAch.


Powstałby jakiś oddzielny dział esport. Są chyba jeszcze inne gry po za MOBA, które mogą tu trafić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja to bym sobie od czasu do czasu pograł w coś z autorami tekstów. Co prawda kilku mam w znajomych na Originie lub Steamie, ale o dziwo dość ciężko ich dorwać. A przydałaby się jakaś ciekawa ustawka w BFie, czy innym CoDzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze co do Gosi - do mnie osobiście dalej nieco nie trafia jej styl oraz dobór newsów (często są tam same nieistotne bzdety), ale jednego nie można jej odmówić - pracowitości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2012 o 15:49, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Rozdzielmy dwie rzeczy – teksty i zachowanie Sławka.
Zachowanie – tak, jest nie do zaakceptowania. Już rozmawiałem o tym ze Sławkiem
i będę go obserwował. W każdym razie takie akcje nie powinny się już powtórzyć.



O tekście to temat na osobny post. Zachowanie tego "redaktorzyny". Manipulowanie postami, cięcie cytatów, aby były dla niego wygodne, brak odniesień do cytowanych fragmentów tekstu, ataki osobiste na czytelników, aż wreszcie udowadnianie, że jest jedynym, który się zna, a reszta nie ma racji. Poważnie? W takim serwisie, jak gram.pl, który, odkąd pamiętam, stawiał na integrację z czytelnikami? Rozumiem, że to jedynie jakiś smutny żart?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na liczbę komentarzy przy jego artykułach - wątek o Starcrafcie dobił już do 15 stron. Przy takiej generacji kliknięć SS ma zapewnioną dożywotnią posadę.
Ode mnie ani jeden jego artykuł nie dostał wyświetlenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 11:40, Daelor napisał:

Popatrz na liczbę komentarzy przy jego artykułach - wątek o Starcrafcie dobił już do
15 stron. Przy takiej generacji kliknięć SS ma zapewnioną dożywotnią posadę.
Ode mnie ani jeden jego artykuł nie dostał wyświetlenia.


Chyba jednak kliknięcia na forum nie generują kliknięć dla tekstu ;) Inna sprawa, że jeśli faktycznie będzie tak, jak to opisujesz, to trzeba będzie uzupełnić bazę webblockera ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 11:40, Daelor napisał:

Popatrz na liczbę komentarzy przy jego artykułach - wątek o Starcrafcie dobił już do
15 stron. Przy takiej generacji kliknięć SS ma zapewnioną dożywotnią posadę.
Ode mnie ani jeden jego artykuł nie dostał wyświetlenia.


Nie wiem czy to dobra taktyka siedzieć cicho i tylko czekać aż dojdzie do bojkotu jego tekstów. Dla mnie lepszym sposobem jest aktywne pokazanie, że coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2013 o 11:45, Deathscythe napisał:

Chyba jednak kliknięcia na forum nie generują kliknięć dla tekstu ;) Inna sprawa, że
jeśli faktycznie będzie tak, jak to opisujesz, to trzeba będzie uzupełnić bazę webblockera


Ale jak 10 osób zerknie do artykułu, żeby wybrać kompromitujące kawałki, a potem napisze 10 postów, i tak 10 razy...

Dadziol20 -> powodzenia, mnie tam ryba, czy SS pisze teksty czy nie, bo i tak ich nie czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecność Sławka Serafina w gram.pl w połączeniu z wyborami kadrowymi Ministry of Win (wiem że zupełnie inna instytucja, ale też związana z grami) mnie trochę przeraża, wydaje się że już nawet na polskim rynku okołogrowym przy zatrudnienia pracownika nie ma znaczenia jakie ma umiejętności, charakter czy opinię community, tylko to żeby miał doświadczenie. Poziom tekstów zgłaszających się do Was nowicjuszy jest aż tak słaby\jest ich aż tak mało?

Daelor

Mam szczerą nadzieję że to tak nie działa, szczerze wątpię aby ktokolwiek sprowadzony tutaj przez Emila (komentator SC2 który się wypowiedział na ten temat), czy przez link na jakimś forum Starcraftowym tutaj został na dłużej i coś kupił, a to przede wszystkim oni nabijają wyświetlenia.

A tak swoją drogą to gdybyście zdecydowalibyście się wykorzystać propozycję Inferno009 to się zgłaszam na ochotnika na SC2 znam się jak niewiele osób w Polsce, przynajmniej tak mi się wydaje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się dołącze do tematu pana Serafina. Nie znam historii dziennikarskiej tego pana, ale po przeczytaniu 2 ostatnich artykułów jego autorstwa mam wrażenie, że do gramu trafił prosto z Super Expressu albo innego Faktu. Te artykuly są wyjątkowo mało rzetelne - recenzja LoLa pisana z perspektywy fanboya, betatest Heart of the Swarm z perspektywy ignoranta. To nie jest poziom do jakiego przyzwyczaił mnie gram.pl. Z resztą charakterek pana Serafina widać także w jego komentarzach pod tekstami. Czy gram.pl rzeczywiście chce dorównać onetowi pod względem poziomu artykułów i dyskusji toczących się pod nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>W takim serwisie, jak gram.pl, który, odkąd pamiętam,

Dnia 07.01.2013 o 07:44, Deathscythe napisał:

stawiał na integrację z czytelnikami?

Przepraszam, to już stare, dobre flame wary to nie integracja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować