Zaloguj się, aby obserwować  
Archacus

"List otwarty" do gram.pl

175 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2012 o 22:01, L33T napisał:

News na gramie = dobra rozrywka, jak chce informacji to mam Kotaku, game informer :)


Tak, tyle, że czy to ma być rozrywka, czy rzetelne fakty z podaniem źródła? Jeśli rozrywka to może od razu zmienią nazwę na fakt.gram.pl. Poziom newsów niedługo osiągnie taki poziom niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 21:00, maniekk napisał:

Tak, tyle, że czy to ma być rozrywka, czy rzetelne fakty z podaniem źródła? Jeśli rozrywka
to może od razu zmienią nazwę na fakt.gram.pl. Poziom newsów niedługo osiągnie taki poziom
niestety:(


Mnie akurat wkurza właśnie nieziemsko wkurza brak źródła. Ilekroć przeczytam jakikolwiek ciekawszy news na gramie to muszę poszukać tego w google po angielsku żeby poznać szczegóły czy w ogóle upewnić się co do jego autentyczności i rzetelności. Wszystko inne potrafię jakoś zrozumieć, błędy się zdarzają. Ale czemu czasem źródło się pojawi a (dużo częściej) nie... to nie potrafię objąć rozumem. Przecież to tylko CTRL+C i CTRL+V, 5 sekund roboty dosłownie. Może jakiś wstyd przed tym że więcej osób zauważy że "news" jest zaledwie tłumaczeniem, w dodatku spóźnionym o tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2012 o 21:27, ziptofaf napisał:

Mnie akurat wkurza właśnie nieziemsko wkurza brak źródła. Ilekroć przeczytam jakikolwiek
ciekawszy news na gramie to muszę poszukać tego w google po angielsku żeby poznać szczegóły
czy w ogóle upewnić się co do jego autentyczności i rzetelności. Wszystko inne potrafię
jakoś zrozumieć, błędy się zdarzają. Ale czemu czasem źródło się pojawi a (dużo częściej)
nie... to nie potrafię objąć rozumem. Przecież to tylko CTRL+C i CTRL+V, 5 sekund roboty
dosłownie. Może jakiś wstyd przed tym że więcej osób zauważy że "news" jest zaledwie
tłumaczeniem, w dodatku spóźnionym o tydzień?


Może nie podają, bo bardziej boją się, że wyjdzie na jaw jakość tłumaczenia niż to, że jest opóźniony. Mi osobiście nie przeszkadza, że jest opóźniony, bardziej jestem zażenowany tłumaczeniem i tworzeniem nowego sensu zdania niestety.
Lubię tutaj poczytać, ale chyba po newsy będę musiał na angielskie strony wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=78591&u=43#end <-- mylący tytuł
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=78620&u=34 <-- nie prawdziwe informacje mimo sprostowania które się pojawiło odnośnie stanu firmy
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=78622&u=61 <-- ponownie mylący tytuł
Przepraszam to ma być portal o grach czy pudelek o grach bo ponownie się zgubiłem Panie Krzysztofie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni tytuł jeszcze ujdzie, jeśli potraktować go jako żart, ale nagłówek o Borderlands 2 mnie wkurzył. I nie tylko mnie, bo to już była parszywa zagrywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 16:18, L33T napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=78591&u=43#end <-- mylący tytuł
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=78620&u=34 <-- nie prawdziwe informacje mimo
sprostowania które się pojawiło odnośnie stanu firmy
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=78622&u=61 <-- ponownie mylący tytuł

I dodatkowo wszystkie teksty pochodzą od jednego redaktorzyny, pana Serafina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 16:18, L33T napisał:

/cięcie


Ostatni news pana Serafina o Mechwarriorze jest w porządku, chyba shit storm pod newsami pomógł.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2012 o 16:18, L33T napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=78591&u=43#end <-- mylący tytuł
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=78620&u=34 <-- nie prawdziwe informacje mimo
sprostowania które się pojawiło odnośnie stanu firmy
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=78622&u=61 <-- ponownie mylący tytuł
Przepraszam to ma być portal o grach czy pudelek o grach bo ponownie się zgubiłem Panie
Krzysztofie.

To maniera, którą Sławek nabył w gamecornerze - nakazałem mu, żeby jej u nas nie stosował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2012 o 11:18, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

To maniera, którą Sławek nabył w gamecornerze - nakazałem mu, żeby jej u nas nie stosował.

http://www.gram.pl/artykul/2012/12/05/czyz-piaskownice-nies-dla-dzieci.shtml
http://www.gram.pl/artykul/2012/12/13/kontra-wiaty-naprawde-otwarte-czyli-mysza-w-pulapce.shtml
Chyba coś ta rozmowa nie podziałała, albo to ma być nowy kierunek w którym gram.pl zmierza. Oba teksty są merytorycznie słabe. W drugim dorabianie filozofii na silę. Wiem że Pana ostrzegano przed Sławkiem dziwie się że Pan nie posłuchał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 07:59, L33T napisał:

Oba teksty są merytorycznie słabe. W drugim dorabianie filozofii na silę. Wiem że Pana
ostrzegano przed Sławkiem dziwie się że Pan nie posłuchał.


Konkretnie to jakie masz zarzuty? Teksty są dosyć konkretne, mówią o punkcie widzenia autora, podają jakieś przykłady, pokazują jak piszący to widzi. Ja doskonale rozumiem ten sposób patrzenia na gry, po części się zgadzam, po części nie. I tyle. Powiedzmy sobie szczerze, autor napisał dosyć kontrowersyjne rzeczy, z którymi większość czytelników się nie zgadza - ale to nie znaczy, że "tekst jest gupi!" i wywalcie tego kolesia. Po prostu ma swoje zdanie, każdy może wyrazić swój punkt widzenia. Jednak żadnej konstruktywnej krytyki w komentarzach nie widziałem. Użytkownicy czepiali się konkretnych słówek, ale jako całość - nie załapali tekstu. Nie załapali próby na nowo zdefiniowania pewnych twierdzeń. No i nie załapali, że ktoś może na świat patrzeć w inny, niż zakładają sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst jest podpisany jako felieton, a felietony z natury są skrajnie subiektywne. Problem może wynikać jedynie z tego, że na Gramie wcześniej rzadko pojawiały się takie teksty, więc i czytelnicy nieprzyzwyczajeni.

Dalej jakoś nie mam przekonania do pana Serafina, ale do jego felietonów akurat nie mam zastrzeżeń... o ile nie będzie jedyny. Dajcie redaktorom stałe rubryki, żeby na przykład raz na tydzień albo dwa napisali, co im na sercu leży. Tak by było lepiej dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 10:26, Dared00 napisał:

Dalej jakoś nie mam przekonania do pana Serafina, ale do jego felietonów akurat nie mam
zastrzeżeń... o ile nie będzie jedyny. Dajcie redaktorom stałe rubryki, żeby na przykład
raz na tydzień albo dwa napisali, co im na sercu leży. Tak by było lepiej dla wszystkich.


Dokładnie. Kiedyś było zdecydowanie więcej publicystyki(nie licząc rzecz jasna recenzji ;)) na gram.pl. A to rzecz ciekawa. Można podyskutować, może wzbogacić sobie punkt widzenia, można czasem zwyczajnie z przyjemnością poczytać. Po większej ilości takich tekstów czytelnicy w końcu załapią, że tu chodzi o punkt widzenia piszącego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 10:18, Sad_Statue napisał:

Konkretnie to jakie masz zarzuty?


Przyznanie się do braku szacunku wobec czytelników gram.pl wystarczy? http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=80688&pid=49

Osobiście uważam, że pierwszy felieton jeszcze jako tako się broni i faktycznie jest po prostu wyrażeniem własnej opinii, ale drugi z tej serii (autorstwa Sławka), to już niestety kosmos absurdu i pisania o niczym. Jest w nim, co prawda, jakaś myśl, ale tak mocno oderwana od tematu dyskusji, że jako całość jest niestrawny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i tak dobrze, że tak jak napisał Krzysiek w temacie o kazuarach- że to się przyjęło, bo jakby nie patrzeć to było coś nowego. Po prostu trzeba otworzyć się na nowości. Jeżeli jest to polemika na temat właśnie gier to dlaczego nie zrobić np. drugiego podcastu gramowego pod tytułem "Starcia gigantów" na dane tematy. Bo ProGram to taka luźna pogadanka, tutaj można by było na jeden temat np. sandboxów trochę pogadać i ciekawie by to brzmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 10:34, Vilmar napisał:

niestety kosmos absurdu i pisania o niczym. Jest w nim, co prawda, jakaś myśl, ale tak
mocno oderwana od tematu dyskusji, że jako całość jest niestrawny.



Hm, szczerze mówiąc to ja się mu nie dziwię. Ale racja, takie myśli powinien raczej zachować tylko dla siebie.
Co się natomiast tyczy tekstu - nie wiem, ja tego nie widzę w ten sposób. Dla mnie przesłanie jest bardzo jasne i zrozumiałe. Nawet bardziej niż w przypadku pierwszego tekstu. Ciekawi mnie taki punkt widzenia, nigdy o tym nie myślałem w ten sposób. I na pewno nie do końca się zgadzam z tymi przemyśleniami, lecz zawsze lubię wiedzieć jak inni postrzegają konkretne rzeczy. A co do samego odbioru tekstu, mi się czytało łatwo, przyjemnie i szybko, więc jak widać to kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 10:18, Sad_Statue napisał:

Konkretnie to jakie masz zarzuty?

"Dla tych, którzy wyrośli z piaskownicy, ze strzelania do botów i błędnego mniemania, że są wolni w Grand Theft Auto, gdy tymczasem nadal stoją w swoim boksie w stajni, tylko ktoś im dosypał owsa do siana... "
"Kontra: Światy naprawdę otwarte, czyli złudzenie osiołka"
Ergo gram w konkretny rodzaj gry jestem osłem dla pana sławka (z małej litery, bo po co mam szanować osobę która nie szanuje mnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 14:59, L33T napisał:

"Kontra: Światy naprawdę otwarte, czyli złudzenie osiołka"
Ergo gram w konkretny rodzaj gry jestem osłem dla pana sławka (z małej litery, bo po
co mam szanować osobę która nie szanuje mnie).


Felieton na tym polega, by napisać swoje zdanie, uszczypliwość i tym podobne zagrania to w tym gatunku norma. Nie wiem skąd te zdziwienie. Poza tym nieźle się uśmiałem z tym osiołkiem :) Znasz taką słynną bajeczkę "Osiołkowi w żłoby dano"? Stąd pochodzie te porówanie, jest to swego rodzaju zobrazowanie punktu widzenia autora. Jak napiszę, że np. coś Ciebie blokuje, nie możesz rozwinąć skrzydeł, nie czujesz sie wolny, więc jesteś niczym uwięziony w klatce ptak, to sie obrazisz, że poprównałem Cię do zwierzęcia? Odczłowieczyłem? Trochę luzu kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kontekście wypowiedzi tego pana, wydźwięk "osła" obrazuje za kogo ma ludzi a zwłaszcza użytkowników gram.pl link do wypowiedzi na ten temat dostałeś. Luz tu nie żadnego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2012 o 16:14, Sad_Statue napisał:

Felieton na tym polega, by napisać swoje zdanie, uszczypliwość i tym podobne zagrania
to w tym gatunku norma. Nie wiem skąd te zdziwienie. Poza tym nieźle się uśmiałem z tym
osiołkiem :) Znasz taką słynną bajeczkę "Osiołkowi w żłoby dano"? Stąd pochodzie te porówanie,
jest to swego rodzaju zobrazowanie punktu widzenia autora. Jak napiszę, że np. coś Ciebie
blokuje, nie możesz rozwinąć skrzydeł, nie czujesz sie wolny, więc jesteś niczym uwięziony
w klatce ptak, to sie obrazisz, że poprównałem Cię do zwierzęcia? Odczłowieczyłem? Trochę
luzu kolego.


Nie chodzi o brak luzu, tylko o wywyższanie się nad innych :D Jak dla mnie jest to całkowicie nie do zaakceptowania w przypadku redaktorów tak, wydawałoby się, obiektywnego i rzetelnego serwisu. Do tej pory szanowałem gram.pl za to, że nie starało się na siłę narzucać ludziom kontrowersyjnych, ale też i bezsensownych tematów, żeby tylko zwiększyć "klikalność".
Bo niestety taka jest prawda - te artykuły/felietony mają nikłą wartość merytoryczną - takie pitolenie o niczym. Ja nie lubię sandboxów, więc jestem lepszy od tych "osłów", którzy je lubią i w dodatku uważają, że dają im one jakąkolwiek wolność. Zdecydowanie sprzeciwiam się takim artykułom/felietonom na gram.pl. A już szczytem wszystkiego jest jawne i mniej jawne (wydźwięk artykułu/felietonu) obrażanie czytelników gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować