Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tak wygląda rozgrywka w MMO Earthrise

31 postów w tym temacie

Czy jeszcze komuś poza mną to przypomina gry Project Entropia i Tabula Rasa ?
Raczej dość mocno wyłamuje się z ogólnie przyjętej konwencji postapokaliptycznego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 12:07, Grzech napisał:

Super "post-apokaliptyczny" świat. Wszędzie zieleń.

A jakie niby miałyby być rośliny? Szarobure?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 12:15, Kadaj napisał:

> Super "post-apokaliptyczny" świat. Wszędzie zieleń.
A jakie niby miałyby być rośliny? Szarobure?


Walnęła bomba ~ rośnie puszcza.
Nie wydaje ci się, że coś jest nie tak? o_0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 12:24, Undertaker napisał:

Raczej miałoby ich być sporo mniej...

Dlaczego? Coś się stało, co doprowadziło do upadku cywilizacji (sądząc po ruinach). Nawet nie wiadomo, na ile to wpłynęło na pozostałe organizmy. Nawet jeśli, to natura wraca do równowagi (ile czasu upłynęło od owej "apokalipsy"?), a roślinność jako pierwsza. Dla mnie to jak najbardziej przekonująca wizja.

"Nie było nas, był las. Nie będzie nas, będzie las."

Aczkolwiek bieganie z gnatami po lesie w konwencji MMO ani trochę mnie nie ciekawi. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 12:32, Grzech napisał:

Walnęła bomba ~ rośnie puszcza.
Nie wydaje ci się, że coś jest nie tak? o_0

Na jakiej podstawie sądzisz, że to była bomba?

Poza tym, na stronie oficjalnej widnieje "A few hundred years passed". Czyli wszystko jak najbardziej w porządku. Nawet zdziwiłbym się, gdyby ten świat wyglądał inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w świecie post-apokaliptycznym nie może być zielni? Chodzi o to, że był jakiś armagedon i tyle. W końcu po iluś tam tysiącach lat, lub wcześniej planeta może odżyć albo mogą pojawić się nowe formy flory.

Choć fakt że zbyt cukierkowo to wygląda.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2011 o 12:44, Kadaj napisał:

Na jakiej podstawie sądzisz, że to była bomba?


Bomba nuklearna bądź kometa/meteoryt. Nic innego nie spowodowałoby "praktycznie kompletnego wyginięcia życia na Ziemi" czytaj: apokalipsy.

Dnia 18.01.2011 o 12:44, Kadaj napisał:

Poza tym, na stronie oficjalnej widnieje "A few hundred years passed". Czyli wszystko jak najbardziej w porządku. Nawet zdziwiłbym się, gdyby ten świat wyglądał inaczej.


Ok. Zauważ tylko, że odrodzenie Ziemi po którymś z w/w zdarzeń, w tym odbudowa flory nie trwałaby kilka setek lat, tylko znacznie dłużej.
No, ale nie ma sensu na ten temat polemizować. Gra mimo wszystko odstrasza i jest generalnie brzydko zrobiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - gra jest....ehmm... zbyt zielona jak na świat poskapokaliptyczny - rośliny nie odradzają się w ciągu tak krótkiego czasu (kilkaset lat jak napisali twórcy), a już na pewno nie aż tak - nawet w większości przygodówek nie jest tak zielono....^^ Gdzie tu są JAKIEKOLWIEK oznaki tej "tragedii"? Bo dla mnie jedyną taką odznaką jest trailer tej gry - nie pokazuje nic co by mnie mogło przekonać pomimo że uwielbiam MMO (choć wiadomo - o gustach się nie dyskutuje - ja wyrażam tylko swoją opinię...)
Mówiąc najkrócej gra póki co dno....- nic mnie nie przyciąga do tego tytułu, a niemal wszystko odstrasza...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro minęło kilkaset lat od apokalipsy i świat wygląda tak jak pokazali, to raczej nie ma sensu wspominać o "postapokaliptycznym świecie", bo może być to nieco mylące. Inaczej każdy okres można określać mianem postapokaliptycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natura po każdej katastrofie szybko odbiera należne jej tereny (przykładem jest choćby Czarnobyl), więc do kilkudziesięciu lat po katastrofie byłoby już zielono.
Sama gierka nie prezentuje się zbyt dobrze, przynajmniej wnioskując po tym filmiku, strasznie przypomina Tabule Rase. Walka wygląda koszmarnie i widać, że jest oparta na skillach i staniu w miejscu, czyli kto szybciej straci hp, dno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować