Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Jakub Wędrowycz oraz twórczość Andrzeja Pilipiuka

23 postów w tym temacie

Kroniki jakuba wędrowycza czaronik iwanow wezmisz czarno kure... zagadka kuby oxzprowacza i 2569 kroków są obecnie moimi ulubionymi kśiążkami w kronikach piliiuk doskonale ukazuje polskie realia przez pryzmat popeegerowskiej wsi i rozmaitych niesnasek sasiedzkich wszystko w lagodym swoiskim klmacie fantasy naprawdę polecam kazzda z tych ksiażek przeczytałem po pare razy Czy i wy mieliście okazję spotkać się z jego twórczościa jakie są wasze odczucia i cczy jeżeli czytaliscie ubawiliscie sie zy nie??

No i milewidziana ocenka jego tworów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie ksiażki o Jakubie, również "2569 kroków". Swietne ksiażki. Bardzo miło sie je czyta. Pozwalaja sie odprężyć i rozluźnić po męczącym dniu. Masa humoru i ciekawa fabuła sprawiaja, że chętnie się po nie sięga jeszcze raz. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2006 o 17:26, HumanGhost napisał:

Przeczytałem wszystkie ksiażki o Jakubie, również "2569 kroków". Swietne ksiażki. Bardzo miło
sie je czyta. Pozwalaja sie odprężyć i rozluźnić po męczącym dniu. Masa humoru i ciekawa fabuła
sprawiaja, że chętnie się po nie sięga jeszcze raz. :-)



A żebyś wiedział ja czytalem ja po kilka razy te ksiazki super bylo opowiadanie z szaszą (ruskim dzinem)

A dla chcacych sie w ta literature zagłebić wszystkie te ksiażki kosztuja okolo 30 zl jedna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 21:27, HumanGhost napisał:

Mnie do kupienia pierwszej książki o Jakubie skłoniły śmieszne ogłoszenia z gazet z tyłu, typu:
"Sprzedam ruski kombajn wraz z amunicją". :-D


Ja przeczytalem opowiadanie Jakub wędrowyccz i 7 krasnoludków w magazynie fantasy i musialem kupic ta ksiazke a potem nastepna i anstepna az nie kupilem wszystkich i czekam na nastepne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Kuzynki, Księżniczkę oraz Dziedziczki? też dobre książki Pilipiuka i nawet Jakub się tam podział jako postać trzecioplanowa. Swoją drogą to miła odmiana po drętwym Wiedźminie... Szkoda że tak mało jest autorów o takim podejściu do pisania jak Pilipiuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 21:39, spec_naz_ist napisał:

A co powiecie na Kuzynki, Księżniczkę oraz Dziedziczki?


No ba! Też genialne książki. Ciekawe podejście do tematu. Pilipiuk ma to coś co sprawia, że Jego ksiazki nie są banalne. Zawsze czymś zaskoczy czytelnika. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 21:30, Ponury rzniwiaż napisał:

Ja przeczytalem opowiadanie Jakub wędrowyccz i 7 krasnoludków w magazynie fantasy i musialem
kupic ta ksiazke a potem nastepna i anstepna az nie kupilem wszystkich i czekam na nastepne;)


Ja również swoją przygodę z Jakubem rozpocząłem od magazynu Fantasy. Na początku pojawiło się opowiadania "Tajemnica Kwaśnego Samogonu", spodobało mi się, ale nie dostałem jeszcze "impulsu zapalniczego". Później zobaczyłem opowiadanie "Pogromca Pierścienia", czy jakoś tak, nie był to tekst pisany przez Pilipiuka, ale za jego zgodą i z tym samym rodzajem żartu. Po dłuższym czasie przerwy od fantastyki trafiła w moje ręce książeczka z opowiadaniami fantastycznymi, dodawana do Fantasy; tam przeczytałem tekst "Kostucha",coś zadrżało i wtedy powiedziałem sobie: Dość tego.
Poszedłem do sklepu i patrzę a tam "Zagadka Kuby Rozpruwacza". Łapę i do kasy. Przeczytałem, spodobało mi się jeszcze bardziej i zacząłem kupować kolejne książki, i czytać opowiadania z internetu.

Uważam że książki o Jakubie mają w sobie to coś, coś co chwyta i nie pozwala się oderwać(zupełnie jak prąd;])
Swoją drogą to zauważyłem że sposób żartowania w JW jest bardzo podobny do tego, jakim operują redaktorzy CD-Action.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem całość i jestem bardzo zodowolony. O ile poziom tych książek jest strasznie nierówny a Pilipiuk niestety wybitnym pisarzem nie jest (sromotne braki warsztatowe), to czyta się wszystko bardzo przyjemnie. Jestem niezwykle pozytywnie zaskoczony ostatnim tomem ''Wieszać każdy może'', który po rzeczywiście słabych tomach nr 3 i 4 stanowi niezykle miłe odświeżenie. Główne opowiadanie jest wprost kapitalne a i ''Wieśmin'' (choć to już nie Pilipiuk) wymiata ;) Z innych jego książek czytałem ''Kuzynki'' itd - pierwsza cześć świetna, druga średnia, a ''Dziedziczek'' nawet nie chciało mi się kończyć, bo to lipa straszna była. ''Dzień wskrzeszenia'' tegoż autora to jedyna chyba jego wycieczka na grunt twardej SF, ale wyłażą tu wszystkie jego braki jako pisarza i książka jest co najwyżej mooocno średnia. Opowiadań nie czytałem, ale kiedyś to nadrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chciałbym aby ktoś zrobił grę o Jakubie, np. przygodową. Gdyby była tak zabawna jak książka na pewno byłoby na nią wzięcie. A już bardzo cieszyłbym się gdyby była to gra RPG, CRPG oczywiście, nie skomplikowane ale RPG. Wyobrażacie sobie to: Jakub idzie ze swoją drużyną: Semenem, Juzwą i kilkoma najemnymi żulami, uzbrojeni wszyscy w tulipany, drewniane kołki i różne wynalazki Kubusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie czytam "Operacja Dzień Wskrzeszenia" i musze powiedziec że początek jest jak najbardziej ciekawy ^^. Poprostu wciągnołem się bezpowrotnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czytał ktoś z was "Operację: Dzień Wskrzeszenia"? To taki Fallout okiem Polaka ;) Ja ją przeczytałem w dwa wieczory, tak mnie wciągnęła... :) W sumie z książek Pilipiuka to nie czytałem jeszcze tylko "Norweskiego Dziennika" i "Dziedziczek". Ale muszę powiedzieć, że nieco się zawiodłem na "Wieszać Każdy Może" - liczyłem na kolejną dużą porcję opowiadań o Jakubie, a są tam zaledwie cztery. Z czego jedno na ok. 150 stron. Co prawda jeszcze całej książki nie przeczytałem, ale... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oooo, pamiętam jak czytałem pierwsze opowiadanie Pilipiuka o Jakubie w magazynie Fenix jeszcze w szkole podstawowej jakieś 12 lat temu,od tego czasu to jedna z moich ulubionych postai w literaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pilipiuk braki warsztatowe nadrabia treścią chociaż i tak większośc opowiadań ma jasny cel czyli bawienie czytelnika i jako takie sie sprawdazją chociaż czytajac jego poważnjesze ksiązki (kroki) naprawde niektóre opowiadania (mini ksiażki własciwie ) w zakresie zarowno fabuły jak i warsztatu są na wysokim poziomie (taka moja opinia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się najbardziej podobały Dzienniki Norweskie, później Jakub(mój imiennki) :D, i Książki o Sędziwoju i Spółce też dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Genialna jest seria o Jakubie Wędrowyczu. Niczego sobie są też Kuzynki, Księżniczka i Dziedziczka. Więcej książek jednak nie czytałem ale te są fenomenalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Książka "Operacja Dzień Wskrzeszenia" jak najbardziej zajefajna, lepszej nie czytałem. Poprostu genialna! Polecam jak ktoś nie czytał, normalnie cudo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować