Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Duke Nukem Forever kontra Bulletstorm: będzie wojna?

102 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2011 o 05:31, GranGTX napisał:

Obie gry to Unreal Engine 3, a na trailerach gołym okiem widać różnicę. Gearbox mogło
się bardziej postarać.


Co wy chcecie? DNF powstał w 95% w 2007roku. Wystarczy spojrzeć na filmiki od 3DRealms a tym trailerem. Gearbox z kilkoma członkami 3DRealms tylko dokończył i dopieścił szczegóły. DN3D nie zabijał grafiką, była taka sama różnica w porównaniu z Q1 jak teraz DNF i BS.

DNF nie będzie gniotem dla fanów gry napewno. Dzieciakom może nie spodobać się grafika, ale szczerze? Gówno mnie to obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

One man, one world, one million babes to save ! - Wiadome Duke na pierwszym miejscu dopiero później Bulletstorm mnie będzie interesował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to zapewne najpierw sięgnę po DNF ale tylko dla tego, że jest to tytuł historia ;) Bo raczej nie spodziewam się, ze będzie to jakaś gra naprawdę genialna. Będzie fajnie znów postrzelać do ufoków i ratować nasze laski ale jednak pod względem grywalności i dopracowania wydaje mi się, że Bulletstorm będzie lepszy. Mimo wszystko po Bulletsotrma sięgnę w drugiej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duża różnica czasu między premierami by wybierać jedną z dwóch gier. Nawet KZ3 którego też trzeba brać pod uwagę się w tym spokojnie mieści. Ot 3 gry w ciągu 4 miesięcy. To jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojna na pewno będzie i to gorąca. Na obydwie gry czekam z niecierpliwością, ale chyba jednak trochę bardziej na Bulletstorma głównie dlatego, że wychodzi nieco szybciej. A za Duke Nukem z całych sił trzymam kciuki żeby gra nie okazała się rozczarowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika - DNF = BS Jak na Unreal Engine 3, ja tam na prawdę nie widze zbytnio różnic xD. U Duke''a moze to po prostu konkretniej widać braki w teksturach i braki w samym modelu duke''a? Albo tez styl wykonania gry. Ciul zobaczymy przy wyjsciu. Dla mnie tam remis, bo co za roznica? :>

Klimat - DNF > BS Zalatuje mi polączeniem Dark Messiah of M&M i Painkillera. Duke Win.

Główny bohtater - DNF > BS Kto z kim do kogo? :P Nawet jak slyszalem żarty w wykonaniu nowego goscia... to nie to. Gdzies tego matola juz slyszalem, ale gdzie? ;p Ogólem ten z BS mi ewidentnie nie podchodzi.

Dynamika - BS = DNF BulletStorm moze mieć niby większą dynamikę, ale to tez zalezy tez od stylu gry. Dla mnie tam remis.

Lokacje - DNF > BS Nie podoba mi się styl zaprezentowanych w BS. Wolę w tym momencie stare :)

Przeciwnicy - DNF > BS Mordowanie starych potworków w nowej krasie bardziej mi podchodzi jak psycholi ze zlomowiska ;d

GamePlay -> DNF> BS O ile jako tako do BS, nic nie mam. To byly juz gierki gdzie mozna bylo nawalac combosy, to jednak mnie to nie rajcowalo. Wolę zdecydowanie akcje zaprezentowane w DNF.

Dnia 24.01.2011 o 07:15, Tenebrael napisał:

Cóż, król może być tylko jeden, i dla mnie tym królem jest jak na razie DNF.

+1, ale to jak zwykle subiektywizm i moj gust. A o nich sie nie rozmawia ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to widze zupełnie inaczej jak koledzy wyżej... hm na wzrok mi padło ? - chyba nie... okaże się jak wyjdą obie gry ale myśle iz Bulletstorm (UE3.x) graficznie/technologicznie jest lata świetlne przed DNF(UE3.0?)...

Grafika - BS > DNF
Klimat - BS > DNF
Główny bohtater - BS > DNF
Dynamika - BS > DNF
Lokacje - BS > DNF
Przeciwnicy - BS > DNF

W mojej ocenie DNF wygląda jak poczciwy DOOM 3/Quake 4 ( choć to inny engine - bo poniekąd DNF działa na UE3? xD)... gdyby gra wyszła tak w 2005 roku to może i odniosła by sukces a tak spodziewam się wielkiej kiszki i ocen na poziomie 70% (gdzie świetna/bardzo dobra gra to 85-99%) ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 15:41, maXan napisał:

Główny bohtater - BS > DNF

Wytłumacz mi jak do jasnej cholery jakiś kmiotek z Bulletstorma może być lepszy od DUKE''a?
Argumenty proszę.
I 70% to jest dobra ocena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 15:55, Danio237 napisał:

Wytłumacz mi jak do jasnej cholery jakiś kmiotek z Bulletstorma może być lepszy od DUKE''a?
Argumenty proszę.


Pewnie na tej samej zasadzie, na jakiej wypisywane są tu teksty o tym, jak to Duke jest lepszy od Bulletstorma w kwestii lokacji, dynamiki, przeciwników, gameplay''u... To ciekawe, jak wiele osób jest w stanie ocenić obie gry na tyle czasu przed premierą. Jeśli można, poprosiłbym wyniki losowań Lotto na najbliższe tygodnie, typowanie wyników Ligii Mistrzów na lata 2012-2015 i może jeszcze niech mi ktoś powie, czym zakończy się 12245 odcinek Mody na Sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 15:55, Danio237 napisał:

> Główny bohtater - BS > DNF
Wytłumacz mi jak do jasnej cholery jakiś kmiotek z Bulletstorma może być lepszy od DUKE''a?
Argumenty proszę.


Prosze bardzo - Duke wygląda jak pacaj- przypakowany tępak znający tylko kilka słów xD Hehe...

Dnia 24.01.2011 o 15:55, Danio237 napisał:

I 70% to jest dobra ocena.

Jak dla kogo ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2011 o 17:15, maXan napisał:

Prosze bardzo - Duke wygląda jak pacaj- przypakowany tępak znający tylko kilka słów xD
Hehe...


Twoje posty świadczą to samo o tobie. Iksde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 16:46, Ring5 napisał:

Pewnie na tej samej zasadzie, na jakiej wypisywane są tu teksty o tym, jak to Duke jest
lepszy od Bulletstorma w kwestii lokacji, dynamiki, przeciwników, gameplay''u... To ciekawe,
jak wiele osób jest w stanie ocenić obie gry na tyle czasu przed premierą.


Ja oceniam na przykladzie trailerów i calego tego gledzenia w prezentacjach BS.
Jest głos; jest przestawiona walka; sa przedstawione lokacje. Mniej wiecej da sie wyczuć klimat.
Do tego mniej wiecej da sie porównać przedsawienie obu gameplayow.

Przykladadowo. Kolesia który podkladal w BS nie moge zdzierzyć; tektsow porywających nie ma (przynajmniej mnie). Przypomina mi to grabaża opwiadajacego kawaly xD. Dlatego wole Duke''a
Grafika; jak ja ją widzę nie powala w obu tytyułach.
Klimat - gralo sie w 3d i manhattan czuc bylo jaki byl. Z trailera da się wyczuć, że dalej to jest.Wniosek? Duke mnie kupił.
Bulletstorm? Ja nie wiem. Ja nie kupuje tego walenia kombosow na "zlomowisku" do jakichs wariatow :)
Lokacje, conieco bylo pokazane. Wolę te Duke''owe niz te zlomowisko z pieknym widokiem gdzies tam "za wszystkim"
Przeciwnicy - widać było czym się różnią :)
Gameplay - "BS Zalatuje mi polączeniem Dark Messiah of M&M i Painkillera. Duke Win."


@UP Co za żenująco niski poziom wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 18:55, Nalfein napisał:

> I 70% to jest dobra ocena.
70% to jest ocena dostateczny+ jak już.


Ciekawe. W takim razie wszystkie gry poniżej 30% to 1? Więc po co nam skala procentowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 18:55, Nalfein napisał:

70% to jest ocena dostateczny+ jak już.

Przelicz sobie: 70% z 6 (czyli skali szkolnej) wynosi 4,2 czyli ocena dobry z małym plusikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 18:16, maXan napisał:

Możesz mi obciągXXX hipisie !


Zostawię to bez komentarza, szkoda słów Degrad -1, jeśli w dalszym ciągu będziesz kogoś obrażał i twoje posty będą podobne to szybko się pożegnamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ring5

Widzisz, da się wiele rzeczy wyczuć na podstawie trailerów, zapowiedzi etc. Zresztą, zauważ, że osoby oceniające jasno piszą: "na podstawie tego, co jak na razie wiemy". Nie znaczy to, że finalny werdykt nie może być zupełnie inny. Na razie oceniamy to, co zostało nam zaprezentowane.

maXan

Mówisz, że będzie to taki Doom 3. I jak dla mnie bardzo dobrze! Właśnie tego oczekuję - powrotu do korzeni, a nie kolejnego klona CoD''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 19:06, Isildur napisał:

Zostawię to bez komentarza, szkoda słów Degrad -1, jeśli w dalszym ciągu będziesz
kogoś obrażał i twoje posty będą podobne to szybko się pożegnamy.


Heh ...
PS: Sapał to dostał na co zasługiwał :D ...w sumie odwróciło się to przeciwko mnie xD eee tam ... no może troszke przesadziłem...

Tenebrael

Dnia 24.01.2011 o 19:06, Isildur napisał:

maXan

Mówisz, że będzie to taki Doom 3. I jak dla mnie bardzo dobrze! Właśnie tego oczekuję
- powrotu do korzeni, a nie kolejnego klona CoD''a.


Jak kto lubi akurat dla mnie to wada.

Danio237
Co do skali ocen itp. był jakis czas temu o tym artykuł na gram.pl radze się zapoznać - bardziej ''spostrzegawczy'' zapewne więdza o co mi chodziło ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować