Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Władca Pierścieni: Wojna na Północy - zapowiedź

40 postów w tym temacie

Adam Berlik

Warner Bros. przejęło od Electronic Arts licencję na Władcę Pierścieni i postanowiło od razu zlecić stworzenie dwóch gier osadzonych w uniwersum Tolkiena. Jedną z nich jest gra Władca Pierścieni: Wojna na Północy, na pudełku której znajdzie się znaczek 18+.

Przeczytaj cały tekst "Władca Pierścieni: Wojna na Północy - zapowiedź" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka zapowiada się zacnie. Mimo iż nie jestem fanów Władcy Pierścieni to z chęcią zagram z uwagi na kooperację. Niestety w każdym słoju miodu znajdzie się łyżka dziegciu - Cenega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieć takie obszerne i rozbudowane uniwersum jakim jest cały świat który stworzył Tolkien i co i gówno!! szczerze nigdy nie wyprodukowano porządnej gry o Sródziemiu , każdy kto przeczytał Władce albo obejrzał trylogie to wie że ten cały świat aż prosi się żeby ktoś zrobił porządną grę RPG w tym uniwersum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 20:14, glazik napisał:

Mieć takie obszerne i rozbudowane uniwersum jakim jest cały świat który stworzył Tolkien
i co i gówno!! szczerze nigdy nie wyprodukowano porządnej gry o Sródziemiu , każdy kto
przeczytał Władce albo obejrzał trylogie to wie że ten cały świat aż prosi się żeby ktoś
zrobił porządną grę RPG w tym uniwersum


Proszę Cię.. Film?? Ktoś kto nie miał nic wspólnego z książką nie złapie wielu rzeczy, a i ludzie ktrórzy poprzestali na samej trylogii też za wiele o świecie stworzonym przez Tolkiena nie wiedzą. Silimalirion, oraz jego uzupełnienie w postaci Niedokończonych Opowieści tak, ale na pewno sama trylogia nie da nam dużego pojęca o Śródziemiu

No i fakt, dobrej gry w Śródziemiu jeszcze nie widziałem.. Może wyjątkiem jest Bitwa o Śródziemie, na jakiś czas wsiąkłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale najlepszą grą, jaka do tej pory wyszła, jest mod (sic!) Third Age: Total War do gry Medieval II :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 20:30, Gen_Maximus napisał:

ludzie ktrórzy poprzestali na samej trylogii też za wiele o świecie stworzonym przez Tolkiena nie wiedzą.

Dnia 23.01.2011 o 20:30, Gen_Maximus napisał:

sama trylogia nie da nam dużego pojęca o Śródziemiu


Cóż, z kolei nawet ci, którzy książki Tolkiena czytali, nie wiedzą, że Władca Pierścieni NIGDY NIE BYŁ, NIE JEST ANI NIE BĘDZIE TRYLOGIĄ! Nie rozumiem, jak można powtarzać taką bzdurę, jednocześnie krytykując innych... Trylogia to cykl trzech książek, z których każda stanowi odrębną całość, połączonych wspólnymi bohaterami, wątkami itp. Dlatego też "trylogia" Sienkiewicza jest trylogią (każda z części wchodzących w jej skład jest odrębną powieścią, które łączą postaci np. Zagłoby czy Wołodyjowskiego), natomiast Władca NIE składa się z trzech książek. No, chyba, że ktoś uznaje Drużynę Pierścienia, Dwie Wieże i Powrót Króla za osobne powieści. Jeśli tak, to nie mam nic do dodania...

Dnia 23.01.2011 o 20:30, Gen_Maximus napisał:

No i fakt, dobrej gry w Śródziemiu jeszcze nie widziałem.. Może wyjątkiem jest Bitwa
o Śródziemie, na jakiś czas wsiąkłem.


Lord of the Rings Online? The Hobbit (z lat osiemdziesiątych)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Choć twórcy zaznaczają, że mimo podziału na klasy, żadna z postaci nie będzie ograniczona w kwestii taktyki, jaką obierze podczas walki. Nie oznacza to oczywiście, że nagle krasnolud będzie młócił wrogów, jak w hack''n''slashu, bo pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da, ale generalnie zapomnijcie o wielu ograniczeniach znanych z innych gier tego typu."

O co chodzi? Nie rozumiem czemu krasnolud nie może młócić wrogów jak w hack''n''slashu - z tego co widziałem na skąpych gameplayach, to wojownik będzie właśnie młócił :f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 21:41, Ring5 napisał:

Cóż, z kolei nawet ci, którzy książki Tolkiena czytali, nie wiedzą, że Władca Pierścieni
NIGDY NIE BYŁ, NIE JEST ANI NIE BĘDZIE TRYLOGIĄ! Nie rozumiem, jak można powtarzać
taką bzdurę


Prawie dobrze :)
Władca Pierścieni nie był pisany jako trylogia. Został napisany jako jedna książka. Do dzisiaj można zobaczyć czasami wydanie jednotomowe. I... no własnie, WP jako jedna książka był zbyt gruby, wiadomo, że opasłe tomiska odstraszają. Więc wydawca WP zażądał od Tolkiena by to jakoś podzielił. I stąd mam trzy książki.

EDIT: Po prostu uzupełniam Twoją wypowiedź, w której brakowało tego co napisałem.

I już nie czepiaj się tego określenia trylogia, jest to skrót myślowy... Przynajmniej w wykonaniu tych którzy znają prawdziwe losy wydania WP.

Co do gry... Do uniwersum WP nie pasuje mag. Nie było tam żadnych magów oprócz Majarów :) Ale.. co tam, czepiam się na siłę, bo gra prezentuje się naprawdę obiecująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 22:11, Evertsen_Dante napisał:

Władca Pierścieni nie był pisany jako trylogia. Został napisany jako jedna książka. Do
dzisiaj można zobaczyć czasami wydanie jednotomowe. I... no własnie, WP jako jedna książka
był zbyt gruby, wiadomo, że opasłe tomiska odstraszają. Więc wydawca WP zażądał od Tolkiena
by to jakoś podzielił. I stąd mam trzy książki.


Jak to napisałeś - prawie dobrze. Podział na trzy tomy (tomy, nie książki!) był spowodowany tym, że wydawca nie był przekonany o tym, czy książka w ogóle się sprzeda (o sukcesie nie wspominając). Podział na trzy części i wydanie początkowo tylko pierwszej miały na celu jedno - zminimalizowanie ewentualnych strat, jeśli powieść okazałaby się klapą (a mogłaby nią się stać, gdyż cena całości mogłaby być zbyt wysoka dla zwykłego "szaraczka"). Na szczęście stało się inaczej, więc wydano pozostałe dwa tomy, a jakiś niedouczony pseudoznawca kiedyś użył zwrotu "trylogia" (nie wiedząc, co ono oznacza) i - niestety - tak już zostało: ludzie bezmyślnie powtarzają tę bzdurę od wielu lat (co zresztą doprowadzało samego Tolkiena do szału - on sam widział WP jako duologię - drugą częścią miał być Silmarillion, w zamierzeniu o podobnej objętości, co WP). Zresztą co do samego WP, Tolkien myślał też nad wydaniem go w sześciu tomach.

Dnia 23.01.2011 o 22:11, Evertsen_Dante napisał:


I już nie czepiaj się tego określenia trylogia, jest to skrót myślowy... Przynajmniej
w wykonaniu tych którzy znają prawdziwe losy wydania WP.


Skróty myślowe w tym kraju się źle kojarzą. Jeśli ktoś opowiada bzdury, a potem uzasadnia to "skrótami myślowymi", to może powinien zastanowić się nad karierą w polityce. Tam takie rzeczy zdarzają się nagminnie. Wybacz, ale akurat tego określenia mam zamiar się czepiać. Równie dobrze można powiedzieć "nie czepiaj się, że ktoś mówi ''doktór'', bo to przecież skrót myślowy" - nie, to nie jest skrót myślowy. To jest błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 22:18, Ring5 napisał:

ciach!


No... i w ten sposób opowiedzieliśmy całą historię, dzieląc ją na, nomen omen, trzy części :) Może ktoś skorzysta z tego.

A co wytykania skrótów myślowych... Wiem co mówię/piszę, więc używam ich spokojnie i nagminnie. Za innych nie mogę brać odpowiedzialności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 22:11, Evertsen_Dante napisał:

Co do gry... Do uniwersum WP nie pasuje mag. Nie było tam żadnych magów oprócz Majarów

Też mi się tak właśnie wydawało. Nie jestem jakimś specem od LotR, obejrzałem filmy i przeczytałem pierwszą część, ale jednak nie pasuje mi tu mag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie będzie AI naszych kompanów a co za tym idzie czy gra offline będzie przyjemna. Wszyscy wiem jak się grało np w RE5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 22:25, Evertsen_Dante napisał:

A co wytykania skrótów myślowych... Wiem co mówię/piszę, więc używam ich spokojnie i
nagminnie.


Ale przecież nie mówisz do siebie, więc precyzja jest jak najbardziej wskazana. Przez "skróty myślowe" powielane są bzdury. "Trylogia Tolkiena" jest lekkim kalibrem jeśli weźmiemy inne np. "polskie obozy koncentracyjne". To też "skrót myślowy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boje się, że powstanie kolejna niewysokich lotów produkcja swoją siłę opierająca jedynie na licencji. z czym już, w przypadku tej marki, mieliśmy kilka razy do czynienia.

>>Do uniwersum WP nie pasuje mag. Nie było tam żadnych magów oprócz Majarów

Oj wydaje mi się, że Elrond też zaczarował pewną rzekę przepędzając Nazgulów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować