Zaloguj się, aby obserwować  
NEPTUNAK

MROCZNE WIEKI

367 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2007 o 13:23, Quatre napisał:

Coś średnio mi się widzi ten dodatek, brak jakichś większych zmian, a cena 15 euro raczej zbyt
wysoka jak na to, co oferuje :/ I znowu pewnie jedynie w dystrybucji internetowej,a ja tam
wolę w pudełeczku :)


Wiesz, jak czytałem opisy zmian do Revolutions, też wydawał mi się, że niewielkie, a okazało się, ze to niemal nowa gra. Ba z patcha na patch są ogromne zmiany. A 50 złotych za jedną z najlepszych gier na świecie to dużo?
W każdym razie już się martwię o kompatybilność z polską wersją. Uch, w życiu już nie kupie gry w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien niesłychanie denerwujący problem. Mianowicie zbudowałem już sobie w miarę silne państwo (Niemcy, Dania, Francja, Węgry, Hiszpania, Maroko) i ni stad ni z owąd gra zaczęła sie wieszać. Kursor sie zatrzymuje, czas przestaje płynąc a ja muszę zresetować kompa. Nie pathowałem gry. Kupiłem ja w Ekstra Klasyce. Byłbym wielce wdzięczny z pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 19:30, Sithek napisał:

Mam pewien niesłychanie denerwujący problem. Mianowicie zbudowałem już sobie w miarę silne
państwo (Niemcy, Dania, Francja, Węgry, Hiszpania, Maroko) i ni stad ni z owąd gra zaczęła
sie wieszać. Kursor sie zatrzymuje, czas przestaje płynąc a ja muszę zresetować kompa. Nie
pathowałem gry. Kupiłem ja w Ekstra Klasyce. Byłbym wielce wdzięczny z pomoc w rozwiązaniu
tego problemu.

mroczne wieki lubia sie wieszac lub wyskakiwac do pulpitu, koniecznie wgraj wszystkie patche jakie sa i czesto rob save''y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 20:23, dobrakos napisał:

mroczne wieki lubia sie wieszac lub wyskakiwac do pulpitu, koniecznie wgraj wszystkie patche
jakie sa i czesto rob save''y.

Ja swego czasu miałem podobne problemy ze stabilnością i nawet sejw nie pomagał, bo w tym samym momencie i tak mi pulpit wyskakiwał :/ Ale na szczęście dawno juz tego nie doświadczyłem, odpukać w niemalowane :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 20:23, dobrakos napisał:

mroczne wieki lubia sie wieszac lub wyskakiwac do pulpitu, koniecznie wgraj wszystkie patche
jakie sa i czesto rob save''y.


Nie dałoby się jakoś tego wyeliminować? Odnoszę wrażenie, iż w miarę jak gram tym częściej mnie wywala. A szkoda bo to mi psuje zabawę. To sie zdarza za często by można było czerpać przyjemność z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 21:29, Sithek napisał:

Nie dałoby się jakoś tego wyeliminować? Odnoszę wrażenie, iż w miarę jak gram tym częściej
mnie wywala. A szkoda bo to mi psuje zabawę. To sie zdarza za często by można było czerpać
przyjemność z gry.

Niestety nie, ale jak grałem na nowszych patchach, gra wydawała mi się całkiem stabilna. Nie wiem w jakiej wersji jest Twoja gra.
Z tego co pamiętam, to po instalacji nowego patcha, najlepiej rozpocząć nową grę.
Jeśli gra Ci się wiesza na konkretnym savie, tylko w różnym okresie czasu, może mieć to związek z jakimś wydarzeniem, np. czyjąś śmiercią. Wtedy to już ciężko pomóć, może jacyś fachowcy z forum Paradoxu są w stanie powiedzieć jak save''a naprawić (bo to zwykły plik tekstowy, tylko bardzo długi).
Polecam zainstalować najnowszego patcha i rozpocząć nową grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 21:41, Vel Grozny napisał:

Polecam zainstalować najnowszego patcha i rozpocząć nową grę.


Przepraszam, ze tak późno odpowiadam.
Mam wersję 1,04A Jest w ogóle jakaś nowsza? Strasznie szkoda mi zaczynać nowa rozgrywkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 20:56, Sithek napisał:

> Polecam zainstalować najnowszego patcha i rozpocząć nową grę.

Przepraszam, ze tak późno odpowiadam.
Mam wersję 1,04A Jest w ogóle jakaś nowsza? Strasznie szkoda mi zaczynać nowa rozgrywkę...


Jest 1.05, ale nie wiem co zmienia, a polskiej wersji tego patcha nie ma.
Mozesz zainstalowac angielski.
http://eufi.org/showthread.php?t=14017
lub w tym temacie wpisz do wyszukiwarki regedit , wtedy znajdziesz posty z tego tematu jak go zainstalowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 18:15, Darcon112 napisał:

Nie wiecie kiedy zostanie wydana w Polsce Crusader Kings: Deus Vult ??Na świecie już jest.

Pewnie nieprędko, jeżeli w ogóle. Tak samo jak jest z dodatkiem do Victorii i do Europy Universalis 3. Podobnie było długo z Hearts of Iron 2, tzn. dodatków się nie mogliśmy doczekać. Najwyraźniej sprzedaż gier Paradoxu w Polsce nie idzie najlepiej, skoro wydawcy tak się wzbraniają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram Polską i podbiłem Wenecję.Potem podbiłem kilka plemion nadbałtyckich.Strasznie spadła mi reputacja a mam 326 punktów pobożności.Bezpośrednio kontroluję 3 prowincje.Wasale zaczęli mi się buntować.Co robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 17:42, Darcon112 napisał:

Gram Polską i podbiłem Wenecję.Potem podbiłem kilka plemion nadbałtyckich.Strasznie spadła
mi reputacja a mam 326 punktów pobożności.Bezpośrednio kontroluję 3 prowincje.Wasale zaczęli
mi się buntować.Co robić??

Odpowiedź jest jedna: zacząć od nowa, tym razem już nie tak agresywnie :)
Cały czas monitoruj poziom Twojej reputacji. Jak zagarniasz tytuły, podbijasz prowincje chrześcijan, to spada znacząco reputacja. Poprawia się zaś powolutku wraz z upływem czasu, kiedy przekazujesz tytuły wasalom, walczysz z niewiernymi. Grając Polską najlepiej skupić się początkowo na plemionach pogańskich na południowych i wschodnich wybrzeżach Bałtyku. W międzyczasie można też coś pomyśleć o podbojach w państwach chrześcijańskich, a ubytek reputacji uzupełnić sobie właśnie podczas walk w poganami.
Reputację możesz zobaczyć wyrażoną liczbowo, jeśli klikniesz jakiegoś Twojego wasala i najedziesz na jego portret - wzrost wierności z reputacji równy zero oznacza nieskalaną reputację, każda gorsza to już minus do wzrostu wierności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z grą: Mogę ożenić z kimś tylko jedną osobę w moim państwie. Ciągle dostaję oferty małżeństw i mogę je akceptować, ale sam nikomu nie mogę go zaoferować. Tak się dzieje od kiedy na wersję 1.02 zainstalowałem patch 1.04A, pobrany z gram.pl. Pytam się was ponieważ ten patch dużo zmienia na lepsze i nie chcę się go pozbywać.

Po prostu kiedy klikam gdziekolwiek "Zaproponuj Małżeństwo", jest tylko pusty ekran ludzi mogących to zrobić, mimo, że na obu dworach są osoby bez małżeństw. Robi się tak dopiero wtedy kiedy zaproponuję udanie jedno małżeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kiedy klikam gdziekolwiek "Zaproponuj Małżeństwo", jest tylko pusty ekran ludzi

Dnia 18.03.2008 o 16:31, Rafifi napisał:

mogących to zrobić, mimo, że na obu dworach są osoby bez małżeństw. Robi się tak dopiero
wtedy kiedy zaproponuję udanie jedno małżeństwo.


Aby móc zawrzeć małżeństwo musisz mieć władcę w wieku 15>.Zwykłymi dworzanami nie można w tej rubryce zawierać małżeństw ,w Zaproponuj Małżeństwo można żenić tylko władców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, czy w Mrocznych Wiekach nie występuje ten sam problem co np. w Hearts of Iron 2 - po pewnym czasie gry wraz z postępującymi podbojami gra zaczyna mieć koszmarnie wysokie wymagania i na takim sobie kompie zwalnia tak, że nie da się grać? Mam Mroczne Wieki z GW i zastanawiam się czy instalować, żeby nie skończyły jak HoI2 - zostały same save''y i czekają na modernizację kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2008 o 16:18, Darcon112 napisał:

Jakie są cele krucjat?Bo podbijam ziemie ,,niewiernych'''' a ciagle maleje mi reputacja.

O ile mi wiadomo, to krucjaty nie mają wiele wspólnego z reputacją, one podnoszą jedynie prestiż i pobożność. Reputacja Ci spada, bo prawdopodobnie prowadzisz też dużo wojen z chrześcijanami i nie chcesz się pozbywać zdobywanych prowincji i tytułów książęcych.

kordzio1
Te gry zwalniają nie tylko na słabszych kompach :/ U mnie na C2D 6300, GF8800GTS 640 i 4 GB RAMu też się tnie niemiłosiernie jak już mi się państwo rozrośnie :( Widać taka już specyfika tych gier :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem sobie dzisiaj trochę i muszę przyznać, że gra potrafi wciągnąć. Jednak mam lekkie problemy z tymi stosunkami między wasalami, seniorami itd. na szczęście co jakiś czas save''uje więc błędy wynikające z nieznajomości gry da się poprawić. Gram Polską i muszę teraz poszukać jakiegoś łatwego kąska do podbicia, na szczęście zostało jeszcze kilka pogańskich prowincji na północy. Wcześcniej chciałem podbić Halicz, ale dopiero wtedy dowiedziałem się, że jak zaczynam walkę z seniorem to nie koniecznie jestem w stanie wojny z wasalami, najpierw atakowałem Podlasie (pogańskie) wtedy rozpoczynała się wojna z Haliczą, ale niestety nie mam tyle Prestiżu, aby wszystkich wasali zaatakować, a okupowanie jednej prowincji i zdobycie drugiej jest mało opłacalnym interesem, gdy do wojny wchodzą dwaj potężni sojusznicy mojej ofiary...
Ogólnie gra fajna, tylko pewne trudności mam z przestawieniem się z HoI2 i na początku dużo czasu traciłem na to, aby zaatakować z różnych kierunków. Ale jak to się mówi "practice makes perfect" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować