Zaloguj się, aby obserwować  
NEPTUNAK

MROCZNE WIEKI

367 postów w tym temacie

Wcześcniej chciałem podbić Halicz, ale dopiero wtedy

Dnia 22.03.2008 o 21:21, kordzio1 napisał:

dowiedziałem się, że jak zaczynam walkę z seniorem to nie koniecznie jestem w stanie
wojny z wasalami, najpierw atakowałem Podlasie (pogańskie) wtedy rozpoczynała się wojna
z Haliczą, ale niestety nie mam tyle Prestiżu, aby wszystkich wasali zaatakować, a okupowanie
jednej prowincji i zdobycie drugiej jest mało opłacalnym interesem, gdy do wojny wchodzą
dwaj potężni sojusznicy mojej ofiary...

Też niedawno skończyłem grać w Mroczne wieki-powodem zbyt częste pojawianie się pulpitu w czasie gry i rozpoczynanie od miejsca sejwu,co potrafi doprowadzić do stanu ciężkiej nerwicy i jak wyczytałem na paru już forach nie ma na to lekarstwa w polskiej wersji.
Nie wiem czy dobrze myślę ale czasem lepiej przyjąć tylko tytuł książęcy-większość Hrabstw przechodzi wtedy na twoją stronę-taki numer najczęściej używam do zdobycia tytułu króla Litwy,gdzie Połock jest właśnie takim celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2008 o 00:24, Gregory171 napisał:

Też niedawno skończyłem grać w Mroczne wieki-powodem zbyt częste pojawianie się pulpitu
w czasie gry i rozpoczynanie od miejsca sejwu,co potrafi doprowadzić do stanu ciężkiej
nerwicy i jak wyczytałem na paru już forach nie ma na to lekarstwa w polskiej wersji.
Nie wiem czy dobrze myślę ale czasem lepiej przyjąć tylko tytuł książęcy-większość Hrabstw
przechodzi wtedy na twoją stronę-taki numer najczęściej używam do zdobycia tytułu króla
Litwy,gdzie Połock jest właśnie takim celem.

Właśnie pi raz pierwszy mi się wykrzaczyła w momencie gdy akurat mój człowiek został wybrany na papieża, a ja mam ekskomunikę, więc byłby to całkiem korzystny dla mnie miks. Wersja z GW jest 2 języczna i jeżeli jeszcze raz mi się wywali gra, to sprawdzę czy tu się da jakieś łatki, czy coś w tym stylu poinstalować.
Najgorsze jest to, że tak się potoczyły losy, że wsystkie problemy w regionie bym prawie rozwiązał dzieki temu, że mój sojusznik Węgry zaczął walczyć z każdym, a ja miałem tyle wojska, żebym pokonał zarówno małe hrabstwa, jak i Czechów... no ale trudno jutro rano się postaram zrobić prawie to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2008 o 01:02, kordzio1 napisał:

Właśnie pi raz pierwszy mi się wykrzaczyła w momencie gdy akurat mój człowiek został
wybrany na papieża, a ja mam ekskomunikę, więc byłby to całkiem korzystny dla mnie miks.
Wersja z GW jest 2 języczna i jeżeli jeszcze raz mi się wywali gra, to sprawdzę czy tu
się da jakieś łatki, czy coś w tym stylu poinstalować.


Jeżeli już kombinujesz spróbuj wersji 1.04b i do tego takiego moda nazwy nie pamiętam znalazłem ją na forum eu.org-fajna stronka do gier tego typu;jak poszukasz tematu z tym problemem od razu wskakiwał link do tych rzeczy
Jeżeli chcesz pograć dłużej to jednak angielska 1.5 załatwia więcej problemów.
Póżniej to jest po 300 latach zarządzania gra wysypywała mi się właśnie w takich momentach:mój biskup papieżem,zdobywam nowe królestwo,podbój Jerozolimy,wypowiedzenie wojny.Najlepsze jest to ze za 3-4 razem od wrzucenie sejwu można grać spokojnie dalej jak gdyby nic się wcześniej nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, bo nie wiem czy to bug, czy ja nie do końca rozumiem zasady gry...
Przede wszystkim, jeżeli skończy się nasza dynastia to jak wygląda ekran kończący grę?
Mam wybrane prawo Primogenitura semisalicka, w pewnym momencie pojawiał mi się komunikat o śmierci władcy ze starości (król Polski z Tasiemcem, zapaleniem płuc, ranny w bitwie wszystkie te bonusy od wielu wielu lat umiera w wieku ok 75 lat...) i nagle pojawia się komunikat informujący o tym, że się poddaję. Wczytałem save''a okazało się, że moi następcy są raczej daleko spokrewnieni ze mną, więc na wszelki wypadek wymordowałem wszystkich dalej spokrewnionych, aż następnym następcom zostawał hrabia 2 prowincji który był synem króla i jego pierwszej żony, więc myślałem, że będzie ok, ale znów pojawił się ten sam problem... Zrozumiałbym, gdybym został właścicielem kilku prowincji, a królem został ktoś kontrolowany przez kompa, a tak... Wcześniej raz zmarł mi król i przeskoczyło mi po prostu na jakiegoś krewnego który posiadał 2prowincje na Pomorzu, a moją domenę 7prowincji przejął chyba mój syn 12letni. Zastnanawiam się czy można coś na to poradzić - poza wczytaniem save''a przejęciem kontroli nad innym państwem i powróceniem do Polski po śmierci króla (wtedy królem zostaje wcześniej wspomniany syn, jedynym problemem jest to, że nadaje komuś 2 prowincje, które mi bardzo się przydają).
I ostatnie pytanie, czy istnieje jakieś nagłe wydarzenie, które może mi odjąć ponad 12 000 prestiżu właściwie z dnia na dzień? na jednym savie mi się przydarzało takie coś, nie działo się właściwie nic wyjątkowego, raz wybuchł 1 mały bunt w hrabstwie, raz moja córka zachorowała na schizofrenię- nic specjalnego, po pewnym czasie zauważałem, że z ok 2000 na plus prestiżu, nagle miałem ok -11 000...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówisz to wynika że masz prawo wolnej elekcji.Ekran poddania sie masz wtedy jeżeli niema władcy z twoim nazwiskiem jak grasz Polska to zapewne "z rodu Piasta".O ile pamiętam to wolna elekcja przyznaje wszystkie tytuły najsilniejszemu wasalowi jak nie masz jakiegoś wasala z rodu piasta to koniec ;P.Co do prestiżu to nie mam pomysłu, może bug ;) albo nagła śmierć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 06:08, voloramis napisał:

Z tego co mówisz to wynika że masz prawo wolnej elekcji.Ekran poddania sie masz wtedy
jeżeli niema władcy z twoim nazwiskiem jak grasz Polska to zapewne "z rodu Piasta".O
ile pamiętam to wolna elekcja przyznaje wszystkie tytuły najsilniejszemu wasalowi jak
nie masz jakiegoś wasala z rodu piasta to koniec ;P.Co do prestiżu to nie mam pomysłu,
może bug ;) albo nagła śmierć

thx, wtedy rozwiązałem ten problem poprzez przejęcie na chwilę jakiegoś innego państwa, ale i tak po jakimś czasie zakończyłem rozgrywkę, gdy okazało się, że już większość prowincji było przeze mnie podbitych, a byłem dopiero w ok40-50% gry. Natępnym razem gdy będę zaczynał grę, wybiorę jakąś późniejszą datę rozpoczęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować