Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony zadowolone z wyników sprzedaży DC Universe Online

23 postów w tym temacie

Dnia 24.01.2011 o 22:30, Casprov napisał:

A ktoś, kiedyś powiedział mi że MMO na konsole się nie sprzeda. Można ? Można !


Eh, spodziewałem się komentarza w tym stylu, chociaż nie wiedziałem, że tak szybko :P

Raz - bez dokładnych liczb możemy tylko gdybać (vgchartz naturalnie zbytnio pomocne nie jest, ale jak komuś zależy to pokazuje obecnie 150 tysięcy sztuk sprzedanych na PS3, więc bez szału).

Dwa - lego półtora miesiąca temu na PC miałeś dodatek do WoWa. A jakiż to wielki MMORPG dostałeś w tym okresie na PS3? :)

No i naprawdę z wyrokami poczekajmy miesiąc - dwa i zobaczymy jak wtedy będzie sytuacja z graczami wyglądała. Dla MMO sprzedaż to dopiero początek drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 22:45, Bambusek napisał:

> A ktoś, kiedyś powiedział mi że MMO na konsole się nie sprzeda. Można ? Można !


Eh, spodziewałem się komentarza w tym stylu, chociaż nie wiedziałem, że tak szybko :P


Perfekcyjnie ogarniam swoją klawiaturkę ; )

Dnia 24.01.2011 o 22:45, Bambusek napisał:

Raz - bez dokładnych liczb możemy tylko gdybać (vgchartz naturalnie zbytnio pomocne nie
jest, ale jak komuś zależy to pokazuje obecnie 150 tysięcy sztuk sprzedanych na PS3,
więc bez szału).


Wcale nie bez szału, to w końcu PS3. Nie mówię że sprzedało się, w jakichś tam ogromnych na kładach. Ale 150 tys. to już dużo ..

Dnia 24.01.2011 o 22:45, Bambusek napisał:


Dwa - lego półtora miesiąca temu na PC miałeś dodatek do WoWa. A jakiż to wielki MMORPG
dostałeś w tym okresie na PS3? :)


Sorry, nie jara mnie World of Warcraft. Poza tym nie porównuj WoW''a do DC: Universe Online, bo nie ma do czego to dwie różne gry. To tak jakby Kolażówkę do Damki porównywać.

Dnia 24.01.2011 o 22:45, Bambusek napisał:


No i naprawdę z wyrokami poczekajmy miesiąc - dwa i zobaczymy jak wtedy będzie sytuacja
z graczami wyglądała. Dla MMO sprzedaż to dopiero początek drogi.


Chciałeś powiedzieć że początek drogi na PS3, tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 23:13, Casprov napisał:

Perfekcyjnie ogarniam swoją klawiaturkę ; )


Raczej bardzo szybko wyczaileś temat do wpisania takiego komentarza :D

Dnia 24.01.2011 o 23:13, Casprov napisał:

Wcale nie bez szału, to w końcu PS3. Nie mówię że sprzedało się, w jakichś tam ogromnych
na kładach. Ale 150 tys. to już dużo ..


Biorąc pod uwagę koszty tworzenia gier, a pewnie chcą zeby się zwróciło i ludzie w to grali. Aby projekt sie utrzymal. To raczej za mało, zeby na takiej liczbie zostalo.

Dnia 24.01.2011 o 23:13, Casprov napisał:

Sorry, nie jara mnie World of Warcraft. Poza tym nie porównuj WoW''a do DC: Universe
Online, bo nie ma do czego to dwie różne gry. To tak jakby Kolażówkę do Damki porównywać.


Ale WoW rządzi na rynku MMO jak inne MMO na PC :) Na ps3 MMO raczej niezbyt się mają (tutaj raczej strzelam bo nie gram na ps3 :) )

Dnia 24.01.2011 o 23:13, Casprov napisał:

Chciałeś powiedzieć że początek drogi na PS3, tak ?


MMO musi jeszcze mieć masę aktywnych graczy, aby sie utrzymać, bo inaczej szybko odlacza serwery :)
Chyba zaden gracz niechce aby gra w która kupil skonczyla jak pierwsze APB? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bambusek: czytam te Twoje wypociny w niemalże każdym wątku, gdzie jest coś o konsolach. Czy to gram, czy zagraceni, zawsze jest to żałosne. Tajemnicą pozostaje dla mnie, jak taki pecetowy fanboy-fantatyk może w ogóle pisać tutaj newsy. Poczynając od "zniszczonych marzeń" przy jakimś dennym produkcie, po "szpile" w innych, nie potrafisz być ponad tym, a Twoje wywody w formie newsów sa poniżej jakiegokolwiek poziomu. Nawet z takiej informacji próbujesz zrobić swój ołtarzyk w komentarzach. Żal mi Ciebie, naprawdę. Wznieś Ty się ponad swój fanatyzm i zachowaj chociaż pozory dojrzałego "redaktora". Bo nikt poza Tobą w redakcji tego serwisu nie robi z siebie takiego stronniczego pośmiewiska. Co Ty chcesz osiągnąć? Dorośnij, przecież to TYLKO kawałki elektroniki.

A SONY tylko pogratulować. Oby tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa 0 konstukrywnej krytyki. GratZ.
Żal mi ciebie? Odzywka na poziomie kazdego neo-dzieciaka w podrzednej grze MMO.
Potrafisz napisać coś innego, jak tylko krytyka innej osoby? 4 posty na krzyz i tylko obelgi na kogoś.
Sam móglbyś wznieść się na przyzwoity poziom i napisać coś normalnego. Do tego jak to pięknie ująłes móglbys "dorosnąć, przecież to tylko kawalki elektroniki". Tak tylko kawalki elektroniki - troche nedznego pomyslu, że niby mozna wszystko, bo jest sie w internecie i bach jest!... Co?

Spoiler

Troll

!
Szkoda, że jestes tak slepy i niedoskonaly, ze nie widzisz tego, ze jestes takim dzieciakiem jak pragniesz z kogoś robić.
Ale tak to juz jest z dzisiejszymi znawcami w internecie... sad :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 01:07, ModernTalking napisał:

Bambusek: czytam te Twoje wypociny w niemalże każdym wątku, gdzie jest coś o konsolach.
Czy to gram, czy zagraceni, zawsze jest to żałosne. Tajemnicą pozostaje dla mnie, jak
taki pecetowy fanboy-fantatyk może w ogóle pisać tutaj newsy. Poczynając od "zniszczonych
marzeń" przy jakimś dennym produkcie, po "szpile" w innych, nie potrafisz być ponad tym,
a Twoje wywody w formie newsów sa poniżej jakiegokolwiek poziomu. Nawet z takiej informacji
próbujesz zrobić swój ołtarzyk w komentarzach. Żal mi Ciebie, naprawdę. Wznieś Ty się
ponad swój fanatyzm i zachowaj chociaż pozory dojrzałego "redaktora". Bo nikt poza Tobą
w redakcji tego serwisu nie robi z siebie takiego stronniczego pośmiewiska. Co Ty chcesz
osiągnąć? Dorośnij, przecież to TYLKO kawałki elektroniki.

A SONY tylko pogratulować. Oby tak dalej :)

Człowieku wrzuć na luz, bo rzucasz na ślepo obelgami. Fanboy to taki rodzaj trolla, który rzuca inwektywami na wszystko co nie jest związane z jego kochaną platformą/grą nie podając żadnych ARGUMENTÓW.

Bambusek zawsze rzeczowo popiera swoje tezy, więc minąłeś się z celem o dobre kilka kilometrów.

Prawda jest taka, że tak jak napisał dla MMO sprzedane egzemplarze to dopiero początek drogi. Zobaczymy czy gracze konsolowi są na tyle wytrwali, żeby grać i płacić abonament przez długi czas (naprawdę długi jak na standardy innych gatunków), to się okaże dopiero za kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgreed66, Blasting_Power: polecam poczytać newsy o tytułach konsolowych od Bambuska, jego wypowiedzi na zagraconych, a następnie wrócić do tematu. Bambusek nigdy rzeczowo nie popiera swoich tez, chyba, że dotyczą one gier stricte pecetowych, gdzie wije się jak tylko może (jak to było ostatnio o tych "złych piratach i konsolach" przy niedawnym newsie o strategii Paradox'u? Polecam tez poczytać jego bloga, "przyjemnej" bezstronnej lektury). Gwarantuje Wam, że gdyby proporcje sprzedaży były odwrotne, to i kwestii "utrzymania", World of Warcraft i kolejnego wbijania "szpili" by z jego strony nie było. Jeśli tego nie widzicie - nie mamy o czym dyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 02:11, ModernTalking napisał:

Zgreed66, Blasting_Power: polecam poczytać newsy o tytułach konsolowych od Bambuska,
jego wypowiedzi na zagraconych, a następnie wrócić do tematu. Bambusek nigdy rzeczowo
nie popiera swoich tez, chyba, że dotyczą one gier stricte pecetowych, gdzie wije się
jak tylko może (jak to było ostatnio o tych "złych piratach i konsolach" przy niedawnym
newsie o strategii Paradox''u? Polecam tez poczytać jego bloga, "przyjemnej" bezstronnej
lektury). Gwarantuje Wam, że gdyby proporcje sprzedaży były odwrotne, to i kwestii "utrzymania",
World of Warcraft i kolejnego wbijania "szpili" by z jego strony nie było. Jeśli tego
nie widzicie - nie mamy o czym dyskutować.

Nie śledzę jego blogów, ale tutaj ma rację co do tego że sprzedaż to dopiero początek MMO, zresztą było już wiele hucznych premier, z których po kilku miesiącach wiele nie zostawało jeżeli o MMO chodzi. Trzeba po prostu uwzględnić specyfikę tego gatunku i poczekać z ocenami w kategoriach suckes/porażka aż hype opadnie i wtedy się okaże ilu abonentów pozostanie przy grze (jakieś kilka miesięcy minimum).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blasting_Power: trzeba poczekać i masz tutaj całkowita rację. Problem jest tylko taki, że Bambusek powinien o tym napisać w newsie, a nie jako odpowiedź na "A ktoś, kiedyś powiedział mi że MMO na konsole się nie sprzeda. Można ? Można !". Poczytaj jego posty, jak to życzy EA, żeby się na konsolach mocno finansowo przejechali, jak ironicznie traktuje brak zapowiedzianego portu na konsole ("marzenia konsolowców się skończyły", jak to napisał przy jakieś miernej grze). Nie mam nic przeciwko takim opiniom, tylko nie rozumie, dlaczego wypisuje je "redaktor" dużego serwisu o grach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako gracz DCU mogę powiedzieć, że gra ta ma ogromny potencjał, niestety dość niewykorzystany i wciąż ma sporo błędów, które niestety wynikają z opracowywania jej zarówno pod pc jak i ps3. Ponad to jest straszliwie krótka, a sama grafika (bardzo dobra) i wyśmienity klimat to za mało, aby przytrzymać gracza na dłużej niż ten darmowy miesiąc, chyba że mają w zanadrzu jakąś dodatkową zawartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2011 o 00:32, Zgreed66 napisał:

Ale WoW rządzi na rynku MMO jak inne MMO na PC :) Na ps3 MMO raczej niezbyt się mają
(tutaj raczej strzelam bo nie gram na ps3 :) )


Wybacz, przyjacielu ale WoW rządzi tylko dla ciebie, jestem pewien ze znajdzie się WIELE osób które będą wstanie sądzić że Guild Wars można porównać do WoW''a.

Co do DC, to prawda 150tys. szt. nakładu to naprawdę mało w porównaniu do najlepszych gier MMO, jednak nie zapominajmy że DC jest dostępne tylko i wyłącznie na PS3. (Ile graczy ma tą konsole + fanów gier MMO) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 15:40, Casprov napisał:

/ciach/


Wiele gier mozna porownac do WoWa ;)
ale to wow kreci najwieksza kasę bla, bla, bla. To nawet nie jest wazne.
Bardziej mi chodzilo wlasnie o to, że MMO to raczej domena PCta, jak konsoli.
"WoW inne MMO na PC" :]

No 150tys nakladu to malo. A tu chodzi o to, zeby abonamenty czy na co jest ta gra nastawiona się utrzymały. Gra jest ustawiona na zysk jak ja i kilka osob napisalismy. Serwery i koszty gry, same sie nie zwroca ;)

"Sprzedaz to tylko początek ";) Czekamy co będzie dalej :P

Swoja drogą jest jeszcze na PC z tego co przeczytałem wczoraj w newsie i teraz wyzej w komentarzu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 15:49, Zgreed66 napisał:

> /ciach/

Wiele gier mozna porownac do WoWa ;)
ale to wow kreci najwieksza kasę bla, bla, bla. To nawet nie jest wazne.


No tak największą, ale wspomnijmy ile WoW już lat utrzymuje się na rynku. To też się liczy, do tego wystarczy dodać comiesieczny abonament i mamy sumę, którą Blizzard zarabia wciągu roku ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niejeden PCtowy MMO "sprzedał się" w niezłym nakładzie, a jednak po paru miesiącach liczba użytkownikow to marny ułamek kupców - żeby nie wspomnieć o tych, co zupełnie się zwinęły, albo przeszły na "f2p" (gdzie oczywiście za "darmo" dostajemy właściwie rozbudowany trial). Mówienie o sukcesie w przypadku nowego MMO 2 tygodnie po premierze to przesadny optymizm. Sprzedanie pudełka to dopiero początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, ze to nie jest wazne! xD

Ile juz lat jest na rynku? :> To jest jego najwieksza zaleta :P
Ile to jest darmowych padakow? :)

ale powtazam to nie jest wazne xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 02:41, ModernTalking napisał:

Blasting_Power: trzeba poczekać i masz tutaj całkowita rację. Problem jest tylko taki,
że Bambusek powinien o tym napisać w newsie, a nie jako odpowiedź na "A ktoś, kiedyś
powiedział mi że MMO na konsole się nie sprzeda. Można ? Można !".


Dlaczego? Wiekszosc ludzi rozumie (szczegolnie po APB), ze aby gra się utrzymala musi miec graczy. A to, ze kazdy projekt robi się po to, aby na siebie zarobil... To chyba co oczywiste.
Ilosc konsol+ ilosc graczy ktorzy zajmą się grą MMO. Nie jest wszystko powiedziane, że się im uda itd.
Zawsze mozna cos sprecyzować w komentarzach.

Dnia 25.01.2011 o 02:41, ModernTalking napisał:

Poczytaj jego posty,
jak to życzy EA, żeby się na konsolach mocno finansowo przejechali, jak ironicznie traktuje
brak zapowiedzianego portu na konsole ("marzenia konsolowców się skończyły", jak to napisał
przy jakieś miernej grze).


Bla, bla, bla. Moze wyciety kontekst? Tez nie kupuje tego, że Konsole są idealne, a pcty be. Ale tez nie jest na odwrot. Na konsoli nei ma piractwa? A wlasnie EA zalawilo piractwo na konsolach.
Dante''s Inferno wiecej sciagniec jak sprzedanych egezmlarzy :) (Oba zdania to przyklad)

Dnia 25.01.2011 o 02:41, ModernTalking napisał:

Nie mam nic przeciwko takim opiniom, tylko nie rozumie, dlaczego
wypisuje je "redaktor" dużego serwisu o grach?


Co za roznica, skoro nie masz nic przeciwko temu, zeby postawaly takie komentarze.
To czemu masz cos przeciwko temu, ze chociaz jeden redaktor podchodzi z pesymizmem do pewnych decyzji w sprawie konsol i nie traktuje ich jak swiete krowy?

Problem napisać coś normalnie, a nie wylatywać z dziecmi, zal mi ciebie i kij wie jeszcze co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 15:40, Casprov napisał:

Wybacz, przyjacielu ale WoW rządzi tylko dla ciebie, jestem pewien ze znajdzie się WIELE
osób które będą wstanie sądzić że Guild Wars można porównać do WoW''a.


Guild Wars to nie MMORPG. Przez twórców jest określany jako CORPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować