Zaloguj się, aby obserwować  
Noma

Crysis 2 - Temat ogólny

596 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2012 o 14:32, MiSiU3112 napisał:

Czyli zawsze można liczyć na znalezienie chociaż kilku serwerów z graczami ?


Pewnie, tyle że jak wspomniałem - tylko w podstawowych trybach - no i wyszukiwanie przeważnie trwa z 3-4 minuty. Ale jak już znajdzie, to jest praktycznie pełny skład, nie ma pustek w meczach. ;)

Powiem szczerze, że jak dla mnie Crysis ma nawet fajne multi, taka odskocznia od wszystkich BF''ów i CoDów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem crysis 2 na xbox w formie zdrapki. Podczas gry w singla podczas strzelania następują spadki płynności. Też tak macie czy jest to wina zdrapki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam takie wrażenie, czy Crysis 2 jest po prostu łatwy? Na poziomie trudności 3 (na 4) gra to bułka z masłem. Pierwsza część gry była trudniejsza, nie wspominając o protoplaście - Far Cry''u. Trochę irytujący jest fakt, że w grze, która jest typowym shooterem z masą akcji nie ma potrzeby strzelać...trzeba to robić jedynie wtedy gdy tego wymaga od nas "nasz dziennik pokładowy". Tryb, w którym możemy działać w ukrywajac nasz "płaszczu" jest fajny ale zdecydowanie zbyt potężny. Można przejść całe poziomy nie strzelajac ani razu...Poziomy są zaprojektowane szczegółowy, ale brakuje czegoś w grze - jakiegoś wypełniacza. Może jest po prostu za mało wrogów albo są za mało upierdliwi? Żołnierze są dość tępi a alieni jeszcze bardziej, eksterminacja ich nie sprawia żadnego problemu jeśli jesteśmy w posiadaniu snajpierki - jest mocna, a i naboje rozłożone są co 100 metrów. Wydaje mi się, że gra przeszła na niższy poziom jeśli chodzi o wymagane od gracza umiejętności. Jestem w dziesiątej misji gry i do tej pory nic, naprawdę nic mnie nie zachwyciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę jestem rozczarowany Crysisem 2 w DX11 i z teksturami w wysokiej rozdzielczości
po pierwsze, te tekstury, co one dają?, ja tam nie widzę lepszej jakości, wystarczy popatrzeć pod nogi, przykucnoć za czymś, schylić się i widać kwadraciki
po drugie, DX11 powoduje, że mam od 33 do 40 fps, ale to nie wszystko, gdyż wygląda na to, że mój sprzęt jest chyba za słaby na tę grę ... zauważalny jest efekt Rage, tzn. wystarczy szybko poruszyć myszka, żeby otoczenie zaczęło się doczytywać, najczęściej oświetlenie, czy to jest normalne?, wystarczy nawet powolny ruch aby zmieniały się jakieś tekstury, z ciemnych na jasne, znikają i pojawiają się drzewa w oddali, itp. albo jakiś fragment podłoża miga, raz jasno a raz ciemno, to normalne zjawiska w tym silniku?, czy mój sprzęt jest po prostu za słaby?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedźi na twoje pytanie nie mam, ale co do opini o teksturach i dx11 zgodzić się nie mogę... Wszystko detale odpalone na ultra, przyprawiły mnie o opad szczeny, super jest także tesalacja, imo cryingine przewyższa troszkę frostbite względem wodotrysków graficznych, nie włączając w to fizyki i destrukcji otoczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 01:34, korinek2 napisał:

Odpowiedźi na twoje pytanie nie mam, ale co do opini o teksturach i dx11 zgodzić się
nie mogę... Wszystko detale odpalone na ultra, przyprawiły mnie o opad szczeny, super
jest także tesalacja, imo cryingine przewyższa troszkę frostbite względem wodotrysków
graficznych, nie włączając w to fizyki i destrukcji otoczenia...

Mam wszystko odpalone na ultra i jakoś mnie o zawrót głowy grafika nie przyprawiła ;), jest trochę bugów graficznych ( przynajmniej u mnie ) i wystarczy schować się za czymś, przykucnoć, itp. żeby zobaczyć kwadraciki na elementach otoczenia, nie wiem, może mam za słaby sprzęt?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2012 o 02:09, lis_23 napisał:

> Odpowiedźi na twoje pytanie nie mam, ale co do opini o teksturach i dx11 zgodzić
się
> nie mogę... Wszystko detale odpalone na ultra, przyprawiły mnie o opad szczeny,
super
> jest także tesalacja, imo cryingine przewyższa troszkę frostbite względem wodotrysków

> graficznych, nie włączając w to fizyki i destrukcji otoczenia...
>
Mam wszystko odpalone na ultra i jakoś mnie o zawrót głowy grafika nie przyprawiła ;),
jest trochę bugów graficznych ( przynajmniej u mnie ) i wystarczy schować się za czymś,
przykucnoć, itp. żeby zobaczyć kwadraciki na elementach otoczenia, nie wiem, może mam
za słaby sprzęt?.

Podobno wychodzi drugi pach z direxem 11 czy to prawda? jako dopelnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem otóż raz zawiesił się mojemu kuzynowi crysis 2 na xboxa360, a po tym zawieszeniu gra się nie włącza. Jest tylko loading a potem gra się zawiesza. Wie ktoś może co zrobić ? Prosze o jak najszybszą odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 18:31, seroero napisał:

Witam mam problem otóż raz zawiesił się mojemu kuzynowi crysis 2 na xboxa360, a po tym
zawieszeniu gra się nie włącza. Jest tylko loading a potem gra się zawiesza. Wie ktoś
może co zrobić ? Prosze o jak najszybszą odpowiedz

Wersja jaka? Płytowa czy cyfrowa (ściągnięta z XBL)? Jeżeli płytowa, to czy zainstalowana na HDD?
W każdym razie operacje standardowe:
1. Usunąć grę z HDD (jeżeli na nim jest)
2. Sprawdzić nośnik z grą (jeżeli jest)
3. Wyczyścić cache HDD
4. Zainstalować/ściągnąć grę ponownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2013 o 18:44, Henrar napisał:

> Witam mam problem otóż raz zawiesił się mojemu kuzynowi crysis 2 na xboxa360, a
po tym
> zawieszeniu gra się nie włącza. Jest tylko loading a potem gra się zawiesza. Wie
ktoś
> może co zrobić ? Prosze o jak najszybszą odpowiedz
Wersja jaka? Płytowa czy cyfrowa (ściągnięta z XBL)? Jeżeli płytowa, to czy zainstalowana
na HDD?
W każdym razie operacje standardowe:
1. Usunąć grę z HDD (jeżeli na nim jest)
2. Sprawdzić nośnik z grą (jeżeli jest)
3. Wyczyścić cache HDD
4. Zainstalować/ściągnąć grę ponownie

Wersja płytowa, ale kryzys zażegnany. Po kilku zrestartowaniach konsoli klikania różnych przycisków nareszcie włączyła się gra, lecz nadal nie można było kontynuować kampani i trzeba było grać od nowa bo najwyraźniej był uszkodzony save z gry. Ale i tak dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem Crysisa 2 i.... Pozytywne zaskoczenie, choć początek mnie specjalnie nie zachęcił. Miasto zamiast dżungli, brak klimatu z poprzednika, jakoś tak mało dynamicznie powodowało ze "troszeczkę" się przymuszałem do gry. lecz im dalej w las w tym więcej drzew - produkcja z biegiem godzin zaczynała się pozytywnie. Miasto przypadło mi do gustu(niektóre miejsca robią wrażenie, np.

Spoiler

zniszczony park na ostatnim etapie

), zrobiło się całkiem klimatycznie, akcja nabrała tempa jak i fabuła robiła się ciekawsza(zakończenie, nie powiem, trochę zaskoczyło). Podobał mi się system rozwoju kombinezonu oraz jego uproszczona obsługa. A i polonizacja przypadła mi do gustu.

Zostało mi jeszcze multika przetestować. Ogólnie druga część bardzo dobrym FPS''em ale ciut traci przez większą liniowość w stosunku do jedynki.

Zapomniałem wspomnieć, że w pewnych miejscach, gra wydawała się trochę zabugowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja błędów nie znalazłem, ale wszyscy wiedzą, że ja ich z jakiegoś powodu nie napotykam. Czyżbym dostawał lepsze kopie gier?

Większość ludzi jest na starcie uprzedzona do gry i to jest ich błąd. Jest mocno ograniczona w stosunku do poprzednika, ale z drugiej strony oferuje dokładnie taką samą swobodę w swojej ograniczonej strukturze. To co, że możesz podejść do bazy z każdego kierunku, jak i tak wybierzesz plażę. Tutaj dali tylko plażę, ale jest na niej kilka ruchomych piasków, wydmy i okopy. Chyba rozumiesz porównanie, co? :)

Samo multi jest ''inne''. Sama możliwość korzystania z kombinezonu powoduje momenty frustracji podczas niektórych zgonów, ale da się grać, a po pewnym czasie idzie się przyzwyczaić do systemu rozgrywki. Nie sądzę jednak, żebyś znalazł wystarczająco ludzi do rozegrania pożądnej rundy.

A fabuła... co tu dużo mówić, zakończenie mi się nie spodobało.

Spoiler

Szkoda

Alcatraza, a Prorok
Spoiler

nie powinien być wskrzeszony

kosztem bohatera. Dość ciekawy był jednak wątek Hargreave''a i Tary Strickland. Myślałem też, że Lockhart
Spoiler

nawróci się i nie będziemy musli go zabijać,

ale cóż... zemsta zaślepia ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ten wątek ale nie znalazłem interesującego mnie posta. A chodzi o to jak wyłączyć tryb dx11. Moja karta graficzna jest już leciwa, ale wciąż ponad minimalnymi wymaganiami (Radeon HD 4870). Grać się nie da, bo gra strasznie szarpie, wręcz koszmarne lagi i domyślam się, że trzeba by ją odpalić w trybie dx 9 albo dx 10. Tylko, jak piszę wyżej nie da się wyłączyć trybu dx11. Przełączam go wychodzę z gry, wchodzę ponownie i znów jest włączony. Odpalanie gry w trybie admina nic nie daje.

Procek też mam dobry Core i7 2600K, 8 gb ram więc powinna śmigać. Dopisanie klucza -dx9 we właściwościach skrótu gry też nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 20:56, GeoT napisał:

/.../

Nie pamiętam dokładnie, ale czy w katalogu gry albo w Moich Dokumentach nie ma pliku .cfg? Czy nie można wpisać w odpowiednim miejscu tym pliku odpowiedniej adnotacji o DX9?

Wersja premierowa (nie "Maximum Edition) była zrobina tak, iż by grać w wersję DX11 trzeba było ręcznie pobrać dodatkowe tekstury DX11. Bez ich pobierania, gra się w DX9. Niestety nie wiem jak jest w przypadku "Crysis 2 Maximum Edition." Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektualne, poguglałem i wymusiłem DX9, teraz chodzi bardzo ładnie :)

Origin>Biblioteka Gier>Szczegóły Gry>Właściwości Gry> W polu "argumenty w wierszu poleceń" wpisujemy "-dx9" bez cudzysłowu.

Ponadto w pliku system.cfg dopisałem linijkę "r_Driver = DX9"

Udało mi się też wymusić język angielski (zarówno napisów, jak i dźwięku) w pliku system.cfg poprzez modyfikację ostatniej linijki.

g_language = English

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować