Zaloguj się, aby obserwować  
Noma

Crysis 2 - Temat ogólny

596 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2011 o 16:55, mronoth napisał:

> Paczki do pobrania. Ale lecą wolno 200kB/s (mam neta 50Mb)
te paczki byly juz dostepne 5 dni temu, ale zeby to uruchomic trzeba miec nowego patcha,
ktorego jeszcze nie ma
btw. 10gb ? lol

raczej normalka, tyle pewnie ważą zupełnie nowe tekstury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale z samym DX11(i nie tylko) to herezja Co crytek odstawia:
1)najpierw gadka że od razu będzie na starcie.
2)potem że będzie jakiś czas po premierze
3)wciskali gadkę że DX11 w ogóle nie miało być
4)A teraz gadają o update teksturach i patchu z DX11 - widać że celowe działanie oraz to że widocznie jacyś kolesie z góry musieli ich nieźle o******* za stan rzeczy bo wbrew pozorom sprzedaż nie była tak dobra jak EA tego oczekiwało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik zamiast "Crysis 2 - Direct X11 Ultra Upgrade Trailer" powinien zwać się "Crysis 2 - the way it should look at the start Trailer " XD

Ale najbardziej nie mogę z Real-Time Local Reflections - czyli potrzebny jest aż DX11 by dodać coś co jest standardem od dawna?? o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 18:45, Numenpl napisał:

Ale najbardziej nie mogę z Real-Time Local Reflections - czyli potrzebny jest aż DX11
by dodać coś co jest standardem od dawna?? o_O

standardem to chyba nie jest, bo chodzi o odbicia w czasie rzeczywistym poruszajacych sie obiektow, w wiekszosci gier odbija sie tylko otoczenie (wlasciwie to sie nawet nie odbija tylko np wyswietla sie kopia planszy z mniejszymi detalami) bo nie obciaza to tak systemu ... chociaz nawet w dnf duke odbijal sie w lustrze, nie wiem moze zaimplementowali to jakos ultra wydajnie :)

mnie najbardziej rozwalilo uzasadnienie dodania zaawansowanych opcji graficznych w tym dokumencie:
https://secure.mycrysis.com/sites/default/files/support/download/c2_dx11_ultra_upgrade.pdf

wlasciwie to nie wiadomo z niektorymi mniej oczywistymi efektami czy moglyby byc na nizszych directx''ach, bo np Parallax Occlusion Mapping nie wymaga dx11, a latka jest dx11 jakby tego wymagal :)
http://www.geforce.com/Active/en_US/shared/images/articles/crysis2uu/POM.gif
POM byl w Crysis1, nie pamietam dokladnie czy dzialal po odblokowaniu ustawien very high na dx9 czy tylko jednak na dx10, ale dx11 na pewno ten efekt nie wymaga, zreszta nawet w tym dokumencie do ktorego linka dalem powyzej pisza, o przywroceniu tego efektu, bo byl w jedynce

widze, ze tekstury nie waza juz 5gb jak w linku na techpowerup tylko 1,7gb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2011 o 21:10, mronoth napisał:

tak systemu ... chociaz nawet w dnf duke odbijal sie w lustrze, nie wiem moze zaimplementowali
to jakos ultra wydajnie :)

Bo widzisz to jest jedna z rzeczy o którą o dziwo wszyscy(nawet konsolowcy) narzekali bo np. jakoś nie miałem spadku jakości naparzaniu przed lustrem w Batman: AA. A tu odbicie jest statyczne czyli widzisz to samo mimo że jesteś gdzie indziej albo odbicie pokazuje coś czego nie ma.

Dnia 27.06.2011 o 21:10, mronoth napisał:

mnie najbardziej rozwalilo uzasadnienie dodania zaawansowanych opcji graficznych w tym
dokumencie:
https://secure.mycrysis.com/sites/default/files/support/download/c2_dx11_ultra_upgrade.pdf

Ja natomiast nie jakoś muszą tłumaczyć swój błąd sic.

Dnia 27.06.2011 o 21:10, mronoth napisał:

wlasciwie to nie wiadomo z niektorymi mniej oczywistymi efektami czy moglyby byc na nizszych
directx''ach, bo np Parallax Occlusion Mapping nie wymaga dx11, a latka jest dx11 jakby
tego wymagal :)

• Added Contact Shadows
• Added DX11 support for Crysis 2 (the following features only work when downloading the optional DX11 package here):
• - Tessellation + Displacement Mapping
• - High Quality HDR Motion Blur
• - Realistic Shadows with Variable Penumbra
• - Sprite Based Bokeh Depth of Field
• - Parallax Occlusion Mapping
• - Particles Motion Blur, Shadows and Art Updates
• - Water Rendering improvements and using Tessellation + Displacement Mapping
• Added Realtime Local Reflections
• Added support for Higher Res Textures Package
• Added various new console variables to whitelist
• Fixed bullet penetration, which had been broken by a bug introduced with the DLC 2 patch
• Fixed issue in MP where player stats weren''t always saved at the end of a game
• Fixed issue in MP where player stats would sometimes randomly reset
• Fixed issue with MP time played statistic, which would sometimes be too low on leaderboards and in stats
• Fixed issue with JAW rocket not firing through window''s containing broken glass
• Fixed rare issue where a user could not access MP with a valid CD key if they had previously used an invalid CD key
• Improved advanced graphics options menu
• Improved anti-cheat measurements: fixed exploit which could prevent vote kicking working against a user
• Improved multi-GPU support
• Improved Tone Mapping
• Re-added possibility to enable r_StereoSupportAMD via config file (unsupported)

prawdopodobnie to co wymaga DX11 będzie trzeba osobno ściągnąc i pewnie odpowiedniej karty wymagać ale z tym ostatnim mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 11:59, L33T napisał:

A to coś zmienia w multi albo w singlu ? O.o Serio nie ogarniam po co był ten cały ryk
o DX 11.

Weź nie rób sobie jaj jak nie widzisz różnicy albo idź do okulisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 12:01, Numenpl napisał:

Weź nie rób sobie jaj jak nie widzisz różnicy albo idź do okulisty.

Grzeczniej to raz.
Dwa, rozumienie tekstu czytanego się kłania mi chodzi o samą grę czy ta grafika aż tak ją zmienia że nagle to będzie super tytuł. Bo tbh poza grafiką jest bardzo mało do zaoferowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 12:05, Crew_900 napisał:

Też nie wiem czym ludzie się jarają. Dx11 już powinien być w grze jak była jej premiera
a nie jako 10 GB patch!


A jak koledzy nie wyciągnęli znowu na browara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak widać różnice w grafice. :P

Poza tym, biorąc pod uwagę, że na trailerze widać ścinki, to wolałem nie odpalać Ultra, bo na średnim kompie mogło być nie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2011 o 15:50, Michal_Raven napisał:

Ale i tak widać różnice w grafice. :P

Poza tym, biorąc pod uwagę, że na trailerze widać ścinki, to wolałem nie odpalać Ultra,
bo na średnim kompie mogło być nie ciekawie.

Druga sprawa na forum flame bo gra albo źle wykrywa hardware albo (co jest o wiele bardziej prawdopodobne) po prostu tłumoki nie wiedzą co mają za systemy i komputery(już oficjalnie na forach się pisze że jak ktoś kupuje alienware to jest skończony debil).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować