Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Modern Warfare 2 winne tragedii na rosyjskim lotnisku?

135 postów w tym temacie

Witamy w Krainie Absurdów ;p Teraz wiemy już,że gry nie tylko odpowiadają za demoralizację młodzieży,ale i za wzrost terroryzmu na świecie.Co to się porobiło z tym światem panie Dziejku,to tego nie pojmę za nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nad takimi głosami można załamać ręce.

Terroryści szukający ''inspiracji'' w grach komputerowych? Niedługo dowiemy się, że filmy wojenne są winne całego zła na świecie, a podobnego pokroju szaleńcy traktują je jako podręcznik działań bojowych. Podobne ataki, miały miejsce w przeszłości - jest przekonany, że każdy z nich da się usprawiedliwić nową bzdurą. Rosja dokładnie zdaje sobie sprawę dlaczego jest celem ataków, proponuje skupić się na przyczynie - przekazywanie ''informacji'' tego rodzaju raczej do niczego nie prowadzi...

Poważnie, nie rozumiem jak można skojarzyć obie sprawy - chyba, że chodzi tutaj o wątpliwą ''promocję'' MW2. Jeśli ktoś nie zagrał do tej pory - teraz nie ma wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szok. Porownanie tego zamachu z tą grą bezsensu.

To w ogole nie ma wpływu. Na żywo nigdy bym nie strzelał do ludzi, a takie szlachtowanie cywilow w Codzie mnie bawi. I co w tym złego? Gra to gra, a real to real. Filmow sie nie czepiaja tylko tych gier :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 22:09, Blasting_Power napisał:

Zaraz powiedzą że wzorowali się na Left 4 Dead 2 i boomerem trenowali samobójcze ataki
pod ostrzałem...

Dobre, dobre, a w Wormsach uczą się jak strzelać z bazooki po paraboli pod wiatr, żeby nie musieli wychodzić zza ściany, zanim im się życie nie zregeneruje.

Tak na serio, to zauważcie, że ten atak na lotnisko to bardzo oryginalny pomysł i żaden terrorysta, by na niego nie wpadł, no chyba, że miał do czynienia z tym dziełem Szatana, jakim są gry.

Znowu nie na poważnie. Wyobraźcie sobie: Rok 2054. Wynaleziono wehikuł czasu. Pierwszy podróżnik w czasie wybrał się do Starożytnej Grecji. Następnego dnia news w Fu*kcie, że wszystkie tamtejsze wojny były spowodowane tym, że na pewno, ów człowiek zabrał ze sobą PS i pokazał Spartanom God of Wara, a wieczorem puścił 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi od początku ta misja się nie podobała. Uważam, że była niepotrzebna. Strzelanie do cywili to jednak zupełnie co innego, bardziej spaczonego niż zabijanie żołnierza, zwłaszcza uzbrojonego. W pewnym momencie (nie od razu) gdy usłyszałem o tym zamachu to sam przypomniałem sobie o tej misji, tak więc dziwny zbieg okoliczności :P

Choć oczywiście uważam że łączenie zamachu z nią czy wręcz twierdzenie że to ona była jego przyczyną jest po prostu głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to też mi się przypomniało MW2 kiedy usłyszałem o tym zamachu. Pamiętam jak niektórzy mówili że ta misja jest strasznie "nierealistyczna". I co teraz, hę? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w USA ktoś postrzelił na ulicy przechodnia! To wina GTA! ZAKAZAĆ SPRZEDAŻY!!!
Pirat drogowy spowodował wypadek w którym zginęło 4 mieszkańców NY! To wina NFS''ów! ZAKAZAĆ SPRZEDAŻY!!!
Talibowie mordują amerykańskich żołnierzy w Iraku! To wina nowego MoH''a! ZAKAZAĆ SPRZEDAŻY!!! (aa tak, chyba na Wyspach jest zabroniony/miał być)
Znajomemu niedawno urodziło się dziecko! To wina The Sims! ZAKAZA...

Szczerze? Myślałem, że to Monty Python był najlepszy w takich niedorzecznych żartach. Teraz wiem, że rosyjskie media robią to lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wyobrażam sobie rozmowę tych terrorystów...
Jeden gra właśnie w tę misje w MW2 i nagle wpadł na pomysł chłopaki zróbmy tak jak oni tutaj!
I zrobili... Zakazać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przeraża mnie, że jest to wypowiedź "specjalisty" Fox do spraw terroryzmu (jeżeli wierzyć w całości materiałowi który czytamy). Specjalista do spraw terroryzmu stwierdza, o tym że terroryści będą wykorzystywać gry do treningów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry są wszystkiemu winne. Gry są też winne bo w nich wymyślono broń, które powstały później w rzeczywistym świecie. Oczywiście jest na odwrót. Gdyby nie wojny to by nie było broni a tym bardziej gier. Gry to arcydzieło, które tylko pobiera pewne elementy ze świata rzeczywistego i nie należy tego traktować jako świat realny. A że są jakieś pajace, którzy strzelają i się wysadzają to nic na to nie poradzisz. Kiedyś nie było gier i też się zabijali. Jak ktoś nie umie odróżnić świata gier od rzeczywistości no to sorry, ale ktoś tu powinien się leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łapy opadają. Ja w takim razie pytam w jakie gry grali ludzie odpowiedzialni za zamachy w: metrze (Metro 2033 zapewne), szkole i teatrze?
A na Bad Company 2 szkolą się załogi czołgów i piloci śmigłowców wojskowych. Archeolodzy natomiast na Tomb Raiderach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samo można powiedzieć o tym, że Tusk, Komorowski i rosyjskie spec-służby trenowały we Flight Simulator X przez multiplayer''a rozbicie Tupoleva poprzez błędne komendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większej bzdury nie przeczytałem w tym roku... Po prostu żal mi się robi nieświadomych, ignoranckich durni, którzy swoją "rzetelność" podkreślają takimi z dupy za przeproszeniem wziętymi wnioskami. Ruski już długie lata tłuką się z Czeczenami, ile już było najróżniejszych ataków terrorystycznych. Oczywiście jeśli była by okazja powiązać takowe choćby jak atak na szkołę w Biesłanie lub teatr w Dubrowce z grami to oczywiście by to uczyniono, bo przecież łatwiej zrzucić winę na temat tak powiązany z atakami terrorystycznymi jak kalkulator ze szczoteczką niż przyznać się do własnych wad. Mnogość błędów bezpieczeństwa popełnionych na lotnisku można porównać np. z Gothic 3 Zmierzch Bogów. Bo to przecież tą grą inspirowały się osoby ze służb bezpieczeństwa lotniska. Ehhhhh, żenada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie musiało ominąć, bo nie udało mi się wysadzić w tej misji :(
BTW gra jest przecież perfekcyjnym symulatorem, na pewno terroryści testują na niej ataki sprawdzając czy się powiodą. Czekam teraz na atak z powietrza na USA, przecież to też było. -.-
Nie wiedziałem że ktoś może być na tyle głupi żeby porównać to co się stało do tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować