Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Modern Warfare 2 winne tragedii na rosyjskim lotnisku?

135 postów w tym temacie

Fox News - i wszystko jasne. Jak można traktować poważnie stację, która ze 100-procentową pewnością ogłasza koniec ery PC, a początek panowania smartfonów i iPada.

http://www.foxnews.com/scitech/2011/01/11/pc-is-dead-ces-tablets-smartphone/
Wideo:
http://video.foxnews.com/v/4492353/pc-is-dead-long-live-the-iphone/

Media mainstreamowe robią grom taką reklamę z kilku powodów:
1. dziennikarze szukają sensacji, by podbić slupki oglądalności,
2. bo kompletnie nie mają pojęcia, o co w tym chodzi,
3. bo gry są dla nich medialną konkurencją, która odbija im publikę, a więc i reklamodawców, czyli tracą kasę.

Druga sprawa, że taka afera dla Gram.pl, to fantastyczny news, który też im podbije oglądalność. Fakt wspiera Fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na grach można trenować?
Niektórzy mocno się bulwersują, że to głupota, a jednak rzeczywistość mówi coś innego.

Wiele armii świata wykorzystuje specjalistyczne programy symulacyjne, właśnie do szkolenia w określonych, symulowanych warunkach. Nawet niektórzy korzystają z programów wywodzących się z gier komputerowych, jak programy Steel Beats czy VBS/VBS 2. Nawet i zwykłe gry używane są jako demonstratory do szkolenia, choćby Lock On w siłach powietrznych Chin.

Czy temu samemu mógł posłużyć terrorystom CoD?
Nie wiem, bo nie grałem, ale jeśli odwzorowanie lotniska w grze byłoby bardzo bliskie realnemu, to czemu nie? Przecież w takim środowisku dość łatwo rozplanować akcję, mając pełną wizualizację przestrzenną.

Osobiście nie sądzę by akurat w ten sposób wykorzystał samobójca tę grę, ale nigdy nic wiadomego.
Więc nie spinajcie się aż tak bardzo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 03:50, meryphillia napisał:

Czy na grach można trenować?
Niektórzy mocno się bulwersują, że to głupota, a jednak rzeczywistość mówi coś innego.

Wiele armii świata wykorzystuje specjalistyczne programy symulacyjne, właśnie do szkolenia
w określonych, symulowanych warunkach.


Wierz mi, Call of Duty się zupełnie nie nadaje do treningów. To czysty arcade a nie symulator żołnierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może w takim razie trenujmy naszych gliniarzy na Max Payne i Crackdown?

No właśnie, jak kiedyś, dawno temu składałem CV do policji, to chciałem chłopakom z Komendy Wojewódzkiej zaprezentować bullet time w moim wykonaniu, niestety nawet do kadr mnie nie wpuścili ;-)

------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------

Samego newsa nawet nie chce mi się komentować - czeczeński terrorysta zainspirowany Modern Warfare 2 brzmi tak niedorzeczie, że szkoda na to słów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli US&A mają u siebie takich specjalistów ds. terroryzmu, to się nie dziwię, że dopuścili do 11.09.2001.

Swoją drogą, stacja Fox robi tradycyjnie jeszcze jeden błąd - MW2 to nie gra komputerowa, to gra wideo. Wszyscy tu obecni wiemy, że ten CoD nie jest na wyłączność PC, co nie?
===
P.S.: Free Kevin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czeczeńscy terroryści nie grali w MW2, bo u nich jest bieda i nie mają komputerów. Ledwo im na ładunki wybuchowe starcza. Ale niech się nie martwią - teraz Rosjanie w odwecie spacyfikują kilkadziesiąt czeczeńskich wsi i dużo Czeczeńców pójdzie do Allacha i dostanie po 100 dziewic w nagrodę za męczeństwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki z niego specjalista od terroryzmu jak z d... trąbka- już widzę tych Czeczenów, szkolących się na Call of Duty. Niech się lepiej ten spec wypowie jaki interes ma w takim pieprzeniu USA, które ma popęd do cudzych surowców mineralnych. Bo chyba tylko w USA żołnierzy szkoli się za pomocą gier video, skoro w salwach radosnego uniesienia posyłają salwę z 30mm działka w dziennikarzy Reutersa myląc kamery z bazookami;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko się z TV dowiedziałem o tym ataku terrorystycznym, dosłownie pierwsze co mi przeszło przez głowę: "za dużo się koleś w MW2 nagrał :P".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to bzdura. O bombie nafaszerowanej śrubami było słychać już dawno temu. Nie pamiętam i tu mogę się pomylić. Jesli się nie mylę, było to na olimpiadzie w Atlancie w 1996. A w tym czasie o CoD nikt nawet nie marzył. Reasumując, podczas ataku na lotnisko terroryści skopiowali pomysł z Atlanty, a nie z gry. To znaczy z gry mogli jedynie zaczerpnąć chęć zaatakowania lotniska, tzn. pograć w CoD in real.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten news przypomniał mi, jak grałem z bratem w Mortal Kombat II, mając jakieś 10 lat. Zaraz wracam, tylko wyrwę kręgosłup matce. See ya soon xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"w którym gracz jest zmuszony dokonać masakry na cywilach", brawo gram.pl, jakbym czytał Fakt albo SE. Po pierwsze nikt nie zmusza nikogo w tą grę grać, po drugie nikt nie zmusza nikogo aby w tej misji oddać choćby jeden strzał, po trzecie jak ktoś ma problemy z odróżnianiem rzeczywistości od gry to może tą misję pominąć.

"załóżmy że zwolennicy dżihadu, członkowie Al-Kaidy lub innych organizacji - znają gry i dochodzą do wniosku, że będą im one służyć do treningów" tak panie specjalisto, z pewnością dwaj kolesie z brodami do pasa i RPG7 na plecach toczą rozmowy: "Jutro po południu zamierzam wysadzić się w powietrze 5 kg trotylu na pobliskim lotnisku, nie uważasz, ze powinienem to najpierw potrenować w Call of Duty?"

Jak jutro Korea Północna napadnie na USA to tez będzie wina gier. Żółtki pewnie już nie mogą się doczekać nowego programu szkoleniowego Homefront (tak się chyba nazywa ta gra w której to USA ma paść ofiarą agresji Koreańczyków z północy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem, że zamachowcy podkładający bomby trenują na grze Bomber Man na starych pegasusach i nesach. Jutro dzwonię do Foxa, a oni zapłacą mi za to info grube miliony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądałem wiadomości i usłyszałem o zamachu to od razu wiedziałem, że będą wiązać z tą misją z Modern Warfare 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2011 o 20:49, Jakass napisał:

Cóż powiązania może jest prawdziwe, kto wie, ale kurcze ludzie, do wszystkiego co związane
z terroryzmem i zabijaniem nie mieszajcie gier komputerowych... Zaraz się okaże Smoleńsk
został spowodowany przez tetrisa albo innego Mario...


tutaj bezsprzecznie winny jest microsoft flight simulator ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wypowiedź specjalisty" ... c''mon ostatnio wszyscy sa specjalistami od wszystkiego a najbardziej od tego o czym mają najmniejsze pojęcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować