Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Champions Online przeszło na model Free-To-Play.

19 postów w tym temacie

F2P gra nie powinna dawać takiej dużej przewagi ludziom posiadającym pieniądze ...
Gracze grający za free Mogli by dojść do tego samego po dłuższym czasie ... nie ingerowało by to w balans tak bardzo...
A co za tym idzie pozytywny wizerunek w oczach gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silver account
Support - Self-help knowledge-base
Chyba coś kogoś boli. Czyli jak nie wykupisz konta i pojawi się jakiś błąd to nawet gry możesz nie uruchomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mip5k to jest jeszcze nic. Nie mając subskrypcji nie możesz nic pisać na forum! To jest dopiero idiotyzm. Wcześniej, w trialu zrobiłem sobie postać, która jako broń wykorzystywała dwa miecze (dual wield). Dziś, po przejściu na model F2P musiałem prze konwertować postać na jakieś śmieszne archetypy. I tu pierwszy zonk - nie widzę już dual wield. Więc śmiało na forum, chcę zadać pytanie a tu informacja, że tylko ludzie z abonamentem mogą pisać posty. Bez komentarza.

W każdym bądź razie pozostaje przy DC Universe (nieźle się uśmiałem czytając wątki na forum Champions Online jaka ta gra jest boska w porównaniu z DC Universe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobacze, choć zapewne gra jest na poziomie "cash noobów" więc nie widzę przyszłosci dla tej gry. Naprawdę mało jest mmo gdzie za pieniądzę nie zyskuje się żadnej przewagi nad innymi graczmi którzy nie wydają pieniądze na bezmózgie gry. Jesli ta gra ma coś w sobie że jeśli będe opłacał abo co miesiąc i będe lepszy już na starcie od tego kto dymał przez 2 lata za free to ja powiem wam. Walcie cię Cryptic i nie tylko wy ,ale cała masa noobów adminów którzy myśla że głupotą przyciągną ludzi do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MMO zaczynają się wyraźnie dzielić na porządne - za abonament i chłam - mikropłatności. Ja tam już wolałbym zapłacić te 40zł miesięcznie i cieszyć się wszystkim co gra oferuje niż bawić się w płatności krok po kroku i o cenie przekonać się dopiero na samym końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 04:14, Blasting_Power napisał:

MMO zaczynają się wyraźnie dzielić na porządne - za abonament i chłam - mikropłatności.
Ja tam już wolałbym zapłacić te 40zł miesięcznie i cieszyć się wszystkim co gra oferuje
niż bawić się w płatności krok po kroku i o cenie przekonać się dopiero na samym końcu.

Do tych porzadnych przypisalbym jeszcze zdecydowanie formule z GW, czyli B2P z totalnie opcjonalnym i kosmetycznym sklepikiem.

No i zgadzam sie z toba w 100%. Ostatnio zainwestowalem w WoWa i poki co gra mi sie wysmienicie, od razu widac na co idzie kasa z abonamentu. Poza tym, jakby nie patrzec to te 40zl miesiecznie to tyle co jedna impreza, ciuch czy cos w tym stlylu... Kwestia placenia za gre, ktora jest jakby nie patrzec rozrywka i to przednia, siedzi raczej w psychice, ale to juz temat na zupelnie nowy post, wiec na tym zakoncze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 04:36, gothicsheep napisał:

> MMO zaczynają się wyraźnie dzielić na porządne - za abonament i chłam - mikropłatności.

> Ja tam już wolałbym zapłacić te 40zł miesięcznie i cieszyć się wszystkim co gra
oferuje
> niż bawić się w płatności krok po kroku i o cenie przekonać się dopiero na samym
końcu.
Do tych porzadnych przypisalbym jeszcze zdecydowanie formule z GW, czyli B2P z totalnie
opcjonalnym i kosmetycznym sklepikiem.


No GW to w ogóle zupełnie inna bajka ;) Zdecydowanie w moim osobistym top5 gier wszech czasów. A ten sklepik to jest w ogóle świetna sprawa, bo zmienia tylko wygląd a pomaga utrzymać serwery, widać że szanują graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy narzekają na temat ograniczeń konta F2P: Mogliby pozostać przy P2P i nikt by nie narzekał, bo w ogóle darmowej wersji by nie było. A tak to przynajmniej można albo płacić i grać tak jak kiedyś, albo nie płacić i grać z ograniczeniami. Jak ktoś chce to można to potraktować jako rozbudowany ''endless trial'' jak w przypadku Warhammer Online miało to miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od Free2Play wolę zdecydowanie model płatności jak w Guild Wars. Raz zapłacę i wiem, że mogę wrócić po roku i nie będę musiał płacić. Jeśli abonament to tylko na zasadzie World of Warcraft - wszyscy płacą jeden, i mają to, co zdobędą, a nie kupią. Chyba, że kupią coś w AH:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 04:36, gothicsheep napisał:

No i zgadzam sie z toba w 100%. Ostatnio zainwestowalem w WoWa i poki co gra mi sie wysmienicie,
od razu widac na co idzie kasa z abonamentu.

Pozwolę sobie nawiązać do tego komentarza i rozwinąć dalej zgodnie z tematem. ;)
Jak i Owiec czas jakiś temu zainwestowałem w WoW-a i naprawdę widać na co idzie abonament: kontakt z supportem totalnie wymiata - problem zgłasza się w grze i w przeciągu kilku/kilkunastu minut kontaktuje się z nami GM, który w przeciągu następnych kilku minut rozwiązuje problem. Na tym polu kuleje GW i to od samego początku: kontakt jedynie poprzez stronę i czekanie na odpowiedź trwające nawet ponad tydzień... a często oczekiwana pomoc i tak nie zostaje udzielona - tak jak to trafiło się raz mnie.
Natomiast jeśli w tej formule CO dla osób bez abonamentu nie pozwala nawet zadać pytania na oficjalnym forum gry to... chyba komuś się coś pomieszało. Rozumiem, gdyby wyglądało to tak jak powyższy przykład z GW i WoW: płacisz abonament? Masz problem? Zgłaszasz go w grze i w przeciągu kilku minut zgłasza się do Ciebie GM i problem zostaje rozwiązany. Nie płacisz abonamentu i masz problem? Piszesz na forum/do supportu i czekasz na odpowiedź... do skutku, a problem mimo to może nadal pozostać nie rozwiązany.

P.S L33T nienawidzę Cię za to, że to przez Ciebie zacząłem grać w WoW... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 17:12, Gvynbleidd napisał:

A za Guild Wars płaci się raz i ma się spokój. Ale Champions Online może wypróbuję.


Tutaj też możesz (chyba) nadal wykupić lifetime subscription i być złotym członkiem do końca życia. Pytanie czy się opłaca, imho nie. Chociaż sama gra nie jest zła, nawet w modelu f2p można mieć sporo zabawy z tworzeniem sobie bohaterów i skakaniem nimi po mieście. Trzeba tylko lubić ten klimat silver age superbohaterów w przerysowanych strojach, z kwadratowymi szczękami i koniecznie pseudonimami rodem z anglojęzycznego tezaurusa ;)
Jest to jednak typowa gierka do niezobowiązującej gry po godzinkę-dwie, raz na parę dni. Jest szansa na ciągłe rozwijanie contentu, ale wszystkie dodatkowe instancje pewnie będą dodatkowo płatne. W momencie oba adventure packi można mieć razem za niecałe 40 złotych, ale do lutego jest 20% obniżka na wszystko. W momencie kiedy za nawet godzinnego questa musiał bym płacić koło trzech dych, nie sądzę żebym miał ochotę. Szkoda że nie można zdobywać atari points w grze (tak jak na przykład w LOTRO i DDO), dawało by to chociaż złudzenie prawdziwej gry za darmo i moim zdaniem przyciągnęło by więcej graczy, niż model everquestowy na który Cryptic się zdecydował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować