Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect 2 na PS3 - problem z zapisanymi grami

24 postów w tym temacie

OMG za co oni biorą kase... Rok opóźnienia i taka wpadka? mnie by chyba szlag trafił... Wielki minus dla Bioware... Choć nie mam PS3 solidaryzuję się z pokrzywdzonymi graczami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ci cholerni beta testerzy tego nie wyłapali? Dla mnie to jest żenada, takie fagasy odwalać za takie pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem jakby to bylo na pc bo kilka windowsow plus rozne ustawienia software admin/gosc i tak dalej, ale jak oni do tego dopuscili na ps3 to ja nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 12:30, SKIL napisał:

Jak ci cholerni beta testerzy tego nie wyłapali? Dla mnie to jest żenada, takie fagasy
odwalać za takie pieniądze...


Ja się zastanawiam, jakim cudem tylu recenzentów nie doświadczyło tego błędu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 12:52, Henrar napisał:


> Ja się zastanawiam, jakim cudem tylu recenzentów nie doświadczyło tego błędu...

Wiesz - jeśli przymknęli oko to "wuj im w d..." za milczenie w tak ważnej sprawie. Z drugiej strony - wersje recenzenckie czasem się różnią od tych sklepowych - nie mają durnych zabezpieczeń, niektóre bonusy są na starcie odblokowane (kumpel miał recenzencką pierwszego Bioshocka na PS3 - bonusowy tryb był od razu dostępny, w sklepowej "uaktywnia" się ponoć po przejściu gry)

Tutaj obstawiam, że to jednak może mieć związek z zabezpieczeniami - struktura sejwów wersji na PS3 jest jakaś dziwna, są jakby podpięte pod jeden główny (inaczej niż na X360 czy PC), stąd tracisz jeden = wszystkie pozostałe są do dupy. Deweloperzy też by czegoś takiego raczej nie puścili, a DRM jak wiadomo dodaje się na samym końcu....

Tak przypuszczam. Anyway - na Polygamii piszą, że fix już jest, więc news ciut spóźniony ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi przeszła ochota po tym co widziałem w demie. Skończyłem je dzięki anielskiej cierpliwości, już nie pamiętam za którym podejściem. Blokowanie się Sheparda o niewidzialne przeszkody tak że nie może zrobić kroku, wypadnięcie poza tekstury idąc prostym korytarzem - nie życzę tego nikomu. Pierwszy raz widziałem tyle błędów w grze na raz. Może mam swoiste "szczęście" ale ww. błędy występowały w losowych miejscach. Jeśli pełna wersja działa podobnie pewnie nie wystarczyłoby mi cierpliwości by ją skończyć. Podejrzewam, że inni byliby szczęśliwi i nie natrafili na nic z tego co opisałem. Życie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamętam to PCtowa wersja miała (i chyba nadal ma) dokładnie ten sam problem.


- Jeśli nie grałeś w wersję na PC to nie pisz głupot. Nie było takich problemów a już na pewno ich nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 13:04, Casprov napisał:

hehe znalazlem lepszy tytul newsa na gram:
Mass Effect 2 na Playstation 3 z dodatkowymi atrakcjami
http://www.gram.pl/news_8QnrHee5_Mass_Effect_2_na_Playstation_3_z_dodatkowymi_atrakcjami.html

@pitmarek: pctowa wersja miala tego typu problemy, mi kilka razy zdarzylo sie utknac w powietrzu na rogu przeszkody, nie dalo sie z tego polozenia - tylko loading wczesniejszego sejwa, wygladalo to podobnie jak tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=4-EW5HpNm1Y <- wersja z pc, widac po myszce w menu

inny bug to bylo wywalanie sie gry do windowsa, wywalalo sie czasem jak uzywalem skrotow na klawiaturze do umiejetnosci, tzn klawiszy 1,2,3,4, jak uzywalem myszki to nigdy sie nie wywalilo, a z klawiatura to zdarzalo sie dosc czesto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 14:23, pitmarek napisał:

- Jeśli nie grałeś w wersję na PC to nie pisz głupot. Nie było takich problemów a już
na pewno ich nie ma!


Grałem, ukończyłem cztery razy. Za każdym razem udawało mi utknąć postacią w powietrzu (najczęściej na Illium lub na Horizon) i pomagało wczytanie poprzedniego save''a. Jak mi nie wierzysz to sprawdź fora Bioware (temat pomocy technicznej) i poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 14:23, pitmarek napisał:

- Jeśli nie grałeś w wersję na PC to nie pisz głupot. Nie było takich problemów a już
na pewno ich nie ma!


Dodatkowo ostatni patch do wersji PC też nie poprawił tego błędu do końca.
Ostatnio spotkało mnie to na Korlusie w czasie misji Dossier: The Warlord.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 15:47, Phobos_s napisał:

Dodatkowo ostatni patch do wersji PC też nie poprawił tego błędu do końca.
Ostatnio spotkało mnie to na Korlusie w czasie misji Dossier: The Warlord.

To chyba jest losowe, bo mi Shepard zaczął lewitować w misji Zaeeda. ;p
Choć w sumie zdarzyło się tylko raz, więc wielkiej uciążliwości nie odczułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedlem tą grę chyba 4 razy; kumpel 2. Niemielismy tego.
Jednego tylko mialem buga, że na illum wylazlem z balkonu i moglem sobie chodzić po powietrzu ;)
Ale latania; zapadania się pod tekstury jako tako nie mialem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 12:52, Henrar napisał:

Ja się zastanawiam, jakim cudem tylu recenzentów nie doświadczyło tego błędu...


Tez się zaczalem zastanawiać, gdy zaczely się pojawiac doniesienia na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2011 o 16:55, Deturis napisał:

No wczoraj problem został rozpoznany, a dziś już łatka - nawet, nawet BioWare.


Piszesz o rozwalaniu save''ów? Możesz dać jakiegoś linka? :) Ciekaw jestem co tam napisali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować