Zaloguj się, aby obserwować  
Radament

Kolekcja Klasyki Cenega Vs Extra Klasyka CDP

258 postów w tym temacie

Witam
Nie dawno ruszyla akcja Kolekcji Klasyki Cenegi. Jak wiadomo Extra Klasyka CDP tez ruszyla i juz zostal wydany pierwszy tytul jakim jest Colin 04, po za tym juz nie dlugo bedziemy mogli sie spodziewac Soldier''sow, bardzo ciekawy tytul. Cenega proponuje Far Cry''a i Mafie po polsku, co wy na to ? Do tego pojawila sie nie dawno dziwna reklama w Play''u "Full opcja mala kasa" Do tej pory nie wiadomo, czego ta reklama jest i jeszcze link do beznadziejnej strony. Moze to jakies zarty ? Nie wiem do konca co to jest, jednak walka 2 firm zapowiada sie ciekawie i warto przyjzec sie obu ofertom i wyjawic wszystkie minusy i plusy obu akcji. Powiedzcie co o tym sadzicie i wyrazajcie swoje opinie na ten temat !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 13:24, Budyn napisał:

> Extra Klasyka CDP tez ruszyla

WoW! To nie Ekstra klasyka tylko Ekstra Gra


Przepraszam pomylka, ale glownie obie akcje bazuja na klasyce gier. Takze prosze sie nie czepiac bledu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 13:26, Radament napisał:

> > Extra Klasyka CDP tez ruszyla
>
> WoW! To nie Ekstra klasyka tylko Ekstra Gra
>

Przepraszam pomylka, ale glownie obie akcje bazuja na klasyce gier. Takze prosze sie nie czepiac
bledu :)

A kiedy Cenega wypusci MafiePL i w jakiej cenie jesli wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 15:38, Igor FCBayern napisał:

> > > Extra Klasyka CDP tez ruszyla
> > > > > WoW! To nie Ekstra klasyka tylko Ekstra Gra
> > > > > > Przepraszam pomylka, ale glownie obie akcje bazuja na klasyce gier. Takze prosze sie nie
czepiac
> bledu :)
A kiedy Cenega wypusci MafiePL i w jakiej cenie jesli wiesz?


To dopiero zapowiedz tej akcji, pierwsza ma byc Far Cry albo Mafia, wszystkie po polsku jesli cos chcesz wiedziec wiecej to odsylam do GOL''a.
http://www.gry-online.pl/s043.asp?ID=4931619&N=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 13:20, Radament napisał:

Nie wiem do konca co to jest, jednak walka 2 firm zapowiada sie ciekawie
i warto przyjzec sie obu ofertom i wyjawic wszystkie minusy i plusy obu akcji. Powiedzcie co
o tym sadzicie i wyrazajcie swoje opinie na ten temat !

Nie ma co porównywać magazynu wydawanego raz na miesiąc, dostępnego przez kilkanaście dni w punktach z prasą, z serią gier gdzie równocześnie dostępne jest kilkanaście gier i które można nabyć w sklepach growych.
Cenega wchodzi na segment zmonopolizowany do tej pory przez extra klasykę cd-projektu (ile to już lat??) więc jedyne co ma sens porównywać to kolekcje klasyki do całej serii extra klasyki cdp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 17:12, D2T napisał:

Nie ma co porównywać magazynu wydawanego raz na miesiąc, dostępnego przez kilkanaście dni w
punktach z prasą, z serią gier gdzie równocześnie dostępne jest kilkanaście gier i które można
nabyć w sklepach growych.
Cenega wchodzi na segment zmonopolizowany do tej pory przez extra klasykę cd-projektu (ile
to już lat??) więc jedyne co ma sens porównywać to kolekcje klasyki do całej serii extra klasyki
cdp.


Przedstawiciel Cenegi powiedzial mi, ze to nie zadna nowosc lecz oni juz dawno cos takiego prowadzili. Az sie zdziwilem, bo jeszcze o tym nie slyszalem, a teraz to ma byc poprostu odnowione. Z tego co mi wiadomo, pierwsza gra bedzie Mafia albo Far Cry, po polsku, wydanie DvD, pudelko, obszerna instrukcja i pare innych bonusow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2006 o 15:38, Igor FCBayern napisał:

A kiedy Cenega wypusci MafiePL i w jakiej cenie jesli wiesz?


Lada dzień. I prawdopodobnie bęxzie kosztowala ok 20 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2006 o 22:49, Radament napisał:

Z tego co mi wiadomo, pierwsza gra bedzie Mafia albo Far Cry, po polsku, wydanie DvD, pudelko,
obszerna instrukcja i pare innych bonusow.


Prawdopodobnie będzie i Mafia i Far Cry i może coś jeszcze. Gry powyżej 3 CD wydawane będą na DVD a do 3 na CD. Zatem Mafia będzie na CD a Far Cry na DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HmMmMm... Nie powiem, do Cenegi bylem nastrawiony bardzo sceptycznie ale mysle, ze dla tych tytulow zakupie tego NWR''a :Pjesli ktos jest ciekawe to wlazic na strone www.nwr.pl po tych obrazkach mozna spodziewac sie miedzy innymi dungeon siege''a 1 oraz commandosa a takze far cry i mafia juz wczesniej wspomnaine... bedzie sie dzialo >XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

D2T: Nie masz racji. Extra Gra Magazyn jest dostepna nie kilkanąscie dni , a kilkadziesiat - dokładniej 35 dni.
I jej największą przewaga nad edycjami tradycyjnymi jest wlasnie to ze sprzedaje sie przez punkty z prasa, których w Polsce jest duzo powyżej 3 000, gdy tymczasem sklepów z grami jest może ze 300-400 razem i sa
rozlokowane glównie w dużych i srednich miastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Extra Klasyka i NXK zawsze wiodły prym i myślałem, że Cenega, czyli nota bene jedyny potencjalny rywal, będzie nadal skąpiła.
Tymczasem świetne posunięcie i wypuszczenie nie tak starych, a w każdym razie zbierających najwyższe noty gier. Z cały szacunkiem do wszystkie Europ Universalis czy starszych cRPG''ów, ale patrząc bardzo hmmm globalnie Far Cry, Mafia, PoP i Sacred będę duzo bardziej atrakcyjne dla młodszego pokolenia czy osób kupujących gry od niedawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 19:08, Ballonik napisał:

W zupełności zgadzam się z Backside - CDP rządzi i będzie rządził, ale FarCry albo Mafie chętnie
zakupię ;]

W sumie zgadzam się z Ballonikiem. NXK wyrobiła se extra markę na rynku, ale na taki tytuł jak Mafia po prostu grzechem jest nie wyłożyć pieniędzy, zwłaszcza że teraz gra będzie w atrakcyjnej ofercie cenowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 19:16, lurynowicz napisał:

W sumie zgadzam się z Ballonikiem. NXK wyrobiła se extra markę na rynku, ale na taki tytuł
jak Mafia po prostu grzechem jest nie wyłożyć pieniędzy, zwłaszcza że teraz gra będzie w atrakcyjnej
ofercie cenowej.


Ale jest też pewne zagrożenie dla CDP.
NXK i XK wyrobiły sobie markę ... ale tanich i starszych gier (powtórzę, że nie oznacza to - złych). W większości sklepów tanie gry CDP zalegają i mało kto się nimi interesuje.
Cenega wprowadza coś zupełnie nowego, także kolorystycznie, co natychmiast zwróci uwagę konsumentów. Bo np. ja nie widzę wielu oprócz mnie klientów, którzy przeglądają serię NXK - czy coś nie staniało, czy nie ma czegoś ciekawego.

Mam nadzieję, że nie napisałem zbyt zawile :] - ogólni moją tezą jest to, że NXk jest dobrze znane, ale mało popularne i zmiany w obrębie tej serii nie będą tak widoczne jak wprowadzenie nowej serii - o nowej nazwie, lay out''cie pudełek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to w ofercie Kolekcji Klasyki znajdują się głównie gry niestniejącego już Play-Itu, na które od dawna ostrzyłem sobie ząbki. Niestety, Play-It! upadł, a wraz z jej upadkiem byłem pewien, że już nigdy nie przyjdzie mi pograć w oryginalną Mafię czy Sama... Cenega ma u mnie wielkiego plusa za te reedycje:).

Poza tym powiem szczerze, że z wymienionych już gier Kolekcji Klasyki nie ma ani jednej, która by mnie zaciekawiła, czego nie mogłem powiedzieć o NXK gdy startowała ładny kawałek czasu temu. Czekam z wielką niecierpliwością na tę serię i już się naprawdę nie mogę doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 19:16, lurynowicz napisał:

> W zupełności zgadzam się z Backside - CDP rządzi i będzie rządził, ale FarCry albo Mafie
chętnie
> zakupię ;]
W sumie zgadzam się z Ballonikiem. NXK wyrobiła se extra markę na rynku, ale na taki tytuł
jak Mafia po prostu grzechem jest nie wyłożyć pieniędzy, zwłaszcza że teraz gra będzie w atrakcyjnej
ofercie cenowej.

No i PL, co w niektórych grach jest przydatne (zwłaszcza Mafia, gdzie fabuła jest super [ten motyw zdrady ;) ])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie ja nnie chce mieć na półce żadnej gry z wydawnictwa Cenegi :P
Obraziłem się na GTA Vice CIty przynosi mi pecha ta gra :P przez nią mam złe sny a jak na nią patrze to nic mi się nie chce już robić. W grach Cenegi brakuje troche czułości i serca nie jest nic tłumaczone....:( To jest właśnie u nich kiepawe :[.
A CDP to CDP :D Konkursy, dużo miłośći włożone w każdą gierke no nie mam nic przeciwko :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 21:53, Kamil.i.Maciek napisał:

Nie nie nie ja nnie chce mieć na półce żadnej gry z wydawnictwa Cenegi :P
Obraziłem się na GTA Vice CIty przynosi mi pecha ta gra :P przez nią mam złe sny a jak na nią
patrze to nic mi się nie chce już robić. W grach Cenegi brakuje troche czułości i serca nie
jest nic tłumaczone....:( To jest właśnie u nich kiepawe :[.
A CDP to CDP :D Konkursy, dużo miłośći włożone w każdą gierke no nie mam nic przeciwko :]


O TO CHODZI. Wlasnie tez mam takie wrazenie, ze CDP wydaje gry z milosci, tak jak drzewo wydaje swoje owoce, daje im to co najlepsze. A Cenega kojarzy sie z takim zimnem, wrogoscia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować