Zaloguj się, aby obserwować  
Radament

Kolekcja Klasyki Cenega Vs Extra Klasyka CDP

258 postów w tym temacie

no ale nie ma co niektore gry cenegi po prostu sa dobre i nalezaloby je miec na swojej polce... chociaz cdprojekt umozliwia wieksza pomoc techniczna, daje wpln itp... ah... ale mafia... dobra gra.... fajnie by bylo ja miec u siebie ;p kolo kolekcji cdprojekt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie CDP jest bezkonkurencyjny ze względu na świetną, szybko działającą pomoc techniczną, którą już zamęczałem parę razy (ale wciąż jestem obrażony za Screamer Rally - mój komputer trybu akcelerowanego w żaden sposób nie obsługuje, a emulator 3dfx nie działa; w tym przypadku zamieszczanie na odwrocie zdjęć z poniekąd amatorsko upatchowanej wersji to oszukiwanie klienta). W Extra Klasyce BARDZO podoba mi się także szata graficzna - rewelacyjnie zaprojektowane pudełka, miła dla oka kolorystyka - nie to co u Cenegi. Poza tym Cenega oferuje gry po dość dziwnej cenie - 24.99 ? Jak czasem mam w kieszeni banknot, to 20-złotowy, a nie 25-złotowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 14:50, military napisał:

Jak dla mnie CDP jest bezkonkurencyjny ze względu na świetną, szybko działającą pomoc techniczną,
którą już zamęczałem parę razy (ale wciąż jestem obrażony za Screamer Rally - mój komputer
trybu akcelerowanego w żaden sposób nie obsługuje, a emulator 3dfx nie działa; w tym przypadku
zamieszczanie na odwrocie zdjęć z poniekąd amatorsko upatchowanej wersji to oszukiwanie klienta).
W Extra Klasyce BARDZO podoba mi się także szata graficzna - rewelacyjnie zaprojektowane pudełka,
miła dla oka kolorystyka - nie to co u Cenegi. Poza tym Cenega oferuje gry po dość dziwnej
cenie - 24.99 ? Jak czasem mam w kieszeni banknot, to 20-złotowy, a nie 25-złotowy...


Kolorystyka Cenegi nawiązuje do nazwy Kolekcja Klasyki. Czyli spokojnie stonowanie takie retro?? Co do obsługi technicznej CDP trzeba przyznać że reaguje bardzo szybko ale Cenega już nie zostaje w tyle. Co do cent to 24,99 jest ceną w empikach i innych sklepach. Sieci typu MM czy saturn sprzedają je po 19.90 czyli w cenie NXK. W Empikach zaś była (nie wiem czy jest nadal promocja weź 5 zapłać za 3 więc czyli cena jednej gry to 15 zeta) Więc ci z 20 zostawało 5 zeta jeszcze na każdym tytule:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że na dzień dzisiejszy Kolekcja Klasyki Cenegi prezentuje się lepiej od CDP. Pomimo wyższej ceny o te całe pięć złoty to oferują nam bardzo ciekawe gry w ładnym pudełku o łagodnych barwach :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się myle, ale 24.99 to oficjalna pudełkowa cena serii Cenegi. W każdym razie - zwykle nie patrzę na to, kto wydał grę, po prostu kupuję jeśli chcę.:) Ale brzydko wygląda rząd niebieskich pudełek z CDP przedzielony złoto-brązowym paskiem Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 15:03, el-coyote napisał:

Uważam, że na dzień dzisiejszy Kolekcja Klasyki Cenegi prezentuje się lepiej od CDP. Pomimo
wyższej ceny o te całe pięć złoty to oferują nam bardzo ciekawe gry w ładnym pudełku o łagodnych
barwach :).

Tak ale nie porównuj tej extra kalsyki z kolekcją kalsyki zabacz jak extra kalsyka zaczeła wtedy to były tam same hity i to za 20 gdzie przeciętna premiera kosztowała 140-150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 15:08, krzysiek-blitek napisał:

> Uważam, że na dzień dzisiejszy Kolekcja Klasyki Cenegi prezentuje się lepiej od CDP. Pomimo

> wyższej ceny o te całe pięć złoty to oferują nam bardzo ciekawe gry w ładnym pudełku o
łagodnych
> barwach :).
Tak ale nie porównuj tej extra kalsyki z kolekcją kalsyki zabacz jak extra kalsyka zaczeła
wtedy to były tam same hity i to za 20 gdzie przeciętna premiera kosztowała 140-150 zł

Cenega też miała wcześniej Kolekcję Klasyki Komputerowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Extra Klasyka we wszelkich odmianach była dla mnie zawsze źródłem tanich i dobrych gier. Lubię tą serię, gry są zawsze spatchowane, więc nie muszę szukać aktualizacji.

Kolekcja Klasyki - mimo, iż seria jest w sklepach od niedawna to już przyczyniła się do powiększenia ilości tytułów na mojej półce z grami. Wydano w tej serii kilka bardzo interesujących pozycji.

Reasumując obie serie są bardzo dobre. Oferują zróżnicowane gry po niewygórowanej cenie. Czego chcieć więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 15:58, krzysiek-blitek napisał:

> Cenega też miała wcześniej Kolekcję Klasyki Komputerowej.
Tak miaa ale tam było z dwie trzy gry ale ona nazywala się zakrencona cena

Jeszcze jako IM Group miała serię KKK:
- błękitną (24,90)
- złotą (39,90)
- platynową (44,90)
Później już jako Cenega (2002) sprzedawali KKK w jednej cenie.

BTW Jeśli się nie mylę to KKK i eXtra Klasyka pojawiły się na rynku w 2001 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, gdy byłem w sklepie zobaczyłem, że na pudełku Extra klasyki jest nalepka z napisem: "W środku znajduje się bonus od Onet Skype (czy coś takiego)" Może ktoś wie jaki to dokładnie jest bonus??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 16:12, Sycylius napisał:

NXK next cdptojektu wymiata!!Nie to co KK cenegi.O wiele lepsze tytuły i do tego z początków
tamtego roku a w KK same starocie fakt całkeim niezłe ale jednak wole te nowsze tytuły

tylko należy zauważyć że NXK jest na rynku ok 2 lat i wielkiego postępu CDP z nią nie zrobił a KK Cenegi jest od maja tego roku, czyli 6 miesięcy i już Cenega odniosła bardzo duży sukces!
więc nie masz się czym podniecać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 14:50, military napisał:

(...) Klasyce BARDZO podoba mi się także szata graficzna - rewelacyjnie zaprojektowane pudełka, miła dla oka kolorystyka - nie to co u Cenegi. <


To wyłącznie rzecz gustu. IMHO: projekt Cenegi jest czytelniejszy, klarowny. Zwróć uwagę ile sekcji informacji i przekazu dostajesz na opakowaniu Cenegi a ile na CDP. Zestawienie kolorów w CDP powoduje ze grafika głowna opakowania nie odcina się od "template''a", a czerwony - zupełnie nieczytelny - logotyp serii położony na niebieskim tle dyskwalifikuje w moich oczach ekipę pracującą nad tym layotem. Ale taj jak wspomniałam na początku: rzecz gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2006 o 15:58, krzysiek-blitek napisał:

> Cenega też miała wcześniej Kolekcję Klasyki Komputerowej.
Tak miaa ale tam było z dwie trzy gry ale ona nazywala się zakrencona cena


Krótko żyjesz... Cenega wydawała KKK od czasów kiedy jeszcze była IPSem. W kartonowych boxach. Potem ewoluowali do IMG (wydawali dalej KKK w DVDkach z metalizowanym paskiem KOLEKCJA KLASYKI KOMPUTEROWEJ. To że nie potarfili tego wydać na profesjonalmy poziomie tak, by zjednać mass-graczy to osobny wątek... Ale nie pisz że mieli 3 gry bo mieli ich tuziny... jak nie kopę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie pudełka to tylko kosmetyka więc nie warto przywiązywać do tego większej uwagi.
Ja jestem zdecydowanie za CDP, mają więcej gier w NXK, mają gry bardzo profesjonalnie przygotowane i nie mogę oprzeć się wrażeniu ze cenega ma jakoś mało tych swoich oryginalnych pomysłów.
Te zbieranie punktów to praktycznie to samo co wirtualna kasa, takich przykładów jest jeszcze kilka.
Mimo to Cenega to naprawdę dobry dystrybutor ale dopóki nie wymyślą czegoś naprawdę innowacyjnego to mnie nie przekonają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować