Zaloguj się, aby obserwować  
Radament

Kolekcja Klasyki Cenega Vs Extra Klasyka CDP

258 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2007 o 10:33, AQ22 napisał:

Dla mnie opakowania Extra klasyki są za grube.


I właśnie to jest największym plusem XKN - są ładniej wydane niż cenegi. Grube pudełko, a do tego prześwitujące, lepsza kolorystyka. Ogólnie większa dbałość. A KK ma zwykłe, brzydkie i nieciekawe wydania... A do tego bardzo mnie denerwuje jak kod do rejestracji gry znajduje się na książece reklamowej a nie instrukcji (tak jak to robi CDP). Ogólnie dla mnie Cenega słabiej wydaje gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 14:08, mmizu napisał:

> Dla mnie opakowania Extra klasyki są za grube.

I właśnie to jest największym plusem XKN - są ładniej wydane niż cenegi. Grube pudełko, a do
tego prześwitujące, lepsza kolorystyka. Ogólnie większa dbałość. A KK ma zwykłe, brzydkie i
nieciekawe wydania... A do tego bardzo mnie denerwuje jak kod do rejestracji gry znajduje się
na książece reklamowej a nie instrukcji (tak jak to robi CDP). Ogólnie dla mnie Cenega słabiej
wydaje gry.


Zdecydowanie dobrze mówisz. Zauważmy, że w EKN jest płyta tłoczona kolorowo, zbliżona do wydania premierowego, a w Cenedze płyta kremowa i ten napis Kolekcja Klasyki i denerwujące logo - ten ich dżojstik, eh szkoda gadać.
I inni mówią, że Cenega przywiązuje wagę do designu gier, nawet niech nie równają się z CD-Project, bo najmniejszych szans nie mają.
Podobnie jest z Platynowe Kolekcji i Cenegowskiej serii SUPER$ELLER, porównajmy. W PK obszerna instrukcja oraz poradnik jak i liczne bobusy, tam podobnie jak w Kolekcji Klasyki. Sami oceńcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole Ekstra Klasyke. Pudełka mi sie jakoś bardziej podobają tzn. lepsze kolory, nazwa gry ładnie czerwonym kolorem napisana. Zaś Kolekcja Klasyki szare nieciekawe pudełka. Pozatym w Kolekcji Klasyki są mniej ciekawe gry niż w Ekstra Klasyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się bardzo podoba wydanie Cenegi. Chudziutkie, bardzo wytrzymałe pudełko DVD jest świetne, szczególnie jak masz mało miejsca w szafce. Także gry są niemal idealnie dobrane do klasyki. Commandos Antologia, Myst Antologia, Sacred Plus, Mafia, Civilization III ZE, Thief i tak dalej i tak dalej. Nie dość, że dostajemy niesamowite gry, praktycznie wcześniej nie tak łatwo dostępne, to jeszcze przejrzystą instrukcję, poradnik przygotowany przez Gry Online, profesjonalną wersję językową (trzeba im to przyznać, bardzo dobrze im to wychodzi) oraz 25 punktów w klubie gracza :) XKN tak naprawdę żadnych klasyk nie ma (wyjątki: Saga Heroes i Saga Fallout), grube pudełko, może ładne, ale kompletnie nie funkcjonalne, podatne na zniszczenia.
Oceniłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 14:14, piotrek-heroes napisał:

Zdecydowanie dobrze mówisz. Zauważmy, że w EKN jest płyta tłoczona kolorowo, zbliżona do wydania
premierowego, a w Cenedze płyta kremowa i ten napis Kolekcja Klasyki i denerwujące logo - ten
ich dżojstik, eh szkoda gadać.
I inni mówią, że Cenega przywiązuje wagę do designu gier, nawet niech nie równają się z CD-Project,
bo najmniejszych szans nie mają.
Podobnie jest z Platynowe Kolekcji i Cenegowskiej serii SUPER$ELLER, porównajmy. W PK obszerna
instrukcja oraz poradnik jak i liczne bobusy, tam podobnie jak w Kolekcji Klasyki. Sami oceńcie
;)

No mnie też ten dżojstik denerwuje. Co to tego koloru to gry z Platynowej Kolekcji i Ekstra Klasyki tak się ładnie na półce błayszczą poprostu dobrze dobrane kolory są... Kolekcja Klasyki już nie ma takiego efektu takie jakies to smętne te pudełka i wogóle gorzej sie prezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję zdecydowanie wydania CDP jeśli chodzi o tanie serie. Cenega tanie serie robi jak dla mnie bez polotu wogóle ... ot zwykłe pudełko DVD, jakaś książeczka i tyle. Tłoczenie płyty jak ktoś już wspomniał też jest mniej fajne no i te wszechobecne loga i napisy. Poza tym klub gracza nie działa - też minus dla nich, bo z WPLN''ów które dostajemy kupując XKN u CDP możemy zrobić użytek. No i grosze bo grosze, ale mimo wszystko XKN od CDP jest tańsza, szczególnie zamawiając przez GRAM.PL większą ilość gier z wykorzystaniem wirtualnej gotówki wychodzi naprawdę DUUUŻO taniej.

Co wcale nie znaczy, że nie kupuję niektórych tytułów w Kolekcji Klasyki Cenegi ... takie gry jak FarCry, Mafia, SS itd trzeba mieć ;-) Szczególnie za taką cenę.

A poza tym przydałoby się coś nowego w XKN, Cenega akurat wypuszcza 3 nowe gry w swojej KK - szczególnie dla mnie interesującym tytułem, który zakupię jest GTL. No ale to już trochę OFFTOP ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej podoba się Kolekcja Klasyki. W Extra Klasyce nie ma zbyt wielu ciekawych gier(oczywiście dla mnie:)). A poza tym w serii Cenegi coraz częściej umieszcza się Antologie, Złote Wydania, itp. W kwestii wyglądu KK również wypada lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 14:28, ShadowG napisał:

Mi bardziej podoba się Kolekcja Klasyki. W Extra Klasyce nie ma zbyt wielu ciekawych gier(oczywiście
dla mnie:)). A poza tym w serii Cenegi coraz częściej umieszcza się Antologie, Złote Wydania,
itp. W kwestii wyglądu KK również wypada lepiej.


Może i masz rację. Już za niedługo ma wyjść Trylogia Hitmana, chyba trzeba na nią się skusić, bo chyba warto trzy wyśmienite gry w jednym. Jeszcze tak niedawno Hitman: Kontakty był w serii SUPER$ELLER a tu proszę już trylogia za 25 zł w kolekcji Klasyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 14:28, Idzikowski6 napisał:

Cenega tanie serie robi jak dla mnie bez polotu wogóle ... ot zwykłe pudełko DVD, jakaś książeczka i tyle.


A czym więc różni się XKN? Bo tam równiez jest pudełko DVD (grubsze, przez co zajmuje za dużo miejsca...), jakiś kawałek papieru zwany dalej instrukcją, czasem też poradnikiem.

Dnia 11.02.2007 o 14:28, Idzikowski6 napisał:

Poza tym klub gracza nie działa - też minus dla nich, bo z WPLN''ów które dostajemy kupując XKN u CDP możemy zrobić użytek.


Brak działajacego klubu gracza raczej nic nie ma do serii KK. Bo te bonusy z rejestracji gry w żadnym razie nie odnoszą się do serii, a więc zarzut conajmniej nie trafiony.

Dnia 11.02.2007 o 14:28, Idzikowski6 napisał:

No i grosze bo grosze, ale mimo wszystko XKN od CDP jest tańsza, szczególnie zamawiając przez GRAM.PL większą ilość gier z wykorzystaniem wirtualnej gotówki wychodzi naprawdę DUUUŻO taniej.


No tak, aby zaoszczędzić tyle kasy dzięki wplnom aby móc kupić kolejną gre z XKN trzeba kupić około 6 gier... Z czego zniżka z dwóch gier pokrywa się z kosztami wysyłki, a zniżki na XKN na ogól wynoszą 4zł. Zatem nie widze tego dużo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 14:18, Budyn napisał:

A mi się bardzo podoba wydanie Cenegi. Chudziutkie, bardzo wytrzymałe pudełko DVD jest świetne,
szczególnie jak masz mało miejsca w szafce.

Grube są tylko wydania DVD, wydania CD są chude.
Także gry są niemal idealnie dobrane do klasyki.

Dnia 11.02.2007 o 14:18, Budyn napisał:

Commandos Antologia, Myst Antologia, Sacred Plus, Mafia, Civilization III ZE, Thief i tak dalej
i tak dalej. Nie dość, że dostajemy niesamowite gry, praktycznie wcześniej nie tak łatwo dostępne,
to jeszcze przejrzystą instrukcję, poradnik przygotowany przez Gry Online, profesjonalną wersję
językową (trzeba im to przyznać, bardzo dobrze im to wychodzi) oraz 25 punktów w klubie gracza
:) XKN tak naprawdę żadnych klasyk nie ma (wyjątki: Saga Heroes i Saga Fallout), grube pudełko,
może ładne, ale kompletnie nie funkcjonalne, podatne na zniszczenia.
Oceniłem :D

Jak dla mnie to lepsze gry są w Ekstra Klasyce (jak na mój gust).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2007 o 14:33, piotrek-heroes napisał:

bo chyba warto trzy wyśmienite gry w jednym. Jeszcze tak niedawno Hitman: Kontakty był w serii
SUPER$ELLER a tu proszę już trylogia za 25 zł w kolekcji Klasyki :)

Ja już Hitmana Trylogię zamówiłem. Dla każdego fana( i nie tylko) pozycja obowiązkowa.:) Niedawno wydali też Antologię Thiefa. A w Extra Klasyce co jest ciekawego? Same nudne cRPGi i kiepskie shootery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 14:37, Mistic napisał:

No tak, aby zaoszczędzić tyle kasy dzięki wplnom aby móc kupić kolejną gre z XKN trzeba kupić
około 6 gier... Z czego zniżka z dwóch gier pokrywa się z kosztami wysyłki, a zniżki na XKN
na ogól wynoszą 4zł. Zatem nie widze tego dużo taniej.


Przecierz może jechać do MM lub empiku. Nie musi zamawiać przez gram.pl.

Do ShadowG

Ja tam wole RPG niż strzelanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 14:40, ShadowG napisał:


> bo chyba warto trzy wyśmienite gry w jednym. Jeszcze tak niedawno Hitman: Kontakty był
w serii
> SUPER$ELLER a tu proszę już trylogia za 25 zł w kolekcji Klasyki :)
Ja już Hitmana Trylogię zamówiłem. Dla każdego fana( i nie tylko) pozycja obowiązkowa.:) Niedawno
wydali też Antologię Thiefa. A w Extra Klasyce co jest ciekawego? Same nudne cRPGi i kiepskie
shootery.


Nieprawda Delegacie. Wstawię się tu za CD-Project. Jakie nudne cRPG ?? Mamy takie tytułu jak Neverwinter Nights oraz Gothic i Gothic 2. Jakie kiepskie shootery ?? Mamy takie gry jak Salient Storm, Delta Force Helikopter w ogniu czy Full Spectrum Warrior - czy to badziewie ?? - NIE!!! Teraz ma się ukazać nowa seria Extraklasyki Next - zapewne znajdą tam się ciekawe pozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 14:14, piotrek-heroes napisał:

Zdecydowanie dobrze mówisz. Zauważmy, że w EKN jest płyta tłoczona kolorowo, zbliżona do wydania
premierowego, a w Cenedze płyta kremowa i ten napis Kolekcja Klasyki i denerwujące logo - ten
ich dżojstik, eh szkoda gadać.
I inni mówią, że Cenega przywiązuje wagę do designu gier, nawet niech nie równają się z CD-Project,
bo najmniejszych szans nie mają.
Podobnie jest z Platynowe Kolekcji i Cenegowskiej serii SUPER$ELLER, porównajmy. W PK obszerna
instrukcja oraz poradnik jak i liczne bobusy, tam podobnie jak w Kolekcji Klasyki. Sami oceńcie


Dziwnie na to patrzycie. Ja widząc napis "Kolekcja Klasyki" spodziewam się stonowanego, schludnego wydania świetnego tytułu, a nie wydania "prawie" premierowego... Co Wam z tego, że w XKN płyty są kolorowe, jeśli pudełko już takie nie jest (logo XKN, beznadziejny napis z boku pudełka)? Fakt plusem jest prześwitujące pudełko gdyż dodaje nieco lekkości grubemu opakowaniu, ale na tym te plusy się kończą.
Zresztą wracając do KK - seria jest jednolita i to jest ogromny plus. Każda płyta wygląda praktycznie tak samo, a opakowanie się błyszczy. Jak na serię wydawniczą jest bardzo dobrze.

Jak ktoś uważa, że jedna czy druga seria jest słaba to zobaczcie sobie na serię Nicolas Action...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Kolekcja Klasyki jest o niebo lepsza od EKN. Dlaczego? Bo w KK są tytuły, które mnie interesują. Typu Splinter Cell albo Prince of Persia. A co do piotrka-heroesa - Delta Force to badziew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2007 o 14:45, piotrek-heroes napisał:

Nieprawda Delegacie. Wstawię się tu za CD-Project. Jakie nudne cRPG ?? Mamy takie tytułu jak
Neverwinter Nights oraz Gothic i Gothic 2. Jakie kiepskie shootery ?? Mamy takie gry jak Salient
Storm, Delta Force Helikopter w ogniu czy Full Spectrum Warrior - czy to badziewie ?? - NIE!!!
Teraz ma się ukazać nowa seria Extraklasyki Next - zapewne znajdą tam się ciekawe pozycje.


A ja się wstawię za ShadowG. Jedynym wartym uwagi RPG jest NWN, cRPG Gothic i Gothic 2. Silent Storm to strategia turowa :), a helikopter w ogniu to dosyć przeciętna gra. Full Spectrum Warrior jako FPS taktyczny jest jedyny warty uwagi. JAK NA MÓJ GUST (wiecie, istnieje takie coś) to Cenega ma lepsze klasyki w ofercie. Jak bym powiedział Viva la Cenega to dostanę degrada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>czy to badziewie ??
Dla mnie tak.:) Żadna z gier CDP mnie nie zachwyciła( oprócz Fable, ale tego jeszcze w Extra Klasyce nie wydali:)). A w KK od Cenegi cały czas ukazują się hity( oczywiście, wyjątki się zdarzają).

DO Kostka XXL
Ja też nie przepadam za bezmyślnymi "strzelankami". Ale to nie temat na takie rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 14:45, piotrek-heroes napisał:

Wstawię się tu za CD-Project. Jakie nudne cRPG ?? Mamy takie tytułu jak
Neverwinter Nights oraz Gothic i Gothic 2.


Dla mnie kicha totalna. Nuuuuda na maxa i jeszcze trochę - nie cierpię tego gatunku i mógłbym zgnoić te tytuły jakbym chciał, ale nie mam takiego zwyczaju jak niektórzy na tym forum...

Dnia 11.02.2007 o 14:45, piotrek-heroes napisał:

Jakie kiepskie shootery ?? Mamy takie gry jak Salient
Storm (chyba Silent Storm - Markus89), Delta Force Helikopter w ogniu czy Full Spectrum Warrior - czy to badziewie ?? - NIE!!!


W sumie to tylko Delta Force jako tako się nadaje do grania. FSW nie ciągnie mnie do siebie, a Silent Storm to to nie żaden FPP więc do shooterów jako tako bym go nie kwalifikował (sam CDP podaje że jest to strategia turowa!!).

Dnia 11.02.2007 o 14:45, piotrek-heroes napisał:

Teraz ma się ukazać nowa seria Extraklasyki Next - zapewne znajdą tam się ciekawe pozycje.


Co ma się ukazać zostawmy na później. Ważne co jest teraz.

Dla przypomnienia w Kolekcji Klasyki znajdują się z gier akcji: Far Cry, Mafia, Prince of Persia, Operation Flashpoint, Rainbow Six: Raven Shield, Serious Sam, Splinter Cell: Double Agent, Thief Antologia, Hitman.

Jeśli ktoś będzie twierdził, że w XKN znajdują się lepsze gry akcji to zabiję śmiechem... Owszem macie tam te swoje "marne" RPG i cieszcie się nimi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować