Zaloguj się, aby obserwować  
Radament

Kolekcja Klasyki Cenega Vs Extra Klasyka CDP

258 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2007 o 14:56, Markus89 napisał:

Dla przypomnienia w Kolekcji Klasyki znajdują się z gier akcji: , Splinter Cell: Double Agent,


Chyba jeszcze go nie ma w Kolekcji Klasyki ;) Niedawno wszedł na rynek, więc prędzej będzie Chaos Teory ni Double Agent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 14:59, piotrek-heroes napisał:

Chyba jeszcze go nie ma w Kolekcji Klasyki ;) Niedawno wszedł na rynek, więc prędzej będzie
Chaos Teory ni Double Agent.


Pomyłka - myślałem o Pandora Tomorrow a napisałem Double Agent ;] Sporki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria Splinter Cell zawsze była bardzo mocnym punktem Cenegi. Tak gwoli ścisłości:

Splinter Cell - 14,90
Splinter Cell Pandora Tommorow - 24,90
Splinter Cell Chaos Theory - 49,90
Splinter Cell Double Agent - 99,90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że obie serie są niczego sobie, ale to co mnie wkurza to to, że jak uruchamiam sobie gry z KK to za każdym razem muszę słuchać Fronczewskiego... Wie ktoś jak to wyłączyć? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 14:37, Mistic napisał:

A czym więc różni się XKN? Bo tam równiez jest pudełko DVD (grubsze, przez co zajmuje za dużo
miejsca...), jakiś kawałek papieru zwany dalej instrukcją, czasem też poradnikiem.


Mnie bardziej podoba się to jak wydawana jest XKN ;-) Poprostu.

Dnia 11.02.2007 o 14:37, Mistic napisał:

Brak działajacego klubu gracza raczej nic nie ma do serii KK. Bo te bonusy z rejestracji gry
w żadnym razie nie odnoszą się do serii, a więc zarzut conajmniej nie trafiony.


Akurat niektórzy zwracają uwagę też na to, co mogą mieć z zakupu danej rzeczy, ale mniejsza o to.

Dnia 11.02.2007 o 14:37, Mistic napisał:

No tak, aby zaoszczędzić tyle kasy dzięki wplnom aby móc kupić kolejną gre z XKN trzeba kupić
około 6 gier... Z czego zniżka z dwóch gier pokrywa się z kosztami wysyłki, a zniżki na XKN
na ogól wynoszą 4zł. Zatem nie widze tego dużo taniej.


Przykładowo zamawiam 10 gier z XKN z wykorzystaniem WPLN''ów daje mi to sume powiedzmy te 160zł .. i nic więcej, tyle kosztuje mnie 10 gier z XKN z wliczoną w to dostawą kurierem w ciągu 24 godzin.
Zamawiając 10 gier z KK - wyjdzie to ok.250zł + z 15 zł za kuriera = 265zł.

Jak dla mnie prawie 100zł różnicy na paru tytułach z tanich serii, a więc ja widze to dużo taniej.

A jeśli chodzi o same tytuły ... i tu i tu jest wiele ciekawych dlatego też kupuje i jedne i drugie, po problemie. Swoją drogą topic trochę jak GW vs WoW :D Ja póki co czekam na nowe tytuły od obu wydawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 15:35, Idzikowski6 napisał:

Przykładowo zamawiam 10 gier z XKN z wykorzystaniem WPLN''ów daje mi to sume powiedzmy te 160zł
.. i nic więcej, tyle kosztuje mnie 10 gier z XKN z wliczoną w to dostawą kurierem w ciągu
24 godzin.
Zamawiając 10 gier z KK - wyjdzie to ok.250zł + z 15 zł za kuriera = 265zł.


Błędem jest liczenie ceny z wykorzystaniem wPLN w przypadku XKN, a nie liczenie kasy jaką wydaje się w sklepie Cenegi - gdzie tytuły są tańsze od sugerowanej ceny detalicznej. Takie porównywanie cen jest krzywdzące.

Gry z serii KK można kupić w sklepie Cenegi już za 18,90zł co daje Ci 189zł w przypadku kupna 10 gier, a nie jak wypisałeś 250zł.

Różnica cen wynosi więc 29zł przy czym w KK niekiedy znajdują się 2-3 gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2007 o 15:41, Markus89 napisał:

Błędem jest liczenie ceny z wykorzystaniem wPLN w przypadku XKN, a nie liczenie kasy jaką wydaje
się w sklepie Cenegi - gdzie tytuły są tańsze od sugerowanej ceny detalicznej. Takie porównywanie
cen jest krzywdzące.

Gry z serii KK można kupić w sklepie Cenegi już za 18,90zł co daje Ci 189zł w przypadku kupna
10 gier, a nie jak wypisałeś 250zł.

potwierdzam. cena 24,90 za KK to fikcja- zreszta nie tylko w sklepie Cenegi. W MM i Geant(przynajmniej jeszcze jakiś czas temu w Szczecinie) cena za grę to 18,90 lub 21 zl- czyli na poziomie Extra Klasyki. Jedynie co to Empik sztywno od jakiegoś czasu trzyma się ceny 24,90(chociaż i oni robia promoceje w stylu kup trzy, dostaniesz dwie gratis)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 15:35, Idzikowski6 napisał:

Przykładowo zamawiam 10 gier z XKN z wykorzystaniem WPLN''ów daje mi to sume powiedzmy te 160zł
.. i nic więcej, tyle kosztuje mnie 10 gier z XKN z wliczoną w to dostawą kurierem w ciągu
24 godzin.
Zamawiając 10 gier z KK - wyjdzie to ok.250zł + z 15 zł za kuriera = 265zł.


Nie porównuj cen XKN ze zniżką oraz z sugerowaną ceną KK. W 5 sekund udało mi się znaleźć sklep oferujący gry z KK w cenie 19,50. Więc twoja argumentacja znowu jest conajmniej dziwna.

A więc 10 XKn przy zniżce z wpln - 160zł + darmowa zniżka
10 KK w sklepie ze zniżką - 195 + darmowa zniżka

A więc z twoich 100zł różnicy robi się tylko 35zł. Czyli o 2/3 mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 15:47, Mistic napisał:

A więc z twoich 100zł różnicy robi się tylko 35zł. Czyli o 2/3 mniej.


Jak się pokombinuje to of cors, że tak. ALe wiadomo co kto woli. Ja kupuje obie serie, ale bardzie podoba mi się wydanie XKN, gry są za to ciekawsze w KK. Ot i koniec tematu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 15:47, Mistic napisał:

Nie porównuj cen XKN ze zniżką oraz z sugerowaną ceną KK. W 5 sekund udało mi się znaleźć sklep
oferujący gry z KK w cenie 19,50.

A ja znalazłem jeszcze lepsze ceny i powiem tak : Skandal, skandal i jeszcze raz skandal !!!!!!! Wczoraj, w Saturnie znalazłem pakowane po 3 KK : był tam Far Cry, Antologia Commandos i chyba Sacred. Kosztowała taka paczka 9,90 zł !!!!! Fajna cena ? Może i fajna, gdyby nie fakt że za te gry niedawno zapłaciłem blisko 60 zł. Mam prawo być zły ? Czyż nie jest to kpina z klienta ? Okazuje się że czekając jakis czas zaoszczędzibym ok 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat, ale jestem tak wkurzony, że mam ochotę wyładować tona forum. Zapłaciłem 80 złotych za Rayman Raving Rabbids, a w Saturnie był za.... 20 złotych! Skandal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 17:14, hehe napisał:

> Nie porównuj cen XKN ze zniżką oraz z sugerowaną ceną KK. W 5 sekund udało mi się znaleźć
sklep
> oferujący gry z KK w cenie 19,50.
A ja znalazłem jeszcze lepsze ceny i powiem tak : Skandal, skandal i jeszcze raz skandal !!!!!!!
Wczoraj, w Saturnie znalazłem pakowane po 3 KK : był tam Far Cry, Antologia Commandos i chyba
Sacred. Kosztowała taka paczka 9,90 zł !!!!! Fajna cena ? Może i fajna, gdyby nie fakt że za
te gry niedawno zapłaciłem blisko 60 zł. Mam prawo być zły ? Czyż nie jest to kpina z klienta
? Okazuje się że czekając jakis czas zaoszczędzibym ok 50 zł.


Ja za JEDNEGO Far Cry zapłaciłem 29 zł :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 17:14, hehe napisał:

A ja znalazłem jeszcze lepsze ceny i powiem tak : Skandal, skandal i jeszcze raz skandal !!!!!!!
Wczoraj, w Saturnie znalazłem pakowane po 3 KK : był tam Far Cry, Antologia Commandos i chyba
Sacred. Kosztowała taka paczka 9,90 zł !!!!! Fajna cena ? Może i fajna, gdyby nie fakt że za
te gry niedawno zapłaciłem blisko 60 zł. Mam prawo być zły ? Czyż nie jest to kpina z klienta
?


A co mają powiedzieć ludzie kupujący w listopadzie/grudniu gry od CDP po 100-150zł, a następnie w styczniu mieli oni okazję kupić te gry w wielkiej wyprzedaży gdzie gry można było kupić 30, lub 50% taniej?? Równie dobrze można mieć pretensje do CDP.

Co do twojego "problemu" to zależy kto wymyślił tę promocję bo jeśli Saturn to do dystrybutora nic nie możesz mieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 18:24, Markus89 napisał:

A co mają powiedzieć ludzie kupujący w listopadzie/grudniu gry od CDP po 100-150zł, a następnie
w styczniu mieli oni okazję kupić te gry w wielkiej wyprzedaży gdzie gry można było kupić 30,
lub 50% taniej?? Równie dobrze można mieć pretensje do CDP.


Pretensje można mieć co najwyżej do siebie ... ja wogóle nie rozumiem tego narzekania, że o jezu znowu ktoś obniżył ceny, a ja przepłaciłem. Ludzie tak jest ze wszystkim i tak zawsze będzie ... kupcie nowy samochód i sprzedajcie po roku, zobaczycie co to jest strata! Tutaj się nie traci, tylko zyskuje ten kto poczeka i kupi gry później. Osobiście zyskałem na tej ostatniej promocji od CDP (noworoczna promocja) grubo ponad 600zł i jestem zadowolony. Trzeba sobie pewny rzeczy też jakoś zaplanować, nie kupować jak leci, czasem warto pozwiedzać sklepy i zobaczyć, że praktycznie zawsze w którymś z tych dużych marketów są promocje na gry.

Dnia 11.02.2007 o 18:24, Markus89 napisał:

Co do twojego "problemu" to zależy kto wymyślił tę promocję bo jeśli Saturn to do dystrybutora
nic nie możesz mieć...


Promocje te w większości robią same sklepy, sprzedają po cenie zakupu albo i jeszcze niżej by zeszło to z magazynów ... i chwała im za to ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym porównać te dwie serie zdecydowanie byłbym za Kolekcją Klasyki! Gdy porównać Kolekcję Klasyki do Ekstra Klasyki NeXt większość przemawia za KK... Wszystko jest ładne i schudnie wydane, cała seria jest jednolita i niewiele zajmuje na półce, czego nie mogę powiedzieć o EKN, ta seria jest jak pudełko czekoladek - nigdy się nie wie na jaką się trafi... :P (oczywiście chodzi mi o wygląd instrukcji i płytki)...
Według mnie także klasyczne gry jakie wydawane w tych seriach lepsze są w KK... Najdziwniejsze jest to, że EKN jest na rynku dłużej, a gier z KK mam 2 razy więcej... z EK (starego) mam tylko Pompeje, a NEK (Nowa EK) IGI 2 i Settlers III... W EKN (najgorszej z edycji EK) mam aż 3 - tylko dlatego bo chciałem pen-drive''a i Riddicka (pozostałe dwa były przypadkowe, jakie trafiały mi w gusta - trudno było wybrać, naprawdę, ile to się dla pen-drive''a z Empiku zrobi)... Z KK posiadam: Far Cry, Prince of Persia: Piaski Czasu i Dusza Wojownika, SplinterCell: Pandora Tomorrow (tylko dlatego, że wziąłem sobie do serca uwagi z pewnego pisma, że to tylko taki samodzielny dodatek - teraz po przejściu wiem, że niepotrzebnie aż tyle czekałem), Mafia, Myst i Age of Empires 1...
Wolę Kolekcję klasyki - Cenega udowadnia, że jednak potrafi być lepsza od CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 18:34, Idzikowski6 napisał:

Pretensje można mieć co najwyżej do siebie ... ja wogóle nie rozumiem tego narzekania, że o
jezu znowu ktoś obniżył ceny, a ja przepłaciłem.


Gdyby cena spadła o 5zł to bym nie narzekał, ale jeżeli na trzech grach przepłaciłem 50 zł to taki spadek cen jest przesadą. Grubą przesadą. Za cenę samego Far Cry`a sprzed... powiedzmy tygodnia, mógłbym dziś kupić 6 gier z KK ( w Saturnie chyba były 2 różne 3-paki ). Rozumiem promocja itd, ale takie rzeczy też powinny mieć pewne granice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 19:41, Noxbi napisał:

Jeśli miałbym porównać te dwie serie zdecydowanie byłbym za Kolekcją Klasyki! Gdy porównać
Kolekcję Klasyki do Ekstra Klasyki NeXt większość przemawia za KK..Wszystko jest ładne i
schudnie wydane

Wiesz, to juz rzecz gustu. Mi osobiście nie podoba się pudełko w jakim jest KK. Kolorystyką przypomina mi najtańsze produkty z pewnego hipermarketu :). Zdecydowanie wolę EKN. Co do schludności wydania, to nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Co do instrukcji i płytki, to może masz jakies złe doświadczenia, ale ja nigdy nie miałem powodów do narzekań.

Dnia 11.02.2007 o 19:41, Noxbi napisał:

Według mnie także klasyczne gry jakie wydawane w tych seriach lepsze są w KK...

To też jest rzecz gustu. Akurat na tym polu nie ma co porównywać tych 2 serii, bo w to zależy od osobistych upodobań gracza.

>Najdziwniejsze jest to, że EKN jest na rynku dłużej, a gier z KK mam 2 razy więcej...
A co w tym dziwnego ? To jedynie udowadnia, że nie trafili z grami w Twoje gusta :) Ktoś kto woli tytułu z EKN może powiedzieć, że KK jest już tyle na rynku a jeszcze nie wydała żadnej gry która by go zainteresowała...

Dnia 11.02.2007 o 19:41, Noxbi napisał:

Wolę Kolekcję klasyki - Cenega udowadnia, że jednak potrafi być lepsza od CDP


Nie wiem w czym to udowadnia. Oba wydania mają podobny standart, tytuły gier to jak pisałem rzecz gustu... więc w czym niby jest lepsza ? Jedyne zastrzeżenia jakie mam to cena KK ( pomijając sytuację opisaną powyżej ). Mogłaby być o te 5 zł niższa... pewnie miałby więcej tytułow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 15:11, heyboy napisał:

A ja uważam, że obie serie są niczego sobie, ale to co mnie wkurza to to, że jak uruchamiam
sobie gry z KK to za każdym razem muszę słuchać Fronczewskiego... Wie ktoś jak to wyłączyć?
:D

W folderze każdej gry KK jest taka aplikacja we flashu, wystarczy w każdej grze ją usunąć i po kłopocie. ;) (mam nadzieję że regulamin gram.pl pozwala na taką poradę).

A jeżeli ten sposób ci nie odpowiada to gdy tylko otworzy się okienko we flashu zamknij je klawiszem escape. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie kiedy wreście zadziała klub gracza?(gre zarejestrwałem w wtorek tydzień temu), czy te punkty naprawde da się wymienić na sprzęt np. joypad za 45pkt to znaczy że jeżeli zdobędę 45pkt do dostane joypada


p.s. jeżeli chodzi o to co jest lepsze nie wiem , ale wiem jedno pudełka są o wiele lepsze i gry dość dobre w cenega a co do cd-projekt to poradnii na płycie lepsze i lepszy system gracza(forum itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W teorii tak, da sie wymienic. W praktyce ten klub w takim stanie jak teraz jest od roku ponad i Cenega go najwzyczajniej porzucila i udaje, ze nigdy nie mial miejsca ten projekt aby gracze zapomnieli i sie nie domagali ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować