Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PSV - PlayStation Vita - temat ogólny o następcy PSP [M]

251 postów w tym temacie

Dzisiaj rano SONY, na swojej konferencji zapowiedziało swoją nową konsolę - NGP. W internecie można już przeczytać wiele newsów na jej temat i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, m. in. gry, które już zapowiedziano. W trakcie tworzenia znajdują się takie produkcje jak Uncharted, LittleBigPlanet czy Resistance, znane ze stacjonarnej konsoli SONY, więc myślę, że jest na co czekać.

Ujawniona została też specyfikacja techniczna NGP:

CPU: ARM® Cortex™-A9 core (4 rdzenie)
GPU: SGX543MP4+
Wymiary: ok. 182.0 x 18.6 x 83.5mm
Ekran (dotykowy): 5 cali (16:9), 960 x 544,ok. 16 milionów kolorów, OLED
Multi touch screen (pojemnościowy)
Tylny touch pad: Multi touch pad (pojemnościowy)
Kamery: z przodu i z tyłu
Dźwięk: wbudowane głośniki, wbudowany mikrofon
Czujniki: wyczuwanie ruchu w sześciu osiach (trzy osiowy żyroskop i trzyosiowy akcelerometr), trzyosiowy, elektroniczny kompas
Wymiary orientacyjne: 182.0 x 18.6 x 83.5 mm
Przyciski/przełączniki: Przycisk PS, przycisk Power, kierunkowe (góra, dół, prawo, lewo), akcji (krzyżyk, kółko, trójkąt, kwadrat), przednie (lewy, prawy), dwie gałki analogowe, Start, Select, przyciski głośności
Komunikacja bezprzewodowa: sieć komórkowa (3G), IEEE 802.11b/g/n (n = 1×1) (Wi-Fi) (Infrastructure/Ad-hoc), Bluetooth® 2.1+EDR A2DP/AVRCP/HSP

Jak dla mnie sprzęt prezentuje się bardzo dobrze. Świetne, zapowiedziane już gry, bardzo ładny design i całkiem dobra specyfikacja techniczna dają spore szanse na sukces. Osobiście martwię się tylko o długość działania konsolki bez ładowania i ilość gier wydawanych na tę konsolkę bo to mogą być jedne z większych problemów.

Zdjęcia Next Generation Portable znajdują się poniżej.
Czekamy?

20110127133645

20110127133656

20110127133705

20110127133716

20110127133725

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 13:53, Mafioso_PL napisał:

I Znów będzie tylko sprzedaż elektroniczna?

Nie, NGP będzie korzystać z kart z pamięcią flash. Bardzo rozsądny krok, PSP Go, w tym aspekcie zawaliło sprawę.
Podobno przez dystrybucję elektroniczną będzie można kupować gry z PSP. Oczywiste, ale fajnie.

Dnia 27.01.2011 o 13:53, Mafioso_PL napisał:

Wygląda całkiem fajnie, nie licząc tego touchpada z tyłu ;D
Jest już ustalona data premiery ?

Chyba coś koło grudnia 2011. W końcu muszą się wyrobić przed gwiazdką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze jakoś bardziej interesuje mnie ten sprzęt niż 3DS, na którego z początku się nastawiałem. Nareszcie wiadomo jak konsolka wygląda, miałem już dość tych wszystkich fejków w sieci. Bardzo mi się podoba, do tego te dwa analogi, dotykowy ekranik i te karty pamięci. To na nich będą wydawane gry? Mam taką nadzieję. Ciekawy jestem jaka będzie cena tego cacka? Nie pamiętam już ile kosztowało PSP w dniu premiery, to nowe to pewnie z 1300/1500zł :o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 15:13, Damianuss1 napisał:

Szczerze jakoś bardziej interesuje mnie ten sprzęt niż 3DS, na którego z początku się
nastawiałem. Nareszcie wiadomo jak konsolka wygląda, miałem już dość tych wszystkich
fejków w sieci. Bardzo mi się podoba, do tego te dwa analogi, dotykowy ekranik i te karty
pamięci. To na nich będą wydawane gry?

Mhm. A wygląda to tak:
http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2011/01/sony-tokyo-event-1385.jpeg

A mnie też bardziej interesuje sprzęt SONY. Oby tylko było jak najwięcej gier.
Szkoda by zmarnować taki potencjał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1300 zł byłoby jeszcze w porządku. Pierwsze PSP gdy wchodziło kosztowało, nie dam sobie głowy uciąć, około 1000zł, niewiele ponad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 15:22, Pitej napisał:

1300 zł byłoby jeszcze w porządku. Pierwsze PSP gdy wchodziło kosztowało, nie dam sobie
głowy uciąć, około 1000zł, niewiele ponad.


Tyle samo, kosztowały pierwsze sztuki PSP Go. Także cena, zapewne będzie podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja nie widzę problemu, to jest pamięć flash, więc można bez problemu wsadzić wiele GB. Pamiętaj, że UMD miało tylko 1,8 GB i można było wsadzić na niego genialnego GoW''a, czy GTA. Mnie natomiast bardziej ciekawi, jak będą wyglądać pudełka do gier ;) (bo same gry wyglądają świetnie i w końcu, kurde, są dwa analogi!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak zostaję przy 3DS - ie ponieważ ona ma "faktycznie" coś nowego do zaoferowania. Wiem,wiem,że taka grafika to jest cud miód,że są 2 analogi, lecz 3DS faktycznie wprowadza coś nowego. 3DS ma wsteczną kompatybilność a PSP2 nie. PSP2 ma lepszą grafikę,ale 3DS ma 3D. Obie konsole starczają na 5 h grania,lecz 3DS pa przewagę, ponieważ stare gry będą chodziły nawet do 8 godzin. No,i jeszcze jest ten kompletnie nie potrzebny Touch panel, nie rozumiem co skłoniło twórców do dotykowego panela. No i jeszcze cena. Jak to napisali na gram.pl taka konsola z takimi "bajerami w środku i na zewnątrz" MUSI kosztować co najmniej 1200 zł. Akurat wadą 3DS są drogie gry na niego, zacznę je kupować jak stanieją do ok. 150 zł. Mimo wszystko,według mnie 3DS ma lepsze szanse na podbicie rynku.choć nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym razem też będzie ten głupi pomysł z wyłącznie elektroniczną dystrybucją?


Po za tym, czy ktoś może wie jak dobry jest ten CPU i GPU w tej konsoli? Nazwy mi nic nie mówią :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 18:25, bobobo napisał:

Ja i tak zostaję przy 3DS - ie ponieważ ona ma "faktycznie" coś nowego do zaoferowania.
Wiem,wiem,że taka grafika to jest cud miód,że są 2 analogi, lecz 3DS faktycznie wprowadza
coś nowego. 3DS ma wsteczną kompatybilność a PSP2 nie.

Akurat ten argument jest nie trafiony. PSP 2 jest wstecznie kompatybilne z poprzedniczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 18:30, rtyrtyrty napisał:

Tym razem też będzie ten głupi pomysł z wyłącznie elektroniczną dystrybucją?


Po za tym, czy ktoś może wie jak dobry jest ten CPU i GPU w tej konsoli? Nazwy mi nic
nie mówią :/

Oglądnij Gameplay Uncharted - wystarczy? ; ]
Mocą obliczeniową NGP przebija (o ilę się nie mylę) Xboxa 360, więc... wyciągnij wnioski ; ]


JARAM SIĘ!
To będzie drugi handheld jakiego w życiu kupię (bo ogólnie nie lubię tych zabawek) ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 18:25, bobobo napisał:

Ja i tak zostaję przy 3DS - ie ponieważ ona ma "faktycznie" coś nowego do zaoferowania.
Wiem,wiem,że taka grafika to jest cud miód,że są 2 analogi, lecz 3DS faktycznie wprowadza
coś nowego. 3DS ma wsteczną kompatybilność a PSP2 nie.


Błąd. NGP nie ma jedynie napędu UMD ( który jest w PSP), ale ma być wstecznie komaptybilny.

Dnia 27.01.2011 o 18:25, bobobo napisał:

konsola z takimi "bajerami w środku i na zewnątrz" MUSI kosztować
co najmniej 1200 zł.


A 3DS z bajerem w postaci 3D bez okularów będzie tani? Nie wydaje mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 18:30, rtyrtyrty napisał:

Tym razem też będzie ten głupi pomysł z wyłącznie elektroniczną dystrybucją?

Zobacz parę poprzednich postów. Gry na NGP będą sprzedawane na kartach z pamięcią flash. Wstawiałem nawet zdjęcie, jak to wygląda. W dystrybucji elektronicznej mają być sprzedawane gry z PSP (1).

Dnia 27.01.2011 o 18:30, rtyrtyrty napisał:

Po za tym, czy ktoś może wie jak dobry jest ten CPU i GPU w tej konsoli? Nazwy mi nic
nie mówią :/

Jak nazwy Ci nic nie mówią to polecam obejrzeć ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=jKsWSzAe5R4&feature=player_embedded
Pokazane jest jak to wygląda "w praniu" czyli podczas grania w różne gry. Zacznij oglądać od 4:40.

Fanboy''e mówią, że NGP zjada xboxa 360 na śniadanie i pokona go pod każdym względem, ale prawda jest taka, że to takie połączenie PS2 z PS3 (choć zdecydowanie bliżej mu do PS3). Pokazane gry wyglądają bardzo ładnie, a ostatnie informacje mówią tym, że bateria będzie trzymać około 5 godzin.
Ja czekam z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 18:19, Perry_Cox napisał:

Ja nie widzę problemu, to jest pamięć flash, więc można bez problemu wsadzić wiele GB.


Właściwie to masz rację, nie wiem dlaczego o tym nie pomyślałem : o.

Dnia 27.01.2011 o 18:19, Perry_Cox napisał:

bardziej ciekawi, jak będą wyglądać pudełka do gier ;)


Każdej wielkości mogą być : P, jak w przypadku DSa - kwadratowe opakowania i w środku spinka na kartridż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 18:46, Henrar napisał:

Błąd. NGP nie ma jedynie napędu UMD ( który jest w PSP), ale ma być wstecznie komaptybilny.


No dobrze, lecz jak ktoś ma pierwsze PSP i zamierza kupić PSP2 to co zrobi? Jednym słowem: gówno. Musi to sprzedać. A jeżeli masz pierwszego DS - a to możesz grać dalej w tą grę. A zresztą jak nie masz kasy na nowości ze 3D, to po prostu kupujesz tanio gry na DS. I basta.

Dnia 27.01.2011 o 18:46, Henrar napisał:

A 3DS z bajerem w postaci 3D bez okularów będzie tani? Nie wydaje mi się.


3DS kosztuje 1000 zł czyli różnica jest ponad 200 zł. Dla mnie to jest duża różnica,nie wiem jak dla ciebie. Możliwe,że będzie jeszcze drożej kosztował(mówię o PSP2) Nie mówiąc już o grach (chociaż te są drogie i na 3DS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 19:05, bobobo napisał:

No dobrze, lecz jak ktoś ma pierwsze PSP i zamierza kupić PSP2 to co zrobi? Jednym słowem:
gówno. Musi to sprzedać.


A po kupieniu NGP PSP przestanie działać?

Dnia 27.01.2011 o 19:05, bobobo napisał:

> A 3DS z bajerem w postaci 3D bez okularów będzie tani? Nie wydaje mi się.

Dnia 27.01.2011 o 19:05, bobobo napisał:

3DS kosztuje 1000 zł czyli różnica jest ponad 200 zł.


1000 zł? Na Ultimie jest za 1099 zł. Może gdzieś jest taniej. W każdym razie do premiery 3DS wciąż daleko i cena może się zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 19:13, Henrar napisał:


A po kupieniu NGP PSP przestanie działać?

Nie,lecz jak kupujemy 4 x lepszą maszynkę od PSP to chyba nie mamy chęci wracania do niego co nie? Chyba każdy wolałby mieć stare gry w nowej konsoli,a nie mieć przy sobie 2 konsoki i jeszcze więcej gier.Zresztą 3DS nie jest tylko kompatybilny z DS. Jest także w Game boy, lecz tutaj jak z PSP2 i PSP: gry są rozprowadzane elektronicznie

Dnia 27.01.2011 o 19:13, Henrar napisał:

1000 zł? Na Ultimie jest za 1099 zł. Może gdzieś jest taniej. W każdym razie do premiery
3DS wciąż daleko i cena może się zmienić.


Cena PSP2 też sie może zmienić. I to o wiele złotych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować