Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PSV - PlayStation Vita - temat ogólny o następcy PSP [M]

251 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2014 o 10:18, LastOrder napisał:

Cholera po co ja w to klikałem. Lecę dzisiaj do Avansu żeby się samemu przekonać co i
jak.

No sam jestem szarpany z lewa na prawo, od momentu kiedy wczoraj zobaczyłem billboarda z obniżką ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 10:14, nightfaler napisał:


Szybkie pytania, tam wszystko okej jest? Normalna konsolka z tym starym ekranem bez żadnych przekrętów ? Gdzie tam jest jakiś przycisk "kup" bo nie widzę >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2014 o 11:43, Noma napisał:

Szybkie pytania, tam wszystko okej jest? Normalna konsolka z tym starym ekranem bez żadnych
przekrętów ? Gdzie tam jest jakiś przycisk "kup" bo nie widzę >.>

Pewnie stare modele im zalegały, ale z tego co widzę to już im się skończyły? Dzwonił tam już ktoś pytać o dostępność? Może uda się jeszcze dostać jakąś w sklepach stacjonarnych;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 22:51, Noma napisał:

A jak jest z cenami gier? Widziałem na PS Store kilka dość tanich a na takim allegro
są strasznie drogie, np Assassin''s Creed Liberation na PSS 35zł jeśli pamiętam a pudełkowa
wersja na allegro z 120zł, i to sporo takich gier właśnie jest. Czy pudełkowa wersja
jest aż tak bardzo droższa, czy to jakieś super promocje teraz na PSS ?


To różnie, ja nie widzę duzych cen na allegro wersji pudełkowych. Np. Batman w promocji na psn (w promocji!) był za 71zł pudełkowy 89zł z przesyłką. Więc nie jest to duża różnica. Tym bardziej biorąc pod uwagę że to 71zł to była promocja.

I wiele jest tkaich przykładów. Ale faktycznie niektóre gry w promocji na psn (ale promocja z okazji jakiś świat) to opłacalne zakupy i nie jedną wypłatę mozna wyrzucić z portfela ;)

Więć z cenami jest tak że raz znajdziesz w pudełku taniej raz w psn. Trzeba szukać jak zawsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2014 o 22:51, Noma napisał:

A jak jest z cenami gier? Widziałem na PS Store kilka dość tanich a na takim allegro
są strasznie drogie, np Assassin''s Creed Liberation na PSS 35zł jeśli pamiętam a pudełkowa
wersja na allegro z 120zł, i to sporo takich gier właśnie jest. Czy pudełkowa wersja
jest aż tak bardzo droższa, czy to jakieś super promocje teraz na PSS ?

PSN ma często naprawdę sporo tanich gier (gdzie teraz choćby Persona 4: Golden chodzi za te 79 zł), tyle że karty pamięci do PS Vita mają tak zabawne ceny, że zazwyczaj ze śmiechu po prostu ich nie kupujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, czy kiedykolwiek wydadzą dedykowaną Vicie kartę pamięci o pojemności większej niż 32 GB. Gdy miałem konsolę, nawet to nie było zbyt dużo. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 11:43, Noma napisał:

Gdzie tam jest jakiś przycisk "kup" bo nie widzę >.>


Promocja jest juz od 28 kwietnia, wiec przez neta "wykupili"i i trzeba szukac w salonach, na innym forum sa posty, ze dzwonia po salonach;)
A przekret moze byc taki, ze Avans oglosil upadlosc i jak bedzie pozniej uszkodzona konsola to moze byc problem z gwarancja (chyba, ze bedzie jakis "nastepca" prawny :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwarancję można realizować bezpośrednio przez Sony Polska - tak na wypadek, jakby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości co do sprawy. Podobnie sprawa wygląda ze sprzętami od Microsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano byłem w dwóch Avansach w mieście a konsoli ani widu ani słychu. W sumie się cieszę bo oszczędziłem ale z drugiej szkoda fajny sprzęt kupa gier z ps plus na koncie a nówa za tą cenę to okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 14:41, LastOrder napisał:

Ano byłem w dwóch Avansach w mieście a konsoli ani widu ani słychu. W sumie się cieszę
bo oszczędziłem ale z drugiej szkoda fajny sprzęt kupa gier z ps plus na koncie a nówa
za tą cenę to okazja.

Zaraz, zaraz. Jak to kupa gier z PS+ przypisana ? To znaczy że cały ten czas mogłem przypisywać te wszystkie gry sobie na konto a jak już Vitę będe miał to wtedy je pobrać?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro skoczę do Avansu i sprawdzę czy nadal mają tą tanią wersje Vity, podejrzewam jednak że tak nie będzie. Ktoś wie gdzie tanio można kupić Vitę nową oczywiście z kartą 16 GB ?
Swoją drogą czemu kilka osób denerwuje się o ceny kart, to nie działa tak że jeśli kupię grę na PSS to ją ściągnę, przejdę i usunę. A kiedy znów zachce mi się w nią grać to od nowa pobiorę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 22:09, Noma napisał:

Zaraz, zaraz. Jak to kupa gier z PS+ przypisana ? To znaczy że cały ten czas mogłem przypisywać
te wszystkie gry sobie na konto a jak już Vitę będe miał to wtedy je pobrać?!

Jeśli miałeś PS3 i abonament PS Plus, to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2014 o 22:11, Noma napisał:

Swoją drogą czemu kilka osób denerwuje się o ceny kart, to nie działa tak że jeśli kupię
grę na PSS to ją ściągnę, przejdę i usunę. A kiedy znów zachce mi się w nią grać to od
nowa pobiorę?

A jak chcesz grę zapisać?

Btw, nie wiem też czy przypadkiem nie które gry nie miały mechanizmu który uniemożliwiał ich włączenie bez karty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2014 o 07:48, nightfaler napisał:

A jak chcesz grę zapisać?

Nadal chyba nie rozumiem Cię dokładnie.
Mam kartę 16GB / ściągam grę z PSS która waży dajmy na to 3,4 GB / Save zajmuje kilkadziesiąt MB / Przeszedłem grę, chce miejsce na nowe gry / usuwam grę, save zostawiam / za 2 miesiące znów pobieram tą grę bo przypisała mi się do konta jak rozumiem z postów od ludzi wcześniej / Save cały czas był i jest, gra ściągnięta i znów pykam sobie w nią.

Czy jest coś czego nie rozumiem w tym procesie grania? Przecież to byłby totalny debilizm gdyby trzeba było mieć 30 kart na gry..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2014 o 11:18, Noma napisał:

Czy jest coś czego nie rozumiem w tym procesie grania? Przecież to byłby totalny debilizm
gdyby trzeba było mieć 30 kart na gry..

Dobrze rozumiesz.
Czytając to:

Dnia 05.05.2014 o 11:18, Noma napisał:

Swoją drogą czemu kilka osób denerwuje się o ceny kart, to nie działa tak że jeśli kupię grę na PSS to ją ściągnę,
przejdę i usunę. A kiedy znów zachce mi się w nią grać to od nowa pobiorę?

Zrozumiałem to tak jakbyś mówił o osobach które karty nie mają w ogóle. I to ich sytuacje opisywałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2014 o 22:09, Noma napisał:

Zaraz, zaraz. Jak to kupa gier z PS+ przypisana ? To znaczy że cały ten czas mogłem przypisywać
te wszystkie gry sobie na konto a jak już Vitę będe miał to wtedy je pobrać?!


Dokładnie tak mogłeś. I jak masz PS+ to tak samo mimo iż możesz nie mieć PS4 możesz te gry dodawać do listy pobranych przez www i jak kupisz PS4 to je za free sciagnac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2014 o 11:18, Noma napisał:

Mam kartę 16GB / ściągam grę z PSS która waży dajmy na to 3,4 GB / Save zajmuje kilkadziesiąt
MB / Przeszedłem grę, chce miejsce na nowe gry / usuwam grę, save zostawiam / za 2 miesiące
znów pobieram tą grę bo przypisała mi się do konta jak rozumiem z postów od ludzi wcześniej
/ Save cały czas był i jest, gra ściągnięta i znów pykam sobie w nią.


Bzdura ;) jak kasujesz z konsoli grę wszystkie dane razem z save też kasujesz (raz to miałem z AC:L i musiałem od nowa grać ;). Jedynym ratunkiem dla save jest backup lub wysłanie ich na PS+ cloud.

Kasując grę wyświetla się komunikat informujący że wszystkie dane zostaną skasowane.

PS. Nie tyczy się to gier psx i PSP chyba. Tylko tytuły wydane na PSV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jak to działa, tzn dajmy na to kupię sobie grę na PSS i ściągnę ją sobie na kartę, mogę tą kartę dać znajomemu i będzie on mógł zagrać w nią czy to się jakoś przypisze do mojego konta PSN i wykryje że z innego się loguje ?

Czy gry pudełkowe można pożyczać znajomym np ? [nie będę tego robił, ale po prostu mnie to ciekawi]

Swoją drogą byłem w obu Avansach w moim mieście i w jednym jakby nie wiedzieli nawet że taka promocja jest.. a w drugim była Vitka ale.. zarezerwowana.. jak w restauracji jakiejś normalnie.. No nic, poszukam jeszcze może w okolicach będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować