Zaloguj się, aby obserwować  
Renzov

PSV - PlayStation Vita - temat ogólny o następcy PSP [M]

251 postów w tym temacie

Złapałem okazję, 2 tygodnie temu zakupiłem sobie PS Vite za 350 złotych. Teraz strasznie główkuję czy to w ogóle ma jakiekolwiek ciekawe gry? Na 3Dsa trochę tytułów zebrałem, przy których bawiłem (i bawię) się fajnie, a tu? Zgarnąłem jedynie "Grand Theft Auto: Vice City Stories" ze sklepu i tyle w temacie.

Mobilne gry z komórek czy tabletów mnie nie kręcą, jedynie "Sly Cooper" wygląda obiecująco (pobrałem demko) i się jedynie nad tym zastanawiam. Są jakieś fajne RPGi (nie japońskie) czy coś przygodowego, co jest godne polecenia?
No i spoko byłoby jakby gry, które są warte ogrania, były na nośnikach, bo pomysł Sony z dodatkową pamięcią, ograniczającą tylko do ich marki jest po prostu żenujący (dostałem 4 GB, pobrałem tylko GTA i już połowy miejsca nie ma, a w u Nintendo, z byle jaką marką i z tą samą pojemnością mam około 20 gier).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z RPG mogę polecić Soul Sacrifice. Co prawda jest to twór Japończyków ale to nie żaden JRPG. System walki jak ze slashera. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.
Polecam też Killzone Mercaneries, Uncharted , Velocity 2 i Teraway.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przygodowego? Czyli co, jakieś platformówki?
Jak nie grałeś w Raymany to akurat dobra chwila żeby to nadrobić bo gra się w nie na PSV świetnie. Jeśli chcesz dorzucić do tego jakieś elementy główkowania to bierz się za Tearaway(exclusive), Fez czy Limbo. Jeśli dwa wymiary są dla ciebie za płaskie i wolisz 3d to spokojnie możesz sięgnąć po Gravity Rush czy nawet tego biednego Uncharteda (który wcale nie jest taki tragiczny, a przyzwoicie pokazuje moc i bajery konsolki). Z czystej japońszczyzny mogę spokojnie polecić Dragon''s Crown czyli świetny beat em up, troszkę wzorowany na DnD Heroes of Mystara(niektórzy te gry po prostu kochają, a może jesteś jedną z nich), czy odświeżoną wersje Muramasy czyli spuściznę po Odin Sphere ;p

Z czegoś oryginalnego mógłbym polecić jeszcze The Last Virtue, o ile nie grałeś w to jeszcze na 3dsie, przygodówka ze smakiem.
Żałuj z kolei, że nie chcesz japońskich rpgów, na vite jest stworzony jeden z najlepszych rimejków ostatnich lat pt Persona 4 Golden ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Vitę to najlepiej opłaca się mieć PS+. Fakt po 1-2 miesiącach nie nazbiera się dużo tych gier natomiast ja już mam na vitę około ponad 60 gier dzieki ps+.

Z takich kupnych to polecam Tearway, Killzone, jax and dexter trylogia, sly nie pamiętam tytułu tych złodziej czasu. Little big planet (wszystkie gry już są za grosze często).

No i jak ktoś lubi jrpg to Final Fantasy x/x-2

Wszystkie gry to na długie godziny są, no moze killzone i tearaway krótsze.

W tym miesiącu z plusa na Vitę jest Super Meat Boy i Broken Age więc dobry pakiet ;) wartość jego to około 150zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie szlag trafi. Chcę sprzedać Vitę, ale najpierw muszę ją sformatować. Wchodzę w >Ustawienia >Format>Przywróć System i mam informację "wprowadź kod dostępu kontroli rodzicielskiej". Nie pamiętam tego kodu. Mało tego, nie pamiętam nawet, żebym go kiedykolwiek wpisywał. Próbowałem też najpierw przywrócić same ustawienia wchodząc w "Przywróć ustawienia" i też pyta mnie o ten cholerny kod. Co mam zrobić, żeby móc wreszcie sformatować konsolę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2016 o 17:20, Hommicide napisał:

Zaraz mnie szlag trafi. Chcę sprzedać Vitę, ale najpierw muszę ją sformatować. Wchodzę
w >Ustawienia >Format>Przywróć System i mam informację "wprowadź kod dostępu
kontroli rodzicielskiej". Nie pamiętam tego kodu. Mało tego, nie pamiętam nawet, żebym
go kiedykolwiek wpisywał. Próbowałem też najpierw przywrócić same ustawienia wchodząc
w "Przywróć ustawienia" i też pyta mnie o ten cholerny kod. Co mam zrobić, żeby móc wreszcie
sformatować konsolę?



W tym nie pomogę bo nie robiłem tego i nie będę próbował, ale jak nie wpisywałeś nic sproboj jedynki lub zero chyba 4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2016 o 17:44, Kafar napisał:

> Zaraz mnie szlag trafi. Chcę sprzedać Vitę, ale najpierw muszę ją sformatować. Wchodzę

> w >Ustawienia >Format>Przywróć System i mam informację "wprowadź kod dostępu

> kontroli rodzicielskiej". Nie pamiętam tego kodu. Mało tego, nie pamiętam nawet,
żebym
> go kiedykolwiek wpisywał. Próbowałem też najpierw przywrócić same ustawienia wchodząc

> w "Przywróć ustawienia" i też pyta mnie o ten cholerny kod. Co mam zrobić, żeby
móc wreszcie
> sformatować konsolę?


W tym nie pomogę bo nie robiłem tego i nie będę próbował, ale jak nie wpisywałeś nic
sproboj jedynki lub zero chyba 4 :)


Próbowałem już chyba wszystkich kombinacji kodu typu 0000, 1111, 1234 itp. Ale żaden z nich nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się wreszcie sformatować. Dla tych co mają/będą mieć taki problem:

trzeba całkowicie wyłączyć konsolę i włączyć ją jednocześnie wciskając prawy button, przycisk PS i przycisk zasilania jednocześnie. Następnie wybrać opcję pełnego formatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować