Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

NGP/PSP2 - nasze pierwsze odczucia

61 postów w tym temacie

Co za bzdury piszecie o touchpadzie? Jakie oderwanie jednej reki? Wezcie sobie w rece PSP 1, zlapcie, polozcie kciuka na analogu, drugiego na przyciskach i zobaczcie gdzie macie reszte palcow... to jest NAJLEPSZE w tej nowej konsolce, wlasnie ten drugi dotykowy ekran, ktory umozliwi powstawanie gier, ktore inaczej bylyby porazka jezeli chodzi o sterowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie u nas cena PSP2 jest taka sama jak za ps3. Sensu kupywania gorszego sprzętu za tyle kasy to jakaś pomyłka : ) To samo tyczy się gier, potencjalnie są i będą one gorsze od next genowych konsol stacjonarynach ,ale producent nadal sobie życzy 200 zł za grę ? Nie wiem, może to tylko w Polsce SONY jest poje... ? Ogólnie to dziękuje im za taki drogi złom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez raczej podziękuje za to psp mialem do czynienia z zwykłym psp i nieprzypadlo mi do gustu z tym też tak raczej będzie ja tam wole poczekać na nastepną generecje stacjionarnych konsol i wtedy napewno jakąś zakupie a do tego czasu musi wystarczyc mi x360.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to ze wymienia umd na kartridże, wazne jest tez zeby konsolka nie wazyla za duzo(juz widze jak graja w to dzieciaki po 20 minutach zostawia w spokoju taki worek kartofli). ALe jest jeden MEGA FAIL znany z pierwszych wersji psp czyli glosniczki kolo analogow, co to oznacza? oczywiscie zasloniecie ich przez kciuki i nici z dzwieku, lecz sa przeciez jeszcze sluchawki:)
Wczoraj mialem kupowac ps3 a dzis sie wacham:(, czekamy na date premiery, jesli na gwiazdke sie dopiero pojawi to kolejny fail, znowu N bedzie na topie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cena! cena! brak umd ! 3 argumenty przez które moje plany spaliły . mam PSP i duzo gier na umd, a zadniej na karcie wiec zgodnie z artykułem moge je spakowac w pudło i wynieśc na strych po zakupie ,, NGP" ( co to za nazwa napis PSP z aluminium na tyle mojej wersji pięknie się prezentuje :P) liczyłem na ten wygląd bo jest fajny, ale zamiast touch pada moogli wcisnąc UMD ! kupił bym to za max 800zł nie liczyłem na cene PS 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2011 o 15:53, Mariusz178 napisał:

Wczoraj mialem kupowac ps3 a dzis sie wacham:(, czekamy na date premiery, jesli na gwiazdke
sie dopiero pojawi to kolejny fail, znowu N bedzie na topie.


Nintendo to Zło, które trzeba tępić wraz z jego głównym sprzymierzeńcem Microsoftem!
Nie rozumiem słowa "fail" w tym kontekście. Fail dla ciebie, Fail dla Sony czy Fail dla ludzkości? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tą ceną. Jak sobie przypomnę, ile zapłaciłem za swoje PSP (importowane zaraz po amerykańskiej premierze), to do dziś mnie skręca. Szczególnie że konsola kolejne kilka miesięcy przeleżała w szafce właściwie nieużywana.

Nie wiem, ale jakoś mimo wszystko bardziej kręci mnie 3DS, aczkolwiek wygląda na to, że PSP skutecznie wyleczył mnie z konsol przenośnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiscie przypadl do gustu ten tworek. Wszystko w nim fajnie sie prezentuje, w tej chwili mam PSP Go i nie narzekam wiec mysle, ze NGP bedzie ciekawym rozwiazaniem. Mam wrazenie, ze 3DS i tak zdominuje rynek, chociaz u Nas zapewne Sony stoczy konkretna walke i na rodzimym polu raczej zwyciezy.

Tak czy inaczej czekam na jakies konkrety. Zapewne predzej czy pozniej przestawie sie, moze nie przy cenie 1200 ale przy 799-899 juz na pewno. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 16:04, vinnere napisał:

cena! cena! brak umd ! 3 argumenty przez które moje plany spaliły . mam PSP i duzo gier
na umd, a zadniej na karcie wiec zgodnie z artykułem moge je spakowac w pudło i wynieśc
na strych po zakupie ,, NGP" ( co to za nazwa napis PSP z aluminium na tyle mojej wersji
pięknie się prezentuje :P) liczyłem na ten wygląd bo jest fajny, ale zamiast touch pada
moogli wcisnąc UMD ! kupił bym to za max 800zł nie liczyłem na cene PS 3


Albo grać w gry z psp na psp a na ngp w nowe. Nie widzę przeszkody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czasu pracy na baterii - to, że procesory konsoli są superwydajne, nie oznacza, że będą one zużywały mniej
>energii niż PSP. Do tego dochodzi aż 5" ekran OLED, który będzie musiał pracować na pełnym podświetleniu, jeżeli
>będziemy chcieli zagrać w plenerze.

Po pierwsze - ekran OLED będzie brał o wiele mniej prądu niż LCD, po drugie OLED nie ma podświetlenia. Ale kwestia czasu autonomii tego urządzenia jest dość ciekawą zagadką ;) Wszystko będzie zależało od zarządzania energią. Swoją drogą ARMy są dość energooszczędne. Najwięcej pożera a) ekran b) wszelkie anteny (WiFi, 3G)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSP wyleczyło mnie z kieszonsolek. Po co grać w te same tytuły co na PS3 tyle, że na 5" ekraniku zamiast na 32"/40"/50" czy co tam jeszcze macie w domach? Nie oszukujmy się 4-5 godzin na baterii ledwo starcza na przejażdżkę pociągiem (w zimę trzeba dodatkowo doliczyć ze 3 godziny stania w lesie). PSP będzie konsolką prawie stacjonarną. A ten touchpad z tyłu o poroniony pomysł - już widzę kieszonsolki lecące z impetem na twardy chodnik, bo wyślizgnęły się z jednej ręki.

Poczekam na następną generację konsol stacjonarnych. Mam nadzieję, że Microsoft i Sony wystartują z nowymi systemami pod koniec 2012. Tymczasem delektujmy się złotym rokiem w tej generacji (line-up tytułów na konsole obecnej generacji w roku 2011 jest przepotężny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 15:53, Mariusz178 napisał:

Najlepsze jest to ze wymienia umd na kartridże, wazne jest tez zeby konsolka nie wazyla
za duzo(juz widze jak graja w to dzieciaki po 20 minutach zostawia w spokoju taki worek
kartofli). ALe jest jeden MEGA FAIL znany z pierwszych wersji psp czyli glosniczki kolo
analogow, co to oznacza? oczywiscie zasloniecie ich przez kciuki i nici z dzwieku, lecz
sa przeciez jeszcze sluchawki:)
Wczoraj mialem kupowac ps3 a dzis sie wacham:(, czekamy na date premiery, jesli na gwiazdke
sie dopiero pojawi to kolejny fail, znowu N bedzie na topie.


Co ma PSP do PS3? Nina będzie na topie niezależnie od generacji. Zależy, czy chcesz grać w Mario czy Uncharted...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja PSP uważam za dobry produkt, zwłaszcza do gry w pracy :) jeśli ktoś nie zarabia za dużo pieniędzy albo ma rodzine na utrzymaniu lub też o ogóle nie pracuje to szkoda mu wydać 200zł za gre, fakt troche drogo za produkt który dostarcza do 6h zabawy, ale konsolka nie służy do grania nonstrop od a do z tylko na zabicie czasu podczas np. podróży/pracy/wykładu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 15:53, Mariusz178 napisał:

Najlepsze jest to ze wymienia umd na kartridże, wazne jest tez zeby konsolka nie wazyla
za duzo(juz widze jak graja w to dzieciaki po 20 minutach zostawia w spokoju taki worek
kartofli). ALe jest jeden MEGA FAIL znany z pierwszych wersji psp czyli glosniczki kolo
analogow, co to oznacza? oczywiscie zasloniecie ich przez kciuki i nici z dzwieku, lecz
sa przeciez jeszcze sluchawki:)
Wczoraj mialem kupowac ps3 a dzis sie wacham:(, czekamy na date premiery, jesli na gwiazdke
sie dopiero pojawi to kolejny fail, znowu N bedzie na topie.


długo miałeś PSP albo miałeś PSP jeśli zauważyć to o ile się nie myle a moge bo mam PSP1000 to tylko ta wersja którą posiadam miała głośniczki u dołu konsloki kolejne wersje mają je przy ekranie gdzie raczej nie można ich zasłonić palcem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Do tego dochodzi aż 5" ekran OLED, który będzie musiał pracować

Dnia 27.01.2011 o 16:17, Laston napisał:

na pełnym podświetleniu, jeżeli


ekran OLED ma to do siebie że nie wymaga podświetlania tylko sam świeci :) radze poczytać najpierw o tej technologi zanim zaczniesz pisac bzdury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 1080p to PS3 nie daje rady wyświetlać obrazu z gier.Więc i tutaj w grach nie ma co się tego spodziewać, jest to jedynie tani chwyt marketingowy.
Natomiast co do startowych gier to redaktorzy mogą mieć racje. Te psp2 jak widać popełnić może błąd swojego poprzednika, który oferował głównie odgrzewane kotlety ze swojej stacjonarnej siostry i dlatego ludzie prędko odkładali go w kąt. Przecież ileż razy można grać w to samo i w dodatku w gorszych warunkach i gorszej jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować