Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

NGP/PSP2 - nasze pierwsze odczucia

61 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2011 o 16:35, DonZ napisał:

. Do tego dochodzi aż 5" ekran OLED, który będzie musiał pracować
> na pełnym podświetleniu, jeżeli

ekran OLED ma to do siebie że nie wymaga podświetlania tylko sam świeci :) radze poczytać
najpierw o tej technologi zanim zaczniesz pisac bzdury :)

On cytował mój tekst. Chwilę temu naniosłem poprawkę do artykułu. Cóż, taki urok pisania czegoś na gorąco - czasami trafiają się błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 16:38, Zaitsev napisał:

> . Do tego dochodzi aż 5" ekran OLED, który będzie musiał pracować
> > na pełnym podświetleniu, jeżeli
>
> ekran OLED ma to do siebie że nie wymaga podświetlania tylko sam świeci :) radze
poczytać
> najpierw o tej technologi zanim zaczniesz pisac bzdury :)
>
On cytował mój tekst. Chwilę temu naniosłem poprawkę do artykułu. Cóż, taki urok pisania
czegoś na gorąco - czasami trafiają się błędy.


ah ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 16:37, maurras napisał:

W 1080p to PS3 nie daje rady wyświetlać obrazu z gier. Nie wiem po co pisać/powtarzać
takie bzdury o przenośnej konsolce.

W tekście jest mowa o wideo w HD. Wideo != gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłoby dobrze, gdyby konsolka miała 2 tryby pracy - oszczędny na baterii i wydajny na kablu. I wtedy GPU mogłoby chodzić na np. 250 MHz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 16:39, Zaitsev napisał:

W tekście jest mowa o wideo w HD. Wideo != gry.

Tak zauważyłem to i naniosłem poprawkę.
Ale kontynuując, 1080p na 5 calowym ekranie?
Czemu to w ogóle ma słuzyć, poza chwaleniem się technologią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 16:39, Zaitsev napisał:

> W 1080p to PS3 nie daje rady wyświetlać obrazu z gier. Nie wiem po co pisać/powtarzać

> takie bzdury o przenośnej konsolce.
W tekście jest mowa o wideo w HD. Wideo != gry.


nie wiem jak tutaj z grami HD jednak do renderu HD potrzeba więcej mocy niż do odtworzenia wideo w HD, moze byc ciężko ale do premiery mają czas i może sie jeszcze procesor zmieni albo techniologia z 45nm na na 32 albo 22 :)

jak wątpi maurras wideo w HD na 5" rzeczywiście ma sie do niczego chyba różnica w HD a full HD jest widoczna na ekranie powyżej 32" ale nie jestem pewien tych 32" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"co obecni posiadacze PSP mogą zrobić ze swoimi grami na UMD, jeżeli planują przesiadkę na NGP?"

To jak się ma PSP2 nie można już grać na PSP? plz... naprawde mega wada -_- Równie dobrze mogliście napisać, że po zakupie PSP2 można wynieść do piwnicy gry z PS3 i X360...

Co do "dotykowca" z tyłu konsoli, to tak jak już ktoś wspomniał, wcale nie trzeba odrywać żadnej ręki od przycisków. Na prezentacji było to tak pokazana, żeby kamera mogła wszystko dobrze zarejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 16:45, chwistek111 napisał:

Co do "dotykowca" z tyłu konsoli, to tak jak już ktoś wspomniał, wcale nie trzeba odrywać
żadnej ręki od przycisków. Na prezentacji było to tak pokazana, żeby kamera mogła wszystko
dobrze zarejestrować.


Zgadzam się - nie wierzę, że nie da się sięgnąć "środkowym palcem" tyłu konsolki (na większą część touchpada) no chyba, że gracz będzie w wieku 4 lat ;P Pan na prezentacji robił to celowo by kamerka załapała o co chodzi :D Zresztą nie ma się co przejmować póki samemu się nie przetestuję.

PS: Od kiedy jest tu sprawdzana poprawność pisowni ? Nareszcie ktoś o tym pomyślał ---> BIG PLUS za to !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wideo w HD jest tylko dla wygody, żeby nie trzeba było konwertować filmów. Gry zawsze będą w rozdzielczości natywnej ekranu. Bo po co więcej? Można tylko mniej, tak jak jest w obecnej generacji stacjonarek xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kto wpadl na pomysl ze trzeba odrywac reke od konsoli aby cos zrobic na tylnim t-padzie, najprostrze zastosowanie to wykorzystanie go jako L2 R2, nacisniesz z lewej to cos nacisniesz z prawe to cos innego, przeciez i tak 3masz palce srodkowe ''pod'' konsola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej rozczarowały gry. Choć mam nadzieję, że na E3 zapowiedzą jakieś oryginalne tytuły tylko na PSP2. No bo... Po cholerę mi gry z PS3 na handheldzie? Uncharted, Killzone, Resistance - spoko, spoko, ale nie po to chcę zainwestować w konsolkę przenośną, żeby grać w nieco uboższe wersje tego samego, w co zagrałem na wielkim telewizorze i przy świetnym udźwiękowieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 16:44, DonZ napisał:

> > W 1080p to PS3 nie daje rady wyświetlać obrazu z gier. Nie wiem po co pisać/powtarzać

>
> > takie bzdury o przenośnej konsolce.
> W tekście jest mowa o wideo w HD. Wideo != gry.

i może sie jeszcze procesor zmieni
albo techniologia z 45nm na na 32 albo 22 :)

>
W alternatywnym świecie, jasne. W naszym? Nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie odczytujecie UMD? Pff. Zostanę przy grubej, starej czarnulce. I do końca życia będę grał w LocoRoco i God of Wara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 17:27, Madoc napisał:

Nie odczytujecie UMD? Pff. Zostanę przy grubej, starej czarnulce. I do końca życia będę
grał w LocoRoco i God of Wara.


Jeśli ci chodzi o nośnik, gry będą wydawane na jakiejś nowej karcie pamięci sony, a nie tak jak w PSP go. Ale jak chodzi o wsteczną kompatybilność, to fakt, this is sux. Trza będzie się szarpnąć jeszcze raz , tyle że po PSS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do mocy układu graficznego. Jeśli wziąć pod uwagę rozdzielczość tej konsolki i jej stosunek do oferowanej mocy, to mogą nam poopadać szczęki.
Co do dodatkowego "taczpada" - sprawa jest banalnie prosta. Witajcie strategie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te wasze wady są raczej zaletami...

Touchpad - no chociaż SONY wprowadzi jakąś innowację do przemysłu zobaczymy co z tego wyjdzie, ale to raczej ciekawy pomysł niż wada... (zresztą 3D w 3DSie to też pewnie dla was wada...)

OLED - czyli, że lepsze jest gorsze od gorszego... ciekawe, nie powiem...

Nowy nośnik danych - spójrzmy prawdzie w oczy: UMD było niewypałem, sama idea nośnika optycznego w urządzeniu przenośnym jest kuriozalna. Dobrze, że SONY nareszcie poszło po rozum do głowy i wybrało nośnik odpowiedni dla sprzętu. To raczej zaleta, a tak w ogóle to karty flash nie są specjalnie egzotyczne (bo leżą tonami w supermarketach np.) jakbyście raczyli zauważyć... , ale fakt, że są dość drogie.

Gry - mnie tam akurat to na razie też nie zachwyca, ale trzeba poczekać na szczegóły aby wydać lepszy osąd.

Brak wstecznej kompatybilności - wsteczna kompatybilność jest, nie ma tylko UMD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować