Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

NGP (PSP 2) za mniej niż 600$?

77 postów w tym temacie

Czego wy chcecie od tej ceny telefony o podobnym powerze (trochę słabszym graficznie, ale procki ponad 1 GHz to powoli standard) są do kupienia za jakieś 1800-2200 zł. Trudno, żeby sprzedawali na granicy opłacalności. Mogli dać mniej bajerów byłoby taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówią to ktoś u SONY wpadł żeby walnąć cene 600$ i potem wstał szef i powiedział do tej grupy ludzi - "Chyba was posrało debile" i żniszył cene o 50$. Nawet jak by PSP kosztowało 550$ czy nawet 400$ to w szanowym kraju gdzie pieniądz jest ważniejszy od dóbr to tego gówna nikt nie kupi. Nintendo jednak ma pracowników którzy myslą a sony jak zwykle szuka dolarów nawet w majtkach konsumentów. Teoretycznie ich konsola ssie w porównaniu z 3DS-em więc się nie dziwie czemu taka cena. Wiedzą że już dostali po dupie a jeszcze bardziej chcą dostać za cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanie mi się nasówa na usta, mianowicie czy wy umiecie czytać ze zrozumieniem??
"Jedno jest pewne - za NGP zapłacimy mniej niż 600$" - czy wiecie co to jest aluzja??

Sony doskonale wie że popełniło błąd dowalając tak zaporową cenę za PS3 i tego błędu już nie popełnią,
niezapominajmy że konkurencja Soniakom depcze po piętach, oczywiście chodzi mi o 3DS.

A więc jeśli sony chce być ze swoją konsolą konkurencyjne to niemogą dać ceny wyższej niż kosztuje ów 3DS.

Ja sugeruje cenę w przedziale od 200 do 300 zielonych.

Poczekajmy aż sony ogłosi cene nowego psp w japonii, a nie w stanach, dla nas europejczyków/polaków bardziej istotna jest cena jaką konsola będzieć mieć właśnie w KKW, ponieważ cena japońska jest bardzo zbliżona do cen europejskich/polskich.

oto przykład:

Nintendo 3DS koszt 25000** yenów (około 890*zł) + podatek vat 23% i daje nam kwote 1100*zł
*-kwoty zaokrąglone
**- przelicznik 100 ¥ = 3,55PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 21:01, akodo_ryu napisał:

Właśnie dlatego redaktor podał, że cena będzie niższa, niż $600 - bo PS3 tyle kosztowało.
W tej chwili jeżeli Sony chce w ogóle zaistnieć na rynku konsol przenośnych, to nie powinno
przekraczać $300, max $350, bo różnica w stosunku do 3DS będzie zbyt przytłaczająca dla
znacznej większości zainteresowanych.


patrząc na możliwości tej konsolki i technologie w niej zastosowaną to taka różnica cenowa ma racje bytu w stosunku do 3Ds które w środku ma co ma :) a nie powala na kolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2011 o 22:10, vinnere napisał:

u nas drogo jak nie wiem i mało osób sobie na to pozwoli ale jak na zachodzie zarabiają
3x wiecej to dla nich tanio....

Dla nich też drogo bo nie przywykli do takich cen :O

xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać, sądziłem, że dam za konsolkę max 1300zł co i tak bym przemyślał jako, że za tyle to już mam PS3 z dużym dyskiem i grami startowymi. Nie ma mowy, że wywalę ~2000zł, odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matko boska na poczatku będzie kosztować dużo ale daje głowe żę cena szybko spadnie. Znajdą sie fani którzy na wejściu kupią PSP nawet za 2,5 kafla. Tak kupie je xD!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena PS3 też miała na start rację bytu - i tak sprzedawali poniżej kosztów produkcji, o zwrocie R&D nie wspominając. I co? I się nie sprzedała, bo gracza nie obchodzi, czy ma reaktor atomowy w środku - gracza obchodzi, czy można na tym grać i żeby było możliwie jak najtańsze. Na 3DSie też można, obecnie nawet w bardziej poważne produkcje niż na starych konsolach N (vide MGS3) + 3DS i tak w oczach opinii publicznej jest drogi. Jeżeli konsola będzie kosztować więcej niż $350, to zapomnij, że zostanie kupiona przez kogokolwiek, poza fanami gadżetów i nowości, a to nie oni nabijają sprzedaż na dłuższą metę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować