Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dungeons - jest demo, ale...

39 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2011 o 20:49, Degrad napisał:

> > To w końcu gra podobna do DK2 czy nie? Jak tak to mój MUST HAVE
> Podobna tylko pod względem drążenia lochów, koncepcja gry całkowicie inna od DK.

> Tutaj opisałem co znalazłem na temat gry:
> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=64923&u=1
o rany, brzmi absurdalnie, moze czytales źle przetlumaczone niemieckie zrodla, ale jak
to prawda to juz nie jestem zainteresowany ta gra

Zagrałem chwilkę w demo, ale była tak nudna i prostoliniowa, że po kilku minutach odinstalowałem grę.
Z dema dużo nie powiem, po daniu nowej gry od razu sterujemy typkiem na pierwszym screenie, można chodzić na wsad, strzałkami, albo myszką.
dwa następne screeny przestawiają inne tryby kamery, pentagram i (chyba) serce :P

20110130210233

20110130210252

20110130210302

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 21:09, Saineic napisał:

Absurdalnie brzmi moja wypowiedź? Czy fakty dotyczące gry? Jeżeli to drugie to zapewniam
Cię, że to co napisałem jest przynajmniej w 90% prawdziwe. Widziałem filmik z angielskim
komentarzem, który pokrywał się z tym co działo się na ekranie. Nie chcę wyjść na typowego
hejtera danej gry ale od 5 lat czekałem na sequel DK oraz Myth''a. Po tym co spotkało
pierwszy tytuł, wydaje mi się, że lepiej, żeby kolejny Myth się nie ukazał.

chodzilo mi o mechanike gry :), obejrzalem chyba ten sam filmik ( http://www.youtube.com/watch?v=xOATkOaZMdk) i potwierdzam to co napisales w tamtym watku, jakis sens to ma, ale mi sie nie podoba, zastanawiam sie czy jakby jakies studio skopiowalo do swojej gry 95% mechaniki dk to czy mieliby problemy prawne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 21:55, Degrad napisał:

zastanawiam sie czy jakby jakies studio skopiowalo do swojej gry 95% mechaniki dk to
czy mieliby problemy prawne?


Nie sądzę. Wystarczy, żeby pozmieniali nazwy i ew. rozszerzyli zastosowanie poszczególnych komnat i powinno być ok. Równie dobrze twórcy pierwszego rts-a mogli by pozywać każdego kto stworzył podobną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszłam demo, chociaż miałam pewne trudności bo nie pamiętam już niemieckiego i miałam kłopot z załapaniem o co chodzi. Jest sporo różnic w stosunku do DK.

Nie mamy stada goblinów tylko pojedyncze sztuki. Jest postać overlorda, którym można sterować i który rozwija się systemem podobnym do systemu z diablo. Jest widok z góry i zza pleców lorda. Podobnie jak w DK mamy serce lochu, którego trzeba bronić. W sercu lochu można też kupować usprawnienia. Nie można łapać stworów w rękę, zamiast tego umieszczamy na podłodze lochu pentagramy, wokół których generują się stworki - jeśli zginą po jakimś czasie pojawią się ponownie. Stworki robią więc za defensywę, a wszelkie działania zaczepne wykonuje się postacią lorda. Oprócz pentagramów możemy stawiać dekoracje generujące prestiż, klatki do więzienia bohaterów i skrzynie ze skarbami. Nie ma umacniania ścian lochu. W menu zaplanowano budowanie biblioteki i legowisk, ale w demie nie jest to dostępne. Zajmowanie obszarów zależy od siły oddziaływania serca lochu, nie ma kolorowania płytek podłogi.

Nie wydobywa się złota - surowcem są bohaterowie których zabijanie generuje punkty zasobów i złoto. Bohaterowie generują się co parę minut w specjalnych bramach bohaterów.

W demie zaprezentowano też prosty system questów - np. trzeba postawić w skarbcu handlarza skrzynki ze złotem żeby odblokować przejście do kolejnego korytarza.

Ogólnie - DK to to nie jest, ale nawet mi się podoba. Ma fajny klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2011 o 10:36, Kafar napisał:

W historii gier nie ma przypadku kiedy niemcy robią kolejną część Hitu i jest to gra
średnia czy dobra. Niestety.


Seria Anno, Settlers, The Guild, Europa, Gothic, Drakensang... theory fail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2011 o 11:39, pobite_gary napisał:

> W historii gier nie ma przypadku kiedy niemcy robią kolejną część Hitu i jest to
gra
> średnia czy dobra. Niestety.

Seria Anno, Settlers, The Guild, Europa, Gothic, Drakensang... theory fail


Pierwowzór DK nie był niemiecki. Gothic był. Settlers to porażki grywalne ale to Dungeons też może być grywalne co nie oznacza że jest godne. Anno.. każda kolejna część nie wprowadza nic nowego poza grafiką. The Guild jakoś sukcesu wielkiego nie odniosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak przejść demko. Stanąłem w takim miejscu gdzie pisze, żeby zdobyć 200 punktów prestiżu i znaleźć najlepszą ścieżkę gdzieś tam. Mam 351 punktów prestiżu i nie wiem co dalej chodzę po całym lochu i nic. Proszę o odpowiedź. Mój e-mail teddyidet@gmail.com
PS. Grasz w pełną wersję czy na demku poprzestałaś ?
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 11:11, Casprov napisał:

> Mam pytanko jak przejść demko. Stanąłem w takim miejscu gdzie pisze, żeby zdobyć
200
> punktów prestiżu i znaleźć najlepszą ścieżkę gdzieś tam. Mam 351 punktów prestiżu
i nie

http://www.youtube.com/watch?v=lnq5VOmEoVw

Nic więcej chyba dodawać nie muszę ?

Dzięki wielkie. Też szukałem w ten sposób ale jakoś chyba źle sformułowałem zapytanie.
Grał ktoś w pełną wersję? Bo zastanawiam się, czy warto w nią inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pełną wersję, ale nie powiem Ci, czy warto inwestować. Można pograć, jak się lubi takie rzeczy, ale nie jest to dzieło na miarę Starcrafta 2. Demko dość dobrze oddaje jakość gry. Jeśli miałbyś z czegoś tam rezygnować, aby to kupić, to lepiej poczekaj, aż gra stanieje, bo teraz ma cenę dość wysoką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować