Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Akceleratory fizyki atakują

75 postów w tym temacie

Domek

Firma Ageia rozpoczęła zbieranie przedpremierowych zamówień na pierwsze akceleratory fizyki, oparte na opracowanym przez nią układzie PhysX. Cena, jaką muszą zapłacić gracze za zabawkę, która nie ma jeszcze żadnego zastosowania, to 320 dolarów.

Przeczytaj cały tekst "Akceleratory fizyki atakują" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2006 o 13:38, Arclight napisał:

Kiedyś wymyślili "generator zapachów" podpinany do USB. I się nie przyjął.

Graj w np: blooda z czymś takim to zrozumiesz czemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Jeżeli nawet PhysX się przyjmie (co wcale takie pewne nie jest), to przez naprawdę długi czas będzie on raczej dodatkiem niż wymogiem. A później zaczną to montować na płytach głównych albo dodawać do hamburgerów."

Te dwa zdania to chyba wyraz desperacji gracza, ktory nie moze sie pogodzic z koniecznoscia zaupu dodatkowego komponentu komputera. Poki co malo kto ten sprzet kupi, ale jesli zaczna robic gry naprawde wykorzystujace jego mozliwosci to kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie bym sobie to kupił, gdyby nie to, że nawet jak wyjdzie wiele gier, które to wykorzystują to ja i tak bym zamiast w nie grał, to grałbym w WoW''a. Taka prawda. Ten pomysl jest dobry, lecz jak to działa to zobaczymy dobrze w Ghost Recon''ie nowym i prawdopodobnie wielu się zdecyduje lub nie na zakup. Ja życzę temu PhysX powodzenia :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, akceleratory fizyki mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. No bo co będzie można jeszcze wizualnie poprawić? Grafikę? Już Crysis i UT2007 wyglądają oszałamiająco.

Większość nowych gier będzie wykorzystywała PhysX. Martwi mnie tylko cena urządzenia - 320$ to kupa kasy. Btw. akceleratory fizyki mają być montowane na niektórych nowych kartach graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze dla konsol to bedzie fajna sprawa. tam za sprzet i tak sie malo placi. ale dla PC kolejne 300 $ to nawet dla zachodu chyba za duzo...
dobrze ze niektore rzeczy sa zintegrowane z plyta glowna bo nie wyobrazam sobie zakupu: plyta glowna, procek, ram, dyks twardy, karta grafiki, karta dzwiekowa, karta sieciowa, karta fizyki, chodzenie, zasilacz, odtwarzacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co chodzi... Jeżeli za drogo to nikt nie każe tego kupowac teraz... Kiedyś taka gówniana karta pamięci 2 mb ramu kosztowała tyle, że byście cene wyśmiali ;] kiedyś były osobno akceleratory 3D i też takie tanie nie były. Po prostu kwestia czasu i stanieje... więc po co się przejmować na zapas ;] ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie się to jest nowiutki wynalazek i narazie produkowany przez jedną firmę, zanim co druga gra zacznie to wykorzystywac bedzie z 2008-2010 rok, masa producentów i cena okolo 300-400 zł .

O ile to się wogóle przyjmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kosztuje sporo bo przeciez to jest kolejny procek :D trzeci :D a u niektorych to nawet i czwarty albo i piaty :D z kolei :)

jestem za :) Sacred 2 ma wykorzystywac ta technologie - mysle ze w niedlugim czasie beda patche ktore dodadza do wiekszosci hitow mozliwosc wykorzystywania tego cacka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie to bardzo dobre urzadzenie bedzie napewno nieodzownym przyjacielem gracza gdyż nie długo prawie wszystkie gry które wyjdą w najbliższych latach będą używały układów PhysX ale moim zdniem to cacko jest ciut za drogie 320 dolców :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie negowałbym tego wynalazku :)
Cieszę się, że zostanie wprowadzona nowa technologia... w końcu technika musi iść do przodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ah. Przypomniało mi się gdy w CDA sprawdzałem czy demówka chodzi bez akceleratora. Co za czasy... A akcelerator fizyki to normalna kolej rzeczy. Tak jak nowe gry wymagają coraz lepszych kart graficznych, tak w przyszłości będziemy zmieniać akceleratory fizyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować