Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Total War: Shogun 2 - beta-test

34 postów w tym temacie

Dnia 02.02.2011 o 19:54, Dariusvictour napisał:

Podobno jest już demko na xbox live ;)


To wspaniale.

Spoiler

Szkoda tylko że ta gra nigdy się nie ukarze na konsolach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 19:49, Lucas_the_Great napisał:

> Dajcie spokój, to strategia, czy Crysis? Polecam Europę Universalis - dużo mniejsze
wymagania,
> IQ na mapie bije to z TW na głowę.
Tylko w warstwie taktycznej jakby lekko ustępuje TW... :D


Do dzisiaj gram w EU II na Ekstrawatk i powiem tyle - cała zaleta AI w EU II polega na tym że jej włąściwie tam nie ma !! Gra ma tak niewiele opcji że całą de facto AI składa sie z kilku prostych koment napisanych w notatniku. O jakim Ai mówimy ?? O AI dyplomacji ?? Które sprawaią że Rosja w sujuszu z Mołdawią co chwila wypowiada wojnę Litwie, zajmuje 50 % prowincji, po czym Mołdawia jako lider sojuszu akceptuje pokój za kilkaset sztuk złota. I tak w kolo macieju .... Czy może mówisz o AI odpowiedzialnym za atakowanie prowincji ?? Gdzie wprawny gracz z palcem w nosie podbija państwo 2,3 razy większe od niego.

Total Wary zawsze miały utykającą AI, ale tylko dla tego że w tego typu grze lepszej zrobić się nie da, albo jest bardzo trudno. Zresztą Ai na mapie Kampani w Rome czy Medivalu w większości była ok. Bitwy to już zupełnie inna sprawa, ale nie wiem czy gracze byli by zadowoleni jeżeli AI potrafiło by ich pomonać w co drugim starciu. Shogun wraca do systemu gdzie walka w zwarciu ma znów dominujące znaczenie i spodziewam sie że będzie to wyglądało lepiej niż w Empire.

Z drugiej strony zastanówcie się czy chcecie żeby AI grało jak gracz czy żeby "ogrywało" taktyki stosowane w tamtej epoce ??

Nie nawidze takiego pustego narzekania. Choć oczywiście nie toleruję partactwa - jak zacinające się na murach oddziały itd, z tym że to ciężko zaliczyć do włąściwego AI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekko zaluje ze nie wychodzi na konsole bo moj traktor do wybitnych nie nalezy powiedzcie czy dalo by rade aby poszlo nie chodzi mi tu o grafike ale o klimat na Pentium D820 GF 220GT 2GB ramu 667 MHz bo chce w koncu pograc armiami Takedy badz Uesugi choc korci armia Ody :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam Twoje komentarze autorze i nachodzi mnie myśl, ta gra jest lepiej zoptymalizowana jak NTW? Mam tam średni sprzęt, ale przy max ustawieniach grafy potrafił czasem chodzić na poziomie 20 fps''ów. Zresztą tamta gra wygląda świetnie, masa efektów, itd., tyle tylko, że nic ponad to nie oferowała. Stąd zapytanie, Shogun 2 prezentuje cokolwiek poza grafiką, wydaje się być co najmniej grywalny jak RTW / M2TW czy znów żyję mrzonką?

A i przy okazji, bo dla mnie, jako gracza głównie na multi i kompetytywnego zarazem, jak się miewają skróty klawiszowe? Wrócono do tych z RTW / M2TW czy nadal jest ten syf i częściowo działający bałagan z ETW / NTW? I co do bitew, rozgrywa się na jedną modłę, czy może są szanse na parę wyrównanych modeli taktycznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje ze to będzie najlepsza gra z serii Total War i może wreszcie kampania będzie się na czymś opierać nie jak w poprzedniczkach:) Może i to będzie najlepsza strategia, zobaczymy;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, jak ja się cieszę, że stary PC totalnie się sp... spsuł i na dniach będę mieć nowy sprzęt. Nie ma szans, żebym nie kupił Shoguna 2, czekałem na niego od dnia, kiedy skończyłem pierwszego. Nie mogę się doczekać szarżowania oddziałami NoDahi (czy jak im tam ;P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 12:12, Andiego napisał:

Wiadomo już coś na temat edycji kolekcjonerskich w polskim planie wydawniczym?, Ciekawie
zapowiada się bambusowe pudełko, jak i szachy w klimacie japońskim. Osobiście obie edycje
przypadły by mi do gustu :-) Więcej na http://www.totalwar.com/news/4853


Edycja z szachami jest tylko dla UK, a standardowej CDP nie chce sprowadzić. Podobno za droga by była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 12:20, Bambusek napisał:

Edycja z szachami jest tylko dla UK, a standardowej CDP nie chce sprowadzić. Podobno
za droga by była.

CDP odgraża się, że pewnie będzie jakaś edycja specjalna w Polsce, jeszcze kombinują jaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2011 o 13:06, Lucas_the_Great napisał:

CDP odgraża się, że pewnie będzie jakaś edycja specjalna w Polsce, jeszcze kombinują
jaka


Wiem. Chociaż mogli by w końcu powiedzieć co to będzie i za ile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować