Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crysis 2 - minimalne wymagania sprzętowe (już oficjalne)

47 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2011 o 13:04, ghooru napisał:

Wsparcie pada to zawsze przyjemny dodatek. Co prawda w multi na padzie sa kiepskie szanse
na dobre wyniki w starciu z graczami korzystajacymi z myszy, ale przy niewymagajacym
singlu powiem wam, ze wygodnie jest sobie usiasc wygodnie w fotelu, a nie garbic sie
blisko ekranu przy klawiaturze i myszy. Ha, no i klawiatura oraz mysz nie wspieraja wibracji,
a te sa fajnym dodatkiem w rozgrywce :).


To zależy jakiej wielkości masz monitor :D

Co do optymalizacji to widać, że Crytec''owi po prostu się nie chce. Na konsolach jakoś udało się zoptymalizować Crysisa 2, pomimo że konsole w stosunku do kompów są do tyłu jeżeli chodzi o sprzęt o jakieś 5-6 lat...
Poza tym grafika nie jest jakaś super świetna. Fakt jest ładna, ale nie na tyle by kupować komputer z ileś-tysięcy. O wiele bardziej podoba mi się grafika w Bad Company 2 lub Dead Space 2, które nie mają kosmicznych wymagań (szczególnie DS2).
Prawda, że Crysis 2 jest też programem do Benchmarków, ale jest to do cholery gra a nie 3dmark. Tak to jest jak się producenci sprzętu dogadują z twórcami gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 14:03, Lordpilot napisał:

Mówiąc krótko - "miszczowie" optymalizacji znowu w akcji ;-)) Musiałbym dokupić 1 GB
ramu (Vista), żeby w ogóle odpalić "Benchmarka 2", tyle że IMO - nie warto :) Niech się
zadławią tym (optymalizacyjnym) gniotem zrobionym (znowu) tylko po to, żeby pogonić naiwniaków
po nowszy sprzęt.

Jakoś na konsolach się dało (512 MB ramu, grafiki gorsze niż GF 8800 - przypominam),
a na PC to już wielki problem dać np. tekstury niższej jakości, żeby więcej ludzi pograło
?

Skoro mają takie podejście (olewcze i skandaliczne, bo Yerli się produkował, że wymagania
będą niższe niż przy pierwszej części), to o mojej kasie mogą zapomnieć. Jedyną grą,
która jest w stanie mnie zmusić do dokupienia ramu jest nasz rodzimy Wiedźmin 2. Na to
niemieckie "szajse" po tych wszystkich kłamstwach nie zamierzam nawet splunąć ;-) Jak
oni lordpilotowi tak, to lordpilot ich pozdrawia środkowym ;-)

ps. Wiesiek 2 też ma niemałe wymagania, ale tam przynajmniej deweloperzy nie obiecywali
cudów i nie kłamali w sposób tak bezczelny, więc jestem w stanie co nieco wybaczyć :)



Crysis to byłą bardzo fajna gra. Jeśli tylko na chwile przestało go nienawidzić za wymagania to naprawdę grało się fajnie. I do tego oferował ciekawszą i bardziej bogatą w nowości rozgrywkę niż ostatnie CoDy. Zresztą, cała ta afera o jego wymagania jest z kosmosu. Czy procesor Core 2 Duo 2,4ghz, 8800GT i 2GB ramu to jest naprawdę takie nie wiadomo co ? 3 lata temu taki set nieco ponad 2 tysiące kupiłem i cieszyłem się płynnym crysisem na high. To ma być ten benchmark który wymaga samej karty graficznej za 2tys ????
Ale jak to mówią Haters gonna hate.
Poza tym minimalne wymagania w postaci sprzętu z middle-end sprzed 3 lat to ma być benchmark ?
Może najpierw wypadało by zagrać, zastanowić się a potem coś napisać.
A porównywanie specyfikacji konsoli do PC na zasadzie ile co ma ramu to jest po prostu śmieszne. Poza tym weź pod uwagę że gry na konsole i na PC nie wyglądają tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz robili taką reklamę że gra będzie lepiej zoptymalizowana niż jedynka a po wymaganiach widać że kłamali - więc hate jest słuszny.

Co do dema no lepiej by do czasu jego wydania poprawili optymalizację bo jak nie to się gra nie sprzeda dobrze na pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pad jest fajny, ale gier dla niego przeznaczonych, jak RE5,DMC4, czy AC. Do FPS się nie nadaje, co udowodnił Microsoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 15:26, Numenpl napisał:

Tylko wiesz robili taką reklamę że gra będzie lepiej zoptymalizowana niż jedynka a po
wymaganiach widać że kłamali - więc hate jest słuszny.

Co do dema no lepiej by do czasu jego wydania poprawili optymalizację bo jak nie to się
gra nie sprzeda dobrze na pc.


No ok ale. Po pierwsze to ja nie widzę problemu w optymalizacji jedynki. Bo takie 8800GT to jakoś chyba nie jest wiele za grę która ma taką grafikę. A od tego czasu mija 3 lata i dalej da rade odpalić C2. To chyba nie jest źle ? Weź pod uwagę że np choćby Shogun 2 ma wyższe wymagania minimalne a to strategia.

Co wy ludzie chcieli byście żeby wam gry nowe chodziły na sprzęcie sprzed 10 lat ? I to jeszcze może na very high ? I DX 11 na kartach które obsługują DX9 pod Xp najlepiej ? to konsole kupcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 15:15, cHICEK napisał:

> Mówiąc krótko - "miszczowie" optymalizacji znowu w akcji ;-)) Musiałbym dokupić
1 GB
> ramu (Vista), żeby w ogóle odpalić "Benchmarka 2", tyle że IMO - nie warto :) Niech
się
> zadławią tym (optymalizacyjnym) gniotem zrobionym (znowu) tylko po to, żeby pogonić
naiwniaków
> po nowszy sprzęt.
>
> Jakoś na konsolach się dało (512 MB ramu, grafiki gorsze niż GF 8800 - przypominam),

> a na PC to już wielki problem dać np. tekstury niższej jakości, żeby więcej ludzi
pograło
> ?
>
> Skoro mają takie podejście (olewcze i skandaliczne, bo Yerli się produkował, że
wymagania
> będą niższe niż przy pierwszej części), to o mojej kasie mogą zapomnieć. Jedyną
grą,
> która jest w stanie mnie zmusić do dokupienia ramu jest nasz rodzimy Wiedźmin 2.
Na to
> niemieckie "szajse" po tych wszystkich kłamstwach nie zamierzam nawet splunąć ;-)
Jak
> oni lordpilotowi tak, to lordpilot ich pozdrawia środkowym ;-)
>
> ps. Wiesiek 2 też ma niemałe wymagania, ale tam przynajmniej deweloperzy nie obiecywali

> cudów i nie kłamali w sposób tak bezczelny, więc jestem w stanie co nieco wybaczyć
:)


Crysis to byłą bardzo fajna gra. Jeśli tylko na chwile przestało go nienawidzić za wymagania
to naprawdę grało się fajnie. I do tego oferował ciekawszą i bardziej bogatą w nowości
rozgrywkę niż ostatnie CoDy. Zresztą, cała ta afera o jego wymagania jest z kosmosu.
Czy procesor Core 2 Duo 2,4ghz, 8800GT i 2GB ramu to jest naprawdę takie nie wiadomo
co ? 3 lata temu taki set nieco ponad 2 tysiące kupiłem i cieszyłem się płynnym crysisem
na high. To ma być ten benchmark który wymaga samej karty graficznej za 2tys ????
Ale jak to mówią Haters gonna hate.
Poza tym minimalne wymagania w postaci sprzętu z middle-end sprzed 3 lat to ma być benchmark
?
Może najpierw wypadało by zagrać, zastanowić się a potem coś napisać.
A porównywanie specyfikacji konsoli do PC na zasadzie ile co ma ramu to jest po prostu
śmieszne. Poza tym weź pod uwagę że gry na konsole i na PC nie wyglądają tak samo.


Masz rację, że GF8800 GT na dzisiejsze czasy to nie jest wiele. Tylko weź pod uwagę, że to są wymagania minimalne, a z tymi to różnie bywa. Często zdarza się, że na sprzęcie o specyfikacji wymagań minimalnych gra chodzi w ultra low detalach, 800x600 i ledwo 25 fps. Chyba nikogo takie coś nie zadowoli. Żeby pograć na medium trzeba będzie mieć prawdopodobnie dużo mocniejszy sprzęt, a nie każdy taki posiada. Ja na szczęście się nie martwię, mam x360 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co oferują wymagania minimalne to akurat problem na inną rozmowę. Powszechną tendencją stało się że minimalne oznacza low a dawniej znaczyło medium. Też pewnie kupie wersję na konsole. Jak to będzie w rzeczywistości działać to się okaże jak dostaniemy grywalny finalny produkt. Na razie to mówię tylko że całe narzekanie na Crysisa i jego wymagania jest na wyrost. A minimalne wymagania C2 w porównaniu do innych gier które teraz wychodzą są całkiem spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 15:35, Vernio napisał:

Do FPS się nie nadaje, co udowodnił Microsoft.


Wydając Halo na pierwszego Xboxa i sprzedając z miejsca 8 milionów egzemplarzy. CoD też jest najpopularniejszy na konsolach (a seria zaczynała na PC). Jak to możliwe, skoro "pad nie nadaje się do FPSów"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 15:15, cHICEK napisał:

A porównywanie specyfikacji konsoli do PC na zasadzie ile co ma ramu to jest po prostu
śmieszne. Poza tym weź pod uwagę że gry na konsole i na PC nie wyglądają tak samo.


Skoro na konsoli z takimi bebechami dało się upchnąć Crysisa 2, to dlaczego na PC-tach o podobnych parametrach nie dałoby się tego zrobić. Crytek zmusza nas znowu do kupowania sprzętu. <= To wszystko autor Lordpilot miał na myśli, pisząc o tym.
===
Wiecie dlaczego gra się "w miarę" wygodnie w FPS-y na konsoli? Bo AI jest celowo ogłupiane w konsolowych wersjach. Przykład? Killzone: W trakcie strzelaniny skończył mi się magazynek, więc zaczynam przeładowywać broń.
W tym momencie wrogowie przestają do mnie strzelać i jedyne co robią, to "strejfują" na lewo i prawo. Hmm...
===
PS. Free Kevin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 15:54, Cygi napisał:

> A porównywanie specyfikacji konsoli do PC na zasadzie ile co ma ramu to jest po
prostu
> śmieszne. Poza tym weź pod uwagę że gry na konsole i na PC nie wyglądają tak samo.


Skoro na konsoli z takimi bebechami dało się upchnąć Crysisa 2, to dlaczego na PC-tach
o podobnych parametrach nie dałoby się tego zrobić. Crytek zmusza nas znowu do kupowania
sprzętu. <= To wszystko autor Lordpilot miał na myśli, pisząc o tym.
===
Wiecie dlaczego gra się "w miarę" wygodnie w FPS-y na konsoli? Bo AI jest celowo ogłupiane
w konsolowych wersjach. Przykład? Killzone: W trakcie strzelaniny skończył mi się magazynek,
więc zaczynam przeładowywać broń.
W tym momencie wrogowie przestają do mnie strzelać i jedyne co robią, to "strejfują"
na lewo i prawo. Hmm...
===
PS. Free Kevin!


Konsola to nie PC ile razy można to tłumaczyć ? Porównywanie na zasadzie że to ma 512 ramu i to ma 512 ramu to totalny bezsens. Do tego gry na konsole są inaczej programowane niż na PC.

Jak chcesz grać na ultra mega turbo high grafice w gre uznawaną za jedną z najlepszych od strony wizualnej to nie narzekaj że sprzęt sprzed paru lat nie wystarczy. Nikt Cie nie zmusza. Nie chcesz nie graj.

FPSy na konsolach i na PC są identyczne. Na konsolach w singlu mamy czasem możliwość pomocy w celowaniu ale na PC jest podobnie np w Rainbow Six. Nie myl poziomu trudności z mechaniką gry. Odpal CSa z botami na easy i zobaczysz że strzelają mając celownik nawet nie na wrogu. Odpal np Unreal Tournament na godlike i zyczę powodzenia.

Chcecie porównywać FPP na PC i konsolach i kwestie pada ? To kupcie konsole i grajcie w FPP tyle lat na padzie ile lat macie PC. To zapewniam że wszelkie problemy z celowaniem znikną.

Trening czyni mistrza. A operowanie myszką w systemie to też pewien trening. To tak jakby mówić że szybciej się biega niż jezdzi na rowerze bo ktoś wsiadł na rower pierwszy raz w życiu i ledwo co jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 15:54, Cygi napisał:

> A porównywanie specyfikacji konsoli do PC na zasadzie ile co ma ramu to jest po
prostu
> śmieszne. Poza tym weź pod uwagę że gry na konsole i na PC nie wyglądają tak samo.


Skoro na konsoli z takimi bebechami dało się upchnąć Crysisa 2, to dlaczego na PC-tach
o podobnych parametrach nie dałoby się tego zrobić. Crytek zmusza nas znowu do kupowania
sprzętu. <= To wszystko autor Lordpilot miał na myśli, pisząc o tym.
===
Wiecie dlaczego gra się "w miarę" wygodnie w FPS-y na konsoli? Bo AI jest celowo ogłupiane
w konsolowych wersjach. Przykład? Killzone: W trakcie strzelaniny skończył mi się magazynek,
więc zaczynam przeładowywać broń.
W tym momencie wrogowie przestają do mnie strzelać i jedyne co robią, to "strejfują"
na lewo i prawo. Hmm...
===
PS. Free Kevin!

Dlatego, że konsola to zupełnie inna architektura. Programiści odpowiedzialni np. za wersję na x360 muszą optymalizować produkt tylko pod jeden rodzaj sprzętu, każda konsola ma te same bebechy. PC ma milion różnych konfiguracji sprzętu i tak gdyby np. optymalizować grę głównie pod np. Radeony z serii HD 4000 działała by ona fatalnie na Radkach np. z innej serii. Twórcy muszą dokonać ogólnej optymalizacji pod każdy sprzęt tak więc tak naprawdę te wymagania są dużo większe. Do tego dochodzi jeszcze kwestia tego, iż pc ma na "utrzymaniu" system operacyjny i już na to pochłania część swoich zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Ale jak to mówią Haters gonna hate.

Jako potencjalny klient mam prawo rozliczać deweloperów z obietnic, które składali (sami z siebie - nikt ich nie zmuszał do obiecywania cudów). No to rozliczam:

- wersje konsolowe miały wycisnąć ostatnie soki z X360/PS3 i "zawstydzić" innych deweloperów.... Jak wyszło ? Gówno prawda, bez problemu mogę wymienić ładniejsze gry na X360, o PS3 nawet nie wspominam - kilkuletnie exy na tą konsolę wysyłają "dzieło" Niemców do kąta ;-)

- wszystkie 3 wersje miały być mniej więcej równej jakości. Po raz kolejny - gówno prawda, oczywiście mało kto w to wierzył, bo ludzie są jednak rozsądni, pytam więc - po co Yerli opowiadał bajki ? Wiadomo, że wersja blaszakowa na topowych kompach odstawi wersje konsolowe o lata świetlne - obadałem demko xboxowe, nie wygląda źle, ale już na pierwszy rzut oka widać, że tekstury to mniej więcej poziom "średni" z Crysis 1 na PC. Wersja PS3 nie wydoli nawet 720 p. i będzie dość mocno przycięta (info z gol-a)

- wymagania miały być niższe niż w części pierwszej (ze względu na to, że tym razem silnik jest multiplatformowy). Czy wobec tego co jest wpisane w stopce z "minimalne" mam się rozpisywać ?

Wybacz - ale będę marudził i hejtował oraz wyśmiewał nieudaczików ile fabryka dała: mam do tego pełne prawo :) To raz . Dwa - nie zachęcałem w żaden sposób braci Yerli, żeby robili ze swojej "gęby cholewę", sami się podłożyli, opowiadając bajki, to ich teraz kopię ;-)

W żaden też sposób sposób nie zachęcałem ich żeby w tak bezczelny sposób kłamali, a skoro do kłamstw się posunęli, to ich teraz piętnuje :)

Kłamstwa będe im wypominał, taki już ze mnie marudny klient :). Nie zamierzam chować głowy w piasek i się "zacieszać" bo oto "wielki" Crytek rzucił plebsowi swoją grę - "więc patrzajta na tą świetną grafikę i się zachwycajta :)" Sorry, nie tędy droga - nie ze mną takie numery. Patrząc na te wymagania jestem pewien, że to nie jest dobry deweloper. Tak po prostu - bo nie sztuką jest zrobić ładną grafę pod sprzęt z kosmosu, sztuką natomiast jest zrobić ładnie wygladającą i grywalną produkcję pod stosunkowo slaby sprzęt. Jakoś inni potrafią, Crytek jak widać nie. I nie zamierzam tutaj pisać o deweloperach konsolowych, pozostańmy przy tych z PC. Takie Valve wyciskało z Source prawdziwe cuda. HL2 na syfiastym Fx 5200 (kto miał ten wie co to było za padło) wyglądało prześlicznie. Po zmianie grafiki na lepszą gra wyglądała jeszcze ładniej. To jest szkoła deweloperki, do której Crytek zbliżyć się nie jest w stanie, bo ich gry w niskich detalach wygladają słabo, natomiast do najwyższych potrzebują sprzętu, który w dniu premiery jeszcze nie istnieje.

ps. Dokupić 1 GB ramu to nie jest żaden problem, nie kosztuje to żaden majątek (reszte sprzętu mam GRUBO powyżej minimalnych). Po prostu za te wszystkie kłamstwa, dla zasady nie zamierzam plugawić ani kompa, ani xboxa tym niemieckim badziewiem. Nie będe wspierał swoją kasą kłamczuszków :) Podziękuje z góry za takie "chamstwo i drobnomieszczaństwo" :)

@Cygi,
Skoro na konsoli z takimi bebechami dało się upchnąć Crysisa 2, to dlaczego na PC-tach o podobnych parametrach nie dałoby się tego zrobić. Crytek zmusza nas znowu do kupowania sprzętu. <= To wszystko autor Lordpilot miał na myśli, pisząc o tym.


Dokładnie tak :) Właśnie to miałem na myśli. Ktoś tu zwyczajnie zaleciał w człona i pokpił optymalizację na PC i tym kimś na pewno nie jestem ja :)
===

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby te wymagania były już naprawdę oficjalne, w przeciwieństwie do poprzedniego artykułu. Co do samych wymagań, to wielkiej zmianie nie uległy, mogło być gorzej. Zatem ci, co nie mają internetu, sobie nie pograją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 15:49, Henrar napisał:

> Do FPS się nie nadaje, co udowodnił Microsoft.

Wydając Halo na pierwszego Xboxa i sprzedając z miejsca 8 milionów egzemplarzy. CoD też
jest najpopularniejszy na konsolach (a seria zaczynała na PC). Jak to możliwe, skoro
"pad nie nadaje się do FPSów"?


W skrócie:
Wziął świetnych graczy Xboxa i przeciętnych z PC, po czym przeciwstawił ich i użytkownicy PC za każdym razem gromili graczy używających pada.

Tu masz źródło jeśli cię to interesuje:
http://www.rahulsood.com/2010/07/console-gamers-get-killed-against-pc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 16:19, Lordpilot napisał:

- wszystkie 3 wersje miały być mniej więcej równej jakości. Po raz kolejny - gówno prawda,
oczywiście mało kto w to wierzył, bo ludzie są jednak rozsądni, pytam więc - po co Yerli
opowiadał bajki ? Wiadomo, że wersja blaszakowa na topowych kompach odstawi wersje konsolowe
o lata świetlne - obadałem demko xboxowe, nie wygląda źle, ale już na pierwszy rzut oka
widać, że tekstury to mniej więcej poziom "średni" z Crysis 1 na PC. Wersja PS3 nie wydoli
nawet 720 p. i będzie dość mocno przycięta (info z gol-a)


Tutaj się wtrącę na chwilę :)
Wersja na Xa chodzi w 720p, ale po przyjrzeniu się bliżej rozdzielczość wynosi dokładnie 1152x720 (a teoretycznie powinna w 1280x720), więc też różowo nie jest.

@Vernio: ok, udowodniłeś przewagę duetu K&M, ale wciąż nie wytłumaczyłeś mi, czemu pady się nie nadają do gry w FPSy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, czy np. dobrym graczom konsolowym namierzenie celu zajmie np. 0,2 czy 0,5 sekundy dłużej z powodu specyfiki pada naprawdę nie przesądza o zasadności fps-ów na konsoli. Gdyby było inaczej, to jedne z flagowych tytułów na konsole nie byłyby właśnie fps-ami (np. Halo, Killzone);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cHICEK - Ujmę to tak w kłamstwa crytek''a dotyczące optymalizacji nie wierzę dlatego nie mam zamiaru kupować tego kota w worku.

Henrar - ponoć 1152x720 to rozdzielczość gry na x360 , piszą o tym właściciele tych nowszych Monitorów z tunerem(pokazują one rozdzielczość za każdym razem gdy zmienia się ona - u mnie tak jest na moim p2270hd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować