Zaloguj się, aby obserwować  
FranTic69

Seria Legency of Kain temat ogólny:)

77 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2006 o 22:00, kombesista napisał:

Ten kto tą ideę popeira niech się dopisze. :)


Popieram ;) Szczególnie pomysł o lokalizacji tych gier... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 22:01, Lamb3rt napisał:


> Ten kto tą ideę popeira niech się dopisze. :)

Popieram ;) Szczególnie pomysł o lokalizacji tych gier... ;)

Tak, wszyscy rozpłwałą się nad wspaniałą fabułą tych gier, ale co takiemu przeciętniakowi jak ja po fabule sokoro nic z niej nie rozumie? Ponieważ wszystko jest po angielsku, lokalizacja zwiększyłaby grywalność i miodność serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 22:10, mike91 napisał:

> > > Ten kto tą ideę popeira niech się dopisze. :)
Ja sie chętnie dopisze zagrał bym w pierwszego Soul raverna...


Raczej już nigdzie nie kupisz, chyba że na jakimś allegro, czy czymś w tym stylu. To wynik dziwnej polityki eidosu (a może cenegi), gry serii LoK zaraz po premierze są wydawane w małych ilościach i wysokich cenach do sklepów, póź niej znikają i są dodawane do czasopism. Następnie wogóle są bardzo rzadko dostępne w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 22:06, kombesista napisał:

Tak, wszyscy rozpłwałą się nad wspaniałą fabułą tych gier, ale co takiemu przeciętniakowi jak
ja po fabule sokoro nic z niej nie rozumie? Ponieważ wszystko jest po angielsku, lokalizacja
zwiększyłaby grywalność i miodność serii.


Teraz każdy przeciętniak powinien znać angielski, wtedy fabułę zrozumie. A lokalizacja takiej gry to samobojstwo, musi byc perfekcyjna albo tłumacz zostanie zjedzony przez fanow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2006 o 23:36, PsychoMan napisał:


Teraz każdy przeciętniak powinien znać angielski, wtedy fabułę zrozumie.


Zrozum - takich przeciętniaków którzy znają angielski jest raczej mało - większość się go dopiero uczy... Ja zrozumiałem 1/3 fabuły w LoK:Defiance

Dnia 09.09.2006 o 23:36, PsychoMan napisał:

A lokalizacja takiej
gry to samobojstwo, musi byc perfekcyjna albo tłumacz zostanie zjedzony przez fanow.


Ale CDP już nie raz udowodniło, że dobrze im wychodzą lokalizacje ;) Zwłaszcza jakby uruchomić system komunikacji z fanami - oni by bardzo pomogli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 08:28, Lamb3rt napisał:


>
>
Ale CDP już nie raz udowodniło, że dobrze im wychodzą lokalizacje ;) Zwłaszcza jakby uruchomić
system komunikacji z fanami - oni by bardzo pomogli ;)


Ale niestety wydawcą jest Cenega, a do lokalizacji gier eidosu nie mają raczej ostatnio szczęścia. (patrz: polonizacja Imperial Glory)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 23:36, PsychoMan napisał:

> Tak, wszyscy rozpłwałą się nad wspaniałą fabułą tych gier, ale co takiemu przeciętniakowi
jak
> ja po fabule sokoro nic z niej nie rozumie? Ponieważ wszystko jest po angielsku, lokalizacja

> zwiększyłaby grywalność i miodność serii.

Teraz każdy przeciętniak powinien znać angielski, wtedy fabułę zrozumie. A lokalizacja takiej
gry to samobojstwo, musi byc perfekcyjna albo tłumacz zostanie zjedzony przez fanow.

Ja nie mówię, że nie rozumię nic, ale z fabuły takiego Defiance zrozumiałem tak z 1/4, trudno żeby rozumieć wszystko, a jeśli pokusiliby się o lokalizację, to taką którą współtworzyloby fan/fanji serii. Spolszczenie musiałoby być oczywiście tylko kinowe, bo jakoś nie wyobrażam sobie wersji z lektorami. (pewnie do roli Kaina wrzucili Mirosława Bakę, a Raziela C. Pazurę ;) ) A gdyby tak zrobili wściekli fani poszliby rozj... walić siedzibę Cenegi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo nie wiem do końca na którym topicu je zadać ;-) ale zadam tu.
Czy ktokolwiek bardziej kumaty niż ja ;-P, byłby tak cierpliwy i streścił mi całą fabułę Legacy of Kain ? Mam na myśli wszystko począwszy od starego Blood Omena 1 (az po zakończenie Defiance oczywiście ;-).
Bo niby wszystko jest jasne, a jednak ja wielu faktów z poszczególnych części zupełnie nie rozumiem. A swojego czasu grało się we wszystkie ;-). I angielski znam dość dobrze ;-)
BTW, fabuła musi oczywiście dotyczyć wszystkich 5 części dziedzictwa Kaina ;-). I tak jak piszę: nie opisywać szczegółowo, tylko streścić (i ewentualnie zaSpoilerować ;-))

Jakby ktoś miał na to czas i chęci (a przede wszystkim wiedzę ;-), to będę bardzo wdzięczny.
Z góry thx.

PS. jeśli dobrze rozumiem, cała historia zaczyna się od tego , że był sobie pewien szlachcic o imieniu ..., który zawarł pewien pakt z pewnym nekromantą o imieniu ... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej tym razem w dobrym temacie mam nadzieję :-]
Pytanie to Legacy of Kain: Soul Reaver
Zjadłem właśnie duszę Dumah i niby mogę manipulować przedmiotami, tylko nie bardzo wiem JAK. Mógłbym mi ktoś w miarę łopatologicznie opisać których klawiszy użyć i jak toto w ogóle działa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jedno... Co się dzieje z serią LoK ?! Czyżby już poszła do piachu na zawsze? Nic nie słychać o jakimś sequelu/kontynuacji czy czymś takim. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby powstała kontynuacja to byłbym szczęśliwy, bo LoK jest zbyt barwną i piękną historią aby kończyć ją po zaledwie 5 grach. Póki co nic nie wiadomo na temat kontynuacji, ale bądźmy dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używa się strzałek (kursorów) :P. By skorzystać z tej umiejętności, musisz po prostu obiec dookoła obiekt lub postać - po pierwszym okrążeniu za Razielem zacznie się ciągnąć taka jasna smuga, jeśli wykonasz wówczas jeszcze jedno okrążenie, to "skorzystasz" z tej umiejętności (jeśli coś nie działa, to prawdopodobnie obiegasz obiekt zbyt daleko). W przypadku postaci (głównie ludzi i słabszych wampirów) umiejętność ta powoduje ich ogłuszenie (unieruchomienie) - imo, mało przydatne (lepiej tłuc normalnie reaverem bez takich ceregieli). Przedmioty natomiast zostaną obrócone zgodnie z kierunkiem, w którym je obiegałeś - otwiera to dostęp do nowych obszarów lub bonusów i to jest zdecydowanie bardziej przydatne zastosowanie tej umiejętności (przykład - w jednym miejscu, jeśli dobrze pamiętam, to za rejonem klanu Raziela, jest taka komnata, na środku której znajduje się niewielka kolumna, którą można obracać tą umiejętnością - w efekcie "mosty zwodzone" przy wyjściach z tej komnaty będą się opuszczały lub podnosiły, zależnie od ustawienia kolumny, poza tym umiejętność ta przyda Ci się pod koniec gry w jaskini wyroczni, przy uruchamianiu mechanizmów Moebiusa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria Legacy of Kain znajduje się na mojej liście starszych gier, w które koniecznie muszę zagrać, dziwi mnie tylko, że nawet na GOGu nie ma Blood Omen: Legacy of Kain. Są Soul Reaver 1 i 2, Blood Omen 2 i Defiance, te tytuły są też w sprzedaży pudełkowej jako Antologia, ale nigdzie nie ma części pierwszej z 97 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2012 o 20:49, ManweKallahan napisał:

ciach



Jesli posiadasz PS3 to gra jest na playstation store.
Seria jest genialna aczkolwiek mi osobiscie pierwszy Blood Omen nie podszedl, tak samo zreszta jak BO2. Za to Soul Reaver 1 i 2 jak i Defiance sa swietne i jak w przypadku Onimushy czekam na wydanie w HD jak i na kontynuacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować