Zaloguj się, aby obserwować  
FranTic69

Seria Legency of Kain temat ogólny:)

77 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2006 o 14:01, Sarafan_Knight napisał:

Hahahahaha... :D Fajne, ale moim zdaniem wprowadzanie cukierkowych klimatów do tej serii nie
jest najlepszym pomysłem. ;)

Hjehje moje kochanie lubi w to pogrywać więc często szpera za różnymi ciekawostkami i pokazała mi To Bosh normalnie szczęka mi opadłam, miły ciepły i wogóle łagodny Kain nie no to herezja prawie :-D. Swoją drogą zacząłem ostatnio (dzięki niej :-]) znowu pogrywać w Soul Reavera i musze przyznać że całkiem przyjemnie się gra, zdobyłem już pierwszą moc specjalną od swojego brachola (hehe przemieliło go na papke) i pierwszy Glif, ech przyjemnie sie w to giercuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 14:06, Sarafan_Knight napisał:

A grałeś w Blood Omen 1? :) Bliżej mu do cRPG niż do późniejszych części. :)

Jeszcze nie, ale może się skuszę i poszperam za nim :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 01:38, BooBoN napisał:

Jakoś mało tu pozytywów patrzę :(

Ja zacząłem od Blooda 2 i to był dla mnie szok - powaliła mnie fabuła,moce i cała ta wampircza
mistyka.Potem przez chwilę pograłem SR 1 i 2 ale jakoś mnie nie wciągneły.I znowu powrót do
BO2 po dwóch latach i jeszcze raz to samo - ale znowu szok ,przeżyłem tą gierę na nowo i wniosek-nie
do pobicia.Aż tu nagle wychodzi coś nowego....... LoK- a tu lipa drożyzna.W sklepach 139 z.
najtaniej no to sobie odpuściłem.Któregś dnia w markecie patrzę a tu 14.90 no to siup.....do
koszyka.Odpalam w hacie no i totalny szok -grafika,fabułka i ogólnie pomysł -zajebiaszcze(może
poza małym szczególem - kamera) .Ale ogólnie kwitując BO2 i LoK są równie mocne moim zdaniem...
i jeszcze nie raz pewnie powrócę do obydwu ale już się nie mogę doczekać czegoś dalej z serii..

Całkowicie podzielam Twój entuzjazm związany z BO2!.
Górą Kain!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 16:48, kombesista napisał:

Całkowicie podzielam Twój entuzjazm związany z BO2!.
Górą Kain!:D


Moim zdaniem BO2 to najsłabsza część cyklu. Niedopracowana pod względem technicznym (bardzo często się wywala, znam osoby, które nie mogły jej przejść z tego powodu), a pod względem fabularnym SR2 bije ją na łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moge spytac o chronologie tego świata ?? Znaczy się kto kiedy powstał kiedy walczył i te sprawy, głównie chodzi mi o Kaina i Raziela czyli głównych bohaterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 16:51, Sarafan_Knight napisał:

> Całkowicie podzielam Twój entuzjazm związany z BO2!.
> Górą Kain!:D

Moim zdaniem BO2 to najsłabsza część cyklu. Niedopracowana pod względem technicznym (bardzo
często się wywala, znam osoby, które nie mogły jej przejść z tego powodu), a pod względem fabularnym
SR2 bije ją na łeb.


W BO2 z CDA na jednej z płyt z grą jest patch (1.1),który poprawia stabilność programu,likwiduje problem,o którym piszesz (wywalanie na pulpit) i naprawia kilka mniejszych bugów w samej grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 17:07, kombesista napisał:

W BO2 z CDA na jednej z płyt z grą jest patch (1.1),który poprawia stabilność programu,likwiduje
problem,o którym piszesz (wywalanie na pulpit) i naprawia kilka mniejszych bugów w samej grze...


Patch nie eliminuje wszystkich problemów, a przynajmniej nie na każdej konfiguracji. W każdym bądź razie faktem jest, że poprawia nieco stabilność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 16:51, Sarafan_Knight napisał:

Moim zdaniem BO2 to najsłabsza część cyklu. Niedopracowana pod względem technicznym (bardzo
często się wywala, znam osoby, które nie mogły jej przejść z tego powodu), a pod względem fabularnym
SR2 bije ją na łeb.


W pełni popieram. Grałem we wszystkie części, nie przeszedłem Blood Omen 1&2. W BO2 klimat mi nie odpowiada, najbardziej lubię obie części Soul Reavera i Defiance (swoją drogą Defiance podoba mi się miejscami bardziej niż nowe części PoP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 17:09, Sarafan_Knight napisał:

> W BO2 z CDA na jednej z płyt z grą jest patch (1.1),który poprawia stabilność programu,likwiduje

> problem,o którym piszesz (wywalanie na pulpit) i naprawia kilka mniejszych bugów w samej
grze...

Patch nie eliminuje wszystkich problemów, a przynajmniej nie na każdej konfiguracji. W każdym
bądź razie faktem jest, że poprawia nieco stabilność.


Może i tak...
Ale w każdym razie u mnie pomogło,po zainstalowaniu patcha nie wywaliło mnie ani razu,zato czasami pojawiały się problemy z dźwiękiem,b.rzadko,ale się pojawiały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BO2 ma lepszy klimat od SR2,bo jest dużo mroczniejsza.Zauważcie,że cały BO2 rozgrywa się NOCą,przez co atmosfera jest dużo bardziej mroczna i tajemnicza.
Natomiast SR2...
Na początku lokacje są kolorowe słoneczne trochę jakby wręcz cukierkowe,a wg mnie powinna być bardziej mroczna jeśli opowiada o wampirach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 19:36, kombesista napisał:

BO2 ma lepszy klimat od SR2,bo jest dużo mroczniejsza.Zauważcie,że cały BO2 rozgrywa się NOCą,przez
co atmosfera jest dużo bardziej mroczna i tajemnicza.
Natomiast SR2...
Na początku lokacje są kolorowe słoneczne trochę jakby wręcz cukierkowe,a wg mnie powinna być
bardziej mroczna jeśli opowiada o wampirach.


Zgadzam się, ale w momencie kiedy przenosimy się do przyszłości, ta cukierkowatość znika. W przeszłości także jest prawie nieobecna.

Pod względem klimatu BO2 jest rzeczywiście niezły, ale według mnie przewyższa go SR1 i może Defiance.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2006 o 16:51, Sarafan_Knight napisał:

...
Moim zdaniem BO2 to najsłabsza część cyklu. Niedopracowana pod względem technicznym (bardzo
często się wywala, znam osoby, które nie mogły jej przejść z tego powodu), a pod względem fabularnym
SR2 bije ją na łeb.


Gra się bardzo nie lubi z DirectX 9 - stwierdzone doświadczalnie na moim przykładzie - po wywaleniu (za pomoca Directxeradicatora) DX 9 i zainstalowaniu 8.1 gra mi się ani raz nie wywaliła do pulpitu (a na 9-tce wywalała się co 5-15 minut).
Swoją drogą, może się w końcu wezmę w garść i skończę tego BO2 ;) (to już by było trzecie podejście :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2006 o 12:50, Blackhand napisał:

> ...
> Moim zdaniem BO2 to najsłabsza część cyklu. Niedopracowana pod względem technicznym (bardzo

> często się wywala, znam osoby, które nie mogły jej przejść z tego powodu), a pod względem
fabularnym
> SR2 bije ją na łeb.

Gra się bardzo nie lubi z DirectX 9 - stwierdzone doświadczalnie na moim przykładzie
- po wywaleniu (za pomoca Directxeradicatora) DX 9 i zainstalowaniu 8.1 gra mi się ani raz
nie wywaliła do pulpitu (a na 9-tce wywalała się co 5-15 minut).
Swoją drogą, może się w końcu wezmę w garść i skończę tego BO2 ;) (to już by było trzecie podejście
:)).

Dziwne...
Ja mam 9.0c i problemów w zasadzie nie było (po upatchowaniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie - jakie wymagania ma Defiance? Pójdzie (tzn. bez dużych zaciachów) na celeronie 1.2 Ghz, 128 MB ramu i GF 2 MX 32 MB? :) SR2 i BO2 przeszedłem i chciałbym jeszcze to. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2006 o 15:41, El Puno napisał:

A ja mam takie pytanie - jakie wymagania ma Defiance? Pójdzie (tzn. bez dużych zaciachów) na
celeronie 1.2 Ghz, 128 MB ramu i GF 2 MX 32 MB? :) SR2 i BO2 przeszedłem i chciałbym jeszcze
to. :)


Wymagania minimalne Defianca to:
700Mhz
128 mb Ram
Grafa:32 MB

Więć powinno dać się spokojnie grać na twoim sprzęcie,oczywiście będziesz musiał obniżyć poziom detali i roździałkę,ale powinno spokojnie chodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2006 o 15:49, kombesista napisał:

Wymagania minimalne Defianca to:
700Mhz
128 mb Ram
Grafa:32 MB


Pamiętam na jakim sprzęcie ja grałem w to za pierwszym razem. :) C466, 160MB RAM, GeForce 4 MX 440 64MB RAM. Ku mojemu zdziwieniu chodziło w miarę płynnie w 1024x768 i przy sporej liczbie przeciwników. Większe zaciachy zdarzały się praktycznie tylko na większych lokacjach zewnętrznych (np. Pillars) i podczas zmiany planu Razielem. Jak widać wymagania podawane przez twórców mają się nijak do rzeczywistości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2006 o 15:58, Sarafan_Knight napisał:

> Wymagania minimalne Defianca to:
> 700Mhz
> 128 mb Ram
> Grafa:32 MB

Pamiętam na jakim sprzęcie ja grałem w to za pierwszym razem. :) C466, 160MB RAM, GeForce 4
MX 440 64MB RAM. Ku mojemu zdziwieniu chodziło w miarę płynnie w 1024x768 i przy sporej liczbie
przeciwników. Większe zaciachy zdarzały się praktycznie tylko na większych lokacjach zewnętrznych
(np. Pillars) i podczas zmiany planu Razielem. Jak widać wymagania podawane przez twórców mają
się nijak do rzeczywistości. :)

Bo to gry konsolowe,a a tam takie sytuacje to ponoć normalka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować