Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Marzec - w branży ciągle kiepsko

20 postów w tym temacie

"Cóż nam pozostaje niż głośno zapłakać nad kondycją branży." Mi się zdaje, tzn. jestem prawie pewien, że cdprojekt nie ma co narzekać. Chyba nie wiedzie im sie najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

W ocenie analityka firmy Wedbush Morgan Securities, w minionym miesiącu nie odwróciła się spadkowa tendencja, obecna od jakiegoś czasu w growej branży. Wręcz przeciwnie - sprzedaż gier i sprzętu jest ciągle wyraźnie niższa niż w roku ubiegłym.

Przeczytaj cały tekst "Marzec - w branży ciągle kiepsko" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech CDPROJEKT wyda Gothic 3 za 79,99 zł z wirtualnymi pieniędzmi, zmniejszy cenę Diablo 2 i Guild Wars, a wtedy sprzedaż pójdzie w górę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#2, przecież Diablo 2 i tak staniało do ceny Platynowej Kolekcji, czyli 60 zl.


A co do newsa, to wydaje mi się że spadek ten jest spowodowany tym, iż ludzie czekają na next geny i po prostu nie kupują już np. ps2 czy xboxa( któego już zresztą chyba nie produkują). Poczekajmy na ps3 i Revolution, i wtedy przeprowdźmy badania. (Heheh, ameryki to ja nie odkryłem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym tu sie dziwic jak same kiepskie gry wychdza. Pewnie znow zwala na piractwo a nie zwroca uwagi jakie shity robia...
jestem nalogowym graczem ale od jakiegos czasu nie ma zadnych ciekawych gier do kupienia.... jedynie to co sie dobrze zapowiada to TES4 i Gothic3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ilość hitów, które mają się ukazać na obecną generację to rzeczywiście może być tylko gorzej.

Na PS2 został tylko FFXII, na GameCube''a Zelda: TP, a X już chyba nic ciekawego nie dostanie, czyli przez pół roku nic się nie poprawi, bo sam X360 sytuacji raczej nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo bede grał w nowych Commandos. Teraz gram znowu w TFT i Guild Wars. Od 27 kwietnia będę grał w Factions, a w maju w HoMM V (jak wyjdzie). I wciąż czekam na Company of Heroes, MTW 2, drugi dodatek do DoW, Rise and Fall: Civilization at War, Warhammer Mark of Chaos, dodatek do Civ IV, Spellforce 2 i Rise of Legends. Ja nie narzekam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 09:47, kowboj3 napisał:

Zamiast kupować gry na PS2 ludzie odkładają kase na next-geny. Proste, a wszystko tłumaczy ;)


Ja to widzę trochę inaczej:
Zamiast produkować gry na PS2, X, GC developerzy już zajmują się grami na next-geny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 09:55, 1602 napisał:

> Zamiast kupować gry na PS2 ludzie odkładają kase na next-geny. Proste, a wszystko tłumaczy
;)

Ja to widzę trochę inaczej:
Zamiast produkować gry na PS2, X, GC developerzy już zajmują się grami na next-geny.



No jeszcze zostało troche premier na PS2. prawda? Ale np. Rockstar już zapowiedział nowe GTA na PS3 to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 10:28, kowboj3 napisał:

No jeszcze zostało troche premier na PS2. prawda?

Ale ile z tego to gry choć dobre?
Wszystkie większe produkcje przeniosły się na next-geny i to właśnie jest powodem mniejszej sprzedaży gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 10:47, 1602 napisał:

> No jeszcze zostało troche premier na PS2. prawda?
Ale ile z tego to gry choć dobre?
Wszystkie większe produkcje przeniosły się na next-geny i to właśnie jest powodem mniejszej
sprzedaży gier.



No w sumie to masz racje, ale ja mysle ze odkladaja kase na nowe konsole, a nie kupuja gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze juz powoli bedzie spadac ilosc sprzedawanych gier? Pewnie PS3 i revo znacznie potem podniosa sprzedarz szczegolnie jesli revo uda sie zainteresowac ludzi dotychczas nie bedacych namietnymi graczami, ale moze nie bedzie to juz tyle gier ile bylo sprzedawane kiedy bylo ps2 xb i gc. Ciagle mamy stare gry ktore beda chodzic na te nowe konsole to ludzie majac zawalone polki grami beda do nich coraz czesciej wracac. Zastanawia mnie to czy nie bedzie takiej wstecznej rewolucji w branzy gier ze ludzie przestana kupowac nowosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie tylko w tej barnży zrobiło się ciężko. Zresztą jeśli chodzi o rynek gier to chyba narzekać aż tak bardzo nie ma co narzekać bo kilka ciekawych i wyczekiwanych tytułów się jednak pojawiło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nikt nie wpadł na to, że to może ludzie już nie chcą grać. Dla przykładu oglądalność TV wśród młodzież spadła o jakieś 15%, a to dużo; może PC i konsole czeka to samo :D. CZYTAĆ KSIĄŻKI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować