Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Alarm betowy: Rift

20 postów w tym temacie

Gierka świetna, połączenie WAR, Everquest i trochę LotRo, a nawet crafting z Aion. WoWa jest tu najmniej wbrew gracom nie znającym nic innego czego im nie podał blizzardowy marketing.
W każdym razie grywalność jest bardzo dobra (jeśli nie ma tłumów, bo wtedy jak w każdej grze nie da się przyjemnie grać). Polecam, ale nie wszyscy na raz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał Galder_Grasfiord + dodam, że z wowa jest tu niewiele, chyba tylko interface, ogólnie nie rozumiem oceniania czegoś zanim się nie spróbuje. A może okaże się fajne ? :)

Zamówiony preorder, spędziłem trochę czasu w becie i gorąco polecam fanom tego typu mmo. W dodatku już teraz gra jest wręcz nierealnie dopracowana jak ja betę i w zasadzie od miesiąca release ready

ps. niestety w naszym kraju poza jednym serwisem, nie da sie kupic rifta, ale jest pewien sposób jak go dorwać taniej(zalezy od kursu funta, lecz nie zanosi się na ogromny spadek złotówki)
Polecam ten sklep: http://www.game.co.uk/Games/PC-Games-and-Downloads/Role-Playing-MMORPG/Rift-with-GAME-Exclusive-Preorder-Bonus-Downloadable-Content/~r353530/?s=rift

Albo przejrzeć liste oficjalnych partnerów. Każdy kto dokona preorderu, niezależnie w jakim sklepie, dostaje dostęp do wszystkich testów beta, unikalny item oraz headstart, który swój początek ma 24.02, czyli 3 dni po zapowiadanej w artykule becie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Niektórym może nie działać strona internetowa. Nie będę się rozpisywał czemu tak jest, deweloperzy starają się coś z tym zrobić, ale obecnie istnieją 2 rozwiązania na to aby sobie z tym poradzić.

1. proxy

2. użycie publicznego DNSa googla (na własne ryzyko, chociaż z reguły nie wyrządza to szkód, wręcz daje pożytek)
http://code.google.com/intl/pl/speed/public-dns/
(sam z tego korzystam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-> Thanathos

Też zamówiłem w tym sklepie, ale niestety nie dają oni dostępu do beta testów, unikalnego itemu i co najważniejsze headstartu osobą z poza UK. :/ Pisałem do nich i taką otrzymałem odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwne, bo ja otrzymałem :P I grałem tym kontem na becie. Ba, zacytuje email

"Thank you for preordering RIFT from GAME.co.uk!

Your BETA Code is: ****-****-****-****

To participate in the BETA please follow these instructions:
1. Go to https://account.RIFTgame.com to login or create a new account.
2. Click "Apply Code" on the left-hand navigation bar and enter your code.
3. You''re done! You will automatically be invited into the remaining BETA
events and Head Start.

Beta Instructions
A few days before each BETA event, you will receive an email from Trion Worlds
inviting you into the BETA.
This email will provide step-by-step instructions about how to download the client.
Make sure to add @trionworlds.com to your Safe Senders list!

Head Start
You will be able to log in and play RIFT before anyone else during the Head Start!
You will be emailed your instructions for downloading the full game client a few days
before Head Start begins (currently scheduled for 24th February 2011).

If you have any questions about RIFT or your Trion Worlds account, here are some
links for you:
Customer Service: http://trionworlds.custhelp.com/
Community Forums: http://forums.RIFTgame.com

Thank you again for preordering RIFT from GAME.co.uk.

The Team
GAME.co.uk"

ocenzurowałem key. Tak czy inaczej, mi dali :P Nie pytałem się, czy dają polakom, po prostu zapytałem kiedy otrzymam keye:P Być może nie skapli się, bo dobrze umiem ang ?:P
Ba, w statusie konta mam "Frozen Rune Pre-Order Card".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hype jak przed każdym "hitem MMORPG", pogromcą WoWa i co tam jeszcze( a nie, zaraz "wcale nie ma zabić WoWa!" tylko bodaj w trailerze było "nie jesteśmy już w Azeroth"?). Podobno argumenty, podobny wygląd... i po miesiącu się okaże, czy podobnie skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nie grałeś w Rift KaPe, bo podobieństwa w wyglądzie do WoW nie ma za grosz. Poza tym dziwne, że tyle graczy WoW testuje ile się da wszelakie gry, ciekawe po co skoro WoW dla nich taki wspaniały. Rift rzeczywiście mógłby być następnym WoWkillerem, ale nie będzie, bo brakuje mu tak doskonałego marketingu jaki ma blizzard, jak i większości innych mmo, które są dużo lepsze od WoWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do KaPe:
nie widzę żadnego hype...w dodatku Rift nie ma za zadanie stac się pogromcą wowa ani jego kopią. Sa to durne hasła wypowiadane i przez zagorzałych znudzonych swoim życiem, fanatyków wowa jak i jego przeciwników, którzy każde mmo jakie wyjdzie, mające podobny interface, okrzykną "pogromca wowa, kompia wowa" etc, nie zastanawiając się chociaż przez chwile, co powiedzieli.

W trailerze deweloperzy zawarli mały żart i pewnie mają nie lada ubaw, patrząc jak rzesza młodych chłopców ąz kipi w wyniki nerdrage, dopowiadając sobie wiele rzeczy. Czasami się zastanawiam, co trzyma tak wiele osób w wowie... byłem w wielu gildiach i naprawde, niewiele widzialem osób, które rzeczywiście dobrze się bawią przy tym i nie czują potrzeby siedzenia wielu godzin dziennie. Widziałem hardcore players, widziałem znudzonych swoim życiem, nie mających na nie pomysłu, i chłopców i dziewczyny, którzy zrobią wszystko aby mieć dany achiev i logują sie tylko z poczucia jakiegoś obowiązku. Widziałem też takich, którzy pomimo posiadania dzieci, grali z żoną w wowa nieraz pół dnia, siedziąc na bezrobociu i żyjąc z tego co daje im państwo (Anglia). Czy oni znajdą coś dla siebie w Rifcie ? Pewnie nie, bo nie będą tam karmieni potrzebą poprawiania się, ciągłymi resetami, byleby tylko płacili abonament. Sztuczne życie. NAjciekawsze jest to, że wielu z nich szuka nowego mmo, które uwalni ich od wowa, który ich użależnił, bo są zbyt słabi, aby po prostu przestać w niego grac. Niedawno widziałęm posta goscia, który napisał, że beta rifta dała mu po raz pierwszy od 3ch lat, fun z grania w mmo, mimo iż siedzi w wowie od 6 lat...Takich ludzi jest tam masa.

Mnie osobiście Rift daje frajdę, a siedziałem w becie 1-3h/dzien przeważnie. Nie jest kopią wowa, jeżeli już, to kopią Warhammera Online + Aion + Lotro + Everquest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 15:31, Galder_Grasfiord napisał:

Oj chyba nie grałeś w Rift KaPe, bo podobieństwa w wyglądzie do WoW nie ma za grosz.


Tzn. interfejs jest wowopodobny, chociaż naturalnie sam Blizzard swojego od zera wcale nie wymyślał :) Reszta się zgadza - gra wygląda inaczej. Grałem teraz w weekend i o ile Rift daje niewiele od siebie o tyle bardzo dobrze łączy elementy zaczerpnięte z innych gier w gatunku.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już gdzieś pisałem grałem w poprzednie beta-testy i w tej grze nic takiego nie zachwyca dla mnie zero rewelacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze odnośnie hype, którego dosłownie brak w przypadku Rifta, dobry artykłl: http://commonsensegamer.com/?p=2140

"(...)The hype certainly isn’t being fed by Trion, because by all standards (…meaning WAR…) they are being extremely quiet and seem to be only dealing with people who are already fans of the game. The idea with “hype” is to get converts TO your game, not to preach to the choir. Trion seems to be only interested in talking to it’s fan base(...)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chialem w to pograc do czasu wydania GW2, ale Rift nie zasluguje na abonament w zadnym przypadku.

I dla mnie osobiscie jest to zzynka z WoWa i ogolnie powielanie tych samych, nudnych, wyczerpanych juz koncepcji.

Questowanie - glowny mechanizm gry, to nic innego jak kill ten rats, collect x items, talk with NPC and give him item...

Walka - nudna, sztampowa, przestarzala, polegajaca na mashowaniu klawiszy.

Rifty - nic ciekawego tak naprawde, po kilku godzinach spedzonych w betach zaczalem je omijac. To nic innego, jak spawn kolejnych mobow do wycinki z kiepskimi rewardami

Oczywiscie standardowo mamy do czynienia z dwiema stronami konfliku...

Jest to klon i szkoda, ze tworcy zamiast sie wysilic, poszli na latwizne.

Dlatego jedynym rozwiazaniem jest czekac na GW2, jedyne MMO nowej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 19:17, gothicsheep napisał:

Dlatego jedynym rozwiazaniem jest czekac na GW2, jedyne MMO nowej generacji.

Czyli uważasz, że TERA Online ze swoim np. non target system i bardzo dobrą grafiką na UE3 nie jest MMO nowej generacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna wiadomość. Sam brałem udział w ostatnich zamkniętych beta-testach. Gra mnie zachwyciła i nawet zastanawiam się nad graniem na "poważnie":).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-> Thanathos

To nie wiem, ciekawą politykę mają. :) W każdym razie anulowałem zamówienie i kupiłem gdzie indziej. Taniej o 20 zł i bez problemu z bonusami. Ich strata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować