Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

O negatywnym wpływie gier - po raz kolejny

104 postów w tym temacie

Weż wałki wymyślają. Zaraz powiedzą że jak się będzie grać w Age of Empires III to się wyskoczy z muszkietem na ulicę i sie będzie scze,eac do ludzi. Ach ci amerykańscy nukowcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie gry typu GTA itp nie powodują przemocy, palenia trawy ... gram w gta sa juz ze 2 lata z żędu i nic, nic nic takie gry na mnie nie dzialaja sa poprostu tylko gra komputerowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 10:24, Ntav111 napisał:

Według mnie gry typu GTA itp nie powodują przemocy, palenia trawy ... gram w gta sa juz ze
2 lata z żędu i nic, nic nic takie gry na mnie nie dzialaja sa poprostu tylko gra komputerowa.


Ja rowniez gralem we wszystkei czesci GTA i jakos nie mialem ochoty na palenie marychuany czy zabijania ludzi. Takie to glupie przesady sa tylko... wg mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko czemu CDP dało na stronie głównej zdjęcie głównego bohatera GTA SA (moze dłatego , że tę grę wydaje Cenega) i pod obrazkiem podpis ,,Negatywny wpływ brutalnych gier". czemu nie daliście dużo brutalniejszego Punisher''a (dlatego, że wy go wydajecie?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"...Otóż u badanych spędzających czas przy GTA III zanotowano znaczny wzrost ciśnienia, pojawiły się u nich niepożądane zachowania, większa tolerancja dla alkoholu i marihuany oraz spadek zdolności do współpracy..."

Czytanie ze zrozumieniem to podstawa uczą tego już w podstawówce.
Po ponownym przeczytaniu chyba już wiesz czemu jest zdjęcie z GTA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram juz tak od 7 lat(jak to szybko mineło). To według tych speców powinienem być morderca, piratem drogowym i gwał...itp.itd. Jak tak dalej pójdzie to przez gry wyubuchnie III wojna. Bo gracze bedą zbyt żądni krwi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm...ja powiem tak.....bo gry są dla ludzi a nie dla czubków..bo jakze inaczej ich nazwac skoro ze swiata gier przenoszą sie na ulice??....a po drugie..gram juz kilka ładnych lat i jakos kumple mówią mi ze jestem spokojnym człowiekiem niz kiedys tam.....bo czy nie jest tak ze gry odstresowują?...bo tak jak napisał stanlee..powinieniem dostac dozywocie wg speców od tych powalonych badan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie filmów powduje takie cisnienie że rozsadza głowe szczegulnie tych z Chuckiem Norisem(wiem to już niemodne :P) a mimo to nikt nie grzmi na alarm. Państwa mają za dużo pieniędzy ti powołują takie organizacje, żeby jakoś sporzytkować hajc podatnków.

Jeśli gry powodawały by agreshe, to powiniemem latac po mieście i kroic stare babcie dźgać każdego napotkanego kosą i torturować swoich wrogów. Lol jak dla mnie to banda debili, którzy snują swoje teorie wziete z kosmosu.

Tak apropo Ci ludzi bioracy udział w badaniu musieli być pewnie z jakiejś niezłej dzielnicy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie GTA San Andreas (przeszedłem całe :) ) nauczylo jak dobrze trzymać garde :P
....prawa, prawa i długi hak lewą !.... :D

A gdzie widzi... ktoś... że takie gry zwiększa skłonność do seksu bez prezerwatywy. A z tą marichuaną to nie tak do końca bo w GTA SA było jak Sweet palił a ty wszedłeś i oni coś krzyczeli że to shit i żeby tego nie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

apropos tego Diablo II to u mojej siostry na religii kiedyś katechetka uznała że zarówno pokemony jak i Diablo II to dzieło szatana...

jakieś komentarze ? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to badanie podsumowali w Last Word na Gamespot.com (jak ktoś chce obejrzeć, to w chwili obecnej jest to klip nr. 2). Oparli się na grupie 100 osób w wieku 18-21 lat (studenci Colleage) którzy , w większości, i bez żadnych bodźców odczuwają pociąg do wymienionych w news''ie rzeczy. W sumie to łatwo ustawić takie badanie żeby wyniki wyszły zupełnie odwrotne- wziąść grupę 100 emerytów w wieku np. 90 lat:P Najbardziej rozłożyła mnie informacja o podwyższonym ciśnieniu. Sprawdziany też je powodują i czy ktoś ma zamiar je zakazać?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma być żart? Ja od 3 lat gram w Diablo II, mam GTA Vice City, Warcraft III (przecież to prawdziwa wojna),
Command & Conquer First Decade i jestem bardzo spokojnym człowiekiem, a przynajmniej za takiego mnie uważają. Te badania są chore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sezon ogórkowy w pełni. Tabloidy nie mając o czym pisać piszą jakie to brutalne są gry i opisują ich negatywny wpływ na psychikę młodych ludzi. Oceniają gry choć nigdy w nie nie grali lub nawet nie widzieli ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będą takie bzdury. Brutalne gry źle wpływają na ludzi o słabej psychice. Zresztą, jak ktoś jest inteligentny to uświadomi sobie że to tylko gra, że normalnie by tak nie robił. To tak jak z marzeniami.
A teraz do tych co uważają że niektóre gry nie powinny być dla dzieci. Tu chyba nie powinno chodzić o rozwój fizyczny człowieka tylko psychiczny. Ale władza wychodzi z założenia "dożył osiemnastki w tym kraju to nie psychol" albo podobnego ;). Ja sam zacząłem grać w młodym wieku, a jakoś nie biegam po ulicach z siekierą/nożem/kosiarką (niepotrzebne skreślić) i nie morduje ludzi wrzeszcząc odzywki z GTA:SA.
"Ja tam czekam tylko, aż Rydzykowi zacznie coś nie pasować w grach, potem telefonik do PiS''u i bedziem mieli w Polsce replay z Chin." Rydzyk jż traci wpływy, zwłaszcza w kościele. Ma problem z papieżem i jeśli dalej będzie postępawał jak postępuje, to papież coś zrobi zdecydowanego. Po prostu już nie bedzie sie liczył.
A poza tym u nas jeszcze nie komunizm jak w chinach! U nas co najwyżej będzie kaczyzm!!

A ten seks bez prezerwatywy mnie rozbawił. Tylko San Andreas to "promowało" i juz pisze sie ze "gry" to robią.
Marihuana w GTASA tez jest niezbyt chwalona.
A alkohol to wszędzie jest - filmy itd. Środowisko zyciowe, na przykład u mnie, na pewnym poziomie promuje picie alkoholu. Alkohol nie jest az tak zabójczy jak dragi. DZiwne ze o papierosach nie wspomnili.

A te badania to na zamówienie. Jakby dobrze zapłacić to nawet można badania pt. "Negatywny wpływ marchewek na stan autostrad". Bowiem marchewki rozsiewają się w sposób którego nasza przodujaca, radziecka... polska nauka jeszcze nei odkryła i wyrastają na autostradach! To na pewno0 spisek rolników. Każdy kto posiada marchewkę powiniem być aresztowany!!

lol :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci ludzie zawsze szukają okazji do afery, tylko czemu zawsze dotyczy to gier ?. Grałem w wiele gier gdzie krew lała się strumieniami, a trupy leżały wszędzie, ale nie wzbudza to we mnie agresji i nie wpływa na moją psychikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie teksty to bzdura. Jeśli ktoś ma słąbą psychikę to zaszkodzą mu nawet teletubisie (rozpruje komuś brzuch żeby sprawdzić czy też ma tam telewizor), poza tym kiedyś słyszałem jak dziecko obejrzało Tom & Jerry po czym wzieło kociaka który był u niego w domu i rozsmarował go na murze bo był pewien że kot zaraz wstanie. I dlaczego o tym nie mówią, dlaczego nie mówią tez o tym że wiele pomysłów na morderstwa biorą się z filmów a nie z gier, do tego by się przyczepili, a nie plotą głupoty o grach i na siłe chcą udowodnić że gry są winne całemu złu tego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co oni uwzieli się do tychm gier gry są dobre uczą no i wogule przyjemność z grania jest .Ja grałem w gta sa i jkoś jeszcze nikogo nie zabiłem (oprócz tych ludzi w grach).nara i pozdro dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować