Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jest nowy gameplay z Wiedźmina 2

77 postów w tym temacie

Gameplay nic niezwykłego :/ Ogólnie wygląda dobrze nie podaba mi się tylko ekwipunek i ta druga walka w lesie - była sztuczna do bólu. Po tym co zobaczyłem wydaje mi się że 1 część była lepsza niż to co dostaniemy, ale poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świat prezentuje się świetnie. Walka też niczego sobie, co do tego że "robią z Geralta maga" to jedynkę można było przejść używając tylko Igni a jakoś się nikt nie skarżył, nikt wam nie każe tak rozwijać postaci, a że jest taka możliwość to tylko się cieszyć. Co do grafiki to kolory prezentują się świetnie, doczytywanie tekstur normalnejak na wersje pre-beta jak wszyscy wiedzą optymalizacja to ostatnia faza produkcji więc to się na pewno poprawi. Bardzo podoba mi się, zadanie z trupem (coś jak z sekcją bandyty w jedynce). Informacja o tym, że wiedza o potworach będzie grała większą role wielce mnie uradowała ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że lokację jaką nam tu pokazali jest Mahakam- ziemie krasnoludów. Ciekawe tylko co to za wojacy, z którymi się Geralt leje. Żołdacy z Temerii. Kaedwen, Redanii, zwykli bandyci czy place holdery:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 14:42, SmokeY napisał:

Zakładam, że lokację jaką nam tu pokazali jest Mahakam- ziemie krasnoludów. Ciekawe tylko
co to za wojacy, z którymi się Geralt leje. Żołdacy z Temerii. Kaedwen, Redanii, zwykli
bandyci czy place holdery:]


Jestem pewny że to nie Mahakam, a co do oponentów to myślę że to Kaedwen czyli Geralt gdzieś na północ zawędrował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 14:27, maggit napisał:

Gameplay wyglądał tak sobie, ale pokazywany wcześniej, ten z więzieniem był dużo lepszy.
Może po prostu pokazywali starszą wersję gry niż tę z poprzedniej prezentacji? Trochę
to dziwne, ale tak to właśnie wyglądało.


Mam tez taka nadzieje ze to starsza wersja filmiku, żle ze to obejrzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gameplay wybitnie konsolowy. Jeśli ta gra nie wyjdzie na konsole to już lepiej jakby zostali z układem rzutu z góry jak było w jedynce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego tu zacząc więc zaczne w punktach:
+ zaje...ta grafika - no taka grafe już dawo niewidziałem nic dziwnego że gra potrzebuje graficznej karty z 512 MB. Grafika jest fenomenalna i niezwykla z tych chyba każdy sie zgodzi.
- kucyk z ADHD - no ku... m.. co to mo byc?????ten kucyk lata jak opentany nawet założenie kaptura niczego nie dało !Muszą to załatac jak najszybciej.
- praca kamery- ostatnimi czasu na szczescie zdarza sie coraz rzadziej aby kamera wchodziła w skały no ale widac że CDP Red czegos takiego nie umie zrobić.
-przeciwnicy biegnący w miejscu. Ten bug zdarza sie w grach i swiadczy m.in o głupim al przeciwników, czyżby W2 też miał mieć te niedogodnośc?
-Nieistniejący potwór stojacy w miejscu. Z tym bugiem moglismy sie spotkać w jedynce a polega on na tym że wróg stoji w miejscu nierusza sie a my nic mu nie mozemy zrobić LOL?
-Wiedźmin jako wrzechmocny i potężny mag!!! Yyyyyh to ma być uniwersum Sapkowskiego??? Nie mówie że czary nie moga efektownie wygladać no ale tu Gerald bardziej przypomina Maga niż wiedźmina.

Podsumowując, żle zrobili że wypuscili takie demo z tylkoma bugami. Mimo wszystko jednak rozumiem CDP Red chca zarobic i przepchnąć sie na rynek z "najlepszym" RPG ostatnich lat. Ja nieskreślam W2 a daje mu jeszcze kolejna szanse mam nadzieje że do premiery nie beda mieli juz takich niewypałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno postawiłem krzyżyk na Wiedżminie 2. Daleko mu do pierwszej części. Grafika to nie wszystko i to własnie ona mi nie pasuje. Postacie do niczego i ten jego kucyk =p Wole kupić coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem, że ten gameplay przekona mnie do zakupu gry. Skutek jest wręcz przeciwny: o ile dotąd miałem pewne wątpliwości (ale planowałem dać grze szansę), to teraz jestem niemal pewien, że mi się nie spodoba.

Z drugiej strony, bardzo przypomina mi to wszystko drugą część Two Worlds. Pierwsza mi się podobała, ale materiały, jakie widziałem o części drugiej już nie zachęcają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję że wszystko z Wieśkiem będzie dobrze i że CD Projekt RED dokona wszelkich starań by ta gra naprawdę była hitem 2011 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgrzy ze skala i kucyk to 2 najwieksze minusy jakie wypatrzylem w filmiku, dodatkowo jakos za potezne te czary, niewiem czy czytaliscie sage ale Geralt raczej malo stosowal znakow, ale to jest gra wiec kazdy moze rozwijac wieska jak chce. Ogolnie gameplay jest oki zobaczymy jak to bedzie w finalnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oceniając ten gameplay w sensie "o jakie zbugowane, nie kupuję" to jak psioczenie na niedoprawione mięso mielone krzycząc przy tym "te kotlety są niedobre". Są błędy ale w tej fazie produkcji to normalne. Doszlifują to, w końcu mają na to jeszcze ~3 miesiące. To samo się tyczyło bety K3<wczesnej bety> Wtedy to ludzie wieszali na K3 psy a teraz jakoś zero narzekań po otwartej becie<chociaż narzekanie najlepsze było w wykonaniu osób które PS3 nawet nie posiadają do czego się przyznawały bez wahania>.
Ale abstrahując od tego psioczenia to jak na tak wczesne stadium to nadal wygląda ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmik tragicznej jakości - czym oni to nagrywali ? Aż oczy wypala ;-)

To teraz wrażenia, tak na szybko ;-)

NA MINUS:
- animacja biegu. Geralt porusza się tak jakby połknął kij od szczotki... Czy aby na pewno zastosowano w ogóle standard jakim od lat jest "motion capture" czy raczej jest to "motion capture made in Poland" ? Do tego te zgięte w łokciach ręce - litości... Rozumiem, że wiedźmin to nie byle leszcz i wytrzymały jest nieludzko, ale nawet jego rozbolały by w końcu ręce :/ Do tego - żadna człekoształtna istota nie biega CAŁY czas ze zgiętymi łokciami... Do poprawki - choć mam uzasadnione obawy, że ten aspekt zostanie już taki jak jest. Czyli słaby :(

- mimika twarzy a raczej jej brak :/ Na balu sztywniaków Białowłosy zrobiłby furorę... Tak wiem - to się implementuje na końcu. Tylko, że ten "koniec" jest coraz bliższy. Może więc niech redzi wypuszczą jakiś "making of" pakazujący, że tym razem mimika będzie przynajmniej na poziomie światowych produkcji sprzed kilku lat ;-)

- framerate jest... kiepski... Tak to ujmę - łagodnie... Klatki lubią się zgubić, coś tam się doczytuje i zwalnia. A całość wygląda jednak odrobinkę gorzej niż na podrasowanych "bullshotach". Owszem wciąż bardzo ładnie, ale tym razem nie można wybaczyć kiepskiej optymalizacji. Więc niech się starają.

- AI przeciwników wydaje się być nienajwyższych lotów...

NA PLUS:

- jest na czym zawiesić oko. Zwłaszcza w otwartych lokacjach. Ciesżą wszystkie drobne detale :)

- kucyk :))) Tak, tak - mnie się podoba i mam nadzieje że zostanie. Do tego - bardzo fajnie się kołysze

- havok ma zastosowanie. Kilka drobnych elementów wymaga dopracowania, ale mnie się podobało jak rozleciała się ta ściana :)

- walka. DUŻO lepsza niż w pierwszej części

- interfejs: przejrzysty, funkcjonalny i pod pada. Jak rozumiem pod K+M jest inny i też zaimplementowany - tak żeby wszyscy byli zadowoleni ?

- drobne szczegóły wykonane lepiej niż u konkurencji - vide "czerwieniący się" ekran kiedy Geralt "obrywa". Jak sobie przypomnę jak kiepsko i obleśnie wyglądało to w ME2... to tylko przyklasnąć że redzi wyciągają wnioski z cudzych błędów.

O fabule nic wiedzieć nie chce - zresztą o ten aspekt jestem spokojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykończenia walk bardzo mi się podobają są dopracowane tak samo jak zwolnienie czasu przy uruchomieniu podręcznego menu, walki dynamiczne aczkolwiek czasami wydaje mi się że star warsem zajeżdża ( zwłąszcza te błyskawice, które zapewne oznaczają znak aard, co do znaku igni ten z ogniem jeżeli dobrze wydedukowałem to wygląda całkiem dobrze). Niestety walki z wieloma potworami wydają mi się po tym filmiku bardzo trudne, gdyż jak się zebrały do kupy to nasz Wiesiek nawet mieczem nie mógł machnąć (bidak jeden). Uważam, że powinno się to dopracować by nie było przykrości, gdy kogoś potwory zablokują i nie będzie mógł w żadnym wypadku zabić większej grupy stworów.

Podobnie jak kolega wcześniej: fizyka obiektów jest poprawy (po rozwaleniu ściany w katakumbach Geralt kopie jej fragmenty jakby były z pianki), jednakże podczas reszty filmu fizyka wyglądała na w miarę dopracowaną.

Dodatkowo oględziny zwłok - SUPER SPRAWA, fabularnie i rpg-owo wciągająca, mam tylko nadzieje, że nie jest to jednorazowe, że podobnych smaczków będzie więcej i nie koniecznie takich samych. Mogą to być np.badanie śladów podczas tropienia jakiegoś stwora by się coś o nim dowiedzieć przed walką, albo oględziny jakiś pomieszczeń w których coś się zdarzyło co powinno zwrócić naszą uwagę.

Grafika prezentuje się na wysokim poziomie. MAM TYLKO NADZIEJE, ŻE CHOCIAŻ NA MOIM LAPTOPIE PÓJDZIE Z GRAFĄ ATI 5650 I CPU I5-450M 2.4 GHz NA MINIMALNYCH. Byłbym bardzo zadowolony jeśli będzie Wiesiek II dobrze skonfigurowany z laptopami.

Co do menu wyposażenia mi się bardzo podoba, wygląda dość proście bez skomplikowanych funkcji. Wierzę, iż będzie dużo przedmiotów do wyboru ekwipunku zwłaszcza takich, które mają całkiem inne dodatkowe ulepszenia by czasem pogłówkować nad wyborem tego odpowiedniego.

Wiesiek II to gra na którą czekam bardziej niż na Dragon Age II i Mass Effect III. RED proszę nie schrzańcie potencjału tej produkcji ale jak widzę po gameplay-u raczej się to niestanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wcześniejszych filmikach wszystko mi się podobało, pierwszym nagraniem z bardzo wczesnej wersji gry byłem wręcz zachwycony(działo się to w jakimś obozie wojskowym z tego co pamiętam), a teraz zastanawiam się czy to ciągle ta sama gra. Świat wygląda tu na zbyt cukierkowy, a te czary są jak dla mnie zbyt przesadzone. Widzę, że twórcy poszli chyba trochę bardziej w komercje żeby dotrzeć do jak największej liczby graczy. W sumie mają do tego pełne prawo, w końcu trzeba na czymś zarobić. Myślę też, że wersja beta gry nie ma tu nic do rzeczy, bo teraz jest czas na poprawki czysto programistyczne. Mimo wszystko i tak to kupię, bo za pewne bd to kawał dobrego rpg-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2011 o 16:04, Lordpilot napisał:

mimika twarzy a raczej jej brak :/ Na balu sztywniaków Białowłosy zrobiłby furorę...


Niezależnie od jej ilości i jakości w W2, nie sądzę, by Ci jej brakowało. Będziesz już wszak po przejściu LAN.

Dnia 09.02.2011 o 16:04, Lordpilot napisał:

framerate jest... kiepski... Tak to ujmę - łagodnie...


Ale zauważyłeś napis "Pre-beta"?

Dnia 09.02.2011 o 16:04, Lordpilot napisał:

- interfejs: przejrzysty, funkcjonalny i pod pada. Jak rozumiem pod K+M jest inny i też
zaimplementowany - tak żeby wszyscy byli zadowoleni ?


Ano zobaczymy, nawet nie biorę pod uwagę opcji, że K+M będzie się grało średnio.

Dnia 09.02.2011 o 16:04, Lordpilot napisał:

- drobne szczegóły wykonane lepiej niż u konkurencji - vide "czerwieniący się" ekran
kiedy Geralt "obrywa".


Ten efekt obrywania jest do wywalenia. Jest to irytujące i tandetne. Do natychmiastowego i bezdyskusyjnego usunięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również nasycenie kolorami rzuciło mi się w oczy. O ile wszystko prezentuje się wizualnie fajnie,to kolorystyka nie przypomina mrocznego świata, takiego, jaki jawił się w Sadze , czy choćby w pierwszej części. Oblivion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować