Zaloguj się, aby obserwować  
Nieznajomosc

Czytniki ebooków, czyli jaki wybrać? Pytania, opinie itp.

463 postów w tym temacie

Od nie tak dawna na polskim rynku są czytniki ebooków. Jako, że jeszcze nie ma takiego tematu na forum - postanowiłem go założyć. Czytanie ebooków staje się coraz bardziej popularne, ale jak twierdzą eksperci "na razie czytanie ebooków w Polsce raczkuje". Jest już nawet dużo wydawnictw, które wydają ebooki (np. ebookowo).

Jestem zainteresowany kupnem czytnika firmy AMAZON - czy ma ktoś taki? Prosiłbym napisać swoją opinie.

I jeszcze jedno pytanie "Amazon Kindle z bezpłatnym internetem 3G" "darmowy internet 3G dostępny również w Polsce, bez żadnych umów!"

O co z tym chodzi? Czyli, że w czytniku będę mógł mieć bezpłatny internet? Szybki on jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amazon to jest sieć sprzedaży, Kindle jest właściwym produktem, tak dla precyzji
Daj linka gdzie zamierzasz to kupić z tym darmowym internetem z aledrogo czy z amazon.co.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat już jest :)

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=53048&u=7

A odpowiedź jest krótka - KINDLE :))

Ja swój egzemplarz zakupiłem i jestem w 101% usatysfakcjonowany. Jeżeli lubisz czytać to naprawdę zakochasz się w tym urządzeniu :) Kupiłem wersję bez 3G, bo w sumie nie jest on mi potrzebny na dobrą sprawę. Poza tym najczęściej czytam w domu, na uczelni, bądź na wsi, a w tych miejscach mam dostęp do sygnału, więc samo wifi mi całkowicie wystarczy. No i kwestia jeszcze rozmiarów - 6`` czy wersja DX. Jak dla mnie 6`` całkowicie wystarcza. Jeżeli zamierzasz w większości czytać zwykłe ebooki, niżeli przeglądać PDFy ze złożonymi wykresami, tabelami etc. to i Tobie również mniejsza wersja "kundelka" wystarczy. Ja kupiłem z allegro, na stronie świat kindle jest artykuł traktujący o tym, że nie opłaca się kupować po przez pośrednika, gdyż jest to strata pieniędzy. Ja akurat wyjścia nie miałem, gdyż nie mam możliwości wysyłania pieniędzy za granicę. Jednakże szczerze mówiąc, te parę złotych więcej różnicy mi nie zrobiło :)) Za to cacko byłbym w stanie zapłacić znacznie więcej :) Gorąco polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie na

Spoiler

forum.eksiążki.org

. Tam masz wszystko o czytnikach + dokładną instrukcję jak zamówić Kindle (chyba najlepszy eReader) z USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ebooki są totalnie bez bezsensownym pomysłem. Gdyby ebooki były tańsze od książek papierowych, to jeszcze bym nad tym pomyślał, ale jak ceny są prawie identyczne, to ebooki są do kitu. W książkach, dla mnie są dwie rzeczy ważne. Po pierwsze treść, a po drugie książka, którą można dotnkąć, poczuć, to jest w ogóle inne doznanie, czytanie na ekranie, a czytanie na papierze, jeszcze lepiej, gdy książką przyszła prosto z drukarni, ten zapach nowego atramentu itd. jest po prostu nieziemski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 10:25, jarekao napisał:

Wejdź sobie na

Spoiler

forum.eksiążki.org

. Tam masz wszystko o czytnikach + dokładną
instrukcję jak zamówić Kindle (chyba najlepszy eReader) z USA.


po co zamawiać z USA skoro z UK jest bezproblemowo i bezstresowo a w dodatku bezpłatna przesyłka, za dodatkowe 30Ł mam gwarancję 3 letnią, niestety nie każdy ma możliwość zakupu bezpośrednio za granicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 10:30, Piotrbov napisał:

Dla mnie ebooki są totalnie bez bezsensownym pomysłem. Gdyby ebooki były tańsze od książek
papierowych, to jeszcze bym nad tym pomyślał, ale jak ceny są prawie identyczne, to ebooki
są do kitu. W książkach, dla mnie są dwie rzeczy ważne. Po pierwsze treść, a po drugie
książka, którą można dotnkąć, poczuć, to jest w ogóle inne doznanie, czytanie na ekranie,
a czytanie na papierze, jeszcze lepiej, gdy książką przyszła prosto z drukarni, ten zapach
nowego atramentu itd. jest po prostu nieziemski.


Po części się zgodzę, po części nie :) Jeżeli chodzi o zapach - to tu masz rację. Chyba każdy miłośnik literatury ma taki fetysz :D Natomiast, jeżeli chodzi o samo czytanie (powiedzmy mając straszny katar :D ), to dam rękę uciąć, iż wystarczyłoby Ci +/- 15-30 min z Kindlem w ręce i byś zapomniał, że trzymasz elektroniczną zabawkę. Ja przy zakupie kindla dostałem dostęp do sporej paczki ebooków.

"Do każdego zakupionego Kindle dodaję GRATIS linki do stron internetowych i informacje, skąd ściągniesz ponad 13000 ebooków ZA DARMO!!! (ebooki w pełnych wersjach, legalne i bezpłatnie udostępnione przez wydawnictwa)."

Tak więc mam co czytać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zupełnie nie jarają e-booki, wolę poczuć książke jak i zapach, poza tym ma dla mnie wartość sentymentalną, gdy już ją przeczytam i odłożę sobie na półeczkę, na jakiś czas lubię do niej powracać, i wiem że coś "mam" a ebook ? Jest systemem książki elektronicznej, nigdy nie poczujemy zapachu, delikatności kartek i ich aksamitności. Ja nikomu nie bronię czytania ebook''ów po prostu wyraziłem swoje zdanie i twierdzę że nie jest to dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2011 o 10:53, blacklio2 napisał:

po co zamawiać z USA skoro z UK jest bezproblemowo i bezstresowo a w dodatku bezpłatna
przesyłka, za dodatkowe 30Ł mam gwarancję 3 letnią, niestety nie każdy ma możliwość zakupu
bezpośrednio za granicą


Kindle z Amazon UK można zamówić tylko do UK do Polski Ci nie przyślą (chyba że coś się zmieniło ). Jeśli chcesz zamówić do Polski zostaje tylko USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się zmieniło właśnie wysyłają

obsługa wysyłek Super Saver jest realizowana przez Deutsche Post, czyli DPD w Głuchowie k/Poznania, a paczki są traktowane jako krajowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 18:47, Dared00 napisał:

Takie pytanie, a nuż ktoś wie.

Jak na Kindlu (albo jemu podobnych) wyglądają komiksy/mangi? Da się czytać?


A jak mają wyglądać ? :P Normalnie :) z tym, że kindle jest monochromatyczny. Tak więc kolorków nie uświadczysz :) No i zależy w jakim formacie masz te komiksy (pdf czy jpg) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 18:57, ArkStorm napisał:

> Takie pytanie, a nuż ktoś wie.
>
> Jak na Kindlu (albo jemu podobnych) wyglądają komiksy/mangi? Da się czytać?

A jak mają wyglądać ? :P Normalnie :) z tym, że kindle jest monochromatyczny. Tak więc
kolorków nie uświadczysz :)

Mangi są czarno-białe, więc whatever ;)

Dnia 13.02.2011 o 18:57, ArkStorm napisał:

No i zależy w jakim formacie masz te komiksy (pdf czy jpg)

A duża różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 18:50, Puszkin napisał:

Dokładnie, książka to jest książka. Masz ją w ręku, czujesz ją, prądu nie wymaga i zawsze
możesz się wymienić z kimś ;)


Taka ciekawostka :) "Kindlowska" bateria trzyma miesiąc :)) Tak więc i tu o prąd nie trzeba się bardzo troszczyć :) jedyny pobór energii można odnotować w momencie przewijania stron :) (oczywiście jeżeli nie korzystamy z internetu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 18:59, Dared00 napisał:

> No i zależy w jakim formacie masz te komiksy (pdf czy jpg)
A duża różnica?


Nie wiem jak jest dokładnie z plikami graficznymi, ale PDFy musisz przesuwać, gdyż automatycznie nie dopasowują Ci się do wielkości wyświetlacza. (Podejrzewam, że z plikami graficznymi będzie podobnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 19:07, Puszkin napisał:

To była ironia ;)


A no nie wyczułem :) Bo w niektórych przypadkach to może być problem, zwłaszcza jeżeli chodzi o czytniki oparte na wyświetlaczu lcd i tym podobnych. Swoją drogą i czytanie książki w nocy wymaga odrobinę prądu :D chyba, że lubimy czytać przy świeczce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2011 o 19:12, ArkStorm napisał:

> To była ironia ;)

A no nie wyczułem :) Bo w niektórych przypadkach to może być problem, zwłaszcza jeżeli
chodzi o czytniki oparte na wyświetlaczu lcd i tym podobnych. Swoją drogą i czytanie
książki w nocy wymaga odrobinę prądu :D chyba, że lubimy czytać przy świeczce :D


Wiesz też ma swój klimat ;) chociaż dla dobra swoich oczu tego nie próbuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w swoim czytniku masz możliwość robienia notatek na bieżąco (podczas czytania)?
Dla mnie jest to dosyć istotna opcja. Aktualnie przymierzam się do zakupu czytnika i w tej chwili waham się między tym:
http://www.vobis.pl/oferta/dom_i_multimedia/czytniki_e-book/czytniki/106939_czytnik_ebook_pocketbook_pro_6.aspx
a tym
http://www.vobis.pl/oferta/dom_i_multimedia/czytniki_e-book/879649_onyx_boox_x60_6.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować