Zaloguj się, aby obserwować  
Nieznajomosc

Czytniki ebooków, czyli jaki wybrać? Pytania, opinie itp.

463 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2012 o 10:51, Traitor napisał:

Sklep Virtualo sprzedaje czytniki, audibooki, itd. ;p Nie trudno się, więc domyślić jaką
firmę "reprezentuje" ten użytkownik :)

Akurat o tym sklepie nic nie wiedzziałem. Myślałem, że to będzie jakaś obiektywna opinia usera z naszego forum :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2012 o 21:44, Virtualo napisał:

Ceny e-booków, które są niewiele niższe od ceny tradycyjnej książki podytkowane są różną
stawką VAT. Tradycyjne książki obłożone są 7% podatkiem, natomiast e-booki traktowane
są jako usługa i co za tym idzie obowiązuje na nie 23% stawka VAT. Gdyby nie to różnica
w cenie była by bardziej na korzyść e-booków. Poza tym zawsze można skorzystać z promocji
;)


Niby tak, ale książka tradycyjna to papier, druk, transport. Natomiast czy się "wydrukuje" 5 czy 50 000 e-booków to koszt jest praktycznie ten sam, w dodatku bardzo niski. Tak więc cena e-booka porównywalna z ceną tradycyjnej książki to gruba przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2012 o 14:57, Anjinsan napisał:


Niby tak, ale książka tradycyjna to papier, druk, transport. Natomiast czy się "wydrukuje"
5 czy 50 000 e-booków to koszt jest praktycznie ten sam, w dodatku bardzo niski. Tak
więc cena e-booka porównywalna z ceną tradycyjnej książki to gruba przesada.


Dodamy jeszcze, że ostatnio pojawiło się światło w tunelu z uwagi na nowe przepisy unijne dotyczące ujednolicania stawek w podobnych grupach towarowych, a ponieważ ebook to książka, jest szansa obniżenia stawki VAT.

Pozostałe czynniki związane z kwestią ceny to kwestia praw na wersje elektroniczne, które przy niektórych tytułach są drogie i wówczas wydawcy nie są skłonni obniżać ceny ebooka. Rynek się jednak rozwija i ten argument powoli przestanie być istotny. Pozostaje trzymać kciuki za popularyzację e-booków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tu zaglądasz, to powtórzę pytanie. Jaki czytnik posiadasz sam i jak długo trzyma Ci w nim bateria? (powiedzmy w opcjach: często używany - rzadko używany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wkrótce kupi KIndle''a, Touch lub Fire. Czy waszym zdaniem jest sens czeka na otwarcie oddziału Amazona w Polsce (podobno są jakieś problemy z garancją dla niektórych modeli na razie, jeśli się kupi spoza WIelkiej Brytanii), czy ceny zbyt mocnozwrosną i lepiej zamówić bezpośrednio z Amazona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@A-cis: Osobiście używam Kindla. Czas jaki wytrzymuje bateria jest oczywiście uzależniony od intensywności użytkowania czytnika. Waha się on pomiędzy 3 tygodniami w przypadku częstego używania i miesiąca z małym haczykiem w przypadku trochę rzadszego używania.

@Asthariel: Chyba najlepiej kupić bezpośrednio przez amazon.com. Nie wiadomo ile czasu minie do ostatecznego otwarcia oddziału. Przesyłka od amazon przychodzi szybko,więc nie będziesz musiał zbyt długo czekać na swój czytnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem z amazon.com.
Gwarancja w moim przypadku wyglądała tak, że wysłali mi nowy czytnik, nie musiałem nawet starego odsyłać.
Jeszcze jest sprawa co Ty chcesz kupić. Jeżeli tablet to Fire (który jest na razie dostępny tylko w USA), jeżeli czytnik książek to albo zwykłego Kindla albo wersję Keyboard. Nie bierz Toucha, zapłacisz więcej za mniejszy komfort czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2012 o 13:20, A-cis napisał:

Skoro tu zaglądasz, to powtórzę pytanie. Jaki czytnik posiadasz sam i jak długo trzyma
Ci w nim bateria? (powiedzmy w opcjach: często używany - rzadko używany).



Wszystkie czytniki, których używam (testuję) są dosyć często używane.
Obecnie również Onyx Boox i62, x60 i Icarus Sense G2.

Dnia 28.01.2012 o 13:20, A-cis napisał:

Zamawiałem z amazon.com.
Gwarancja w moim przypadku wyglądała tak, że wysłali mi nowy czytnik, nie musiałem nawet
starego odsyłać.


To zależy od ich decyzji. Bywa, że trzeba odesłać uszkodzony czytnik, oczywiście na ich koszt.
Ile czekałeś na przysłanie nowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 11:56, Virtualo napisał:

To zależy od ich decyzji. Bywa, że trzeba odesłać uszkodzony czytnik, oczywiście na ich koszt.
Ile czekałeś na przysłanie nowego?

Ta druga część wypowiedzi jest adresowana - jak rozumiem - do kri_kri :-)
Ale powtórz mu ją, bo może do tego wątku nie zajrzeć i nie będzie widział pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 11:56, Virtualo napisał:

Ile czekałeś na przysłanie nowego?


3-4 dni robocze od wykonania telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 20:06, krl_krl napisał:

> Ile czekałeś na przysłanie nowego?

3-4 dni robocze od wykonania telefonu.


To niewiele. Jak widać amazon bardzo profesjonalnie podchodzi do sprawy i nie trzeba się obawiać i uszkodzenia w czasie transportu. W razie problemów wysyłają nowy czytnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 19:48, maniekk napisał:

Witam.

Miałbym kilka pytań do użytkownika Kindle, jeśli jakiś zagląda do tego tematu.

Pozdrawiam.


Pytaj śmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 20:00, ArkStorm napisał:

Pytaj śmiało :)


Super:)
Jak to jest z formatami odtwarzanymi przez Kindle. Nie ma problemu np. z pdf?
Wiesz, czy dostosowuje się do szerokości okna, czy trzeba na boki przesuwać?
Można czytać w poziomie?
Lepiej mieć w plikach doc czy może txt lub rtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 20:25, maniekk napisał:

Nie ma problemu np. z pdf?

Problem jest. Jedynie na kindle''u 9.7cala jest calkiem ok, ale on kosztuje 1.5 tysiaka ;). Na tych mniejszych korzystanie z pdfow jest bardzo, BARDZO malo intuicyjne i powinno byc brane pod uwage w ramach ciekawostki, a nie realnej fukcjonalnosci. Choc jak sie obroci ekran o 90 to troche lepiej jest.

Dnia 21.03.2012 o 20:25, maniekk napisał:

Wiesz, czy dostosowuje się do szerokości okna

Choc wtedy nic nie widac ;)

>, czy trzeba na boki przesuwać?
Przy powiekszeniu musisz przesuwac na boki i gora/dol

Dnia 21.03.2012 o 20:25, maniekk napisał:

Lepiej mieć w plikach doc czy może txt lub rtf?

.doc domyslnie czytnik nie czyta. Trzeba konwertowac przez calibre (taki program do zarzadzania ksiazkami na kompie), wysylajac plik na e-mail, ktory sie dostaje od kindle''a, lub zapisujac plik z doc na txt.
http://swiatczytnikow.pl/formaty-ksiazek-jakie-lyka-kindle/ (ogolnie polecam cala strone obejrzec - sporo Kindle''owego miodku mozna poczytac :) )

Ksiazki mozna czytac w dowolnym z czterech kierunkow (majac glowny przycisk powyzej/ponizej/po prawej/po lewej wyswietlacza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propos czytników: wczoraj widziałem reklamę nowego czytnika za 229,99 zł firmy TrekStor. Ciekawostką jest to, że reklamowany jako czytnik, może wyświetlać kolorowe obrazki i zdjęcia. A więc jest to praktcznie zwykły tablet, tylko z okrojonymi funkcjami.
Ale czyta epub, pdf, txt, fb2. Z muzycznych: mp3, wma, wav, ogg. Z graficznych: jpg, bmp, gif, png.
Nie napisali tylko czy doc czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 15:22, A-cis napisał:

A propos czytników: wczoraj widziałem reklamę nowego czytnika za 229,99 zł firmy TrekStor.
Ciekawostką jest to, że reklamowany jako czytnik, może wyświetlać kolorowe obrazki i
zdjęcia. A więc jest to praktcznie zwykły tablet, tylko z okrojonymi funkcjami.
Ale czyta epub, pdf, txt, fb2. Z muzycznych: mp3, wma, wav, ogg. Z graficznych: jpg,
bmp, gif, png.
Nie napisali tylko czy doc czyta.

Bawiłem się tym chwilkę, i szczerze mówiąc... to straszny crap. To zwykły tablet (czyli bateria trzyma 5-6 godzin, a nie miesiąc) dodatkowo ekran przeciętny, słabo kolory odwzorowuje. Nie polecam.

A od siebie zapytam: w jakiej cenie dostałbym absolutne minimum z e-inkiem? Bez żadnego mp3, internetu, wifi. Sam tekst, i żeby się dało strony przerzucać ;) 300 zł? 500?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 15:22, A-cis napisał:

Nie napisali tylko czy doc czyta.

Ale co za roznica, jak to NIE jest czytnik tylko okrojony z funkcji tablet?

Jesli ktos chce kupic DOBRY czytnik e-bookow to musi sobie uzmyslowic jedna, postawowa zasade: tylko i WYLACZNIE e-ink. Nic innego nie wchodzi w gre

http://swiatczytnikow.pl/kominek-poszedl-do-empiku-i-co-tam-zobaczyl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 15:26, Dared00 napisał:

A od siebie zapytam: w jakiej cenie dostałbym absolutne minimum z e-inkiem?

Widziałem kiedyś reklamę jakiegoś czytnika firmy Vedia (zdaje się K4) za 199 zł.
Ale nic nie wiem o jego parametrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 15:26, Dared00 napisał:

A od siebie zapytam: w jakiej cenie dostałbym absolutne minimum z e-inkiem? Bez żadnego
mp3, internetu, wifi. Sam tekst, i żeby się dało strony przerzucać ;) 300 zł? 500?


Myślę, że 500 to takie rozsądne minimum. Empik swego czasu miał Irivera story, to też chodził po około 500-600pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować