Zaloguj się, aby obserwować  
Nieznajomosc

Czytniki ebooków, czyli jaki wybrać? Pytania, opinie itp.

463 postów w tym temacie

Dnia 08.07.2013 o 01:01, krl_krl napisał:

> > Jeśli absolutnie nie chcesz realizować reklamacji przez Amazon
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale jak kupisz Kindla w sklepie to reklamację możesz
normalnie zrealizować w sklepie.


Kwestia tylko tego jak sklep do tego podejdzie, powiedzmy w przypadku uszkodzenia mechanicznego np. ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2013 o 13:49, Kadaj napisał:

Jak nie Kindle to?

Nooki są dobre. Ale jak ostatnio sprawdzałem to w Polsce nie zrealizujesz gwarancji. Reszta jest zwyczajnie gorsza.
Jak się nie możesz zdecydować - kup Kindla w normalnym sklepie. Gwarancję załatwisz przez sklep, a jak nie będę chcieli przyjąć bo uszkodzenie typu zepsuty ekran to już jakoś zorganizujesz sobie tę kartę na kilka dni.
btw te nowe Kindle nie są już tak awaryjne jak wersje Keyboard, raczej nie będziesz musiał korzystać z gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Merlin.pl jest promocja kindle 5 (bez reklam za 399zł) Warto przemyśleć temat. Ja dodatkowo otrzymałem bon rabatowy i zakupiłem go za 359zł. Sporo się naczytałem i jednak kindle ma najwięcej pozytywnych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 21:07, Niedam_gamer napisał:

Na Merlin.pl jest promocja kindle 5 (bez reklam za 399zł) Warto przemyśleć temat. Ja
dodatkowo otrzymałem bon rabatowy i zakupiłem go za 359zł. Sporo się naczytałem i jednak
kindle ma najwięcej pozytywnych opinii.

Taniej niz na Amazonie. Jak ktos sie zastanawia to kupowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2013 o 21:07, Niedam_gamer napisał:

Na Merlin.pl jest promocja kindle 5 (bez reklam za 399zł) Warto przemyśleć temat. Ja
dodatkowo otrzymałem bon rabatowy i zakupiłem go za 359zł. Sporo się naczytałem i jednak
kindle ma najwięcej pozytywnych opinii.

Za ~390zł (119$) z Amazonu można kupić Kindle Paperwhite Wi-Fi (special offers). Wiadomo, że trzeba doliczyć jeszcze podatki i przesyłkę, ale mimo wszystko warto zainwestować. I piszę to z perspektywy posiadacza Kindle Keyboard, kupionego gdzieś 2 lata temu. I pomyśleć, że łącznie płaciłem ponad 6 stów. Kupiłem wersje z 3G, ale w zasadzie bez sensu, bo używałem tej funkcji tylko kilka razy. W każdym razie oświetlenie to jest to, za co warto dopłacić, bo nie wszędzie będziemy mieli ze sobą lampkę, a czytanie w bez dobrego światla naprawdę psuje komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2013 o 17:59, Piotrek_K napisał:

Nie mozna.

Faktycznie, wersja "special offers" jest dostępna tylko w Stanach. Ale na Allegro można kupić za 499zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 18:12, Rusty-Luke napisał:

Faktycznie, wersja "special offers" jest dostępna tylko w Stanach. Ale na Allegro można
kupić za 499zł.


Pytanie tylko czy warto? Cześć osób narzeka na brak fizycznych przycisków do przełączania stron i do czytania polecają zwykłego Kindla. Tym bardziej, że za stówkę można sobie kupić porządną doczepianą lampkę i jeszcze sporo w kieszeni zostanie.
Poza tym formalnie "special offers" nie mają gwarancji w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 18:20, rob006 napisał:

Pytanie tylko czy warto?

Gdybym ja stał przed wyborem, co kupić - Kindle bez oświetlenia za 400zł i Kindle z oświetleniem za 500zł - to bym się nie wahał i brał to drugie. Kiedy ja kupowałem swój egzemplarz, modeli Paperwhite nie było jeszcze niestety na rynku. Modeli dotykowych też zresztą nie było.

Dnia 17.07.2013 o 18:20, rob006 napisał:

Poza tym formalnie "special offers" nie mają gwarancji w Polsce.

http://allegro.pl/kindle-paperwhite-gratisy-gw-firma-kurier-ups-i3381347367.html
Tutaj sprzedawca oferuje roczną gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 18:25, Rusty-Luke napisał:


Ale to nie jest gwarancja Amazonu, która jest sprawdzona i jest jednym z większych plusów Kindla. To jest gwarancja sprzedawcy - jak ją zrealizuje, to już jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupić sobie czytnik Kindle. Zdecydowałem że wystarczy mi w zupełności podstawowa wersja. Tutaj mam pytanie. Gdzie najlepiej kupić ten czytnik? Na Amazonie ceny są wyższe niz np. na allegro chociaż nie wiem z czego to wynika. Może chodzi o to że na allegro są przeważnie wersje z reklamami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2013 o 18:36, rob006 napisał:

> http://allegro.pl/kindle-paperwhite-gratisy-gw-firma-kurier-ups-i3381347367.html

> Tutaj sprzedawca oferuje roczną gwarancję.

Ale to nie jest gwarancja Amazonu, która jest sprawdzona i jest jednym z większych plusów
Kindla. To jest gwarancja sprzedawcy - jak ją zrealizuje, to już jego sprawa.

Nie słyszałem o przypadku, żeby Amazon odmówił realizacji gwarancji wersji z reklamami. Kilka osób pisało za to, że nie miało problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 16:57, Pile napisał:

Witam. Zamierzam kupić sobie czytnik Kindle. Zdecydowałem że wystarczy mi w zupełności
podstawowa wersja. Tutaj mam pytanie. Gdzie najlepiej kupić ten czytnik? Na Amazonie
ceny są wyższe niz np. na allegro chociaż nie wiem z czego to wynika. Może chodzi o to
że na allegro są przeważnie wersje z reklamami?

Dokładnie, te tańsze na Allegro są zwykle z reklamami, ewentualnie wersje refub. Często też koszty wysyłki są mocno zawyżone.
Polecam Amazon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 16:57, Pile napisał:

Może chodzi o to
że na allegro są przeważnie wersje z reklamami?

Nie ma innej możliwości, bo każdy sprzedawca Kindle na Allegro kupuje czytniki w Amazonie (nie ma innego dostawcy), a więc wystawiając taniej niż Amazon musiałby dokładać do biznesu. Ale wersja z reklamami jest w porządku, są one widoczne tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie korzystasz z czytnika. Inna sprawa, że - jak wspominał Rob - możesz nie mieć tak fajnej gwarancji, ale w sumie nie przejmowałbym się tym za bardzo, bo te nowe czytniki nie są awaryjne.

krl_krl

Dnia 25.07.2013 o 16:57, Pile napisał:

Nie słyszałem o przypadku, żeby Amazon odmówił realizacji gwarancji wersji z reklamami. Kilka osób pisało za to, że nie miało problemu.

Nie chodzi o to, że jest to wersja z reklamami. Chodzi o to, że jest to wersja z reklamami używana w Polsce. Bo czytniki z reklamami są przeznaczone na rynek amerykański.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2013 o 18:02, Rusty-Luke napisał:


krl_krl

> Nie słyszałem o przypadku, żeby Amazon odmówił realizacji gwarancji wersji z reklamami.
Kilka osób pisało za to, że nie miało problemu.
Nie chodzi o to, że jest to wersja z reklamami. Chodzi o to, że jest to wersja z reklamami
używana w Polsce. Bo czytniki z reklamami są przeznaczone na rynek amerykański.

O tym pisałem. Amazon widocznie nie ma z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak już pisałem planuję zakup Kindla i najprawdopodobniej w podstawowej werrsji za 69$. Mam jednak jeszcze kilka pytań. A mianowicie:


1. Czy ogólnie polecacie ten czytnik?
2. Słyszałem coś o jakiś zabezpieczeniach ebooków. To duży problem?
3. Jak to jest z formatami. Czy może to powodować problemy czy też są do tego jakieś programy konwertujące?
4. Czy jest sens w kupowaniu jakiś dodatkowych akcesoriów? Mówię tu np. o etui.
5. Nigdy nie robiłem zakupów w zagranicznym sklepie. Mogę zapłacić przelewem w PLN?

Czy powinienem coś jeszcze wiedzieć przed zakupem?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 18:28, Pile napisał:

1. Czy ogólnie polecacie ten czytnik?

Mniej więcej od roku posiadam Kindle 5 i mogę szczerze polecić.
Szukaj czytnika z analogowymi przyciskami bez dotykowego ekranu bo moim zdaniem jest on kompletnie zbędnym bajerem.

Dnia 13.08.2013 o 18:28, Pile napisał:

2. Słyszałem coś o jakiś zabezpieczeniach ebooków. To duży problem?

Pierwsze słyszę.

Dnia 13.08.2013 o 18:28, Pile napisał:

3. Jak to jest z formatami. Czy może to powodować problemy czy też są do tego jakieś
programy konwertujące?

Generalnie najpopularniejszym formatem jest .mobi i każdy tekst, który chcesz komfortowo czytać, wpływać na rozmiar czcionki itp. musi być w tym formacie.
Kindle czyta też pliki .pdf z tą różnicą że w tym wypadku nie możesz już wpływać na ustawienia tekstu. Widzisz po prostu zdjęcie/skan i możesz go sobie co najwyżej przybliżyć lub rozjaśnić/przyciemnić. Za pomocą darmowych programów możesz sobie np. elegancko przyciąć skany, stworzyć z nich plik pdf i komfortowo go czytać.
Zwykłe teksty, z Worda czy notatnika wymagają oczywiście odpowiedniego przekonwertowania. Jeśli ktoś chce sam stworzyć w ten sposób dopracowany plik mobi to trzeba się trochę napocić. Często zdarzają się duże odstępy, porozrzucane zdania i słowa itp. Najczęściej zdarza się to gdy w tekście wyjściowym znajdują się np. dialogi. Co innego gdy tekst jest pisany ciągiem. Ja np. w ten sposób zrzucałem sobie notatki z wykładów i po prostu uczyłem się z Kindla co bardzo sobie chwaliłem.
Najlepszym wyjściem jest więc szukanie już gotowych, wcześniej profesjonalnie opracowanych plików .mobi.
Programy do tego typu zabaw przeważnie są darmowe a w necie można znaleźć masę poradników. Na początku może to trochę przerażać, ale z czasem wejdzie w krew.

Dnia 13.08.2013 o 18:28, Pile napisał:

4. Czy jest sens w kupowaniu jakiś dodatkowych akcesoriów? Mówię tu np. o etui.

Tak. Sam Kindle jest dość delikatnym urządzeniem. Ja od razu zakupiłem sztywny pokrowiec z otworami na przyciski i oczywiście klapką na ekran. Świetnie chroni całe urządzenie a koszt jest na prawdę niewielki bo ok. 30zł jeśli nie masz dużych wymagań. Możesz spokojnie wsadzić czytnik w takim pokrowcu bez obawy do plecaka między książki.

Jeśli masz jakieś pytania to śmiało możesz pisać. Wielkim specem nie jestem ale sporo już ogarnąłem w temacie Kindle'a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować