Zaloguj się, aby obserwować  
Nieznajomosc

Czytniki ebooków, czyli jaki wybrać? Pytania, opinie itp.

463 postów w tym temacie

Dnia 15.11.2013 o 23:15, sabazjos napisał:

Zastanawiam się nad zakupem czytnik mam na oku Nook Glowlight lub Kobo Touch Ereader
N905 jaki byście wybrali chyba żę polecacie coś iinego w podobnej cenie?

Jestem zaszokowany, że nikt jeszcze Ci nie naurągał, że nie decydujesz się na Kindla :-D
A tak na marginesie: widziałeś ten czytnik?
http://www.skapiec.pl/site/cat/3313/comp/8384472#gallery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2013 o 23:15, sabazjos napisał:

Zastanawiam się nad zakupem czytnik mam na oku Nook Glowlight lub Kobo Touch Ereader
N905 jaki byście wybrali chyba żę polecacie coś iinego w podobnej cenie?

Kindla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2013 o 23:47, A-cis napisał:

> troszkę przekracza mój budżet
Kindle? Czy Pocketbook?

Podejrzewam, że oba. Ceny zarówno Kindle''a i Pocketbooka zaczynają się podobnie z tego co widzę (360-370 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2013 o 01:20, krl_krl napisał:

Podejrzewam, że oba. Ceny zarówno Kindle''a i Pocketbooka zaczynają się podobnie z tego co widzę (360-370 zł).

Ja uważałem, że to nie jest drogo. Za swój pierwszy czytnik (6") zapłaciłem prawie 1000 zł. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu znalazłem w necie stronę, na którą można było wrzucić swoje notatki z Kindle''a, a potem ściągnąć je z tej strony ładnie posegregowane w pliku Excel. Teraz nie mogę sobie przypomnieć co to za strona... Korzystał ktoś z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dniach kupuję Kindle, w wersji standardowej. Postanowiłem zamówić go na Sferis.

http://www.sferis.pl/produkt/70841-czytnik-e-book-kindle-5-wifi-bez-reklam.html

Tutaj moje pytanie. Czy etui z tego samego sklepu wydaje Wam się godne polecenia? Po prostu zamówiłbym go od razy z czytnikiem.

http://www.sferis.pl/produkt/96081-belkin-etui-e-book-kindle-touch-papierwhite-czarne-f8n718-c00.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc po długim zastanowieniu postanowiłem zainwestować w Kindla. Nie umywa się do drukowanych książek na półce, ale w przypadku powieści, na których zależy mi trochę mniej, sprawdzi się on zawodowo. Mam w związku z tym zapytanie: czy Kindle (albo e-booki) są w jakiś sposób blokowane regionalnie? Kupując sprzęt z brytyjskiego Amazonu będę mógł zakupywać e-booki z polskich portali? Jeżeli tak to poproszę o namiary na jakiś dobrze zaopatrzony portal, na którym mógłbym zrobić pierwsze zakupy. Zależy mi przede wszystkim na powieściach polskich autorów, bo tych zagranicznych łatwo dostać nawet i na samym Amazonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam serwis Świat Czytników, gdzie prawie codziennie pojawiają się informacje o różnych promocjach ebooków. Jeśli chodzi o internetowe księgarnie, to ja bardzo sobie chwalę przede wszystkim Publio, Virtualo, Nexto i Woblinka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 00:24, pawbuk napisał:

/.../

Dzięki, w razie czego to będę zaczynał poszukiwania w tych miejscach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2014 o 00:32, Sandro napisał:

Dzięki, w razie czego to będę zaczynał poszukiwania w tych miejscach :)


Tak tylko jeszcze powiem, że na stronce świat czytników masz porównywarkę cen - jeżeli szukasz konkretnej książki warto tam najpierw sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w Kindle Paperwhite można ustawić wyświetlanie numeru bieżącej strony? "location pierdyliard dwieśce" nie mówi mi absolutnie nic i równie dobrze może to być początek książki jak i jej koniec... Nawet głupia appka na iPhona pokazuje aktualną stronę, ilość stron do końca rozdziału i do końca całej książki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2014 o 22:44, Sandro napisał:

Czy w Kindle Paperwhite można ustawić wyświetlanie numeru bieżącej strony?

Jak wywołasz menu podczas czytania książki, to powinien wyświetlać się numer strony ( https://imagizer.imageshack.us/v2/575x777q90/18/glge.png), ale tylko wtedy gdy książka ma ''wkodowane'' odpowiednie informacje. Jak nie ma, to można się bawić ręcznie, np. tak:
http://swiatczytnikow.pl/trzy-sposoby-na-liczbe-stron-w-ebookach-mobi/
Wyświetlania stron w lewym dolnym rogu niestety nie ma i raczej nie będzie.
>"location pierdyliard dwieśce" nie mówi mi absolutnie nic i równie dobrze może to być początek książki jak i jej koniec
Ja sobie przełączyłem numer lokacji na czas do końca rozdziału/książki. Strasznie wygodna i całkiem dokłada opcja, szczególnie gdy mam mało czasu, a nie chcę przerywać czytania w połowie rozdziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2014 o 23:26, Lex napisał:

Jak wywołasz menu podczas czytania książki, to powinien wyświetlać się numer strony

Faktycznie, nie zauważyłem tego wcześniej. Ale tak jak mówi Woko11, działa to tylko z książkami z Amazona.

Dnia 18.01.2014 o 23:26, Lex napisał:

Wyświetlania stron w lewym dolnym rogu niestety nie ma i raczej nie będzie.

Polityka firmy? Przez ostatnie 10 miesięcy bawiłem się aplikacją do czytania e-booków na telefonie. Nie było to nie wiem jak wygodne, ale miało jedną, ogromną przewagę nad Kindlem: jednym ruchem gałki ocznej mogłem oszacować czas do końca książki, rozdziału oraz ogólny postęp w lekturze. Co prawda bawię się swoim Kindlem dopiero drugi dzień, ale strasznie mnie irytuje brak takiej funkcji. Z czasem zapewne się przyzwyczaję albo znajdę jakiś sposób na obejście tego problemu (na przykład zabawa z page flip).

Dnia 18.01.2014 o 23:26, Lex napisał:

Ja sobie przełączyłem numer lokacji na czas do końca rozdziału/książki. Strasznie wygodna
i całkiem dokłada opcja.

Gdzieś w jednym z podlinkowanych wyżej artykułów przeczytałem wzmiankę o tym, że ta funkcja "obserwuje" czytelnika i z biegiem czasu staje się coraz bardziej dokładna. Oby faktycznie tak było, bo póki co na hasło "time left in chapter: 1 min" automatycznie wydzielam sobie przynajmniej 2 - 2.5 minuty czasu na spokojne doczytania do końca. Lektury po angielsku siłą rzeczy idą mi jeszcze wolniej więc na razie ta funkcja nie jest dla mnie wiarygodna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 01:32, Sandro napisał:

Polityka firmy?

Na to wygląda. PW1 od premiery miał co najmniej 3 aktualizacje softu, a technicy-magicy z Amazona wciąż się tą funkcją nie zajęli.

Dnia 19.01.2014 o 01:32, Sandro napisał:

Gdzieś w jednym z podlinkowanych wyżej artykułów przeczytałem wzmiankę o tym, że ta funkcja "obserwuje" czytelnika i z biegiem czasu staje się coraz bardziej dokładna.

Z doświadczenia wiem, że 5-10 odświeżeń ekranu od pierwszego otworzenia książki jest przeznaczane na wyliczenie tempa twojego czytania, kolejne 10 ekranów to ewentualne korekty. Warto w tym czasie czytać ciągiem, bo przerwy bez uśpienia czytnika/wyjścia z książki potrafią zglitchować licznik - zwykle tempo czytania jest podbijane 3-4 krotnie (miałem tak przy Uczcie dla wron, zamiast jakichś 10 godzin do końca książki wyświetlało mi 2,5).

Dnia 19.01.2014 o 01:32, Sandro napisał:

Oby faktycznie tak było, bo póki co na hasło "time left in chapter: 1 min" automatycznie wydzielam sobie przynajmniej 2 - 2.5 minuty czasu na spokojne doczytania do końca. Lektury po angielsku siłą rzeczy idą mi jeszcze wolniej więc na razie ta funkcja nie jest dla mnie wiarygodna.

Jak licznik fałszuje czas to zawsze możesz go zresetować. Gdy masz otwartą książkę włączasz szukajkę, wklepujesz ;ReadingTimeReset i zatwierdzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 12:06, Lex napisał:

Jak licznik fałszuje czas to zawsze możesz go zresetować. Gdy masz otwartą książkę włączasz
szukajkę, wklepujesz ;ReadingTimeReset i zatwierdzasz.

O, na pewno warto będzie to zapamiętać. W przerwach między czytaniem, przeglądam wbudowany poradnik obsługi urządzenia. Może w późniejszych rozdziałach będą podane jakieś przydatne skróty i sztuczki, bo na razie robię wszystko intuicyjnie albo metodą prób i błędów. Ale ogólnie to jestem bardzo zadowolony. Prędzej bym spłonął niż zrezygnował ze stawiania fizycznych książek na półce, ale powoli się przełamuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować