Zaloguj się, aby obserwować  
Nieznajomosc

Czytniki ebooków, czyli jaki wybrać? Pytania, opinie itp.

463 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2014 o 17:56, Shinigami napisał:

> Ja płaciłem 500zł za Kindla ze Stanów.

Ja też (tak około), z tym, że kilka lat temu, gdy dolar był tani, a Amazon do Polski
miał (zdaje się) najtańsze wysyłki na świecie. Teraz się trochę pozmieniało. Opłaty celne
mogą oczywiście cofnąć, jednak pobierane są zawsze.

BTW: którego Kindla? :D

Paperwhite 2 we wrześniu tego roku. Na allegro. 130zł różnicy może mówić jedno- ominięto opłaty celne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Link który podałeś to Kindle z rynku japońskiego którego wersja ma 4GB a nie tak jak ta zwykła, podstawowa - 2GB. Wydaje mi się że, sytuacja w razie jakiejkolwiek reklamacji może być troszkę uciążliwa (chociaż od maila z jakiegoś sklepu dostałem info że można ją realizować bezpośrednio przez Amazon po rejestracji na ich stronie lub w ich sklepie).

Ja swojego kupiłem w X-Komie, cena odrobinę niższa niż jakbym sam miał ściągać z amburgeryki, a i wygodniej (oni praktycznie ściągają go za ciebie ), a co do gwarancji to mi mówili że albo samemu, albo oni są pośrednikami, ja daje im sprzęt oni wysyłają do Amazonu (przynajmniej tak mi koleś tłumaczył w sklepie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 17:59, Accid napisał:

> > Ja płaciłem 500zł za Kindla ze Stanów.
Paperwhite 2 we wrześniu tego roku. Na allegro. 130zł różnicy może mówić jedno- ominięto opłaty celne :P


Ekhm, ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleś sprowadzał. W pośredniku, na stronce internetowej, miałem dokładny opis tego, gdzie w tym momencie jest paczka. Czekałem 14 dni na przesyłkę.
Mogę podesłać gościa, dla osoby zainteresowanej, ignorancja nie spowoduje zaoszczędzenia 130zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można zaufać większości pośredników na allegro, bo ci mają często towar w kraju, a miesięcznie sprzedają setki urządzeń. Więc i wysyłka szybsza, czy w wielu wypadkach wymiana urządzenia od ręki, bo mają stosowne doświadczenie. A ceny z tego co widziałem zamykają się właśnie w granicach ~500zł.

Są jednak osoby które wolą sfinalizować całość bezpośrednio z amazonem, wtedy cóż - jest drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też zamówić przez amazon.de od naszego zachodniego sąsiada. Nawet przy użyciu mailforwardingu (np. http://mailboxde.com) wychodzi taniej niż wysyłka ze Stanów.
BTW: na niemieckim amazonie są często fajne rabaty na Kindle, na pewno przed świętami będzie jakaś promocja. Polecam śledzenie newsów na ten temat na podanej przez forumowiczów stronce swiatczytnikow.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku czytników na pierwszey miejscu jest Kindle z Amazon później długo długo nic. Mam tutaj na myśli konkretnie model Amazon Kindle 5. Wygodnie się z tego czyta nawet w te mocno słoneczne dni. Zaletą jest też długo trzymająca bateria. Bez włączonego Wifi spokojnie wytrzymuje kilkadziesiąt godz. bez ładowania (u mnie około 30).
W Polsce średnia cena nowego modelu to okolice 500 zł. Ale kupując przez https://deyde.com/pl/product/amazon-kindle-5-20867103 wychodzi prawie połowę taniej - z Czech :) Tyle tylko, że menu będzie po angielsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien "problem". Reklamowałem swojego Kindle''a bo rozregulował się jeden przycisk (dalej działa, ale strasznie lekko, co powoduje uczucie jakby miał się zaraz wyłamać). Oczywiście od razu zaproponowano wymianę na nowy, który został już do mnie wysłany. Okazało się jednak, że dostaję Kindle Touch 2014 a nie Classica. I Teraz się zastanawiam, bo mam wrażenie, że wymieniam na gorszy model (tandetniejsze wykonanie, brak fizycznych przycisków, tylko dotyk). Czy w przypadku takiej wymiany można się rozmyślić i odesłać im ten nowy czytnik (oczywiście po wcześniejszym kontakcie) czy raczej już po ptakach. Szczerze mówiąc wolałbym w takiej sytuacji raczej, żeby naprawili mi stary niż wysyłali inny model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sam zauważyłem, że mojego dawnego czytnika (mowa o Classic) nie ma już nigdzie. Zastąpili go całkowicie nową wersją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2015 o 22:28, Accid napisał:

Faktycznie sam zauważyłem, że mojego dawnego czytnika (mowa o Classic) nie ma już nigdzie.
Zastąpili go całkowicie nową wersją?

Tak, Classic wycofali w momencie wprowadzenia nowej edycji. Może ktoś z was ma doświadczenie w posługiwaniu się Touchem lub wyrobami podobnymi i rozwieje moje obawy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2015 o 22:45, Marcin08 napisał:

Tak, Classic wycofali w momencie wprowadzenia nowej edycji. Może ktoś z was ma doświadczenie
w posługiwaniu się Touchem lub wyrobami podobnymi i rozwieje moje obawy,


Sam korzystam już kilka miesięcy z Paperwhite 2 z dotykowym ekranem i jestem bardzo zadowolony. W sumie fizyczne przyciski nie są do niczego potrzebne. Nie mam też problemów z obsługą czytnika jedną ręką :) Wystarczy się przyzwyczaić do dotyku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam zaprzyjaźnienie się z dotykiem. Mam Paperwhite''a 2 i to jest naprawdę o wiele bardziej poręczniejsze, milsze i bardziej intuicyjne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po sprawdzeniu specyfikacji dostajesz lepszy sprzęt. 3.3 GB pamięci dla użytkownika vs 1.25 GB to jednak spora różnica. Do tego szybszy o 200 Mhz procesor, co trochę wpłynie na ogólną szybkość czytnika. Kilka dodatkowych funkcji których zdaje się soft z Classica nie ma. Sprawdzisz sam.

Po dziś dzień mój stary Touch działa jak należy, ten pierwszy dotykowy który dodatkowo miał możliwość odtwarzania muzyki i podłączenia słuchawek. Generalnie do braku fizycznych przycisków trzeba się będzie przyzwyczaić, aż dziwne, że takie pojawiły się teraz tylko w kosmicznie wycenionym Voyage.

Gdybyś szukał w przyszłości czegoś innego, to od siebie mogę polecić Kobo Aura H2O. Większy ekran, świetne podświetlenie, moim zdaniem o wiele lepszy soft (możliwość wgrywania własnych czcionek, pełna kontrola nad ich wyglądem z poziomu samego urządzenia), slot na kartę SD i kilka innych całkiem przydatnych bajerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to może rzeczywiście nie będzie tak źle... Aczkolwiek technologia dotyku jest inna, niż w Paperwhite, bo tam jest ekran pojemnościowy, a w tym najtańszym Touchu jakoś działa na podczerwień. No nic, jakoś może się przekonam. Ale ciągle mam wątpliwości, czy nie porozumieć się z amazonem i zostawić sobie czytnik z w pełni sprawnymi trzema przyciskami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł. Pierwsze zaskoczenie to to, że to wersja refurbished, mam trochę obawy co do jego pewności (w końcu refurbished to taki serwisowany, a nigdy nie wiadomo co w nim pierwotnie padło). Następna zdziwka, że aż tak mocno się palcuje, zwłaszcza na ekranie (specjalnie dokładnie ręce wymyłem). I zdecydowanie mniej poręczny niż Classic. Sam dotyk wbrew obawom sprawdza się ok, ale powoduje, że syfi się ekran szybko co wpływa na komfort czytania. Muszę pomyśleć, porównać i zdecydować czy lepiej zostać z trzy i pół przyciskowym Classicem, czy zostawić Touch''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2015 o 18:40, Marcin08 napisał:

No i przyszedł. Pierwsze zaskoczenie to to, że to wersja refurbished



Tego się nie spodziewałem. Nawet nie wiedziałem, że wysyłają takie modele.

Dnia 17.02.2015 o 18:40, Marcin08 napisał:

Następna zdziwka, że aż tak mocno się palcuje


To jest akurat dziwne, u mnie nie było z tym problemu. Jednak z tego co kiedyś czytałem, wiem, że ''faktura'' ekranu trochę się różni od starych modeli.

Dnia 17.02.2015 o 18:40, Marcin08 napisał:

Muszę pomyśleć, porównać i zdecydować czy lepiej zostać z trzy i pół przyciskowym Classicem, czy zostawić Touch''a.


Pewnie, zawsze możesz puścić jedno i drugie może trochę dołożyć i kupić PW2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Classica muszę odesłać w ciągu 30 dni... Biorąc pod uwagę jak śmiesznie mało zainwestowałem w Classica nie powinienem narzekać, no ale ta akcja z refurbished średnio mi się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc
Potrzebuje porady jaki czytnik ebookow wybrac. Nie chce jakiegos super drogiego, bardziej interesuje mnie najbardziej oplacalny. Bede go glownie wykorzystywal do czytania ebookow w formacie .pdf i od czasu do czasu komiksow. Przegladalem rozne modele na http://www.redcoon.pl/c02230100-Czytniki-e-book ale nie moge sie na zaden zdecydowac, poniewaz nie za duzo jest tam opiini dlatego tez pytam tutaj o porade. Najbardziej przychylalbym sie ku Kindle, dobry bedzie?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A więc:
- akurat PDF-y nie są najlepszym medium do czytników. Wypada je przekonwertować na .epub lub .mobi (choć większość księgarni elektronicznych daje ci już te formaty od razu) chyba że lubisz malutkie literki.
- Kindle są świetne. Ale niekoniecznie akurat najtańszy model (u nas zwany Kindle 7 bodajże) - ma dobry wyświetlacz i niezłą ilość pamięci, da się na nim oglądać też komiksy... ale brakuje podświetlenia. Przez co tekst wyświetlany na podstawowy Kindle''u przypomina raczej starą gazetę aniżeli nową książkę. Osobiście polecam Kindle Paperwhite - jest nieco droższy, to prawda. Ale jego recenzje nie bez powodu są tak pozytywne:
http://swiatczytnikow.pl/kindle-paperwhite-3-jest-juz-u-mnie-pare-dni-oto-moje-pierwsze-wrazenia/
http://i.ytimg.com/vi/GqIjxGMSF4Q/maxresdefault.jpg < tu porównanie, całkiem niezłe, między Classic a Paperwhite.

Ot, piszę to jako poprzedni posiadacz Kindle 5- to dobry sprzęt. Naprawdę. Ale dopłata do Paperwhite drastycznie poprawia komfort - baterię ładujesz dosłownie raz na 2 miesiące, da się czytać nawet w ciemności, masz wyraźniejsze czcionki. Jest nieco droższy ale gwarantuję, dopłata jest tego warta.

W konkurencji Amazon vs reszta świata ten pierwszy ma jedną przewagę - gwarancja amazonu (choć nie w każdym sklepie, w xkomie ponoć ją honorują). Jest to niby tylko 12 miesięcy. Ale w przeciwieństwie do polskiego systemu gwarancji - tutaj działa to tak że jeśli masz problem z Kindlem to informujesz o tym Amazon, ci wysyłają ci NOWY czytnik, ty dopiero potem odsyłasz swój. Honorują też uszkodzenia mechaniczne. To spora zaleta.

Tym niemniej konkurencja nie jest zła - PocketBooki mają ten sam ekran co one, dodatkowo są zintegrowane z Legimi (który jest dla nas lepszy aniżeli sklep amazonu jako miejsce do pozyskania książek - jeden niski abonament i masz dostęp do NAPRAWDĘ dużej ilości lektur). Niezłe są też niektóre Onyxy ale tylko z ekranem Carta.

Tu masz porównanie wersji Kindle''a:
http://swiatczytnikow.pl/porownanie-wersji-kindle-touch-2014-paperwhite-voyage-i-classic/

Imho, warto dopłacić do Paperwhite. Zwłaszcza jeśli czytasz jakieś mangi - masz wtedy bardzo naturalne, niewyblakłe kolory. W przypadku Classica jest z tym nieco gorzej, niższa rozdzielczość również nie pomaga. Raczej nie będzie ci za to potrzebny najdroższy Voyage. To świetny czytnik, najlepszy w ofercie Amazonu (choć wraz z premierą Paperwhite 3 który potrafi w zasadzie to samo jego opłacalność nieco spadła) ale jest drogi i trudno go dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować