Zaloguj się, aby obserwować  
Nieznajomosc

Czytniki ebooków, czyli jaki wybrać? Pytania, opinie itp.

463 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2015 o 17:25, ziptofaf napisał:

- Kindle są świetne. Ale niekoniecznie akurat najtańszy model (u nas zwany Kindle 7 bodajże)
- ma dobry wyświetlacz i niezłą ilość pamięci, da się na nim oglądać też komiksy... ale
brakuje podświetlenia. Przez co tekst wyświetlany na podstawowy Kindle''u przypomina
raczej starą gazetę aniżeli nową książkę.


Akurat to nie jest do końca prawda, a to porównanie na zdjęciu to zwykła manipulacja (przynajmniej w tym kontekście, który podałeś). Jeśli czytnik nie ma podświetlenia, to polega na zewnętrznym źródle światła i to od niego zależy jak będzie wyglądał ekran. Jeśli światło będzie słabe, to ekran będzie wyglądał tak jak na zdjęciu, jeśli będzie dobre, to nie będzie się różnił od kartki papieru - czyli zachowa się dokładnie tak jak książka, nawet nowa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2015 o 06:29, rob006 napisał:

Jeśli światło (...) będzie
dobre, to nie będzie się różnił od kartki papieru - czyli zachowa się dokładnie tak jak
książka, nawet nowa. :)


Nie wprowadzaj ludzi w błąd, różnica pomiędzy ekranem czytnika a kartką papieru jest bardzo widoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2015 o 03:02, krl_krl napisał:

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, różnica pomiędzy ekranem czytnika a kartką papieru jest
bardzo widoczna.


Mówisz o kolorze? Ja nie widzę żadnej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2015 o 03:02, krl_krl napisał:

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, różnica pomiędzy ekranem czytnika a kartką papieru jest
bardzo widoczna.


Ja również nie widzę różnicy - czy czytam książkę papierową czy na czytniku (Kindle Keyboard) wygląda jak dla mnie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiłeś to zdjęcie? W załączniku masz moje, zrobione z flashem. Różnice są minimalne (głównie w barwie zdjęcia - kindle jest bardziej "zimny") i wynikają głownie z tego, że kindle jest pochylony lekko w prawo, a nie odbija równomiernie światła we wszystkich kierunkach więc przy punktowym źródle oświetlenia widać drobne różnice - w świetle słonecznym są praktycznie niewidoczne.

20150719203527

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 20:40, rob006 napisał:

Jak zrobiłeś to zdjęcie?

Telefonem w pełnym słońcu. Wg mnie takie porównanie (mocne, naturalne światło) jest sensowniejsze od zdjęcia z flashem.

Dnia 19.07.2015 o 20:40, rob006 napisał:

W załączniku masz moje, zrobione z flashem. Różnice są minimalne

Wg mnie różnica jest spora. Zdecydowanie widać, że ekran w Kindle jest bardziej szary od kartki papieru.

20150719204749

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 20:48, krl_krl napisał:

Telefonem w pełnym słońcu.

I w pełnym słońcu byłeś w stanie wychwycić taki wyraźny cień ręki? Sorry, nie kupuję tego - sam porównywałem kiedyś obraz z kindla do książki w pełnym słońcu i dosłownie nie było dostrzegalnych różnic jeśli chodzi o poziom bieli - kindle tylko bardziej odbijał słońce.

Dnia 19.07.2015 o 20:48, krl_krl napisał:

Wg mnie różnica jest spora. Zdecydowanie widać, że ekran w Kindle jest bardziej szary od kartki papieru.

Napisałem czemu tak jest. Mogłem wycelować ekranem prostopadle w źródło światła, ale wtedy ekran zwyczajnie odbiłyby światło flasha - miałbyś biały, ale nieczytelny ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 21:27, rob006 napisał:

I w pełnym słońcu byłeś w stanie wychwycić taki wyraźny cień ręki? Sorry, nie kupuję
tego

Myslisz, że kłamię? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 21:32, krl_krl napisał:

> I w pełnym słońcu byłeś w stanie wychwycić taki wyraźny cień ręki? Sorry, nie kupuję
> tego
Myslisz, że kłamię? :D


Mógłbym zapytać o to samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 22:06, krl_krl napisał:

> Mógłbym zapytać o to samo :D
tzn?

Tzn czy myślisz, że kłamię pisząc że porównywałem kindle z książką w pełnym słońcu i nie widziałem różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2015 o 22:09, rob006 napisał:

Tzn czy myślisz, że kłamię pisząc że porównywałem kindle z książką w pełnym słońcu i
nie widziałem różnicy.

Dałem swoje porównanie, na którym widać różnicę (i przy okazji zarzuciłeś mi kłamstwo/manipulację przy zdjęciu). Potem Ty dałeś swoje porównanie (z nienaturalnymi kolorami - światło miało swoje źródło we fleszu), na którym również widać różnicę. Ponadto sam napisałeś, że na twoim zdjęciu źle widać (ale kolejnych i tak nie wrzuciłeś).
Więc tak, albo kłamiesz (żeby wygrać internetową dyskusję...) albo masz problem z oczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To masz zdjęcie w którym ekran jest skierowany prostopadle do źródła światła, narysowałem nawet biały kwadrat, abyś mógł sobie porównać biel książki z bielą kindla. Czepianie się nienaturalnego światła jest niepoważne, bo raz że całkiem często czyta się przy nienaturalnym świetle, a dwa że zastosowanie go w tym "eksperymencie" wpływa negatywnie na biel kindla - przy świetlne słonecznym różnice powinny być mniejsze.
A co do "kłamstwa", to sorry, ale dla mnie ciągle jesteś anonimowym ludkiem z internetu i daleko ci do pozycji w której swoimi zdjęciami i zapewnieniami mógłbyś przekonać mnie, że moje własne obserwacje są błędne i to co widziałem nie było prawdą. Tak więc proponuję bezstresowe podejście, w którym każdy wierzy w swoją wersję, a niech inni już sami ocenia kto ma rację.

20150719224645

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą, że nie ma róznicy pomiędzy 30 a 60 FPS. Jeszcze inni "nie widzą" różnicy pomiędzy ekranem Kindle a karka papieru.
Meh. To twoje zdjęcie jest przepalone, wiec do dyskusji wnosi tyle co nic. No ale rozumiem, że jeśli zrobiłbym białe (przepalone) zdjęcie krajobrazu, to uwierzyłbyś, że cały świat jest biały.
Co do światła przy którym się czyta - często używasz białego światła do czytania? Zresztą nie ma to większego znaczenia.
Ponadto jeśli kartka i e-ink w Kindlu miałyby się nie różnić kolorem, to róznicy nie powinno być widać pod każdym normalnym światłem a nie tylko pod żarówką 1kW (sam napisałeś, że światło ma być "dobre" i tyle).

Wierz sobie w co chcesz, mnie to nie interesuje (możesz sobie też wmówić, że Ziemia jest płaska, nie ma problemu). Po prostu nie chcę, żeby potem ktos się kupił sprzęt, który nie będzie spełniał jego oczekiwań.

Ogólnie jestem zdziwiony, że dorosły człowiek nie potrafi uczestniczyć w normalnej dyskusji. Jesteś tak bardzo uparty, że zarzucasz mi kłamstwo samemu używając zmanipulowanego zdjęcia.
EOT trollu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników ebook readerów. Jaki kupić? Zastanawiam się nad Kindle, ale jest ich sporo i wiekszość nowych modeli nie ma przycisków, więc jestem otwarty na propozycje.

Jeśli znacie jakieś do 500zł, w których są przyciski zmiany stron, bateria działa długo i najlepiej mają sloty na karty SD, to chętnie przyjmę sugestie.

A jeśli chodzi o Kindle, to która wersja jest najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat użytkuję Kindle Classic i co by nie mówić, to widać różnicę między jego ekranem a kartką papieru (szczególnie tego śnieżnobiałego papieru ksero). Porównując do bardziej książkowych rodzajów papieru różnica jest mniejsza. To i tak jednak nie ma znaczenia, bo komfort oczu podczas czytania książki/czytnika jest taki sam. Po co więc szukać dziury w całym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2015 o 12:26, StrictlyBananas napisał:

Jeśli znacie jakieś do 500zł, w których są przyciski zmiany stron, bateria działa długo
i najlepiej mają sloty na karty SD, to chętnie przyjmę sugestie.

Zakładam, że chcesz nowy czytnik, a to oznacza, że o Kindle przy tych wymaganiach możesz zapomnieć. Zobacz sobie PocketBooka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2015 o 14:25, StrictlyBananas napisał:

Chodzi o to, żeby był fabrycznie nowy. Jeśli model ma kilka lat, to nie ma problemu.

O ile się nie mylę, to gwarancję w naszym kraju masz tylko na Kindle i PocketBook. Kindle nie ma SD. Starsze modele z przyciskami to już chyba tylko na Allegro, a tam nigdy nie wiadomo, czy to nówka czy refurbished. I stąd ta propozycja przyjrzenia się modelom od PocketBook.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować