Zaloguj się, aby obserwować  
Nieznajomosc

Czytniki ebooków, czyli jaki wybrać? Pytania, opinie itp.

463 postów w tym temacie

Witam. Jaki czytnik ebookow bedzie najlepszy. Cos z przedzialu cenowego paperwhite 2 (bez reklam, nie wiem czy to +)
(Mozliwosc kupna go za 430zl) znajde cos lepszego? Sens dokladania do 3 z reklamami?
To nie dla mnie przez co w ogole sie nie znam ale czy on tez czyta pdf jak paperwhite 1. I nie bedzie z nim zadnych problemow?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersje z reklamami są przeznaczone wyłącznie na rynek amerykański, i potem ""rootowane", celem pozbycia się reklam. Generalnie nie polecam. Na temat samego paperwite-a się nie wypowiem, bo generalnie nie lubię ekranów dotykowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklam można się też pozbyć legalnie i za darmo. Wystaczy napisać do Amazona na czacie i wytłumaczyć sytuację konsultantowi, że w Polsce te reklamy i tak nie mają sensu. Na swiatczytnikow.pl było dużo relacji, że bez problemu je wyłączają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2015 o 10:39, DesMonD__PL napisał:

Witam. Jaki czytnik ebookow bedzie najlepszy. Cos z przedzialu cenowego paperwhite 2
(bez reklam, nie wiem czy to +)
(Mozliwosc kupna go za 430zl) znajde cos lepszego? Sens dokladania do 3 z reklamami?


Mam Paperwhite 2 i szczerze polecam - ekran dotykowy przydaje się przy zaznaczaniu słów lub całych wyrażeń, a podświetlenie przydaje się nieco nawet w dzień (nie wspominając już o słabszym świetle). P3 ma lepszy ekran (jednak różnice duże nie są), poza tym to to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyć długi tekst w formacie .doc do przeczytania. Chciałbym go w jakiś sposób przeczytać na Kindlu. Domyślam się (bo samemu jeszcze nie próbowałem), że zwykłe skopiowanie go na czytnik poprzez kabel brzmi zbyt prosto aby było prawdziwe. W związku z tym, jakim programem mógłbym to w łatwy i szybki sposób przerobić na .epub? O.mobi nawet nie pytam, bo czytałem że z tym formatem jest już więcej roboty, a nie zależy mi na estetyce tekstu tylko na zwykłym czytaniu poza domem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A to Kindle w ogóle czyta .epub? Bo coś kojarzę że nie :P

Ale już na serio - bierzesz ten plik .doc. Eksportujesz jako PDF w Wordzie/Open Officie. To już można przeczytać na Kindlu choć może nie prezentować się zbyt pięknie. Więc ściągasz sobie program co się zwie Calibre. I tam już masz ładną możliwość konwersji na .mobi i przesłanie go na twój czytnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak Ci radzi ziptofaf - najpierw do PDF, sprawdź jak PDF wygląda na Kindle, potem ewentualnie do mobi :) Niektóre PDFy są bardzo trudne do przerobienia na epub/mobi, nawet z użyciem specjalnego oprogramowania, jednak jesli to jest prosty tekst, to nie powinno być większych problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do przerobienia PDFa często potrzebujesz dobrego oprogramowania OCR, a i wtedy różnie do wygląda.

W każdym razie .azw3 albo .mobi. Jak trafisz na jakieś problemy to doc -> html -> azw3 / mobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2015 o 00:47, Sandro napisał:

Mam dosyć długi tekst w formacie .doc do przeczytania. Chciałbym go w jakiś sposób przeczytać na Kindlu.


Najłatwiej jest wysłać plik na swój kindlowy mail, a Amazon sam przekonwertuje wszystko do mobi. Adres do wysyłki znajdziesz w ustawieniach swojego konta. Tylko pamiętaj, żeby wysyłać na @free.kindle.com, bo w przypadku czytników z 3G zostanie naliczona opłata za dostarczenie.
http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.html?nodeId=200767340
http://swiatczytnikow.pl/wyslij-e-mailem-pliki-na-kindle/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przerabianie tekstu na PDFa, żeby go przeczytać na czytniku, to idiotyczny pomysł - ten format kompletnie nie nadaje się na czytniki. .doc bardzo ładnie konwertuje się do mobi/epub w Calibre, jest też mnóstwo konwerterów online, które robią w zasadzie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2015 o 00:47, Sandro napisał:

Mam dosyć długi tekst w formacie .doc do przeczytania. Chciałbym go w jakiś sposób przeczytać
na Kindlu. Domyślam się (bo samemu jeszcze nie próbowałem), że zwykłe skopiowanie go
na czytnik poprzez kabel brzmi zbyt prosto aby było prawdziwe. W związku z tym, jakim
programem mógłbym to w łatwy i szybki sposób przerobić na .epub? O.mobi nawet nie pytam,
bo czytałem że z tym formatem jest już więcej roboty, a nie zależy mi na estetyce tekstu
tylko na zwykłym czytaniu poza domem.


Zrób jak pisze Lex tylko jeko temat maila z załączonym dokumentem wpisz convert wtedy automatycznie dostaniesz plik przerobiony na format kindlowy. Działa to też z innymi popularnymi formatami tekstowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sporo plików typu .doc czy .txt, dlatego nie kierowałem się modą czy recenzjami, tylko od razu szukałem czytnika który będzie obsługiwał pliki .doc bez żadnych konwersji.
Takim czytnikiem okazał się (w moim przypadku) PocketBook Basic Touch. Mam go ponad 1,5 roku i jak na razie jestem b. zadowolony. Spełnia wszystkie moje oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na jakiś w miarę sensowny czytnik do 350 zł z opcją naświetlenia tekstu? Kojarzę, że w tej cenie ogólnie dobrym wyborem jest Kindle 7, tylko że on światła nie ma. Dodam jeszcze, że chciałbym wykorzystywać urządzenie m. in. do przeglądania tekstu z plików PDF (czy bezpośrednio czy poprzez konwersję do .mobi to już dla mnie bez różnicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2015 o 23:09, Kardithron napisał:

Jest szansa na jakiś w miarę sensowny czytnik do 350 zł z opcją naświetlenia tekstu?
Kojarzę, że w tej cenie ogólnie dobrym wyborem jest Kindle 7, tylko że on światła nie
ma. Dodam jeszcze, że chciałbym wykorzystywać urządzenie m. in. do przeglądania tekstu
z plików PDF (czy bezpośrednio czy poprzez konwersję do .mobi to już dla mnie bez różnicy).


Allegro i używany Kindle Paperwhite. Na pewno coś znajdziesz. Ten sprzęt się w zasadzie nie psuje więc używki nie szkodzą.
PDF''y możesz odtwarzać bezpośrednio choć rozmiar czcionki wówczas jest zazwyczaj bardzo niski. Konwersja na .mobi też wchodzi w grę, wtedy będziesz mieć normalną wielkość liter (ale uprzedzam - ebook średnio nadaje do czytania jakichś wykresów/grafów itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie - przynajmniej moim zdaniem - warto poczekać, dozbierać te dodatkowe 150zł i kupić PW III, różnica jest zauważalna lub Kobo Glo HD - warto tutaj zaznaczyć, że niemiecki amazon ma od pewnego czasu darmową wysyłkę do Polski, a kupno bezpośrednio ze źródła zawsze jest lepsze niż przez pośrednika.

Zajrzyj na swiatczytnikow.pl, tam znajdziesz więcej informacji, aktualnie, jeszcze przez kilka dni trwa promocja świąteczna więc warto.

E:

Co do PDFów - czytniki oferujące komfortowe z nich korzystanie, są dużo droższe, oraz znacznie większe niż popularne 6', na tak małym ekranie czytanie specjalistycznych materiałów z przybliżaniem, oddalaniem etc, jest dość nieprzyjemne, a czasem nawet zupełnie nieczytelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje - jaki czytnik mogę sobie kupić żeby działał z legimi?
http://www.legimi.com/pl/cennik/

Wiem że nadaje się inkBOOk Obsidian bo sami go polecają. Ale nie mam najmniejszego pojęcia jak wygląda porównanie tego modelu z Kindle''ami a nie chcę schodzić z jakością niżej (na razie mam najprostszego Kindle''a sprzed 2 lat, jeszcze z przyciskami i bez podświetlenia). Ani czy są jakieś sensowne alternatywy.

Wymagań dużych nie mam - jakakolwiek specyfikacja lepsza od Kindle Classic mnie urządza, nawet podświetlenie mi w zasadzie niepotrzebne. Limitu cenowego też nie narzucam - mogę kupić w zasadzie każdy czytnik, może poza tymi za 900+ zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wszystko masz tutaj:

http://swiatczytnikow.pl/inkbook-obsidian-vs-kindle-paperwhite-iii-porownanie-czytnikow/

Mimo wszystko inkbooki trochę odstają jakością wykonania (widać to dość wyraźnie choćby przy podświetleniu) dla mnie numer jeden na rynku to Kobo H2O, zaraz potem Kindle III którego kupiłem na prezent, z ceną Voyage trochę przesadzili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować