Zaloguj się, aby obserwować  
Nieznajomosc

Czytniki ebooków, czyli jaki wybrać? Pytania, opinie itp.

463 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2013 o 19:14, Nufiko napisał:

wożę go razem z narzędziami w plecaku


To do mnie przemawia. Czekam, aż mi ściągną kasę z karty za ten czytnik, zobaczę ile mi na koncie zostało. Z tego co czytałem, nowy PW ma ten sam wymiar co poprzedni model, więc biorę w ciemno. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2013 o 20:40, Graszcz napisał:

Igrasz z ogniem xD


Grunt to nie rzucać plecakiem (no i w narzędziach mam jako taki porządek - tak żeby nie latały samopas) no i trzymam go jednak w tak jakby osobnej kieszeni (tak żeby nie miała szans się okładka otworzyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można stworzyć własnoręcznie ebooku w formacie MOBI?
Chodzi mi o coś takiego, mam ustawę, własnoręcznie tworzę spis treści, który przez np. Kindle będzie rozpoznawany i będzie w pełni funkcjonalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2013 o 19:52, Graszcz napisał:

> Czy można tego typu plik pdf "zegrać" jakoś z Kindlem?
Moim zdaniem nie ma sensu bawić się w skomplikowane konwersje.
Użyj programu Briss albo PDFScissors do przycięcia marginesów (tak by tekst był przy
obrzeżach zamiast dużych białych pól). Wydaje mi się, że wtedy będzie w miarę czytelny na Kindle.

Czy takie "zabawy" trzeba robić za każdym razem gdy mam jakiś plik w pdf? Czy jest to jedorazowe ustawienie?
I jeszcze drugie pytanie. Czy pliki w .doc oraz .txt, też trzeba kazdorazowo konwertować? Czy są czytane od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2013 o 11:56, A-cis napisał:

Czy takie "zabawy" trzeba robić za każdym razem gdy mam jakiś plik w pdf? Czy jest to
jedorazowe ustawienie?

No raczej tak, bo każdy plik pdf ma inne marginesy. Ale to dość szybka i prosta operacja. No i nie musisz tego w ogóle robić, żeby pdf działał, tu tylko chodzi o czytelność

Dnia 30.10.2013 o 11:56, A-cis napisał:

I jeszcze drugie pytanie. Czy pliki w .doc oraz .txt, też trzeba kazdorazowo konwertować?
Czy są czytane od razu?

.txt Kindle obsługuje, .doc już nie. Trzeba się bawić w konwersję na html>.mobi alb rtf>mobi z tego co pamiętam. Albo skopiować suchy tekst

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz bardziej kusi mnie łatwy dostęp do zagranicznych tytułów i brak babrania się z wysyłką/kurierem itp. więc postanowiłem wreszcie kupić jakiegoś e-booka.
Jestem bardzo nie w temacie więc, jaki model byście polecali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 14:45, filip29 napisał:

Dzięki, przynajmniej nie będzie problemów z wyborem.

Niby wybór jest ale chyba tylko Amazon daje pełną roczną gwarancję (w tym na uszkodzenia mechaniczne). Zastanów się jeszcze czy potrzebujesz 3g i/lub podświetlenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2013 o 15:19, logray napisał:

Niby wybór jest ale chyba tylko Amazon daje pełną roczną gwarancję (w tym na uszkodzenia
mechaniczne). Zastanów się jeszcze czy potrzebujesz 3g i/lub podświetlenie.


Czytnik to czytnik, a nie tablet, przynajmniej nie jeśli szybko nie rozwiną kolorowych e-inków z szybkim czasem reakcji... i nie nazwą ich LCD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2013 o 11:45, Boguslav4 napisał:

Czytnik to czytnik, a nie tablet, przynajmniej nie jeśli szybko nie rozwiną kolorowych
e-inków z szybkim czasem reakcji... i nie nazwą ich LCD :)

Nie rozumiem twojego tekstu. 3g to praktycznie darmowy dostęp do chmury z książkami, podświetlenie to możliwość czytania przy kiepskim oświetleniu. Jednym jest to potrzebne innym nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mobilnym internetem są obecnie jeszcze dla mnie zbyt duże problemy, by używać go codziennie. Poświetlenie jak najbardziej, ale który producent zrobił juz jakiś model z dobrym podświetleniem? Powaznie rozważę go przy ponownym kupnie czytnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie widać różnicę. Dotychczas widziałem tylko kiepskie podświetlenia ekranu (brzmi jak początek reklamy), ale faktycznie warto kupić wersję paperwhite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

Zastanawiam się nad zakupem czytnik mam na oku Nook Glowlight lub Kobo Touch Ereader N905 jaki byście wybrali chyba żę polecacie coś iinego w podobnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować