Zaloguj się, aby obserwować  
Nieznajomosc

Czytniki ebooków, czyli jaki wybrać? Pytania, opinie itp.

463 postów w tym temacie

To drugie na allegro można kupić za 28zł, sam dziś zamówiłem. Najważniejsze to mieć magnesik, żeby nie rozchodziły się tak dwie powierzchnie etui. Nie ma co przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moglibyście polecić mi jakiś porządny czytnik do 300 złotych na początek mojej przygody z ebookami. Sam zrobiłem małe rozpoznanie popytałem i ludzie polecali mi tego Kindla http://www.komputronik.pl/product/208469/Komputery/Czytniki_ksiazek_elektronicznych_/Czytnik_E_Book_KINDLE_5_WiFi_bez_reklam.html?gclid=CLTh5rC8v7wCFZDKtAodlA4A7w lecz zastanawiam się też nad Pocketbookiem Mini 515 http://www.ceneo.pl/;szukaj-pocketbook+mini?se=wLdjK-3p089TsJOaygHJLssuYNmaiX-8&gclid=CIfv7ofAv7wCFSTkwgod9DkAqg a może w tej cenie jest coś lepszego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łoł, malutkie to ;) Nie wiem, czy nie ucierpi na tym wygoda czytania.

Swoją drogą, kiedyś było głośno o jakimś ultratanim czytniku, który miał mieć e-ink, baterie AA, bardzo mało pamięci i chodzić za 10 dolców. Coś z tego wyszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 19:49, Dared00 napisał:

Łoł, malutkie to ;) Nie wiem, czy nie ucierpi na tym wygoda czytania.


Znam takich którzy czytają na telefonie, w porównaniu z tym 5 cali to rarytas, szczególnie w tej cenie ;)

Dnia 09.02.2014 o 19:49, Dared00 napisał:

Coś z tego wyszło?


Nigdy o tym nie słyszałem, pomysł jak najbardziej chwalebny, stawiam jednak na to, że pozostał w sferze marzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 18:21, PawelGothic96 napisał:

Witam. Moglibyście polecić mi jakiś porządny czytnik do 300 złotych na początek mojej
przygody z ebookami. Sam zrobiłem małe rozpoznanie popytałem i ludzie polecali mi tego


rok temu kupiłam używanego "poniemieckiego" Kindla Keyboard Wifi +3G za ok. 300 zł (nowy z amazonu kosztował ok. 700 zł). Prawie nie widać śladów używania, spisuje się świetnie, darmowy internet w całej UE, firma daje rok gwarancji, a gratis dostałam skórkowy oryginalny pokrowiec. Z tego co zorientowałam się przed zakupem jest to firma ( http://asgoodasnew.com/), która skupuje używany sprzęt na zachodzie i m.in. przy współpracy z polskim przedstawicielem sprzedaje na Allegro. Radzę się rozejrzeć, można trafić na fajne okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 19:56, Shinigami napisał:

> Łoł, malutkie to ;) Nie wiem, czy nie ucierpi na tym wygoda czytania.

Znam takich którzy czytają na telefonie, w porównaniu z tym 5 cali to rarytas, szczególnie
w tej cenie ;)

Sam przeczytałem na Nokii 500 ponad 2 tysiące stron. Nie powtórzyłem tego na S2 (nie czytając żadnej). Czasami wygoda zabiera nam chęć do walki z możliwościami. Granice jakie wyznaczają nam programiści i inni ludzie przestają istnieć. Ciekaw jestem, czy czytnik zmotywuje mnie na nowo do tak ochoczego korzystania z elektroniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 22:15, Accid napisał:

Ciekaw jestem, czy czytnik zmotywuje mnie na nowo do tak ochoczego korzystania z elektroniki :)


Nic nie zastąpi tradycyjnej książki, jednak wygoda korzystania z czytników kusi.

Taka ciekawostka: http://reviews.cnet.com/smartphones/yotaphone/4505-6452_7-35560814.html

Bez kompromisów ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 15:12, Accid napisał:

Mogę znaleźć gdzieś GOTOWY słownik polsko-polski?

Oficjalnie nie. Jeszcze jakiś czas temu na forach można było znaleźć samoróbki z tego artykułu: http://swiatczytnikow.pl/jak-przygotowac-slownik-jezyka-polskiego-dla-kindle/ teraz jednak nie ma ich/nie mogę znaleźć, ale za pomocą poradnika będziesz mógł sam sobie taki słownik/encyklopedię sprawić, do czego gorąco zachęcam, bo jest cholernie przydatne przy niektórych książkach :)

EDIT:
Jednak jest, jeśli będziesz szukał po nazwie pliku z poradnika. Linku nie zamieszczam, bo niektórzy mogą się obruszyć o prawa autorskie/modyfikację bazy słownikowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podesłać link na arisovo@wp.pl ? Szukam i szukam, przeczytałem chyba wszystkie komentarze i nic. Kiedyś pożałuję, że nie umiem czytać po komputerowemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 19:43, Woko11 napisał:

Poszło, enjoy responsibly.:D

działa- bardzo ale to bardzo dziękuję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy czytników Kobo. Na moim czytniku Kobo Touch za nic nie mogę otworzyć komiksów w formacie CBR. Czytnik wgl nie znajduje tych plików, a przecież producent podaje, że ten format jest obsługiwany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie do posiadaczy czytnika Kindle. Otóż ktoś z rodziny dostał na prezent Kindle Paperwhite 2 (był kupowany w merlinie). Niestety mogę mu pomóc jedynie na "odległość". Jak wygląda rejestracja i czy można ją pominąć? Jeżeli tak, to jak?
Z góry dzięki za wszelkie wskazówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 07:58, S1G napisał:

Witam otóż kupuję kindla 6 ( o takiego http://www.neonet.pl/index.php?target=products&mode=search&subcats=Y&type=extended&avail=Y&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&cid=0&q_search=&q=kindle),
i teraz pytanie jak tam u niego z ładowaniem? Bo coś czytałem że z komputera bywały czasem
problemy. I czy trzeba "formatować" baterie?


Na twoim miejscu kupiłbym Kindla bezpośrednio od Amazonu, jest z 30-40 zł droższy ale dostajesz "nieco" lepszą gwarancję niż ta która obowiązuje w Polsce. Przez nieco mam na myśli taką która obejmuje uszkodzenia mechaniczne, darmową wysyłkę nowego Kindla w razie uszkodzenia zanim nawet odeślesz im starego itp.

Co do ładowania - zwykły kabel USB, ja tam problemów nie uświadczyłem. Formatować baterii też raczej nie trzeba (oceniam po tym że baterie Kindlu po wyłączeniu WiFi u mnie i tak działają dosłownie tygodniami a nic szczególnego z nimi nie robiłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2014 o 07:58, S1G napisał:

I czy trzeba "formatować" baterie?


To ciągle są jeszcze ludzie, którzy wierzą w formatowanie baterii? :O

@ziptofaf
To miejsce zakupu decyduje do gwarancji producenta? Myślałem, że to nie ma znaczenia, wyjątkiem są tylko sytuacje, gdy kupuje się produkt dedykowany na inny rynek (np zakup Kindla dedykowanego tylko na rynek amerykański - z egzekwowaniem gwarancji w Europie mogą być problemy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować