Zaloguj się, aby obserwować  
Nieznajomosc

Czytniki ebooków, czyli jaki wybrać? Pytania, opinie itp.

463 postów w tym temacie

Nie mam pojęcia, może to po prostu głupia decyzja sklepu.
PS jak się czeka na załatwienie gwarancji więcej niż 2 tygodnie, można zażądać zwrotu gotówki lub nowego urządzenia od tak. Bardzo fajny przepis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 23:27, A-cis napisał:

Nie wymieniają standartu epub. To bedzie potrzebna jakaś konwersja, czy coś?

Tak, do mobi. Taka konwersja nie zmienia w żaden sposób książki, po prostu format jest troszkę inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 22:40, krl_krl napisał:

Nie mam pojęcia, może to po prostu głupia decyzja sklepu.
PS jak się czeka na załatwienie gwarancji więcej niż 2 tygodnie, można zażądać zwrotu
gotówki lub nowego urządzenia od tak. Bardzo fajny przepis.


No to zależy z czego korzystasz, bo w ustawie jest tylko mowa o tym, że w ciągu 14 dni mają się ustosunkować do reklamacji. Co nie znaczy, że w tym czasie nie mogą naprawić i odesłać.
Co do Kindla, podejrzewam raczej głupią decyzję sklepu, bo to dziwne, że nigdzie na świecie nie kupi się Kindla w sklepie stacjonarnym, tylko w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2012 o 23:32, maniekk napisał:

Co do Kindla, podejrzewam raczej głupią decyzję sklepu, bo to dziwne, że nigdzie na świecie
nie kupi się Kindla w sklepie stacjonarnym, tylko w Polsce.

W USA i kilku innych państwach można kupić w sklepach stacjonarnych np. BestBuy czy innych Realach (serio). Z tego co czytałem kilka razy zdazyly się takie promocje, że kindle zwykłe i fire można było kupić za ok. 50% oryginalnej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, chciałbym czytnik głównie do czytania mangi. Ogólne zdaje sobie sprawę, że żaden w prosty sposób mi tego nie udostępni, ale z tego ci widzę są jakieś okrężne drogi. Patrząc po testach i rankingach wybór padałby na Kindle Touch''a. Wersja z reklamami jest już do dostania za ~400zł w pośrednictwem allegro. Warto? Czekać? Jak to faktycznie jest z tymi reklamami? I czy trafi to w moje gusta? Osobiście nie miałem też niczego z ekranem e-ink jak wygląda użycie tego cuda w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2012 o 22:16, treek napisał:

Prosta sprawa, chciałbym czytnik głównie do czytania mangi.

Ze w pdfie? Zapomnij. Choc mozna juz ogladac pdfy na touchu w ukladzie poziomym, to jednak do pelni komfortu troche brakuje. Do pdfow to albo 10calowy kindle albo cos z lcd...

>Wersja z reklamami jest już do dostania za ~400zł w pośrednictwem allegro.
Nie warto. Produkt nie jest oficjalnie dostepny na rynku, a wiec moga byc problemy z gwrancja. Lepiej kupowac samemu przez amazona

Dnia 01.06.2012 o 22:16, treek napisał:

Jak to faktycznie jest z tymi reklamami?

Pojawiaja sie zamiast wygaszacza oraz na spisie ksiazek. W trakcie czytania nie uswiadczy sie ich.

Dnia 01.06.2012 o 22:16, treek napisał:

jak wygląda użycie tego cuda w nocy?

Ekran nie swieci sam (choc juz niektore modele konkurencji posiadaja podswietlenie), wiec musem jest dodatkowe zrodlo swiatla. Z drugiej strony nie ma JAKICHKOLWIEK problemow przy czytaniu w pelnym sloncu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2012 o 22:26, Piotrek_K napisał:

Ze w pdfie? Zapomnij. Choc mozna juz ogladac pdfy na touchu w ukladzie poziomym, to jednak
do pelni komfortu troche brakuje. Do pdfow to albo 10calowy kindle albo cos z lcd...

http://www.mmo-champion.com/threads/1030929-Manga-on-Kindle-Touch
Chyba są jakieś inne sposoby ;p

Dnia 01.06.2012 o 22:26, Piotrek_K napisał:

Nie warto. Produkt nie jest oficjalnie dostepny na rynku, a wiec moga byc problemy z
gwrancja. Lepiej kupowac samemu przez amazona

Heh tylko, że kupując z amazona mogę mieć dwa takie z allegro ;p

Dnia 01.06.2012 o 22:26, Piotrek_K napisał:

Ekran nie swieci sam (choc juz niektore modele konkurencji posiadaja podswietlenie),

I wtedy taki nie jest podświetlany cały czas, a tylko wtedy kiedy chcemy?

Dnia 01.06.2012 o 22:26, Piotrek_K napisał:

wiec musem jest dodatkowe zrodlo swiatla. Z drugiej strony nie ma JAKICHKOLWIEK problemow
przy czytaniu w pelnym sloncu :)

Aj widziałem ten ficzer, zacnie oj zacnie ^^

Ogólnie to trochę boję się czy przy 6 calach tekst będzie czytelny
Tutaj waść
http://www.youtube.com/watch?v=hJUPwO23cwQ w 1:15 mówi chyba o tym, że tekst jest ostry, a rozmycia spowodowane są kamerą.... albo i nie :D. Nie mogę go coś zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupił ktoś to "cudo"?
http://www.empik.com/czytnik-trekstor-pyrus,p1053183292,multimedia-p?utm_content=p1053183292&utm_medium=newsletter120928_promocja_piatkowa&utm_source=newsletter

Wyświetlacz z technologią e-papieru za 300 złotych. Kolejne podejście empiku (po niezbyt udanym tablecie udającym czytnik). Jeżeli jest tu jakiś posiadacz to może podzieli się opinią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 11:56, KrisK91 napisał:

Kupił ktoś to "cudo"?

Jak dla mnie - nic w nim rewelacyjnego (choć cena niezła). Ponadto nie czyta plików doc, a to dla mnie jest dość istotne, jako że mam sporo tekstów w tym formacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 17:21, A-cis napisał:

> Kupił ktoś to "cudo"?
Jak dla mnie - nic w nim rewelacyjnego (choć cena niezła). Ponadto nie czyta plików doc,
a to dla mnie jest dość istotne, jako że mam sporo tekstów w tym formacie.


Przecież doca łatwo przekonwertować na inny format. Są chyba nawet jakieś konwertery online.

@KrisK91
Nie wiem czy jest sens eksperymentować, skoro za 30 zł więcej można mieć Kindla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2012 o 11:56, KrisK91 napisał:

Kupił ktoś to "cudo"?
http://www.empik.com/czytnik-trekstor-pyrus,p1053183292,multimedia-p?utm_content=p1053183292&utm_medium=newsletter120928_promocja_piatkowa&utm_source=newsletter

Wyświetlacz z technologią e-papieru za 300 złotych. Kolejne podejście empiku (po niezbyt
udanym tablecie udającym czytnik). Jeżeli jest tu jakiś posiadacz to może podzieli się
opinią?


Testowałem dzisiaj w empiku, wolny masakrycznie :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2012 o 17:51, rob006 napisał:

Przecież doca łatwo przekonwertować na inny format. Są chyba nawet jakieś konwertery online

Wiesz, jak się mam bawić w konwertowanie każdego pliku (a jest ich sporo i to w dodatku niektóre nie są zakończone - pracuję na nich), to wolę mieć czytnik, który je czyta.
Taki na przykład, jaki już mam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem już 2 książki na czytniku i wiem już że to jeden z lepszych moich zakupów w tym roku. Co do urządzenia: ekran ma ładny kontrast i czytelne litery, denerwujące mogą być przyciski na dole (trzeba wiedzieć gdzie dokładnie nacisnąć aby była reakcja). Fajne jest to, że Pyrus jest szerszy od Kindla i troszkę lepiej trzyma się w dłoni. Co do formatów to mam książki tylko w epub i pdf i oba działają bez problemu. Jeżeli chodzi o baterie to po przeczytaniu 2 książek jest jeszcze na full więc nie wiem ile wytrzyma ale myślę, że jak wytrzyma z 2 tygodnie intensywnego czytania to będzie ok. Przy poruszaniu się w menu jest trochę wolny, ale już strony przeskakują błyskawicznie.
Podsumowując: za taką cenę jak dla mnie Pyrus dobrze spełnia swoją funkcję. Czytałem różne opinie o nim i autentycznie jestem mile zaskoczony tym czytnikiem. Raczej nie zamieniłbym go teraz na Kindle czy inny czytnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2012 o 10:32, maniekk napisał:

A jak z muleniem i duchami na stronach?


Mam odświeżanie co 1 stronę ( inaczej sporo tekstu zostaje) a jeżeli chodzi o prędkość działania to w menu chodzi dość wolno, ale strony przeskakują szybko. Mam wrażenie że wolniej chodzi z większymi ebookami (takimi co mają powyżej 5 mb.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować