Zaloguj się, aby obserwować  
Nieznajomosc

Czytniki ebooków, czyli jaki wybrać? Pytania, opinie itp.

463 postów w tym temacie

Pytanie krótkie - jaka jest konkurencja dla Kindle''a na rynku e-booków? Szukam jakichś alternatyw, które mogłyby być może odrobinę tańsze a o porównywalnej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że bedzie normalnego Kindla kupić a tu kicha. Kurczę, ale muszą kręcić lody na tym Kindlu w Vobisie jak i w euro rtv, chociaż w euro jest jest nawet drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 16:15, maniekk napisał:

Już myślałem, że bedzie normalnego Kindla kupić a tu kicha. Kurczę, ale muszą kręcić
lody na tym Kindlu w Vobisie jak i w euro rtv, chociaż w euro jest jest nawet drożej.

Taniej niż na Amazonie nie będzie nigdzie, nie licząc promocji w np. BestBuy w USA gdzie potrafią dowalić 50% off.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 18:52, krl_krl napisał:

> Już myślałem, że bedzie normalnego Kindla kupić a tu kicha. Kurczę, ale muszą kręcić

> lody na tym Kindlu w Vobisie jak i w euro rtv, chociaż w euro jest jest nawet drożej.

Taniej niż na Amazonie nie będzie nigdzie, nie licząc promocji w np. BestBuy w USA gdzie
potrafią dowalić 50% off.


Nie chodzi mi o to, ze mają mieć taniej. Bardziej ubolewam nad ludźmi, którzy dadzą się nabrać na taką cenę. Niestety to trochę psuje rynek tak czytników jak i e-książek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 21:28, maniekk napisał:

Nie chodzi mi o to, ze mają mieć taniej. Bardziej ubolewam nad ludźmi, którzy dadzą się
nabrać na taką cenę. Niestety to trochę psuje rynek tak czytników jak i e-książek.

Świadomy konsument zrobi research przed zakupem ew. poprosi kogoś o opinię.
Zresztą i tak jest to w kilku sklepach na krzyż, rynku póki co za bardzo nie psuje raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 21:28, maniekk napisał:

Nie chodzi mi o to, ze mają mieć taniej. Bardziej ubolewam nad ludźmi, którzy dadzą się
nabrać na taką cenę. Niestety to trochę psuje rynek tak czytników jak i e-książek.


W jaki sposób droższy produkt może psuć rynek? Jak ktoś chce kupić czytnik to i tak się zorientuje co gdzie i ile, a jak ktoś nie chce to to i tak bez znaczenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 21:43, krl_krl napisał:

> Nie chodzi mi o to, ze mają mieć taniej. Bardziej ubolewam nad ludźmi, którzy dadzą
się
> nabrać na taką cenę. Niestety to trochę psuje rynek tak czytników jak i e-książek.

Świadomy konsument zrobi research przed zakupem ew. poprosi kogoś o opinię.
Zresztą i tak jest to w kilku sklepach na krzyż, rynku póki co za bardzo nie psuje raczej.


Mówisz o świadomym konsumencie? A ilu ich jest? 1 na 10, a może mniej? Niestety powiem z doświadczenia, że przeciętny klient to hmm człowiek nie wiedzący czego chce, dlatego sprzedawcy w wielu sklepach potrafią bez problemu takiego przekręcić.

Jeszcze jak pracowałem w pewnej firmie z nazwą planety w naszym układzie słonecznym, podczas świąt ludzie przychodzili właśnie po Kindla. Niestety w tym czasie ów czytnik był tylko dostępny tylko przez Amazon. Powiesz mi, że to klient zorientowany? Bo usłyszeli, że ma być na prezent, ale nie wiedzą skąd go wziąć?
Czyżby nagle zabrakło googla w domu? Ok może część nie miała internetu, ale nie powiesz, że byli "zorientowani".

Już nie powiem o tym jak wybierali pralki i telewizory, bo na pytanie: "Co pan/pani najczęściej pierze?" odpowiadali: "nie wiem" to ręce opadały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 22:02, rob006 napisał:

W jaki sposób droższy produkt może psuć rynek? Jak ktoś chce kupić czytnik to i tak się
zorientuje co gdzie i ile, a jak ktoś nie chce to to i tak bez znaczenia. :)


Otóż wbrew pozorom Kindle jest u nas dość popularny, w kolejkach SKM dość często je widać. Cena około 450pln za wersję bez reklam, zwykły kindle z wi-fi, czyli model niższy niż Paperwhite.
Co z tego, że za wersję z reklamami sklepy potrafiły życzyć sobie więcej? Na samym początku była przebitka prawie dwukrotna?
Do tego nie wiadomo jak z reklamacjami, skoro wersja z reklamami podobno nie jest przeznaczona do sprzedaży poza USA?


Mniej czytników na rynku, to mniej osób, które są w stanie go kupić, w związku z tym nie ma sensu wydawania na nie książek, bo się nie zwróci.
Zwłaszcza, że na książki drukowanie VAT wynosi 5%, a na e-booki 23%. Czyli czasem mamy problem, że książka w wersji elektronicznej jest droższa od drukowanej.

Teraz idę do Empiku, patrzę a tam czytnik za 300, ( mówię o czasie przed Pyrusem ) kupuję, a to się okazuje, że to wykastrowany tablet. Idę do Media Markt, a tam Onyx za 700-800pln, jak dla mnie za coś co nie ma w sobie nic specjalnego jest to dużo.

W skrócie: czytnik max. 500 pln zwiększa pulę potencjalnych odbiorców, którzy będą szukać książek, co może spowodować obniżkę ceny. Chociaż z drugiej strony z VATem różnie bywa.

W każdym razie jedna księgarnia od 22 października jest tańsza o VAT ;) promocja do odwołania. Szczegóły tutaj:

http://www.nexto.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2012 o 09:47, krl_krl napisał:

Z tego co mi wiadomo, wymagany jest jailbreak



Nie jest :) Bo sam to robiłem. Cała sztuka polega na tym, że musimy podłączyć kindla do Usb i usunąć jeden pliczek :D. Ale myk jest taki że jak jakiś update wyjdzie, to znowu powrócą reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2012 o 23:31, Luigius napisał:

Pytanie krótkie - jaka jest konkurencja dla Kindle''a na rynku e-booków? Szukam jakichś
alternatyw, które mogłyby być może odrobinę tańsze a o porównywalnej jakości.

W Empikach jest Trekstor Pyrus: jakość jest... niższa, ale ma e-ink i kosztuje 299 zł. Do zwykłgo czytania absolutnie wystarczy. Pogooglaj nazwę, kilka dobrych recenzji jest w Internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu pojawił się w przedsprzedaży nowy czytnik na polskim rynku, który cenowo może konkurować z Kindle. Jest to Boox A62S Evolution, który ma podobno kosztować tylko 350 zł.Więcej o tym czytniku można przeczytać tutaj: http://www.elibre.pl/eczytniki/onyx-boox/boox-a62s-evolution/

Jam mam pytanie do Was o to czy już ktoś widział ten czytnik na oczy (a nie tylko w internecie) i czy warto go kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w Empiku pojawiły się czytniki Pocketbook 611 za 369 zł. Mają 6-calowy e-ink i wifi. Ktoś ma? Ktoś wie, czy daje radę? Bo święta idą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 20:53, Dared00 napisał:

Tymczasem w Empiku pojawiły się czytniki Pocketbook 611 za 369 zł. Mają 6-calowy e-ink
i wifi. Ktoś ma? Ktoś wie, czy daje radę? Bo święta idą.

Mam Pocketbook 603. Spełnia całkowicie swoją rolę i z WiFi też nie mam problemu (choć b. rzadko korzystam). Przypuszczam, że z nowszą wersją (611) nie powinno być gorzej.
Zwłaszcza za taką cenę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pocketbook 611 jest w miarę prostym ale bardzo dobrym czytnikiem. Cena jaką podajesz jak na nasze, polskie warunki jest bardzo dobra. Jeśli chodzi o Kindla i Tesco to lepiej zamówić sobie bezpośrednio zza oceanu. Cenowo wyjdzie tak samo a w przypadku awarii to Amazon szybko uznaje reklamacje. Nie wiadomo jak to będzie z Tesco bo przecież oni nie mają serwisu tylko też jak coś się stanie to będą wysyłać do Amazona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2012 o 07:23, dirtu napisał:

Pocketbook 611 jest w miarę prostym ale bardzo dobrym czytnikiem. Cena jaką podajesz
jak na nasze, polskie warunki jest bardzo dobra. Jeśli chodzi o Kindla i Tesco to lepiej
zamówić sobie bezpośrednio zza oceanu. Cenowo wyjdzie tak samo a w przypadku awarii to
Amazon szybko uznaje reklamacje. Nie wiadomo jak to będzie z Tesco bo przecież oni nie
mają serwisu tylko też jak coś się stanie to będą wysyłać do Amazona.

Amazon bezproblemowo akceptuje reklamacje bez względu na miejsce, w którym czytnik został kupiony. Musisz tylko podać jego numer seryjny, nie trzeba żadnych paragonów ani nic. Więc w razie awarii kontaktujesz się bezpośrednio z Amazonem, a nie Tesco.
Jedyny "problem" jaki może wystąpić, to taki, że Amazon US odeśle cię do niemieckiego Amazona, bo się okazało, że tam został kupiony czytnik. Ja tak miałem (kupiłem na allegro). Konsultant Amazona najpierw twierdził, że z przyczyn prawnych nie mogą wysłać nowego czytnika z Niemiec do Polski (?), potem jednak jakoś udało im się wykombinować wysyłkę kindla prosto ze Stanów.
Co ciekawe, nie musiałem im zwracać uszkodzonego czytnika, mam więc teraz dwa Kindle, w tym jeden z uszkodzonym ekranem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2012 o 20:37, Ostrowiak napisał:

meh

nadal czwórka zza oceanu jest lepszą ofertą niż dowolny tescowy cud techniki


Jaki tescowy? Wczoraj byłem i obejrzałem, zwykły kindle, bez 3G, za to wersja Special Offers. No, ale w razie reklamacji będzie można Tesco ścigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować