Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rift - betatest

40 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2011 o 12:05, Jester napisał:

> Jeżeli lubisz ostre planowanie, męczenie się z czymś i jakims
> cudem masz potem z tego satysfakcje, czego nie rozumiem zbytnio, bo jak można czerpać

> z tego satysfakcje w grze, no ale dobra, tacy tez są, to polecam sandboxy. EVE,
Earthrise
> itp, ewentualnie jakieś RTSy.
>

Ja odwroce nieco tok myslenia. Jak mozna czerpac satysfakcje z czegos nudnego? Bo jak
mozna nazwac "Oni sie logują po to, aby móc się odprężyć, bezmyślnie przejść dany dungeon
i mieć przy tym ubaw". Ubaw bedzie za pierwszym moze drugim razem. Pozniej bedzie mega
nuda. MMO nie oblicza sie na 5 godzin zabawy.

Ich zapytaj. Problem w tym, że poza grą raczej nie poznasz tych osób, bo większość z nich nawet nie ma konta na forach typu mmo-champion, tudzież nie czytają nawet community for blizza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 11:52, Thanathos napisał:

niestety takich jak Ty co lubią się pomęczyć jest niewiele, ba, dzięki temu jaki był
wrath, blizzowi urosły subskrypcje.

A to ciekawe bo jakoś żadne raporty tego nie potwierdzily. Jak na praktycznie cały dodatek zrobiony dla tych, co nie lubią się męczyć, to przecież popularność powinna była wystrzelić w kosmos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi startowymi po prostu założyłem, że tak jest, nie miałem jak sprawdzić (uznałem, że w trzy dni lepiej mieć jedną postać i nią grać niż porobić 50 i żadną nic nie zobaczyć). Do tego nie spotykałem innych ras w startowych lokacjach to uznałem, że mają swoje. Widać po prostu wielu wybrało również Kelari.

Dnia 10.02.2011 o 00:23, Selv napisał:

" Każda z klas ma taką jedną i jest trudna do zdobycia (wymaga 2500 punktów reputacji)"
ok 2h grania PVP :p


Nadal sporo. :) Potem podobno i tak potrzebujesz 50 poziomu żeby ją rozwijać.

Dnia 10.02.2011 o 00:23, Selv napisał:

No nie do końca ;>
Robiąc np: Łowce/łucznika i dodając zabójce nie tyle zyskujemy bicie sztyletami ale trucizny
na strzały oraz całą gamę upgradów do krytyków które są tak ważne na łuku :)


Oczywiście, ale ja mówiłem o "czystym" Assku, jako pojedynczej duszy. To co się dzieje przy łączeniu to już inna sprawa :) Assassin sam z siebie niczym nie zaskakuje, jest taki jakiego można było się spodziewać. Dopiero kombinacje dają sporo i to jest na pewno mocny punkt gry.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 11:52, Thanathos napisał:

ciekawe jakież to filmy oglądasz...współczuje doboru :D Głupszego zdania nie widziałem
od kilku dni.


nie zrozumiales... granie: rozrywka aktywna -> myslisz, analizujesz, planujesz, handlujesz, rozmawiasz z innymi graczami, masz wplyw na to co sie dzieje itp. Ale Ty nie chcesz miec wplywu - chesz miec banalna gierke, ktora z kazdym ukonczysz gdzie nie musisz zajmowac sie pierdolami jak bulidy, sprzet, taktyki, ceny, craft itp. Dla takich niewymagajacych sa wlasnie filmy - siadasz i ogladasz. MMO nie powinno isc w ta strone.

filmow nie ogladam w ogole, szkoda mi czasu, wole pograc jak juz mam wolne.

Dnia 10.02.2011 o 11:52, Thanathos napisał:

dobrze, ale mnie np to jakoś kompletnie nie interesuje. Gram tą klasą/soulem, która daje mi fun. Mam gdzieś
co jest OP a co nie. Więc nie rozumiem problemu.


a potem patch, total nerf Twojej klasy i wpadasz na oficjalne forum plakac... bo bylo latwo i przyjemnie, a teraz jest tak jak maja wszyscy. Tak to juz jest w MMO - balans wymaga czasu.

''daje Ci fun'' - pitolenie o szopenie, jak dostaneisz kilkanascie razy baty od OP klasy albo znerfia cie totalnie to inaczej bedziesz spiewal bo ''fun'' sie skonczy a zacznie sie zauwaznie ''niesprawiedliwosci'' klasowej. Chyba ze bycie chlopcem do bicia w mmo z winy devow Cie kreci ;) To powodzenia.

Dnia 10.02.2011 o 11:52, Thanathos napisał:

niestety takich jak Ty co lubią się pomęczyć jest niewiele, ba, dzięki temu jaki był wrath, blizzowi urosły
subskrypcje.


a podasz zrodlo ze spadly ? bo z Twoich postow dowiedzialem sie o tym, tak to o sprawie nic mi nie wiadomo.

Dnia 10.02.2011 o 11:52, Thanathos napisał:

Jeżeli lubisz ostre planowanie, męczenie się z czymś i jakims cudem masz potem z tego satysfakcje, czego nie > rozumiem zbytnio, bo jak można czerpać z tego satysfakcje w grze, no ale dobra, tacy tez są, to polecam
sandboxy. EVE, Earthrise itp, ewentualnie jakieś RTSy.


''meczenie sie'' ? jak dobrze planujesz i masz ekipe to sie nie meczysz tylko wszystko idzie gladko to raz. Jak nie planujesz rozwoju, nie analizujesz drzewek skilli, nie masz bulidow pod rozne sytuacje to cienko wypadasz na tle innych w grze - pod kazdym katem. Czyli nikt Cie nie chce na instancje, czy rajdy, dostajesz baty na pvp odd kazdego itd. Satysfakcja jest bo udalo sie to czego ''klikacze jednego przycisku'' nigdy nie zrobia ;)

Dnia 10.02.2011 o 11:52, Thanathos napisał:

to nie graj i tyle :P ot, problem rozwiązany


nie gram takimi klasami, bo mi to nie odpowiada. Podam przyklad: WAR, masa healerow jednego typu dominuje na serverze, jednoczesnie ten healer to jeden z najlepszych solistow w melee dpsie i potrafi zabic prawie wszystko - zrobili nerfa i na serverach nie ma juz kto leczyc bo ta klasa sie do leczenia juz srednio nadaje. Server powoli zdycha bo innych, teraz przydanych jak nigdy healerow jest jak na lekarstwo. Za pozno znerfi to co powinni znerfic na poczatku.

Twoje ''i problem rozwiazany'' jak widac na podanym wyzej przykladzie jest nic nie warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że beta tylko tydzień. Swoja drogą ładnie ich popier.... 200 zł za grę i później 95 zł abonamentu za 2 miechy?! Tóż to drożej niż wow. Na pewno przyciągną masę klientów... Kilka miesięcy i gra zniknie. Trudno, fajnie się zapowiadało, ale jak zobaczyłem te ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Nightdew
coś źle patrzysz na ceny , ja zapłaciłem za kolekcjonerkę 165 zł, a abonament będzie mnie kosztował po 36 zł za miesiąc
zmień kraj na inny niż europejski i kupuj za dolary a nie euro, a obojętnie jaka wersje kupisz na wszystkich serwerach możesz grac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 14:27, EmperorKaligula napisał:

> ciekawe jakież to filmy oglądasz...współczuje doboru :D Głupszego zdania nie widziałem

> od kilku dni.

nie zrozumiales... granie: rozrywka aktywna -> myslisz, analizujesz, planujesz, handlujesz,
rozmawiasz z innymi graczami, masz wplyw na to co sie dzieje itp. Ale Ty nie chcesz miec
wplywu - chesz miec banalna gierke, ktora z kazdym ukonczysz gdzie nie musisz zajmowac
sie pierdolami jak bulidy, sprzet, taktyki, ceny, craft itp. Dla takich niewymagajacych
sa wlasnie filmy - siadasz i ogladasz. MMO nie powinno isc w ta strone.

filmow nie ogladam w ogole, szkoda mi czasu, wole pograc jak juz mam wolne.

>
rozejrzyj się po rynku mmo i przemyśl swoją wypowiedź

Dnia 10.02.2011 o 14:27, EmperorKaligula napisał:

> dobrze, ale mnie np to jakoś kompletnie nie interesuje. Gram tą klasą/soulem, która
daje mi fun. Mam gdzieś
> co jest OP a co nie. Więc nie rozumiem problemu.

a potem patch, total nerf Twojej klasy i wpadasz na oficjalne forum plakac... bo bylo
latwo i przyjemnie, a teraz jest tak jak maja wszyscy. Tak to juz jest w MMO - balans
wymaga czasu.

Masz chore zdanie o zwykłych graczach. Jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się po nerfach wejść na forum i płakać. Jeżeli dochodzi do sporego znerfienia że aż grac sie nie da, to po prostu wychodze z gry i przestaje spedzac czas przy dennym produkcie. To tylko durna gra. Nikt nie wymusza na mnie grania w cokolwiek, mam dość zajęty real life i bez tego. Stanowi to dla mnie jedną z odskoczni od codziennego życia. Łapiesz ? Czy może potrzebujesz dorosnąć aby to zrozumieć ?

Dnia 10.02.2011 o 14:27, EmperorKaligula napisał:

''daje Ci fun'' - pitolenie o szopenie, jak dostaneisz kilkanascie razy baty od OP klasy
albo znerfia cie totalnie to inaczej bedziesz spiewal bo ''fun'' sie skonczy a zacznie
sie zauwaznie ''niesprawiedliwosci'' klasowej. Chyba ze bycie chlopcem do bicia w mmo
z winy devow Cie kreci ;) To powodzenia.


a czy deweloperom ma zależeć na nerfieniu klas ? Jeżeli to zrobia i tak się w istocie dzieje, to po prostu wychodze bo szkoda mi czasu i nie jestem jedyny w tej kwestii. Doskonale sobie radze w mmo, grałem cały czas Rogue podczas ich znerfienia w wowie a i tak ownowałem full resi max pvp geared skilled players...z reszta, nie widziałem jeszcze w dobrych mmo takich nerfów o jakich mówisz. A grałem w wiele i to wieloma klasami. Nie wiem w jakim świecie żyjesz:P

Dnia 10.02.2011 o 14:27, EmperorKaligula napisał:

> niestety takich jak Ty co lubią się pomęczyć jest niewiele, ba, dzięki temu jaki
był wrath, blizzowi urosły
> subskrypcje.

a podasz zrodlo ze spadly ? bo z Twoich postow dowiedzialem sie o tym, tak to o sprawie
nic mi nie wiadomo.


Mam wielu znajomych w wow, znam wiele gildii i to się po prostu widziało i to jest dla mnie wiarygodne źródło. Nie chcesz to nie wierz, nie dbam o to.

Dnia 10.02.2011 o 14:27, EmperorKaligula napisał:

> Jeżeli lubisz ostre planowanie, męczenie się z czymś i jakims cudem masz potem z
tego satysfakcje, czego nie > rozumiem zbytnio, bo jak można czerpać z tego satysfakcje
w grze, no ale dobra, tacy tez są, to polecam
> sandboxy. EVE, Earthrise itp, ewentualnie jakieś RTSy.

''meczenie sie'' ? jak dobrze planujesz i masz ekipe to sie nie meczysz tylko wszystko
idzie gladko to raz. Jak nie planujesz rozwoju, nie analizujesz drzewek skilli, nie masz
bulidow pod rozne sytuacje to cienko wypadasz na tle innych w grze - pod kazdym katem.
Czyli nikt Cie nie chce na instancje, czy rajdy, dostajesz baty na pvp odd kazdego itd.
Satysfakcja jest bo udalo sie to czego ''klikacze jednego przycisku'' nigdy nie zrobia
;)


nie widze w tym satysfakcji, to tylko gra, wirtual

Dnia 10.02.2011 o 14:27, EmperorKaligula napisał:

> to nie graj i tyle :P ot, problem rozwiązany

nie gram takimi klasami, bo mi to nie odpowiada. Podam przyklad: WAR, masa healerow jednego
typu dominuje na serverze, jednoczesnie ten healer to jeden z najlepszych solistow w
melee dpsie i potrafi zabic prawie wszystko - zrobili nerfa i na serverach nie ma juz
kto leczyc bo ta klasa sie do leczenia juz srednio nadaje. Server powoli zdycha bo innych,
teraz przydanych jak nigdy healerow jest jak na lekarstwo. Za pozno znerfi to co powinni
znerfic na poczatku.

Twoje ''i problem rozwiazany'' jak widac na podanym wyzej przykladzie jest nic nie warte


chyba sam nie rozumiesz co napisałeś. Ba, potwierdziłeś moje słowa: pojawia sie nerf->wychodze i tyle. Mnie żaden nerf nie rusza, nie złosci, bo tylko deweloper sobie strzela takimi czynami w stopę, ja w kazdej chwili moge wyjsc, nie mam az takiej potrzeby grania w cokolwiek. Jeżeli deweloper nie umie zadbać o balans albo w miare balans, to sorry, ale szkoda mi pieniędzy gdy zdecyduje się na walki pvp przy takim stanie rzeczy. Im powinno zależeć, nie mi.

Tyle, panie uzależniony od gier:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ps. grałem w WAR i wiem o jaką klase chodzi. Warrior Priest bywał dość trudnym przeciwnikiem, ale jeszcze nie zdarzyło mi sie przegrać z nimi 1na1. Grałem Chosenem pod całkowity DPS 2h jeszcze za czasów, kiedy się tak dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 19:30, Thanathos napisał:

rozejrzyj się po rynku mmo i przemyśl swoją wypowiedź


podtrzymuje, byle jaka gra multi angazuje gracza (niektore singlowki w sumie tez) i dlatego stawiam je ponad filmy.

Dnia 10.02.2011 o 19:30, Thanathos napisał:

Masz chore zdanie o zwykłych graczach. Jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się po nerfach
wejść na forum i płakać. Jeżeli dochodzi do sporego znerfienia że aż grac sie nie da,
to po prostu wychodze z gry i przestaje spedzac czas przy dennym produkcie. To tylko
durna gra. Nikt nie wymusza na mnie grania w cokolwiek, mam dość zajęty real life i bez
tego. Stanowi to dla mnie jedną z odskoczni od codziennego życia. Łapiesz ? Czy może
potrzebujesz dorosnąć aby to zrozumieć ?


nie wiem jak Ty ale jak ja cos kupuje i oplacam to wymagam. I nie tylko ja. U niektorych przechodzi to w skrajnosc.

Teksty o dorastaniu sobie daruj, kultury nie nauczyli ? Stac Cie tylko na anonimowe przytyki ? Reprezentuj soba jakis poziom...

Dnia 10.02.2011 o 19:30, Thanathos napisał:

a czy deweloperom ma zależeć na nerfieniu klas ?


tak i nie - z balasem roznie bywa i czasem trzeba naprawiac jak sie spierdzielilo

Dnia 10.02.2011 o 19:30, Thanathos napisał:

Nie wiem w
jakim świecie żyjesz:P


pomysl, to nie jest trudne pytanie.

Dnia 10.02.2011 o 19:30, Thanathos napisał:

Mam wielu znajomych w wow, znam wiele gildii i to się po prostu widziało i to jest dla
mnie wiarygodne źródło. Nie chcesz to nie wierz, nie dbam o to.


typowe, rzuca ''faktami'', a zrodel zadnych... odpusc sobie przytacznie informacji ktorych nie potrafisz udowodnic w zaden sposob. Twoi znajomi z wowa to nie ksiegowi blizzarda jak przypuszczam ?

Dnia 10.02.2011 o 19:30, Thanathos napisał:

nie widze w tym satysfakcji, to tylko gra, wirtual


i co z tego ? paintball to tez gowno bo udawane ? To nie graj jak to tylko wirtual. Jeden lubi dac po kablach i pojsc na panie lekkich obyczajow ''w real life'' a drugi lubi porobic instancje ze znajomymi popijajac piwo a 3ci poczytac w samotonosci. Marnowac czas i dobrze sie przy tym bawic mozna na rozne sposoby. I nie Tobie (mi tez nie) oceniac co jest lepsze.

Twoje sposoby spedzania wolnego czasu zapewne wielu ludzi tez skwituje slowam:i ''nie widze tym satysfakcji, to tylko [...], strata czasu''

zaskoczony ?

Dnia 10.02.2011 o 19:30, Thanathos napisał:

Tyle, panie uzależniony od gier:P


no tak, kazdy kto inaczej niz Ty spedza jakas czesc czasu wolnego jest uzaleznionym... rece opadaja...

zegnam bo rozmowa zeszla na tor nie majacy nic wspolnego z gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 17:35, j3acus napisał:

@Nightdew
coś źle patrzysz na ceny , ja zapłaciłem za kolekcjonerkę 165 zł, a abonament będzie
mnie kosztował po 36 zł za miesiąc
zmień kraj na inny niż europejski i kupuj za dolary a nie euro, a obojętnie jaka wersje
kupisz na wszystkich serwerach możesz grac


W sumie racja, niby można grę za 120 zł kupić a abonament przy zakupie 6 miesięcy wychodzi 10 dolców za miesiąc. Szkoda, że jakoś początku nie ma za free, albo nie odkryłem tej gry wcześniej aby trochę pograć w becie. 7 dni open bety trochę krótko. Tak jak wczoraj z kumplem badałem klasy itd, naprawdę fajnie to wszystko wygląda, filmiki też robią wrażenie. No ale w ciemno nie będę brał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uczestniczyłem w beta evencie i kompletnie mi się nie spodobało. Grałem długo w wowa i chciałem czegoś innego spróbować a tu co? wow v2. : (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w bete i powiem szczerze jestem mile zaskoczony. Jest to zbiór wszystkiego co najlepsze w grach MMO. Fakt przypomina trochę WOWa ale klimat jest niepowtarzalny. Gram w MMO od kilkunastu lat więc jakieś pojęcie na ten temat posiadam, wiec po skończeniu beta testów bez wahania zakupiłem pre-order.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kerias77

Spoiler

Grałem w bete i powiem szczerze jestem mile zaskoczony. Jest to zbiór wszystkiego co najlepsze w grach MMO. Fakt przypomina trochę WOWa ale klimat jest niepowtarzalny. Gram w MMO od kilkunastu lat więc jakieś pojęcie na ten temat posiadam, wiec po skończeniu beta testów bez wahania zakupiłem pre-order.




to powo z abonamentem.
Juz lepiej zakupic GW lub poczekac do nadchodzacego GW2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również czekam na GW2 ale NCSoft coś za bardzo zwleka z premierą i czy GW2 nie będzie posiadł abonamentu ja w to wątpię a RIFT jest dla mnie niezła alternatywą dla nudnego AIONA czy WOW do którego nie zamierzam już wracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GW2 jest jeszcze nieskonczony, wiem tylko tyle ze na faq GW2.com pisze ze Beta bedzie w tym roku a taktyka abonamentu bedzie taka sama jak w GW (ogolnie mowiac , nie będzie)
A co do Rifta, rzeczywiscie czuc smak wszystkich mmo w jedno.
Heewo

A może orientuje się ktoś co do planów wydania Rifta w Polsce?

Narpiew pomyslmy o miesięcznym abonamencie ktory napewno bedzie i czy bedzie mozna kupic w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2011 o 15:17, CptArtur napisał:

Narpiew pomyslmy o miesięcznym abonamencie ktory napewno bedzie i czy bedzie mozna kupic
w polsce.


allegro ? sa gry, beda prepaidy - na co komu polskie wydanie jak gra nie ma w planach nawet polskich napisow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko chciałem ożywić offtop apropo Wrath, ;p
Fakt był to najprostszy dodatek ever...
Nie wolno jednak mówić że został zrobiony dla tych co lubią łatwo (Arthas HC says ''Hi!'').
Miał wiele ułatwień i wiele rzeczy było zepsute jeśli chodzi o balans klas ect., ale HC content wcale taki łatwy już nie był...
Dodając jeszcze do tematu subskrypcji, największy odpływ jest teraz przy Cataclysmie (w tym ja). Po prostu po 5 latach widzisz kolejny dodatek który jest... No po prostu dalej tym samym WoWem troche wypolerowanym ale dalej tym samym. Nie ma to nic wspólnego z trudnością, ani community po prostu 5 lat tego samego to i tak świetny wynik jak na gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować