Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Requiem dla... Mass Effect 3?

27 postów w tym temacie

Hmmm... zobaczymy co z tego będzie. We wcześniejszych częściach muzyka była naprawdę fajna, klimatyczna... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, Clint Mansell pisze bardzo fajna muzykę. Ale... Czy poczuje klimat ME?
Jak dla mnie Jack Wall wywiązywał się ze swojego zadania doskonale i soundtracków do obu części słucham bardzo często. Jak będzie z nową odsłoną to się dopiero zobaczy.
Oby nie był to zły wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam gościa a przede wszystkim skomponowane przez niego "Dead Reckoning" i "Lux Aeterna" i jakoś nie obawiam się, że może nie wpasować się w klimat ME. No, może troszkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotychczasowe soundtracki mi się bardzo podobają i mam nadzieję że ten pan to dobry wybór, chociaż nie ukrywam że wolałbym by był to Jack Wall. Skoro jednak ten pan skomponował "Lux Aeterna" czyli za*****ty kawałek który pasuje wszędzie (nawet do Borata) to może nie jest taki zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieee :(
Jackie Wall... ME theme, galaxy map, vigil... ja chcę usłyszeć takie motywy w 3. Mam nadzieję, że nie zrobi wszystkiego od podstaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam np. nie podniecam się tym Requiem, zbyt pompatyczne. Jack Wall też taki był, ale mariaż brzmień a la Commando oraz współczesnej symfonicznej muzyki filmowej udał się znakomicie, zwłaszcza w dwójce, soundtracka której zresztą często słucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 11:41, Alehor napisał:

pff... Jeremy Soul FTW!


Soule po Total Annihilation nie skomponował niczego równie znakomitego. KotOR był udany, ale poza kilkoma motywami muzycznymi nie powalał. Dlatego też ja bym się nim nie podniecał, bo przerósł go chociażby Mark Griskey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 11:39, nov_pl napisał:

Nieee :(
Jackie Wall... ME theme, galaxy map, vigil... ja chcę usłyszeć takie motywy w 3. Mam
nadzieję, że nie zrobi wszystkiego od podstaw...

To pewnie będzie, ale nowe kawałki będzie Clint Mansell komponował - chociaż dziwi mnie ta decyzja, żeby zmieniać kompozytora przy ostatniej części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jack Wall odwalił kawał dobrej roboty poprzez stworzenie do obu ME utworów inspirowanych ścieżkami dźwiękowymi z klasycznych filmów SF takich jak między innymi Diuna czy Blade Runner. Nie widzę żadnego powodu, żeby zmieniać kompozytora tworzącego utwory do ME3 na innego. Co więcej mam wrażenie, że zamiast ścieżki dźwiękowej hołdującej stylowi z dawnych produkcji kina SF przepełnionych syntezatorami dostaniemy tendencyjną hollywoodzką ścieżkę orkiestralną z którą to ostatnimi czasy możemy spotkać się w wielu grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jack Wall nie zdecydował się na stworzenie muzyki do ME3, gdyż postanowił całkowicie zrezygnować z tworzenia soundtracków do gier komputerowych.

ŹRÓDŁO: http://social.bioware.com/forum/1/topic/103/index/5987442/10#5991831

Bardzo zasmuciła mnie ta informacja, gdyż soundtrack do ME2 uważam za rewelacyjny... I choć kawałki Clinta z tego co sprawdziłem nie brzmią szczególnie źle, to i tak nie czuję w nich klimatu poprzednich Mass Effectów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 14:04, Vexilium napisał:

Jack Wall nie zdecydował się na stworzenie muzyki do ME3, gdyż postanowił całkowicie
zrezygnować z tworzenia soundtracków do gier komputerowych.


Z tego postu nie wynika, że Jack Wall postanowił zrezygnować z tworzenia soundtracków do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 14:09, Henrar napisał:

Z tego postu nie wynika, że Jack Wall postanowił zrezygnować z tworzenia soundtracków
do gier.


Wiem, mój błąd ;] Ale raczej na jakiś czas da sobie z nimi spokój, gdyż i tak ostatnio tworzył bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować