Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Joannie Brych z Gameforge!

71 postów w tym temacie

W imieniu własnym oraz Gameforge witamy wszystkich w wątku dedykowanym Konsulowi tej właśnie firmy - Joannie Brych. To tutaj będzie ona odpowiadała na zadane przez Was pytania związane z wykonywaną przez nią pracą. Jeśli nie jesteście pewni czym zajmuje się nasz gość, zachęcamy do lektury notatki znajdującej się pod tym adresem: http://www.gram.pl/konsule.asp#kon61
Tam również znajdziecie informacje o porach dyżuru Konsula, podczas którego będzie udzielała odpowiedzi na Wasze zapytania.

Bądźcie jednak wyrozumiali, gdyż udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania z czysto technicznego punktu widzenia (ograniczony czas) nie jest możliwe. Pamiętajcie również, aby pytania były artykułowane możliwie jasno i klarownie.

Życzymy Wam miłych i owocnych chwil spędzonych z Konsulami!

Z pozdrowieniami,

Ekipa gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2011 o 15:31, EpicznaImmersja napisał:

Jak dostać pracę w firmie podobnej do takiej którą reprezentujesz i ile trzeba polegać
na kontaktach, a ile na subiektywnej ocenie osób trzecich?


Co prawda nie jest to pytanie o gry, a ja nie pracuję w HR, jednak postaram się odpowiedzieć :) Powinieneś wykazać się pasją, dążyć do wyznaczonego sobie celu, nie zniechęcać się oraz być gotowym wyjechać do innego kraju bez chwili wahania. Przede wszystkim jednak musisz udowodnić, że się nadajesz i że masz to „coś”, bo inaczej nawet mając „plecy” nikt Cię nie przyjmie. Szczególnie w tak dużej firmie jaką jest Frogster. Ale jak widać „się gra - się ma”, więc życzę powodzenia wszystkim, którzy chcieliby spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące gry T.E.R.A. W jakiej formie będzie dystrybucja w Polsce, jakie płatności będą w Polsce i czy i kiedy będzie openbeta tej gry.
No i kiedy odbędzie się premiera.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2011 o 17:45, dracko napisał:

Witam. Mam pytanie dotyczące gry T.E.R.A. W jakiej formie będzie dystrybucja w Polsce,
jakie płatności będą w Polsce i czy i kiedy będzie openbeta tej gry.
No i kiedy odbędzie się premiera.

Pozdrawiam.


Witam,

Na chwilę obecną nie przewidujemy w grze TERA obsługi języka polskiego w postaci CM, supportu czy samej lokalizacji. Na pewno będzie miałam miejsce europejska open beta gry, jednak konkretna data nie jest jeszcze znana :) Oczywiście jak tylko zostanie ogłoszona, poinformuję Was o tym. Co do samej premiery, to gra powinna pojawić się jeszcze w 2011 roku :)

pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Gram juz 1,5 roku i smutno jest jak starzy gracze opuszczaja grę, bo firma nie szanuje sugesti społeczności i nie widać z jej strony chęci do współpracy.Rozumie ,że priorytetem są pieniądze.Ale cos się psuje i czy firma to zauważa?Kiedy firma upora sie wkońcu z balansem klas?Co z niedorubkami i zwiechami zadaN?
pS:Gram na Machante, w RoM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnośnie gry TERA ;)

Trochę zamotałem się w informacjach odnośnie dostępnych klas postaci.
Każda rasa ma dostęp do każdej klasy postaci ? czy też nie ;)

I pytanko odnośnie gry Mythos.

Czy są plany na przyszłe rozbudowanie Klas postaci. Jak na chwilę obecną widziałem iż wybór jest dosyć ubogi (rodem z torchlight / diablo). Coś pokroju wyboru drogi na większych lvlach ? wojownik -> Berserker / Palladyn ? itp ;) I oczywiście czy dojdą nowe klasy postaci ;)

Pozdrawiam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2011 o 13:48, barbulek napisał:

Witam,
Gram juz 1,5 roku i smutno jest jak starzy gracze opuszczaja grę, bo firma nie szanuje
sugesti społeczności i nie widać z jej strony chęci do współpracy.Rozumie ,że priorytetem
są pieniądze.Ale cos się psuje i czy firma to zauważa?Kiedy firma upora sie wkońcu z
balansem klas?Co z niedorubkami i zwiechami zadaN?
pS:Gram na Machante, w RoM:)


Hej,
Nasz zespół CM nie ignoruje żadnych sugestii czy zgłaszanych problemów, staramy się jak najszybciej odpowiadać na każde zgłoszenie etc. Dowodem na to, że wciąż coś robimy i usprawniamy „Runes of Magic” są chociażby aktualizacje gry (ostatnia miała miejsce 22.02). Niedługo pojawi się również nowy rozdział gry, czwarty z kolei… Może odwiedź polski serwer RoM? :D Ja np. gram na Cath :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2011 o 14:41, YashaKun napisał:

Pytanko odnośnie gry TERA ;)

Trochę zamotałem się w informacjach odnośnie dostępnych klas postaci.
Każda rasa ma dostęp do każdej klasy postaci ? czy też nie ;)

I pytanko odnośnie gry Mythos.

Czy są plany na przyszłe rozbudowanie Klas postaci. Jak na chwilę obecną widziałem iż
wybór jest dosyć ubogi (rodem z torchlight / diablo). Coś pokroju wyboru drogi na większych
lvlach ? wojownik -> Berserker / Palladyn ? itp ;) I oczywiście czy dojdą nowe klasy
postaci ;)

Pozdrawiam ;P


Hej hej,

Co do TERA:

Tak, każda rasa ma dostęp do wszystkich klas. Nie ma znaczenia czy wybierzesz Popori czy Wysokiego Elfa, każdy z nich może być zarówno kapłanem jak i lancerem, czy łucznikiem :)

Mythos:

Wybór może wydawać się ubogi, jednak każda z tych 3 klas ma do wyboru 3 zupełnie różne drzewka umiejętności. Zatem kombinacji klas postaci jest naprawdę wiele i można popróbować a następnie zadecydować, co nam bardziej odpowiada. Obrać jedną drogę rozwoju, czy łączyć wszystkie trzy a może wybrać tylko dwie? ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dnia 7.02.2011r dostałam z adresu event@runesofmagic.com informację że zostałam wylosowana i wygrałam główną nagrodę w evencie "powstrzymaj zielone zagrożenie" tj 1000 EURO
" Po otrzymaniu i potwierdzeniu Twoich danych, nagroda zostanie natychmiast
przelana na Twoje konto."
Zastosowałam się do instrukcji i przesłałam wszystko co bylo wymagane.
Lecz do tej pory nie dostałam żadnej odpowiedzi a mamy już kwiecień.
Napisałam również do pomocy technicznej i dostalam odpowiedź, że mam być cierpliwa ponieważ jeszcze sie do mnie odezwą. Po 3 dniach dostałam ponownie wiadomość od pomocy technicznej że z powodu braku odpowiedzi z mojej strony problem uważają za rozwiązany.

Moje pytanie to co mam zrobić aby otrzymać nagrode?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2011 o 16:49, Nastia42 napisał:

Witam
Dnia 7.02.2011r dostałam z adresu event@runesofmagic.com informację że zostałam wylosowana
i wygrałam główną nagrodę w evencie "powstrzymaj zielone zagrożenie" tj 1000 EURO
" Po otrzymaniu i potwierdzeniu Twoich danych, nagroda zostanie natychmiast
przelana na Twoje konto."
Zastosowałam się do instrukcji i przesłałam wszystko co bylo wymagane.
Lecz do tej pory nie dostałam żadnej odpowiedzi a mamy już kwiecień.
Napisałam również do pomocy technicznej i dostalam odpowiedź, że mam być cierpliwa ponieważ
jeszcze sie do mnie odezwą. Po 3 dniach dostałam ponownie wiadomość od pomocy technicznej
że z powodu braku odpowiedzi z mojej strony problem uważają za rozwiązany.

Moje pytanie to co mam zrobić aby otrzymać nagrode?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam,

Zdecydowanie problem nie został rozwiązany i nagroda jak najbardziej przysługuje :) Proszę o podesłanie wszystkich wymaganych danych wraz z całą dotychczasową korespondencją na mój adres mailowy jbrych@frogster.de

No i oczywiście gratuluję wygranej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Chapter IV wniesie dużo nowości do gry? I jeśli można wiedzieć co by to było?

Dodatkowo (klienta się już czepiał nie będę) chciałbym się dowiedzieć czy system gry pvp jak i pve zostanie poprawiony, chodzi m szczególnie o balans postaci w trybie pve, a także urozmaicenie trybów pvp tak żeby nie sprowadzało się do tego, że kto pierwszy wciśnie klawisz ten wygrywa... Czy są prowadzone nad tym jakieś prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem aktywnym i doświadczonym graczem a moją pasją jest wykonywanie questów. Drażni mnie jednak ignorancja osób odpowiedzialnych za komunikację między graczami a twórcami. Problem polega na tym że istnieją zbugowane elementy gry, zgłaszane wielokrotnie nie tylko na polskim forum ale również na forach niemieckich, amerykańskich, angielskich i przypuszczam że na każdym innym oficjalnym forum w działach do tego przeznaczonych. Za każdym razem po zgłoszeniu lub przypomnieniu o istnieniu błędu osoba do tego wyznaczona - najczęściej moderator - odpisuje "problem został przekazany gdzie trzeba" - i... znam przypadki nie naprawionych elementów już od dobrego roku. W jaki sposób moderator zgłasza takie problemy? Czy ma gwarancję że twórcy odbiorą jego wiadomość? Wszystko wygląda tak jakby to działało tylko abstrakcyjnie.

Błędy były i są, potwierdzane screenshotami, opiniami dziesiątek, setek graczy. Jest to przykre że mimo wołania o pomoc gracz pozostawiany jest jedynie ze złudzeniami w formie zapewnień moderatora że ktoś się tym zajmie co nie jest prawdą.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2011 o 19:34, Litus napisał:

Czy Chapter IV wniesie dużo nowości do gry? I jeśli można wiedzieć co by to było?

Dodatkowo (klienta się już czepiał nie będę) chciałbym się dowiedzieć czy system gry
pvp jak i pve zostanie poprawiony, chodzi m szczególnie o balans postaci w trybie pve,
a także urozmaicenie trybów pvp tak żeby nie sprowadzało się do tego, że kto pierwszy
wciśnie klawisz ten wygrywa... Czy są prowadzone nad tym jakieś prace?


Niestety chwilowo nie mogę zdradzić szczegółów dotyczących nowości, jakie wniesie ze sobą Chapter IV, niemniej takie informacje pojawią się odpowiednio wcześnie:) Na razie na pobudzenie apetytu publikujemy różne screeny a ostatnio w sieci pojawił się trailer "Krainy Rozpaczy". Od wczoraj można też wziąć udział w zamkniętych testach beta owego rozdziału, zapraszam:) Jeśli zaś chodzi o balans postaci, to jak najbardziej są prowadzone prace:) Jak tylko będę mogła zdradzić więcej w tym temacie, na pewno Was poinformuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2011 o 20:52, Geston napisał:

Witam

Jestem aktywnym i doświadczonym graczem a moją pasją jest wykonywanie questów. Drażni
(...)

Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź.

Pozdrawiam


Hej,

Przykro mi, że masz takie doświadczenia jednak mogę Ci zagwarantować, że każde zgłoszenie zostaje przekazane do odpowiedniego działu. Teraz dodatkowo wszelkie problemy możecie zgłaszać również do mnie (dla przykładu dzięki temu, że Nastia42 skontaktowała się ze mną, udało się w błyskawiczny sposób zamknąć sprawę i nagroda już do niej leci :D) ) poza tym na polskim forum, zarówno Runes of Magic jak i Mythos macie Sirviusa, który na pewno nie ominie żadnego pytania. Niech tylko spróbuje... Od razu się z nim policzę ;P

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na polskim forum w każdej sprawie głos zabiera moderator Cube :) do Siriviusa sam pisałem PM na forum, odpowiedzi nie dostałem :)

Jeżeli istnieje taka możliwość mogę bardzo szczegółowo Tobie przedstawić istniejące poważne błędy które istnieją - podkreślam - dobry rok i nikt z tym nic nie robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2011 o 13:50, Geston napisał:

Na polskim forum w każdej sprawie głos zabiera moderator Cube :) do Siriviusa sam pisałem
PM na forum, odpowiedzi nie dostałem :)

Jeżeli istnieje taka możliwość mogę bardzo szczegółowo Tobie przedstawić istniejące poważne
błędy które istnieją - podkreślam - dobry rok i nikt z tym nic nie robi :)


Tak jak wspominałam wszystkie zgłaszane błedy przekazywane są do właściwych osób. Do zgłaszania problemów służy odpowiedni dział na forum https://board.runesofmagic.com/forumdisplay.php?f=157

Wyślij tam swoje zgłoszenie, możesz zapytać się również o status zgłoszenia, które wysłałeś wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam pytanko, może akurat znów mi Pani będzie mogła pomóc :)
Chodzi mi o wojny gildii, zawsze we wtorki jest konserwacja, zapisuję moją gildię w poniedziałek na wojnę gildii - udało się, wszyscy się cieszą, lecz na drugi dzień jest konserwacja i kasuje wszystkie zapisy.
Była już kiedyś o tym mowa i nawet ze dwa razy nie skasowało zapisów, raz chyba w ramach rekompensaty zostawały dodawane punkty gildiom którym udało się wtedy zapisać i straciły miejsce.
Z tego by wynikało, że da się coś zrobić, żeby te zapisy przetrwały konserwację, tylko czemu nikt z tym nic nie robi ? :(

Pozdrawiam serdecznie Pani Joasiu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 09:50, Nastia42 napisał:

Witam !



Pozdrawiam serdecznie Pani Joasiu :))


Witam,

strasznie przepraszam za brak odpowiedzi, jakoś zniknęło mi Twoje pytanie i byłam przekonana, że od dłuższego czasu cisza na konsulacie...

Juz spieszę z odpowiedzią. Niestety zbyt zadowalająca to ona nie będzie. Otóż system na chwilę obecną nie pozwala na zmianę i mimo, że jest to strasznie uciążliwe to po konserwacji trzeba zapisywać się ponownie :( Zdajemy sobie jednak sprawę, że jest to uciążliwe. Zostało zgłoszone to gdzie trzeba, teraz szykują się kolejne patche, nowy rozdział gry itd. Pozostaje mieć nadzieję, że coś się w tej kwestii zmieni. Zachęcam do monitorowania sprawy na forum, pytań, ankiety itd. Tylko, żeby nie było, że Was zachęcam do buntu ;)

pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować