Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Activision Blizzard chce przejąć Take-Two?

49 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2011 o 17:18, Thanathos napisał:

U nas rynek wygląda troche inaczej niz na zachodzie. Tam ludzie serio w ogromnych ilosciach
kupuja DLC albo takie pety/zmiane nicka postaci/rasy. U nas brzmi to kuriozalnie, bo
przecież taka jedna "przyjemność" to 50zł, lecz dla nich to grosze i tak wygląda rynek.
W USA Photoshop 999zł, u nas niecałe 4tys zł...a szkoda, bo gdyby był za 999zł to pewnie
znalazłoby się wielu chętnych, ba, nie narzekalibyśmy, że cena z kosmosu. To tak apropo
DLC itd.

W dzisiejszym świecie nie ma już za bardzo mowy o osobnych rynkach gier (zwłaszcza jak coraz więcej rzeczy odbywa się drogą elektroniczną). U nas też ludzie kupują takie bzdury i jak widać po tym forum, nie brakuje chętnych.

Ja tam DLC jestem przeciwny mimo wszystko (w ogóle co to za nazwa - często nic nie ściągamy tylko płacimy za kod, który odblokuje coś już w grze zawarte), bo szkodzą one rynkowi gier. Gry wychodzą coraz płytsze, pocięte na kawałki (a nadal kosztują tyle co dawniej pełne produkty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bójcie się, jeśli Kotick znacząco podwyższy ceny gier, to konkurencja go zgniecie. A konkurencji nie zwalczy, bo wtedy do tyłka dobrałby mu się do tyłka urząd antymonopolowy.
Gorzej by było, gdyby z EA, Ubi, Sony i Ninny utworzył wesoły kartel i jednocześnie podniósł cenę. Ale po 1. kartele raczej nie działają, po 2. wtedy mógłby się wkurzyć urząd ochrony konsumenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2011 o 20:30, Gremo napisał:

Jakie 2 stówy za GTA? Za zapłaciłem w dniu premiery 160 w empiku, bo gram.pl zawalił
;)

To troche przepłaciłeś ja dałem 150 też w empiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Take-Two się nie boję,raczej wątpię żeby dali się przejąć ActiBlizzowi,chociaż kto wie...

Boje się natomiast że jeśli tak dalej pójdzie to na rynku zostanie już tylko kilku gigantów,nigdy nie narzekałem na DLC albo na reklamę.Na krótkie gry...ale powiedzmy sobie szczerze,taki obrót spraw był by po prostu ch*jowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2011 o 17:02, vegost napisał:

> BC 2 było fajne, Battlefield 3 na pewno też będzie super, Bulletstorm też się ciekawie

> zapowiada, Do Mass Efecta chyba się nie przyczepisz? Twoje marne gry to robi Acti.


Jesteś za EA a ja ich nienawidzę ze niskiej jakośći gier wydawanych w Polsce więc sorry
,ale nie mamy o czym ze sobą rozmawiać. Nie widzisz tego jak EA robi ci z portfela czarną
dziurę i jeszcze nic nie dają w zamian. To że EA ma zyski to tylko dzięki pośrednim firmą
jak to jest z grą Bulletstorm, więć przypisanie im tej gry jest nie na miejscu. Mass
Effect był dobry ,ale BF2 juz nie. Tak samo dla mnie BC2 był taki sobie a juz nie będe
mówil czym był nowy MoH. Dlaczego wole Activision od EA ? Bo ogólnie robią gry lepsze
jakościowo dla każdego kraju, cena wysoka ? Ale mam to czego oczekuje i nigdy się jeszcze
nie zawiodłem na tym wydawcy. Robi DLC ? Co z tego ? Nie kupuje i nie narzekam. Simple


uwazasz ze bf2 to kiepska gra?? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dojdzie do fuzji, to ja odchodzę z branży gier i nie chcę mieć z nią nic wspólnego jest wiele innych ciekawych zajęć. Powyższa branża stacza się niemiłosiernie. Dziękujemy za to Activision i Ubisoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować